Menu Forum

Vytápění dle nové vyhlášky 78/2013, poraďte

fotoportrét
fotoportrét
tracyy
10
Registrovala se 5. ledna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 114 příspěvků. Má 7 přátel. Region Nový Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
tracyy
10
Registrovala se 5. ledna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 114 příspěvků. Má 7 přátel. Region Nový Jičín.
 Prosím potřebuji poradit jak to je s novou vyhláškou upravující vytápění. Já to pochopila tak,že teď nově již nejde postavit dům jen s elektrokotlem. Buď elektrokotel doplněný o solár + krb nebo plyn. Protože chceme stavět a většina firem má ve standardu elektrokotel, píšu jim dotazy jak to řeší s novou vyhláškou. Dnes mi z jedné firmy odpověděli tohle:
Co se týká vyhlášky 78/2013 zabývající se energetickou náročností budov a z ní vyplývajícího nařízení o obnovitelných zdrojích, jedná se ve své podstatě o dodržení kategorizace dle PENB. Naše stavby už v základu vykazují dostatečnou tepelnou ochranu, takže pro dodržení vyhlášky je vyhovující elektrokotel s podlahovým vytápěním v krajním případě v kombinaci se sekundárním zdrojem energie na vytápění formou krbových kamen. Toto tvrzení je podloženo vyhotovenými průkazy energetické náročnosti budovy kompatibilními s výše uvedenou vyhláškou.

tak teď jsem z toho jelen :/
3. čer 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zvarky
4
Registroval se 10. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 34 příspěvků. Má 2 přátele. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
zvarky
4
Registroval se 10. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 34 příspěvků. Má 2 přátele. Region Vyškov.
 plyn nic nevyřeší, při výpadku elektriky se plynoví kotel nezapne. Asi zbývá ten solár a krb. Taky už hledám všude o tomto informace.
11. lis 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nihilises
Registroval se 9. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
nihilises
Registroval se 9. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky.
 Poradite mi nekdo? Stavime novy RD. Nyni jsem si prohlizel dokumenty pro kolaudaci a zjistil jsem, ze v PENB kde nam vyslo B se pocita s tepelnym cerpadlem (to jsme ale nikdy v projektu nemeli). V projektu, ktery prosel v pohode stavebnim povolenim mame jen elektrokotel + podlahove teplovodni vytapeni a bojler. Mam to nejak resit, nebo to musi u kolaudace projit, kdyz je vsechno dle povoleni? Diky moc.
15. zář v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepi75
Registroval se 28. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Region Strakonice.
fotoportrét
fotoportrét
pepi75
Registroval se 28. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Region Strakonice.
 Staci ,aby projektant namaloval elektrokotel a doplnil to fotovoltaikou.Tim splnite zadani.Sranda je v tom,ze fotovoltaiku muzete udelat az po kolaudaci.Az budete mit skolaudovano uz nikdo nebude resit,kdy tam tu fotovoltaiku date.
15. zář v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
15
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 896 příspěvků. Má 7 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
15
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 896 příspěvků. Má 7 přátel.
 @pepi75 jestli opravdu takto lze, tak díky za radu.
15. zář ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
10
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 746 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
10
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 746 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 Takhle to je samozřejmě nelegální, pokud úředník bude laxní, tak to projde, pokud ne, jste víte kde...
15. zář ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí