Vytápění dle nové vyhlášky 78/2013, poraďte

Prosím potřebuji poradit jak to je s novou vyhláškou upravující vytápění. Já to pochopila tak,že teď nově již nejde postavit dům jen s elektrokotlem. Buď elektrokotel doplněný o solár + krb nebo plyn. Protože chceme stavět a většina firem má ve standardu elektrokotel, píšu jim dotazy jak to řeší s novou vyhláškou. Dnes mi z jedné firmy odpověděli tohle: Co se týká vyhlášky 78/2013 zabývající se energetickou náročností budov a z ní vyplývajícího nařízení o obnovitelných zdrojích, jedná se ve své podstatě o dodržení kategorizace dle PENB. Naše stavby už v základu vykazují dostatečnou tepelnou ochranu, takže pro dodržení vyhlášky je vyhovující elektrokotel s podlahovým vytápěním v krajním případě v kombinaci se sekundárním zdrojem energie na vytápění formou krbových kamen. Toto tvrzení je podloženo vyhotovenými průkazy energetické náročnosti budovy kompatibilními s výše uvedenou vyhláškou. tak teď jsem z toho jelen :/
Odpovědět
plyn nic nevyřeší, při výpadku elektriky se plynoví kotel nezapne. Asi zbývá ten solár a krb. Taky už hledám všude o tomto informace.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Poradite mi nekdo? Stavime novy RD. Nyni jsem si prohlizel dokumenty pro kolaudaci a zjistil jsem, ze v PENB kde nam vyslo B se pocita s tepelnym cerpadlem (to jsme ale nikdy v projektu nemeli). V projektu, ktery prosel v pohode stavebnim povolenim mame jen elektrokotel + podlahove teplovodni vytapeni a bojler. Mam to nejak resit, nebo to musi u kolaudace projit, kdyz je vsechno dle povoleni? Diky moc.
Odpovědět
Staci ,aby projektant namaloval elektrokotel a doplnil to fotovoltaikou.Tim splnite zadani.Sranda je v tom,ze fotovoltaiku muzete udelat az po kolaudaci.Az budete mit skolaudovano uz nikdo nebude resit,kdy tam tu fotovoltaiku date.
Odpovědět
@pepi75 jestli opravdu takto lze, tak díky za radu.
Odpovědět
Takhle to je samozřejmě nelegální, pokud úředník bude laxní, tak to projde, pokud ne, jste víte kde...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?