Tepelné čerpadlo vzduch voda NIBE 2120

Pokud někdo máte TČ NIBE 2120, bude vděčná za pár informací. Projektant obesílal firmy pro náš dům se ztrátou 9,2 kW a vybírali jsme si z několika variant. Nejlépe se nám, výkonem i cenou jevilo TČ Nibe viz výše. Cenová nabídka byla cca 300 tis s tím, že nám ještě vyjedná slevu. Výsledek je ten, že obchodní zástupce firmy odepsal, že nabídka s částkou 300 tis je určena pro montážní firma a prý se k nám dostala omylem....... (obchoďák si evidentně myslel, že projektant je topenář a cena pro koncového zákazníka je kolem 400 tis. Takže dotaz či prosba o radu - máte někdo TČ výše přesně v tomto typu? Mohu vědět, na kolik Vás vyšlo? Je mi jasné, že to není investice v řádu desetitisíců, ale přeci není možné, aby prostě řekli a cena byla rázem o 100 výš. Všem děkuji, Alice
Odpovědět
Profilova fotka
je mi líto, ale nibe je špička a momentálně je mnoho typů dokonce vyprodaných. poptávka převyšuje nabídku, výrobce nestíhá dodávat a od toho se zřejmě odvíjí i vývoj ceny :-p také čekáme na nibe, jen nevím z hlavy které přesně a na kolik nás komplet se vším ta sestava vyjde
Odpovědět
Rada bude jiná asi se vám nebude moc líbit : zpátky ke kalkulačce. Pak zjistíte, že při 400t za Tč, dokonce i 300t. je TČ nesmyslná, nenávratná investice. A pokud máte možnost plynu, tak tuplem.
Odpovědět
@mp77 Bohužel, plyn v obci vůbec není, takže tato varianta padá.
Odpovědět
@blahova_andrea a budete tak hodná a zašlete, až budete vědět? Moc by mě to zajímalo.
Odpovědět
@charado ok, když porovnáte TČ versus vytápění eketřinou, tak při Vaší tepelné ztrátě ročně ušetříte cca 20.000 Kč (topení + TUV). Pro přesnější výpočet to můžete prohnat velmi dobrou kalkulačkou na portále TZB info. Pořizovací náklady na topení elektřinou jsou tak max 80.000 Kč (kvalitní kotel, bojler,, regulace, instalace) , pokud vezmu průměr z těch vašic částek (350,000 Kč) máme rozdíl v investici 270.000 Kč. Takže investice do TČ se začně vyplácet za 13,5 roku, pokud tsi budete brát hypo, jste min. na 14 letech - to to zařízení nejspíš ani nevydrží. Smysluplné to je, když je to 8, max 10 let. Sám TČ mám, pořidil jsem ho před rokem ale jiného výrobce (za 180.000 Kč), návratnost jsem měl 7 let..
Odpovědět
Profilova fotka
@mp77 výpočty jsou jedna věc, ale nejde jen o ně, ne? ;-) my ho třeba nekupujeme kvůli návratnosti. prostě raději dáme teď vyšší sumu a pak už skoro nic než teď dát méně a pak každý rok docela slušnou sumu. navíc taky nechceme kombinovat se soláry, nemáme plyn, krb atd. navíc nám má také tč zajistit téměř celodenně levnější noční proud, takže další úspora oproti jiným variantám. podle výpočtů to ve finále vyjde asi šul nul jestli tak či onak.
Odpovědět
@mp77 dobry den, mohu pozadat o info, jake tc mate? A jakou ztratu domu? Dekuji.
Odpovědět
@mp77 prosim take info..dekuji:)
Odpovědět
Ja jsem kupoval Nibe 2040-8 s vnitrni jednotkou 320. Montovali nam ho pred 14ti dny a rikali, ze ted vicemene zadna cerpadla nejsou.. Kupovali jsme ho uz ale v lednu, kdy na neho byla akce. Takze to vyslo na nejakych 230tis. Pidil jsem se i po tom, zda by se vyplatilo priplatit za novejsi typ 2120, ale bylo mi receno, ze kdyz mame vsude podlahovku, tak by to bylo zbytecne.
Odpovědět
Profilova fotka
Když jsem řešil topení já - 1,5 roku zpět, tak Nibe se zásobníkem mi bylo naceněno na 220 000 Kč - 9 kw i s montáží, nakonec jsem ale šel do Daikinu 9 kw - v nějaké akci s montáží a 260 litrů nerezovým zásobníkem za 180 000 Kč takže cena 300 000 - či 400 000 mi přijde dost mimo. Když nejdražší čerpadlo co mi tenkrát nabízeli a určitě špička i dnes IVT - 9 kw bylo s montáží za 260 000 Kč a letos ho dělali sousedovi a platil také nějakých 250 000 Kč takže pokud chtějí za vzduch - voda 300 - 400 000 kč - poohlédnul bych se u jiné montážní prodejní firmě, nebo i jiné značce, pokud ho potřebujete montovat brzy a nejsou tedy na skladě - nikde připadá mi to jako fronta na banány za komunistů kdyby stálo 400 000 Kč - tak na něj určitě fronty nebudou - cena se mi zdá uplně mimo
Odpovědět
@blahova_andrea ale to co popisujete, je právě ona návratnost ... tj. dát na začátku víc peněz a pak mít nižší provozní (roční náklady). Navíc u zdroje tepla by to měl být možná nejzásadnější kriterium - to není třeba auto, kde si rádi příplatí,e za emocionální efekt typu pěkný tvar, lepší barva ... Jak jsme psal, prožeňte si to kalkulačkou na TZB - info, kde si můžete nastavit i takové věci jako teplotmí oblast ČR, počet členů domácnosti, jaké máte spotřebiče ... a samozřejmě Vám do celkového výpočtu férově zahrne i celkovou úsporu vlivem jiného tarifu
Odpovědět
@reki511 ˇ @charado TZ domu 7,2 W, TC Acond 8 KW (vč. 290 ltr zásobníku) cena s DPH hodně pod 200t.Kč dle mého střední třída, za rozumnou cenu. Výhodnost se znásobuje, pokud si to necháte od nich udělat jako komplet s podlahovkou (většina jiných toto bohužel přenechávala spřáteleným firmám, které chtějí také vydělat a ceny za podlahovku byly výrazně vyšší). Pak bych si dal pozor na další figl - v základní ceně je mnohde nabízen malý zásobník (100-150 ltr), což je dle mého málo (pro TČ! ) a za větší zásobník si nechávají dále připlatit.
Odpovědět
Článek se načítá
@charado máme RD, ztráty myslím 9,3 a šli jsme do tepelného čerpadla Vailant země voda, se zasobnikem na 150l. Cena za kabely a tepelné čerpadlo byla kolem 280tis a od té samé firmy máme i podlahovku za 110tis. Topit začneme behem 2 měsíců
Odpovědět
upozornuji že nově přiznaná sazba pro tepelné čerpadlo i přímotopy je stejná D57d a i v případě topení plynem se vyplatí D25d-bojler- kde je 8 hodin cena za kWh nižší než 20 hodin cena za kWh při sazbě D57d ,dřívější sazbyD35d,D45d,D55d,D56d nelze nově přiznávat
Odpovědět
Profilova fotka
@mp77 ano, je to návratnost, ale nám prostě nejde o to, aby se to vyplatilo vyloženě ve stylu, že to mám za sedm let zaplacené a pak už jsem do plusu. samozřejmě, to je ideál. ale pro nás ne jediné kritérium. i když to vyjde v součtu na stejno v rámci třeba 10-15 let jestli to nebo ono, tak stejně jdeme do čerpadla. výpočty si nikde dělat nebudu, toto má na starosti chlap a vybral si toto, tak ať si to tam dá. o tomto je dávno rozhodnuto, já tomu nerozumím, tak do toho nekecám. já než bych prošla dnešní možnosti a pochopila rozdíly mezi nimi a výhody jednotlivých řešení, tak bych potřebovala dávno min. 10 let bydlet :-N a cizím lidem nevěřím. každý radí, co je pro něj nejlepší na montáž nebo z čeho má největší provize. o zákazníky opravdu nejde. to raději ať si to chlap sám načte, sám rozhodne a pokud to bude špatně, můžeme nadávat jen sami sobě a ne na druhé
Odpovědět
@blahova_andrea ja vám plně rozumím. U nás to.bylo jednoduché. Elektrika by nás vyšla draho, kotel na tuhá paliva jsme oba zamítli- přítel je většinou celý den v práci a já jsem panelakove zhyckane dítě. No a tak byla možnost plyn nebo TC. Zaprvé plynu se oba bojíme, víme že úniky CO jsou už dnes celkem mimo ale i tak. Navic komín+přípojka+ kotel by nás vyšlo asi jen o 100tis méně, s tepelnym cerpadlem navíc počítáme s usporou na elektrine. Přítel má velká akvária, takže tam to asi pocítíme, tu usporu na elektrine nejvíc
Odpovědět
ta cena je mimo, každopádně to bude určitě víc přes 200 tisíc než míň, ale zase ne, víc jak 300 tisíc, to co tady všichni píšou je pěkný, pod 200 tisíc nebo lehce nad, ale výkon 9kW na TZ 9,2 kW je nemyslitelný, že? takže tazatelka samozřejmě potřebuje výkonější TČ a to těžko bude stát stejně jako ty vaše, NIBE F2120 se dělá ve variantách 8, 12, 16, 20 kW, nevim jestli jí bude stačit 12 kW záleží kde zrovna staví a jaký jsou tam průměrný teploty, je možný, že má naprojekrovaný 16 kW, já mám při tepelných ztrátách kolem 7,5 kW v provozu 13,2 kW TČ ...každopádně se 400 t bych je poslal někam, přes 270 bych se s tím 16 kW nechtěl dostat...
Odpovědět
Profilova fotka
@eliskaxox přesně tak, u nás stejné myšlenkové pochody i výsledek :-D tuhá paliva teda u nás ani nešla skrz prostor.
Odpovědět
Všem děkuji za reakce. Mně právě přišla ta cena úplně vedle. Plus tedy neprofesionální přístup. Stavíme na jihu, kousek od Strakonic. Máme v projektu 8 s tím, že lze i 12. To by nám mělo vše pokrýt. Jak jsem již psala, plyn v obci není (a i kdyby byl, bojím se ho), vytápění na pevná paliva by znamenalo přistavit dvě místnosti (kotelnu a uhelnu), což u úplně nového domu nevidím jako příliš optimální, takže varianty zbyly dvě - TČ nebo elektrika. Elektrika vyšla podle výpočtů o dost dráž. Takže volba byla jasná. Zda-li se do budoucna vyplatí, uvidíme a případně si můžeme poté říct, že to byla drahá zkušenost. Myslím, že obě nabídky byly trochu mimo + ta první se blížila k odhadu, tzn . 260 tis.
Odpovědět
@charado a kdo to projektoval, když máte TZ 9,2, tak s výkonem 8kW to asi těžko vytopíte, zvlášť když se tím bude ohřívat třeba i TUV, každopádně pokud byste měli TZ 9,2 a TČ s výkonem 8kW, tak vám ani distributror elektřiny nepřizná distribuční sazbu D57d, protože nesplníte podmínky a tu sazbu potřebujete, aby se to TČ aspoň nějak rentovalo ať už je cena jakákoliv...
Odpovědět
@plaintruth Distributor elektřiny- máme E.On. - nám sazbu D57d přizná, podmínka je, že TČ musí mít min. 60% výkon, (což je 5,2 kW) což splňujeme. Každopádně, rozdíl mezi variantou 8 a 12 kW je okolo 20 tis, což zase není tak moc.
Odpovědět
@blahova_andrea U nás to samé. Při vytápění kotlem na pevná paliva, by bylo třeba přistavit kotelnu a uhelnu, což je podstatně vyšší cena, než TČ.
Odpovědět
@mp77 Děkuji. Součástí je zásobník 270 litrů, což by snad mělo být v pořádku. Každopádně děkuji za radu ohledně podlahovky, budeme poptávat, tak uvidíme, jaké se nám sejdou nabídky.
Odpovědět
Profilova fotka
@charado no u nás to není ani kam přistavět. máme pidi pozemek a už samotný dům jsme museli zmenšovat, abychom se vešli do povolené zastavěnosti. nemáme ani sklep, aby se dalo něco uskladnit tam. prostě pro nás fakt moc možností nebylo :-D
Odpovědět
@blahova_andrea Tak my máme pozemek obrovský, ale bylo to spíš z důvodu, že přístavba těch dvou místností by vyšla na strašně moc. Respektive ne přístavba, ale zvětšení stávajícího projektu.
Odpovědět
@charado taková podmínka není... cituji: Řádně nainstalované hybridní, nebo přímotopné elektrické spotřebiče určené k vytápění objektu a nebo systém vytápění tepelným čerpadlem. Součtový instalovaný příkon přímotopných, nebo hybridních elektrických spotřebičů nebo tepelného čerpadla, (včetně instalovaného příkonu akumulačního spotřebiče pro ohřev vody) musí činit nejméně 40 % příkonu odpovídající hodnotě HJ, pokud bude součtový instalovaný příkon nižžší než 40 % musí odběratel prokázat, že výkon těchto elektrických spotřebičů odpovídá tepelným ztrátám vytápětného objektu tzn. dokládal by Výpočet tepelných ztrát. ..pochybuju že splníte víc než 40% příkon, snad jestli máte hlavní jistič 16A..
Odpovědět
@plaintruth No tak teď tomu už nerozumím. Přitom jsem mluvila s energetikem, který pro nás řeší elektro k novému domku.....
Odpovědět
@charado leda se zeptrat přímo u eonu, ale záleží kdo dá správnou odpověď, leda ten, kdo rozhoduje jestli se sazba přidělí nebo ne a ten za přepážkou asi nebude... ..mi bába na čezu taky říkala, že mi chybí v revizní zprávě to a to a to a že když to tam nebude, tak mi to zamítnou, tak sem to druhej den všechno naskenoval, poslal mailem a ejhle schváleno bez problému... :-D
Odpovědět
@plaintruth však já se ptala - přímo na E.Onu a přímo toho pána, který s námi řeší smlouvy, příkon, tarify atd.,
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?