Topení v novostavbě Heatflow, zkušenosti

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti s topením https://heatflow.cz/? Měli jsme v plánu teplotovodní podlahové topení s napojením na akumulační nádrž a krb, ale dostali jsme nabídku od firmy de.mann a heatflow a zajímalo by mě zda máte s tímto zkušenosti? :-) Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@weronika_gray tak to mě moc mrzí, my problémy nemáme. Držím pěsti, ať vše vyřešíte. My máme plovoučku a vidíte, já říkala, že příští podlahu, co budem dávat, bude dlažba 😄.
Odpovědět
Profilova fotka
@requied pročítám tuto starou diskuzi a zaujalo mě, jak jste zavrhoval těch 15 tisíc za rok za topení. Zas tak daleko nejsme, za loňský rok jsme dali za elektřinu 22 000,- a to máme na elektřinu vše, vaříme na el., bojler 250 l, dvě lednice, pračka, sušička, 3 TV, 2 PC atd. atd.. Takže si myslím, že je to slušná cena za topení. Ano, přitápíme kachlovými kamny, takže to se musí také zohlednit.
Odpovědět
@barca3979 jde o to, že s TČ by jste měli spotřebu min 10000Kč/rok nižší. Tyto folie jsou tak brutálně předražené, že by to investičně vyšlo srovnatelně.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 na TČ mám svůj názor. Neříkám, že Heatflow nebylo předražené, tyhle rozhodnutí u nás dělá manžel, takže mu do toho nekecám, ale jsme s ním spokojení. Co se týče TČ, mám 3 známé, kteří jej vlastní a ani jeden z nich už by do něj nešel. Vysoké pořizovací náklady a návratnost téměř 0, protože, když se vám to začne vyplácet, musíte koupit buď nové, nebo nové náhradní díly apod. A tu hnusnou krabici za barákem bych taky nechtěla. Nehledě na to, že píšete sám, že vstupní náklady +- stejné, ale jak dlouho vám vydrží čerpadlo bez nějakého zásahu? 10 let? 15let? Víc určitě ne. Jak dlouho nám vydrží Heatflow? .....Myslím, že mnohem déle.
Odpovědět
@barca3979 heaflow vám vydží velmi pravděpodobně déle, než tepelné čerpadlo. Nicméně porovnáváte zdroj vytápění a rozvody vytápění. I kdyby se tepelné čerpadlo porouchalo a topil jsem do teplovodní podlahovky elektrokotlem, pak mám téměř totožné provozní náklady jako vy. Nicméně pokud máte návratnost TČ 6 až 7 let (při vývoji cen el. energie se návratnost samozřejmě zkracuje) tak od naplnění návratnosti vůči systému el. podlahového topení již jen na tom vydělávám (to se ale bavíme o návratnosti vůči tomu elektrokotli s teplovodním pt, neboť při porovnání s heatflow a její pořizovací cenou je ta návratnost pro TČ pár let nebo někde i možná měsíců). A jelikož ze svého okolí vidím průměrnou životnost TČ (od prémiovek jako nibe, ivt přes acondy, panasonic nebo lg) bez servisního zásahu 10 a více, tak nechápu kde jste vzala, že lidem nevychází návratnost..? Vždyť rozumné 5kw tč se nechá pořídit okolo 100tisíc.
Odpovědět
Profilova fotka
@doog ohledně návratnosti mi to řekli známí co TČ mají. Nechci se s vámi přít, řekla jsem pouze, že tyhle informace mám od lidí, kteří TČ mají a už by do něj nešli. Já nikomu nic nevnucuji. Ať si každý pořídí to, co chce, sám potom uvidí, zda by do toho šel znovu nebo ne.
Odpovědět
@barca3979 já to nerozporuju, ale je potřeba si uvědomit, zda šlo o návratnost vůči plynu, elektrokotli nebo heatflow. V některých případech s malou TZ věřím, že může být u tč problém s návratností vůči plynu nebo elektrokotli, ale určitě ne vůči heatflow. Jinak samozřejmě s Vámi souhlasím, že si stejně nakonec každý musí vybrat sám a podle toho, co preferuje a jak mu to vyhovuje a vychází nejlépe. Jen mi přišlo korektní narovnat tu informaci o (ne)návratnosti TČ+PT vůči heatflow.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@barca3979 Jen dotaz k zamyšlení: myslíte, že kdybyste neměli HeatFlow, ale běžnou, násobně levnější (finančně dostupnější) alternativu, budou vaše roční náklady na vytápění vyšší?
Odpovědět
@lukoid jakákoli folie, kabely, rohože, nebo teplovodní topení s elektrokotelm má úplně stejné provozní náklady. To jsou jen reklamní pindy na stránkách HeatFlow, že mají nejvyšší účinnost až 99% (jenže tam neuvádí, že stejnou účinnost mají všechnny tepelné zdroje). Podobně to platí i pro další sliby. Lidskými smysly nepoznáte, zda v podlaze topí trubka, kabel nebo folie. Možná poznáte tu folii, pokud dostanete kopanec
Odpovědět
@zubr487 To byla hádanka pro @barca3979, já to samozřejmě vím, proto jsem se ptal. Přirovnal bych to hodně jednoduše a přeneseně k tomuto: mějme na zahradě hromadu písku a chtějme ji někým, koho zaplatíme, převozit do jiné části zahrady. Běžný makáč v montérkách to udělá za 500 Kč za den, makáč v saku za 2000 Kč za den. Proč bych se měl rozhodnout pro to, aby to udělal právě ten v tom saku? Berme to samozřejmě s rezervou. Chci na tom jen ukázat, že náklady na přemístění hromady se liší, ale výsledek je za daný čas naprosto stejný.
Odpovědět
@lukoid tak to se hrozně omlouvám. To přirovnání ale sedí. Stejna lopata, stejná práce. Jen to pozlatko kolem je jine
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@lukoid absolutně nechápu, proč mi dáváte dotazy k zamyšlení. Nerozporuji náklady na jiné topení. Reagovala jsem pouze na příspěvek zde, že není možné docílit nákladů 15 tis ročně. Pouze jsem napsala, že to lze. Nikomu nevnucuji, že to lze pouze s Heatflow.
Odpovědět
Profilova fotka
@weronika_gray s čím opatrně? Nějak jsem nepostřehla, na co reagujete 🙂
Odpovědět
@barca3979 folie generuje podstatně větší elektromagnetické pole proti kabelům nebo rohožím. Paní @weronika_gray má tu smůlu, že elektrické pole je tak silné, že dostává rány od kovových předmětů. Takže válčí s firmou a je logicky dost naštvaná.
Odpovědět
@barca3979 Byl to normální dotaz, na který stačilo odpovědět ano, nebo ne. Poměrně časté je totiž to, že se spousta investorů nechá oblbnout, když uvidí vypíchnuté roční/měsíční náklady, a nechá si tak udělat realizaci za násobně větší počáteční investice, které jsou ale totálně nadbytečné, v domnění, že jinak (snáz, dostupněji) to nejde - zvláště u těch, kteří s dnešními NEDy nemají zkušenosti a naletí na kdejakou marketingovou ptákovinu. Nejen z vašich příspěvků tak může pro ostatní vyplynout, že náklady na vytápění máte jen díky tomu, že máte konkrétní provedení podlahovky a značky, což samozřejmě není pravda, protože je to čistě fyzikální záležitost (v závislosti na TZ). Navíc v dnešních zateplených domech není problémem ani tak vytápění, jako spíš chlazení. Stejně jako není potřeba propagovat předražené hrnce, že se v nich dobře vaří, je dobré k vašim příspěvkům doplnit, že vám tato drahá realizace pod konkrétní značkou sice plní službu, ale tu by plnila i realizace jiná, v cenových relacích obvyklejších. I tak by mě důvod, který vás přiměl do toho jít, zajímal, tedy hlavně ta přidaná hodnota vykoupená pořizovací cenou.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 ano, to vím, že dostává rány a snaží se to prokázat. Už jsem reagovala na její zprávy a psala jsem jí, že my to máme v pořádku. Ona i odepsala, že máme štěstí. Proto nechápu ten další příspěvek. @lukoid proč bych měla odpovídat na něco, co mě nezajímá 😄 , vy máte stále snahu se o něco přít a něco dokazovat. Prostě chcete, abych vám řekla ano, máte pravdu, docílíte stejných nákladů i s jiným topením. A nebo chcete, abych začala rozporovat, že s jiným topením to nejde, abyste se mohl ukázat, jak jste chytrý a prokážete, že máte pravdu. Některým lidem to zkrátka dělá dobře.... Já vám odpovím opět a zase úplně normálně - nerozporuji žádné jiné topení, ani náklady na něj, napsala jsem pouze, že bych nechtěla tepelné čerpadlo, nechci ani radiátory v pokojích, holt jsme vybrali, co jsme vybrali, teď s tím musíme žít a světe div se, jsme spokojeni. Jestli jsme přeplatili, toť otázka, to asi ukáže čas, ale měli jsme na to, tak proč ne. Spousta lidí si koupí předraženou věc jen proto, že ji chce. Časem třeba zjistí, že to byla blbost, ale stejně nelitují, tak nějak to máme my. Pokud topení slouží, vytápí, náklady jsou únosné, je to bez práce, proč bych se měla něčím trápit? Někdo si koupí Mercedes a někomu stačí Škodovka, využívají auto na stejnou věc, ale holt jeden chce mít tohle a druhý to, nezazlívám mu to. Škodovka mu udělá stejnou službu, ale prostě chce Mercedes, budu mu nadávat, proč si ho koupil, že je předražený a na co ho má? Prosím, už mi nedávejte žádné dotazy, nemám potřebu se přít, co je lepší nebo horší 🙂
Odpovědět
@barca3979 Čistě váš názor. Já jsem zase toho názoru, že toto je komunitní fórum, kde lidé hledají informace. A pokud se říká A, mělo by se říkat i B - říct jen "my jsme spokojeni" nikomu nic nepřinese, protože to nemá žádnou konkrétní vypovídající hodnotu. Porovnání s auty nesedí, protože Mercedes naopak tu hodnotu přidanou proti škodovce má (komfort, kvalita zpracování, bezpečnost), předražené hrnce jsou pořád jen hrnce se stejnými vlastnostmi, ale za více peněz. Pro spoustu investorů je přínosné vědět, že za nálepky a marketing připlácet nemusí, zvláště když se jedná o statisíce, resp. násobky investic nutných ke splnění stejného účelu. Toť vše. Nikdo se tu nepře - chtěl jsem jen vědět, co konkrétně zrovna vás k tomu vedlo, protože třeba by se ukázalo, že za příplatek to z nějakého důvodu stojí, ale zřejmě se to vedle frustrace z pro vás nepříjemných dotazů z toho plynoucích dlouhých nepřínosných textů nedozvíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid ale já už psala, co nás k tomu vedlo. Rozhodl to manžel, nekecala jsem mu do toho, stejně jako já si prosadila jiné věci a on s nimi souhlasil. A nepochopil jste mé přirovnání, vůbec to nemělo být doslovně, že zrovna Mercedes, mohlo by to být třeba i BMW, cokoli. Jde o princip, že ten člověk s tím autem jezdí pouze do práce a z práce, například, takže tam opravdu větší komfort a další vámi zmíněné věci nepotřebuje, ale prostě ho chce, je to jeho věc.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě spíš zaráží, že problém s probíjením nemá více lidí. Na stránkách mají okolo 2500 realizací.... Paní @weronika_gray , ozvalo se vám více lidí? Docela by mě to zajímalo. My pokládali Heatflow v roce 2017, takže tam určitě ten stínící prvek tenkrát nebyl a problém nemáme, tak nevím....
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@weronika_gray no my stavěli 2016-2017, jak jsem už psala, instalace heatflow proběhla v roce 2017, kdy ještě neměli ty stínící prvky a problém fakt není. Kdoví, jestli v tom roce 2019 něco nezměnili a je z toho takový problém. To je fakt nepříjemné, navíc, když nemůžete stále bydlet, to si ani nedovedu představit 😞
Odpovědět
Profilova fotka
@weronika_gray narazila jsem i na vaše komentáře na tzb-info, pokud jste to teda vy, je tam docela obsáhlá diskuze a je to fakt zajímavé, spousta lidí se tam o tom docela dobře rozepsala. Dávala jsem to číst i manželovi, v naší rodině propagátor Heatflow, tak taky koukal 😮
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@weronika_gray držím pěsti, ať vyřešíte a můžete v klidu bydlet. V albu mám nafoceno jak vypadala pokladka Heatflow u nás, kdybyste chtěla mrknout, jestli tam nenajdete něco jiné, než bylo u vás. Zalito bylo anhydritem. Odkaz zde: https://www.modrastrecha.cz/blog/barc...
Odpovědět
Profilova fotka
@ozzy77 Jak jste spokojeni po letech? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@hilfiger75 Dobrý den, mohu se zeptat, jakou máte tep.ztrátu? Uvažuji o podobné konfiguraci, máme 105m2 a TZ 5,2kW. Jak jste spokojený s Heatflow a kolik Vás stojí provoz ročně? Jak máte řešen ohřev TUV ? Děkuji
Odpovědět
@rychtarik Četl jste si diskuze na téma HeadFlow? Proboha proč chcete topení prakticky s nejvyššími investičními i provozními náklady ? Mohu se zeptat proč o tom uvažujete ?
Odpovědět
Profilova fotka
@rychtarik no celý vlakno uz cist nebudu, ale nakonec jsme dali elektrické kabely. No a nemuzu si na nic stezovat🙂
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?