Umístění Tepelného Čerpadla

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně umístění tepelného čerpadla? Současné umístění dle polohy ložnice a vzdálenosti od technické místnosti se mi zdá takové nevhodné. Co si o tom myslíte vy případně co by jste mi poradili? mockrát děkuji
Odpovědět
Dle mého laického pohledu by pro Vás bylo rozhodně výhodnější umístění v blízkosti TM. Dle PD - rozměrům by asi neměl být problém tam TČ umístit. Bylo by to výhodnější jednak z pohledu délky vedení od TČ do TM kde jsou umístěné technologie TČ, jednak z důvodu toho, že u okna ložnice to umístění také nemusí být úplně ideální z hlediska hluku ( moderní TČ jsou hodně tichá, ale i tak - u ložnice - nevím ). Dále bych s někým zkonzultoval co je vhodnější - zda umístit na severní stranu - kde nebude TČ během dne zahříváno sluncem, nebo zda je lepší umístění na jižní stranu - kde tím sluncem bude po část dne zahříváno.
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenekh1 Podle mě blbost si cpát TČ na zahradu a k ložnici, fakt to nedělejte už z pohledu dlouhé vzdálenosti vedení do technické místnosti a za další ten hluk vás bude obtěžovat když budete sedět venku a TČ bude dohřívat teplou vodu, nebo už přitápět dle venkovní teploty. My ho máme také zepředu domu kde je technická místnost a na zahradě bych ho fakt nechtěl, budeme mít LG Therma V a slyšet jde sice jsem slyšel 2 vrtulové a 16 kW ale my budeme mít jednovrtulové a 9 kW tak by to nemuselo být takové ale přeci chceme mít zahradu klidnou.
Odpovědět
Dejte to normálně na severní fasádu směrem do ulice, hned za zeď TM. Budete mít kratší okruh a vyhnete se riziku hluku, když to máte vedle ložnice. Světové strany bych v tomto případě vynechal. My ho máme také a severní fasádě, z podobných důvodů a ani jeden z realizátorů, které jsme v rámci naceňování oslovili to nebral jako nějaké zlo. Další věc je, že se tak vyhnete možným námitkám ze strany souseda na východě. Takto je to k plotu kousek (nevím co tam je, možná je to jedno). My to máme k sousedovi 17 metrů od jednotky (natočená taky takto do ulice a KHS po nás chtěla hlukovou studii a fyzické měření po instalaci).
Odpovědět
Já jsem také pro umístění u vchodu vedle garáže na severní straně. aby bylo co nejdál od ložnice terasy a podobných. v čerpadlech se tolik nevyznám nevím jestli to nebude nějaký problém s jeho umístěním na severní straně směrem k silnici. děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?