Automatické větrání oken v noci - máte? jak to funguje?

Ahoj, mám takový problém... nedokážu spát v ložnici v zimě při otevřeném okně, manžel už vůbec ne, ten potřebuje spát bez oblečení, a nedal by to. Ale já se často v noci vzbudím a potřebuju ten vydýchaný vzduch vyměnit. dveře do chodby máme dokořán, ale znáte to... vzduch stojí... Takže se vždycky tak ve tři ráno vzbudím a prudce na pár minut vyvětrám, pak se mi zase spí krásně. Pak to dělám ještě v šest, sedm, ale to už většinou rovnou vstanu. Našla jsem, že se dá koupit zařízení, co okna otevře. Jak to funguje? Máte to někdo? Je to dobré? Potřebovala bych prostě nastavit, aby se ve tři ráno na 5 minut otevřelo okno a pak se zase zavřelo. Jestli je to hlučné, tak by mi stačilo přes noc takto vyvětrat aspoň ve vedlejší místnosti, a k nám do ložnice by ten čerstvý vzduch nějak dorazil... Ale já si vubec nedovedu představit jak to funguje! Vím, že se to dává na střešní okna a na okna ve skleníku. Ale na obyčejných jsem to neviděla
Odpovědět
https://vektiva.com/ tohle mám na mysli
Odpovědět
@myfairlady Nejsou lepší ventilační klapky?
Odpovědět
@bayt no mě přijde že se tím nic nevyvětrá... to už si rovnou mohu třeba neutěsnit zavřené okno, ale mám pocit, že vzduch se nevymění, jen bude v pokoji zima a vydýchatelno stále
Odpovědět
Máme, je to super! Není hlučné, nastavíš si, kdy chceš, aby se okno otevřelo a kdy zavřelo-větračka. Teď to teda nainstalováno ještě nemáme ... přes léto jsme měli sundáno, ale loni to bylo perfektní.
Odpovědět
@myfairlady Mají uvedeno kolik objemu vzduchu se za urcity cas vymeni, takze to urcite funguje na vymenu cerstveho vzduchu. A porad to probiha relativne lepe vuci ochlazovani mistnosti v zime, nez si to okno natvrdo otevrit.
Odpovědět
@myfairlady co si pořídit rekupereci ? Pokud na to nejsou možnosti, tak alespoň decentrální
Odpovědět
@zubr487 tu nemůžeme mít (byt který to nepodporuje) a já radši vyvětrám🙂
Odpovědět
@1karel1 a nemáte fotku?
Odpovědět
@myfairlady Nainstalovaného na okně, ne ... ale na jejich webu fotky mají ... vypadá to přesně tak, jak na webu.
Odpovědět
Pokud by nevadil hluk ze sousední místnosti, tak dat ventilátor skrz zed a přes ty otevřené dveře by to uz vzduch namichalo na nějaký dychatelnejsi.
Odpovědět
na nainstalovaná okna neřešitelné co chce @myfairlady ve své době, asi 2 roky zpět jsem taky řešil větrání v novostavbě, tenkrát jsem narazil na tuto variantu: https://www.youtube.com/watch?v=iBTxj... u nás to dodává DafePlast , v showroomu v Jihlavě u dálnice jsem byl, okna super ale raketa. Na druhé straně větrat to umí parádně. Pokud už jsou zabudovaná jiná okna, tak pochybuji že se najde nějaké jiné, levné řešení na otvírání oken.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?