Sklo pod kamna s CPV

Ahoj, jak jste řešili sklo pod kamna když je vývod externího vzduchu z podlahy? Nevíte, zda se dá vyříznout otvor do skla dodatečně u sklenáře, nebo se musí udělat sklo s otvorem na zakázku? (Podstatně dražší) Ještě mě napadlo, jestli sklo jen nepředsadit před otvor a kamna. Otvor je v zadní části kamen a jsou dost široká a vyvýšená o 30cm. Máme pod tím ale vinylovou podlahu. Díky za zkušenosti
Odpovědět
Dobrý den, řešíme stejný problém. Podařilo se vám najít řešení? Ceny za skla na míru jsou docela šokující.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomi_28 @netty_ Do kaleného skla už nic nevyříznete, díra na přisávání se musí udělat před kalením. Když jsem to zjišťoval před 4 lety, poslal jsem poptávku s požadovanými rozměry (včetně požadových fazet apod.) po celé republice. Zkuste to a uvidíte, jaký je v daných nabídkách rozdíl, taky jsem byl překvapen. A od firmy, kde jsem nakonec sklo objednal, bylo pro přepravu perfektně zabalené v dřevěném rámu, takže bez újmy dorazilo.
Odpovědět
@sargic A neměl byste ještě někde kontakt na firmu? Že bych zkusila poptat, pokud se tak už nestalo...rozhodila jsem sítě, všude kde se dalo, ale zatím jen zareagovala hrstka firem a všude chtějí za rozměr 728mmx900mm kolem 6.000. Možná jsem z levného kraje, ale tohle mi příjde opravdu docela hodně.
Odpovědět
Profilova fotka
@netty_ Já jsem nakonec objednával zde: https://www.krbova-kamna.com/ Platil jsem 50% zálohu, dodání 2-3 týdny. Cena skla před 4 lety cca 4500 Kč + 150 Kč doprava. Rozměr skla jsem měl viz obrázek. Udělal jsem s maketu z kartonu, aby to fakt přesně sedlo, podle toho změřil rozměry a následně posílal poptávky.
Odpovědět
@sargic děkuji moc
Odpovědět
@netty_ odkud jste? Já nakonec obepsal celou ČR a skláře 😀 vyřešil jsem. 900mmx1000mm 8mm síla za 3.600 Kč. Měl jsem ale nabídky i na 10.000-12.000 Kč 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@tomi_28 A kalené sklo? To máte o dost levnější než já před 4mi lety. A je divné, že by cena šla za tu dobu dolů .. ale proč ne 🙂
Odpovědět
@sargic ano kalené čiré sklo. V průměru byla cena kolem 5tis. A rozdíl mezi 6mm a 8mm bylo pár stovek. Nicméně jak jsem psal, byly tam velké cenové rozdíly. Někteří měli cenu trojnásobnou a málo firem to chtělo poslat. Musím vyzvednout osobně, takže sem hledal kompromis mezi cenou a vzdáleností. Když jsem poptával známé firmy, co dělají kamna a příslušenství, nebyla cena pod 6tis
Odpovědět
@tomi_28 Jsme z okresu Znojmo. Ale není problém si, pokud by byla cena příznivá si někam dojet. To je fakt báječná cena, brali bychom hned! A máte zbroušené okraje nebo fazety? Myslíte, že je v tom velký rozdíl?
Odpovědět
Moje paní je talent na okopávání prstů úplně všude. Takže jsem si nechal dělat fazetu. Já jsem z Chebu 😀 ale na Moravě jsem taky poptával, kdyby mi ho zaslali. Dejte mi email, já vám ty firmy přepošlu i s nabídkou na mé sklo, pak se poptáte sama.
Odpovědět
@tomi_28 Poslala jsem zprávu. Moc díky!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?