Příprava na podlahu

Dobrý den, Ahoj, ...tak se pomalu chystáme na podlahu. Máme trochu dilema, jak vyrovnat prostor mezi hydroizolací a polystyrenem. Jedná se o to, že v místech kde se hydroizolace překrývá jsou nerovnosti. Co jste použili na vyrovnani? Polystyren bude v tloušťce 170mm 200kPa. Na polystyrenu bude reflexní folie CUBE 90, topná hadice, kterou přichytim tekrama a to celé zalijeme AnhyLevel Thermio 40mm. Našel by se tady stavebnik, který se semnou podělí o zkušenosti a hlavně na co si dát pozor 🙂. Pro úplnost ,zvolili jsme Tepelné čerpadlo HPA-O 7-13 C Premium STIEBEL-ELEKTEON.
Odpovědět
@ajl007 nejjednodušší a nejčastěji používaný postup je srovnání pomocí křemičitého (ostrohranného) písku. Já jsem do něj navíc namíchal cement. Jednoduše jsem písek rozhrnul a pomocí desky EPS jsem deskou jezdil po podkladu a přitom kontroloval výšku proti předchozí řadě. Je dobré dávat dvě vrstvy EPS. Okraje a větší mezery jsem vypěnil. EPS 200 je zbytečně drahý. To počítáte s nějakým enormním zatížením ? Thermio jsem původně taky plánoval, ale zřejmě se Vám nepodaří udělat ideální rovinu a budete dělat silnější vrstvu. Pak je thermio zbytečné.
Odpovědět
@ajl007 My máme třeba v projektu na hydroizolaci, respektive pod polystyren, naprojektovanou betonovu mazaninu, a to ať už pro urovnání podkladu, tak pro zatížení hydrošky, aby jí nezničila vlhkost ze základovky a práce v domě. 1 NÁŠLAPNÁ VRSTVA tl. 2,5 mm vynilová podlaha QUICK STEP 2 LEPIDLO tl. 0,5 mm Lepidlo Livyn- akrylátové lepidlo s vyztuženými vlákny 3 PENETRACE tl. 0,2 mm disperzní penetrační nátěr na bázi akrylátové disperze a modifikujících přísad 4 CEMENTOVÝ POTĚR tl. 70 mm CEMLEVEL 20 roznášecí vrstva z betonu, dilatovaná, + rozvod podlahového topení v trubkách přichycené sponkami 5 SEPARAČNÍ VRSTVA tl. 0,2 mm PE Folie s rastrem UPONOR 6 TEPELNÁ IZOLACE tl. 220 mm EPS 100 - tepelněizolační desky z pěnového polystyrenu 7 BETONOVÁ MAZANINA tl. 50 mm roznášecí vrstva z betonu 8 ASFALTOVÝ PÁS tl. 4 mm asfaltový pás Elastek 40 special mineral 9 ASFALTOVÝ PÁS tl. 4 mm asfaltový pás Glastek 40
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme také dávat na vyrovnání pod eps písek😉
Odpovědět
.....děkuji Vam za reakce. Zatim vim určitě jen jedno, a to že mám nejasno 🙂 . Ještě jsem našel vyrovnávací podsyp 0-4 mm od Fermacellu 50 l/pytel ,10l při 10mm je na 1m². Potřebuji dorovnal max do 5mm tak bych potřeboval cca 10az13ks. Ještě jsem se dočetl cementovou mazaninou 25kg 25l vody ,ale nevím nevím 🤔
Odpovědět
@ajl007 písek stojí cca 100Kč/25kg a podsyp trojnásobek. Cementová mazanina je podstatně pracnější a v síle 5mm ji hned rozšlapete.
Odpovědět
My mame ochrannou bet.vrstvu na hydroizolaci, puvodne jsem chtel podsypavat piskem, nakonec ale po prilozeni vodovahy nebo delsi desky, je beto v rovine, max. Jsou nekde mensi nerovnosti, ktere pripadne lehce vybrousim v polystyrenu, mame polozeny 2 vrstvy a nikde se nic neprohyba, vsechno bez problemu
Odpovědět
@lenny92 dnes jsem zkoušel pro vyrovnání cementovou mazaninu a křemičitý písek. Nakonec jsem se rozhodl pro písek + trochu přimíchám cement.
Odpovědět
@ajl007 Dobrý den, děláme podlahove topení svépomocí. Jsme ve fázi kdy máme na tepelné izolaci položenou separační folii a nyní se chystáme na pokládku otopné hadice. Mám trochu nejasnost kdy namontovat TČ . Nechce se mi montovat než bude vylitý anhydryt a největší vlhkost z něj bude pryč (mám strach o TČ). Ale zase nevím, zda je pro anhydryt jedno, že topná zkouška se udělá např. až měsíc po vyliti. Prosím podělte se o zkušenosti. Děkuji.
Odpovědět
@ajl007 Máte po obvodě nějakou dilataci? Jak budou dlouhé smyčky? Důležitá bude tlaková zkouška. Zatopit můžete klidně za 3 měsíce.
Odpovědět
@wpavel zdravím, ano mám a smyčky jsou od 60 do 90bm mám přímo projekt od Ptáčka. Můj postup bude takový že vše napojím do rozdelovač položím měděné trubky od rozdělovače k TC a ke kompresoru a vše natlakuji (okruh po okruhu). Poté bude následovat Anhydryt.Po vyschnutí se začne zapojovat TC a plus další věci .
Odpovědět
@ajl007 některé desky polystyrenu se hýbou cca 2az3mm.Vyrovnaval jsem je křemičitým pískem. Polystyren jsem použil EPS200
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?