Dlažba - šílená údržba

Pěkný den, prosím o radu. Bydlíme pár měsíců v novém bytě a tak postupně člověk nachází nějaké nedokonalosti, většinou řešitelné, ale s čím máme problém a žádnou zkušenost z minulosti je dlažba. V předsíni, koupelně, wc a komoře jsme si připlatili a zvolili tuto dlažbu: https://www.siko.cz/dlazba-sintesi-ex... Ale jsem z ní neštastná, je na tom vidět úplně vše jakože ukápne voda=flek, pes se projde=otisky ťapek, dokonce vytřu a některé fleky jsou tam i po vytření, zkrátka pořad vypadá jako umatlaná, nevytřená 😞 volili jsme tmavou-pes poušťí černé chlupy a to dost a přišlá nám do vstupní chodby víc praktická jak napr.vinyl.... Prosím máte někdo zkušenost s nějakým přípravkem/ochranou? Je taková šedá matná...vím, že existují impregnace atd.nejdřív bych chtěla vyzkoušet něco asi méně invazivního, ale v podstatě cokoliv...... Moc děkuji za rady.. M.
Odpovědět
Profilova fotka
Zeptej se přímo v tom siku, když ti to prodali, měli by vědět jak se to ošetřuje.
Odpovědět
Rodice si poridili do chodby a kuchyne neco podobneho ve svetlejsim odstinu. Taky jde na tom videt kazdy flek. Neresi to. Ja bych se s tim asi taky smirila-ma to betonovy design-beton taky neni v plose stejny...... Ale za optani v Siku asi nic nedate🙂
Odpovědět
Z vlastní zkusenosti - také jsme měli tmavou podlahu a to dokonce v pronájmu, měla jsem radost....že jako na tom nebude vidět bordel (černé vlasy). No, vydržela jsem to přesně dva měsíce a na vlastní náklady jsme to sami předělali na novou světlou podlahu, protože to se prostě nedalo. Jednak pes, druhak děti, naťapáno...i tahy z mopu na tom byly vidět. Zkoušeli jsme všechno možné, ale nakonec jsme to dali pryč, já bych se tam asi zbláznila :/ Jestli tmavou dlažbu, tak jedině něco, co má hrubou strukturu. Všechno ostatní co je hladké - i když mat - dělá takovéto čmouhy. Zkusila bych se optat třeba i nějakého obkladače, jestli neporadí. Případně v tom Siku. Nebo jestli nemáte moc m2, já bych to vyměnila. Pokud to není možné, tak snad si časem zvyknete 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Tmavá podlaha je na údržbu mnohem horší, než světlá. Zkus to vytřít jen vodou s octem, ale obávám se, že na tohle pomůže buď jen zvyknout si, nebo ji vyměnit.
Odpovědět
A co zkusit nějakou nanoimpregnaci? Já mám dobrou zkušenost s touto, dali jsme ji do koupelny a myslím, že je to znát. Líp se to udržuje, voda se nedrží, špína jde taky snadněji pryč. Možná, být váma, to zkusím třeba na nějakém menším kousku, ať vidíte, jak to případně reaguje... Jinou radu nemám 😉 https://www.nanoimpregnace.cz/lotosov...
Odpovědět
Tchánovci mají taky naprd dlažbu, možná ještě horší, mají ji světlou. Setře se to, projde se tam někdo bos a jsou tam hned vidět otisky nohou :-/ Ale už si zvykli no... Do svého domu jsem z tohoto důvodu volila tmavě hnědou dlažbu s imitací dřeva a vroubkovanou.
Odpovědět
Děkuji všem, na prodejně Sika jsem se ptala v lednu, pàn moc neveděl, ale včera jsem psala mail na Siko a předali to nějakému technikovi, tak uvidíme 🙂 No my za tu dlažbu ještě dopláceli asi 30tis. jakože nadstandard, bydlíme tu cca 4 měs.,nechce se nám tu teď nic měnit, vše je nové, ale jak po letech dojde na rekonstrukci, tak toto poletí první! :- Myslím, že neřeším úplně každý detail, ale mám ráda, když je uklizeno, ale ta dlažba není uklizená nikdy. A to můžu vytírat 150x za den. Děkuji za tu nanoimpregnaci, počkám ještě na mail Siko, jinak zkusím, i kdyby to mělo o něco trochu pomoci, budu ráda... no dnes vím, že by tam byl lepší buď vinyl, který je všude v bytě nebo světlá dlažba, která byla paradoxně ve standardu:/ Pro nově zařizující/budující pozor na to! 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, bydlime v našem rodinném dome třetím a na navrh interiéroveho designéra jsme vybrali koupelnu s tou dlazbou Sintesti explorer, takový otřes jsem nezažila, koupelna za X tisíc je zrala na vyplacení, na dlažbě jsou mapy a cistila jsem už totálně vsim! Rada bych se zeptala jak reagovalo Silo a jestli jste našla něco co na to zabere, jsem nešťastná!
Odpovědět
Onlouvam se za preklepy (automatická oprava).
Odpovědět
@petramilerova vypada to jako vodni kamen? tak poradny odstranovac vodniho kamene?
Odpovědět
Ja kupuju cistic vodniho kamene z dm, je levny a funguje dobre
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?