Zvuky chladiva v trubkach klimatizacie

Dal som si namontovat klimatizaciu. Dal som si ju na chodbu, takze je tam dost dlha trasa medzi vnutornou a vonkajsou jednotkou... Vonkajsia jednotka je pod oknom vedlajsej izby, robili 2 prierazy. Cca 6m. Mam tam v liste 11m medenych rur. Doplnali tam chladivo navyse, kedze je to taka dlha trasa... Ked zapnem klimu, pekne chladi, to nie je problem, ale ked som v tej izbe, pri tej liste kadial idu tie medene rurky, pocut odtial take zvuky, ako keby sykotanie obcasne alebo co, ako keby tam bolo morca. 😄 Je to normalne? Prilozil som ucho na vonkajsiu jednotku a zistil, ze ten zvuk vydava tak slabucko ta vonkajsia jednotka, mozno kompresor? A to sa potom prenasa ten zvuk po tych medenych trubkach asi a vnutri to potom pocut. Vonkajsia jednotka je inac uplne ticha, ani ju nepocut, ze vobec ide. Pocut to hlavne ked uz len dochladzuje, alebo ked dam najslabsie fukanie na vnutornej jednotke. Ked ide na plne obratky, ze potrebuje rychlo vychladit, tak to nepocut, pocut len rovnomerny zvuk. Ked prepnem klimatizaciu na kurenie, nerobi to vobec. Poradte, ci ste sa s niecim takymto stretli a ci je to bezny zvuk pri prevadzke. Neboli si isti ani vo firme, tak mi vymenili vonkajsiu jednotku, a robi to tiez, aj ked zda sa mi, ze mozno slabsie. Mam to teda brat ako bezny zvuk a kaslat na to?
Odpovědět
@marccel obávám se, že Vám to montovali rekvalifikovaní (nezkušení a nedostatečně vzdělaní) "chlaďaři". Zkušený servisák si okruh "změří" tlaky a teploty a hned pozná kde je problém - jedna možnost je nedostatek chladiva. Nebo je vše v pořádku - jednou trubkou teče kapalina v jedné proudí pára, k takovýmto efektům by nemuselo docházet
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?