Tepelné čerpadlo Vaillant - jaké máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s tepelným čerpadlem Vaillant vzduch/voda?
Odpovědět
1
2
@vit241 Já sem taky kontaktoval LG a nabídka už ani nevím od koho přišla, ale byla pěkně přepálená. Nakonec sem objednal od CLG a cena velmi přijatelná
Odpovědět
@lebedik Díky za radu, zkusím kontaktovat přímo CLG tedy.
Odpovědět
@vit241 tak vyčkejte, oni to přidělí asi nejbližšímu prodejci - mě tak přidělili firmě z našeho města co mi poslala kalkulaci na 202 000 bez dph - tedy 232 000 kč s dph ( monoblok 9kW s bojlerem z dražic, neoriginálním bivaletním zdrojem a nemrznoucí kapalinou). Jinou nabídku mám za 140 000 s dph ( ta je ale bez nemrznoucí kapaliny což je cca 3500 kč a bez bivalence což je asi 7000) - takže i s těmito příplatky za asi 150 000, takže za to samé rozdíl 80 000 kč. Takže spíš jen pro to že máte od někoho jednu nabídku neznamená že pak stejné čerpadlo jinde bude stát stejně, takže pokud vyjde draho, víte že vám to jinde udělají levněji.
Odpovědět
@vit241 já jim psala 2x mail a nikdo se neozval, ale já je mám daleko s za stejnou cenu mám blíž jiné prodejce dva, takže jsem to neřešila, ale kdyžtak jim volejte. Známé to budou montovat, už to mají u nich objednané.
Odpovědět
@jajinka121 Mě to vyšlo teď v prosinci za čerpadlo 12KW split na 125 tis. s 15% daní(montáž čerpadla, doprava, uvedení do provozu). Bojler jsem kupoval samostatně za 14tis + trojcesťák s pohonem 3.5 tis + práce topenáře. Takže celkem 145tis.
Odpovědět
@adam889 Jo v létě ani nevíte, že to čerpadlo tam stojí. Sepna jednou dvakrát za den (ale záleží na kolik stupňů máte ohřev a jakou máte hysterezi). Se stavte na návštěvu se mrknout. Netvrdím, že to čerpadlo je super tiché, ale neexistuje, že uslyšíte venkovní jednotku u vás doma a sousedi říkali, že je to v pohodě, skutečně relativně mírná zima. Doma uslyšíte maximálně oběhová čerpadla podlahovky, případně "ledničkový" zvuk, ale my to máme v technické, neřešíme.
Odpovědět
@lebedik a od koho jste bral? kdyžtak sz prosím. taky LG?
Odpovědět
@skunkos pošlu sz :-) asi bydlím kousek. děkuji moc
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@jajinka121 máme teď nabídku na stejné čerpadlo... Dali jste ho nakonec? Děkuji za vaši odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím někdo zkušenosti z aktuální doby? Moc děkuji. Máme teď nabídku na VWL 75/5 + VWL78/5 IS
Odpovědět
@matysce Má to hodně lidí z okolí, pokud máte servisáka nablízku, tak je to dobrá volba.
Odpovědět
@matysce ano, dali, uz nam i topi asi 3 tydny. Pomohl mi i @skunkos ktereho jsem mohla i osobne navstivit se na cerpadlo kouknout. Je super tichounke.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jajinka121 @skunkos a mohla bych Vás poprosit o foto jak venkovni jednotky, tak vnitřní? Moc děkuji
Odpovědět
@matysce https://encrypted-tbn0.gstatic.com/im... Venkovní prostě krabice s větrákem, vnitřní "lednička". Se zastavte mrknout - Olomoucko.
Odpovědět
Mám a jsem s ním spokojený. Jenom jsem se chtěl zeptat kdo má tepelné čerpadlo zapojené: Při zapojení mi bylo řečeno, že nepotřebuji TČ zapojit přes HDO, ale napřímo. Mám TČ výkon 8 kw bez přitápěcí patrony a technik vaillantu říkal, že zapojení přes HDO je zbytečný když mám tarif na topení. Máte s tím zkušenost?
Odpovědět
@jenda12 Ano je to pravda. TC zapojit bez HDO. V minulosti bol vysoky tarif v pevne stanovenu dobu (hodinku v noci a hodinku cez den) teraz to rozne skace pocas dna po par minutach co TC len skodi.
Odpovědět
@vimamima Zapojit si to můžete jak chcete ALE je to proti předpisům dodavatele EE. U jednoho čerpadla této značky jsem včera stál dohřev vody je umístěný na potrubí a pro TUV je použitá AN možná 1000l kde je umístěný průtokový výměník. Jednalo se ale o velké čerpadlo 18 kW. V dnešních dobře izolovaných domech nemůžete za 1 hodinu netopení poznat že se netopí a určitě ne u PT.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?