Tepelné čerpadlo do 100.000,-Kč

Vzhledem k tomu, že nechci komín a stejně tak nechci klimatizaci, a pouze na elektriku nevyjde PENB, tak uvažuji o TČ. TZ, které zatím nejsou přesně spočítány, ale zběžně odhadnuty na 3,6 kW bez rekuperace. S rekuperací se počítá, tedy TZ ještě o něco menší. Tedy vidím návratnost a to vůbec jestli v nějakém levném číňanovi. Máte někdo levné TČ a jak jste s ním spokojeni? Jinou možnost moc nevidím. Moc se nesžívám s tím, že i když máme malé ztráty a malou spotřebu TUV a přitom nás bude v domku 5 tak neprojdeme a projde někdo kdo má dům velký a topí čerpadlem, ale ve finále protopí třeba pro 2 lidi víc. Tak nemám problém i něco obejít :), ale moc možností nevidím.
Odpovědět
moc moznosti nieje a spolahlive TC do 100k... to su len myty. a co tak zobrat to s ineho konca?.... Pises, ze chcete rekuperaciu, aku? aktivnu/pasivnu? nestacila by ti aktivna k tomu kotlu? ak planujes pasivnu tak cena dobrej jednotky je okolo 60-70 tisic, ale ked k tomu pridas este 100k co by si investoval inak do TC tak sa dostanes napr. na Nilan VP18K EK9 s kvalitnou regulaciou a este usetris za kotol :)
Odpovědět
Dost čtu o tom, jak dochází k převětrání interiéru z důvodu ohřevu TUV odpadním vzduchem u aktivní rekuperace a jí chci ohřívat vodu pro 5 lidí, i když spotřebu nemáme normovaných 50 l/osoba, ale jen 25 l/os.. Trochu bych se toho vysoušení vzduchu v zimě bál. Nejvíc mě na tom štve, že vůbec musím nějaké řešení hledat když v pro mě optimálním případě by to vypadalo takhle: El. kotel + bojler - investice do 40.000,-Kč - spotřeba na topení a TUV 16.000,-Kč/rok . Pasivní rekuperace i s rozvody do 60.000,-Kč toto zlevní na cca 13.000,-Kč/rok.
Odpovědět
TČ při této TZ má nereálnou návratnost, i když to bude lowcost za 100t. .. dejte kabely nebo rohože, případně vodní podlahovku s elektrokotlem.
Odpovědět
@mp77 To mě je jasný, ale co s tím PENB?
Odpovědět
@r4d3k74 aha,sorry :-( nečetl jsem důsledně
Odpovědět
Vyhodil bych rekuperaci a za ušetřené bych pořídil lepší čerpadlo. Tak jsem to udělal a spokojenost.
Odpovědět
@dawerius To je také řešení, ono s tou rekuperací nejsme ještě stopro rozhodnuti. Lepší myslíš dražší? :) Jen aby tomu tak bylo.
Odpovědět
Profilova fotka
@r4d3k74 Ahoj, nenech se odradit recmi, ze za 100k nejde kvalitni cerpadlo, nebo ze to nejde vubec ;-) Budeme mit TC (za cca 2 tydny se uz bude instalovat) zeme-voda od firmy Acond (http://www.acond.cz/). Je pro pasivni domy, vykon 3.6kw. Vychytali jsme akci, kdy delaji ted referencni instalace a cerpadlo budeme mit za 80.000kc (jinak bude stat tusim neco kolem 100.000kc). K tomu tim ze nam instaluji novy model, tak nam nabidli moznost zaplatit az po roce kdy budeme spokojeni, jinak bezplatne cerpadlo vratit. Takze o kvalitu se opravdu nebojime. K tomu mame zemni registr ze slinek. Cena registru max 15.000 (11.000 hadice, 3000-4000 vykopove prace). Takze celkova cena nas vyjde na 95.000kc COP ma 4,4. Cerpadlo bude mit monitorovani/rizeni pres internet, moznost pouzit ho i na ochlazovani domu behem leta. Kdybys chtel videt vic, tady mame blog clanek o tom jak jsme zemni registr delali, at vidis jak to vypada https://www.vodnici.net/2016/04/zemni... Az se bude delat instalace, urcite o tom taky neco napiseme a dam vedet.
Odpovědět
@ivusek Děkuju ti za reakci. O výběru TČ jsem na vašem blogu četl i o té nabídce od acondu. Acond znám a na jejich novinku pro pasivní domy jsem se informoval. Vzhledem k tomu, že bydlím v Milevsku a stavět budu asi 10 km odsud, tak acond určitě poptám a budu věřit, že k tomu přihlédnou.
Odpovědět
@ivusek dle popisu je Vaše situace velmi nestandardní, dle popisu situace jste "pokusní králicí" (nemyslím to hanlivě) pro nějaký nový typ. Nejedná se o standardní, porovnatelnou cenu na trhu Btw. ta cena je včetně instalace, zprovoznění, DPH ? Asi bez TUV .. Každopádně na stránkách už mají takového řešení (zemní, 3kW) sakumprdum za více něž 160.000 Kč.... Bohužel dle vlastní zkušenosti dodavatelé TČ jedou momentálně na vlně kotlíkových dotací, mají díky tomu zajištěné odběratele a nejsou ochotni k větším slevám. Jinak já jdu také do Acondu, ale vzduchového .
Odpovědět
Profilova fotka
@r4d3k74 Jeslti to k nim mate kousek, urcite doporucuji se i osobne sejit. K nam do Brna je todal, ale i tak jsme se na dome jiz nekolikrat sesli a vse k nasi spokojenosti poresili @mp77 Tak nestandardni je maximalne z toho pohledu, ze budeme mit novy typ cerpadla. Doted delali hlavne cerpadla pro panelaky, obycejne domy atd a ted zacinaji s pasivnimi domy, tzn s nizko-vykonnovymi cerpadly. Z tohoto pohledu by nemel byt zadny problem, protoze jen "zmensi" jejich velke a vyzkousene modely. Ohledne ceny, jak jsem psala, mame ho za 80.000kc a bezne se bude prodavat za 100.000kc. Jedna se jen o jednotku cerpadla, ktere ma v sobe obehove cerpadlo na podlahovku a napojuje se na boiler. Vic potreba nebude. Cena je s DPH, vcetne dopravy a zprovozneni. Co se tyka jejich cen na webu, uz jsme to s nimi resili, ze je to dost matouci. Cena totiz obsahuje komplet kotelnu v dome (vcetne boileru, zapojeni,....) a vcetne vrtu (namisto slinky kolektoru, ktery nam sami doporucili). Ocividne to stale nezmenili ;-) Ohledne "vetsi slev", to asi myslite ostatni dodavatelke? Protoze u Acondu mi cena prijde velmi prizniva. A k tem pokusnym kralikum, mate pravdu. Proto jsme take puvodne do toho uplne jit nechteli, ale argument, ze muzeme cerpadlo "beztrestne" do roka vratit a zaplatit, az kdyz budeme spokojeni nas dost presvedcil ;-)
Odpovědět
A co třeba nějaké peletkové kamna ? Ty myslím nemusí mít komín . Stačí jen odkouření přes stěnu . Je to biomasa a tak už by vám měli vydat povolení . Zda je budete používat je jen na vás.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jendad Peletlkova kamna museji mit klasicky komin ;-). Navic v pasivnim domu dvou komorovy, jeden na privod vzduchu a druhy na odvod koure. Mame peletkova kamna interierova.
Odpovědět
@ivusek COP 4,4? u akej vonkajsej teploty/teploty topnej vody? moc sa mi to nevidi, ze by to bolo u cca -15 ktora sa pocita pre vacsinu vypoctov... to pocitam, ze bude sotva 2,7...
Odpovědět
@akoinac ivusek má země-voda
Odpovědět
@r4d3k74 jo, to som nezobral v uvahu, beriem spat. diky
Odpovědět
Profilova fotka
Take to ted resim. Do 100 tis se da sehnat nejaka cina + nadrz na TUV. Na tak male TZ bych ale radeji pouzil elektrokotel, pripadne Nilan VP18 EK9 nebo Nibe F460. Jinak pomer cena/vykon zatim vychazi nejlip u TC Panasonic, pak Toshiba a LG. Z tech "premiovejsich" znacek slo s cenou na normalni uroven take NIBE, IVT je porad velmi vysoko.
Odpovědět
Profilova fotka
@r4d3k74 @akoinac Presne tak, zeme voda. Prikladam jeste parametry od vyrobce, ktere nam k cerpadlu poslal Základní údaje: Výkon G0W35 3,7 kW (EN 14511). COP G0W35 4,4 (EN 14511). Kompresor Copeland Scroll ZH. Deskové výměníky Swep. Oběhová čerpadla Grundfos, alternativně Wilo. Napájení 400V. Vestavěná bivalence 1-6 kW (dle nastavení). Rozměr 595 x 595 x 995 mm. Inteligentní regulace, vzdálený dohled, dlouhá záruka bez podmínek… a jeste technicky list https://dl.dropboxusercontent.com/u/1...
Odpovědět
Profilova fotka
@hajra Tak treba Acond cina neni ;-). Vyrabi si to cele tady v CR. Takze sehnat se to da, jen to chce hledat ;-) S elektrokotlem se nedostanete na zelenou, jde o to jeslti jedete na dotaci nebo ne. Dalsi vyhoda TC je i levnejsi tarif u EONu
Odpovědět
@ivusek Já peletková kamna nemám . Jen co jsem vyčetl na internetu : Systém odkouření peletových kamen je přetlakový. Spaliny jsou tlačeny spalinovým ventilátorem. Výrobce nepožaduje přirozený tah komínu jako u klasických krbových kamen na tuhá paliva. Odkouření z peletových kamen o průměru 80mm lze připojit na stávající komín, který by měl mít nerezovou nebo keramickou vložku. Teplota spalinových výparů se pohybuje kolem 70°C. Tím dochází ke kondenzaci, oproti klasickému zdroji tepla na tuhá paliva kde je teplota spalin cca 250°C. Spalinovou cestu lze také instalovat z izolovaného vnějšího fasádního odkouření. Odkouření lze také instalovat v případě nutnosti horizontálně v max. délce 3m. Zdroj :http://www.centrumvytapeni.cz/kalor-king-8---krbova-kamna-na-pelety---nejlepsi-nabidka-?#detail Ale podle mého je asi dávat nesmysl . Lepší je asi ta klima . Tam nemusíte běhat s peletkami a popelem . A v létě vám chladí .
Odpovědět
mne to tc pride, ze aby to malo zmysel tak k tomu musis mat aj akumulacnu nadrz, inak ti to spina pricasto a tym sa skracuje zivotnost TC. tym padom vacsi narok na priestor "kotolne" a dalsie extra naklady. navyse u ludi co maju male TZ to skutocne nema zmysel, lebo sa vam ta investicia proste nevrati.
Odpovědět
@ivusek Tak on zase takový rozdíl mezi přímotopným a tarifem na TČ není. @akoinac Mě je ta nenávratnost jasná, ale mám pouze dvě možnosti, buď si to TČ pořídím a tím si vlastně předplatím elektřinu a budu doufat, že stroj chvilku vydrží, nebo před kolaudací postavím na dva obrubníky nějakou starou klimu a budu doufat. :)
Odpovědět
@r4d3k74 @ivusek medzi primotopnym a tarifem na TC neni absolutne ziadny rozdiel, od dubna je to totiz vsetko pod jednym tarifom tusim d57
Odpovědět
@akoinac no dokonce
Odpovědět
@ivusek Mohu se zeptat na to TČ země/voda? Jak velký prostor zahrady vám kabely zabraly?
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak Podivej se na uz zminovnay blogpost. Jsou tam presne fotky celeho registru https://www.vodnici.net/2016/04/zemni... Je to tusim nejakych 50m dlouhe a 1m siroke. Takze pohoda, mame to podel plotu.
Odpovědět
Profilova fotka
@akoinac ono uz na TC neni 22h nizky a 2h vysoky, tak jak to bylo? Zjistovali jsme to loni a zatim jedem jeste na docasny stavebni tarif.
Odpovědět
@ivusek boli tam nejake zmeny tento rok. Tusim je to tak, ze komu priznali sadzbu na TC do 31.3.2016 tak tomu sa nic nemeni a ostava mu tato sadzba dalej /tusim d56/. Kto si prihlasuje teraz dostane asi automaticky tu d57, ale je lepsie sa informovat priamo na CEZe, ja som tomu prilis pozornost nevenoval, kedze som o TC neuvazoval
Odpovědět
Profilova fotka
@akoinac @ivusek ano, od 1.4. Se pro nove odbery dava sazba d57 "elektricke topeni" Ta ma jen 20h NT. Pro majitele stavajicich odberu se nic nemeni. Taky jsem to nestihl :(
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?