Je možné v nějaké bance dostat 100% hypotéky?

Dobrý den,je prosím ještě možnost vyřídit v nějaké bance 100% hypotéky? A nemáte zkušenosti skrz hypotéku u stavební spořitelny? Děkuji
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Já si myslím, že 100% hypotéky už jsou momentálně minulostí :-/
Odpovědět
100% už nelze.
Odpovědět
Profilova fotka
jen blázen by šel do 100% hypotéky... =-)
Odpovědět
@petrsv1000: A důvod?? My jsme do ni šli a nebyl s tím problém. @joann: Zrovna jsme hypotéku vyřizovali a 100% dnes již nelze. Do 30.4. bylo možno sjednat 85% hypotéku, teď lze již jen 80%. Česká národní banka chce zpřísnit odkud berete peníze na těch 20%. Dnes můžete na těch 20% vzít úvěr ze stavebního spoření nebo úvěr, ale ČNB to chce udělat tak přísné, že to můsíte financovat opravdu z vlastních zdrojů
Odpovědět
Profilova fotka
@drn nemít ani korunu a pučit si celou částku je nezodpovědnost, oni moc dobře vědí proč to dělají, že už ji nenabízejí... případů kdy klienti nebudou moci splácet bude přibývat, teď to mají úrok pod 2% a kdyby to jnedej bože stopulo tak budou po fixaci namydlení až budou mít platit více, když už teď jedou na krev... a dopadne to jako kdysi krize ve Španělsku. Ale vyjímky potvrzují pravidlo,, třeba mezi ně neptříš, ale já to schvaluji, pokud nemáš našetřeno min 10% tak se do hypo nepouštěj...
Odpovědět
Já mám sice 90%, ale málem jsem měla 100%... pokud sice nemáte z nástupního platu nic našetřeno, ale máte jistotu vyššího platu, i za 100% hypotéku byste dali jen o trochu víc než za nájem, ceny bytů prudce rostou a určitě v nejbližší době klesat nebudou, zato úroky už nižší být nemůžou a chystá se i zdražení i zpřísnění hypoték, k tomu placení daně z nemovistosti kupujícím... byl byste blázen, abyste si tu 100% hypotéku nevzal. Samozřejmě pro zákaz 100% hypoték jsou dobré důvody, nejsem proti. Ale jestli musíte šetřit 20% na byt v Praze za současného placení nájmu, máte dost smůlu, než našetříte, byty v Praze také mohou být pro lidi s normálními příjmy nedostupné... zvážila bych jiné možnosti.
Odpovědět
@petrsv1000 my teda šli do 100% hypo (6 let zpátky) právě proto, aby nám těch 10% našetřených zůstalo jako rezerva. Kdybychom musely ty našetřené peníze rovnou zaplatit, bylo by to pro nás o dost rizikovější než takto, kdy máme poměrně slušnou rezervu a po snížení úroku po 5 leté fixaci je to krása a rezervu zvyšujeme. Tak si nemyslím, že mít 100% hypo je nezodpovědné.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 S tímto názorem tedy nemohu souhlasit. Před 3 lety jsme si brali 100% hypotéku, protože to bylo prostě výhodné. Vlastní našetřené peníze jsme použili na rekonstrukci (kdybychom si brali úvěr, tak platíme mnohem vyšší úrok, než na hypotéce) a navíc jsme ještě rok měli ty našetřené peníze na starém stavebku za krásná 3 %. Nechcete mi tedy tvrdit, že jsme nezodpovědní? Navíc po všech těhle opatřeních nejde jen o to mít našetřeno na samotnou nemovitost, teď už min 15 %,ale musí se k tomu připočítat i daň, což jsou další 4 %. Kolik stojí projektová dokumentace, obíhačky atd. víme všíchni moc dobře, na to snad také musím někde vzít, tj. další 1-2-3 %. Teď už jsme tedy na cca 20 %, což při běžné ceně nemovitosti je MINIMÁLNĚ 500 tis (cena nemovitosti 2,5 mil., což je podle mě ještě pořád dost nereálně nízká cena)... + kde je rezerva na "žití", která se uvažuje min. 3-5 platů, peníze na vybavení, nedejbože na nájem počas výstavby nového domu, kdy už ale musím platit zároveň hypo. Na závěr bych dodala, že 100% hypotéky i tak představovaly minimum portfolia bank, nebyl tedy důvod regulovat, když si banky samy klienty dostatečně dobře prověřovaly a dostatečně diverzifikovaly.
Odpovědět
Profilova fotka
@kalipso jak jsem psla, vyjímka potvrzuje pravidlo... @nobondgirl sama píšeš, že jste měli rezervu, jsou tu tací "mladí" co nemají nic a berou si 100% hypo, tak jsem to myslel s tou zodpovědností.... banky právě dávají půjčky kde komu... a mladí na to sází že jim půjší, že nemusí mít ani korunu.... mě to nemusíš vyprávět co je potřeba mít za rezervu, taky již pár let splácíme... ;-)
Odpovědět
Není to tak, že by banky neposkytovaly úvěry nad 80 % LTV. Poskytnou je (pokud je vše ostatní ok), ale s poměrně velkou přirážkou na sazbě. Proto se to řeší tak, že se hypotéka dofinancovává úvěrem ze stavebního spoření.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 Svým způsobem s Tebou souhlasím. Já si bral hypo před 10 lety 100%, bylo mi 24 a byl jsem řekněme "střelec". Měl jsem problém dát dohromady i peníze na poplatek za hypo. Teď bych to určitě neudělal, jsem zodpovědnější, hlavně finanční krize mě naučila, že nemusí být jen líp a líp. Ale na druhou stranu, díky mé mladické nerozvážnosti a investicím v mládí si teď budu brát jen 20% hypo na barák. Je fakt, že to vše jen díky štěstí a dobré práci... V principu nejde o to, kolik % hypo si berete, ale jakou rezervu si na splacení necháte. Když vás vykopnou z práce, vy nebudete mít na splátky, bude úplně jedno, zda platíte 50 nebo 100 % hypo... Chce to mít prostě dobrou rezervu. Což paradoxně stávající regulace nutí lidi, aby dali do bydlení veškeré úspory...
Odpovědět
Profilova fotka
@mariacek jojo něco na tom bude a s tou rezervou máš pravdu, bez ní to dost dobře nejde.... nebo jde, do chvíle než se něco pose.... :-.
Odpovědět
Článek se načítá
@petrsv1000 koupili jsme pozemek, budeme stavět a byla jsem NADŠENÁ, že jsme to stihli ještě do 100% - vyplácnout pracně našetřený peníze (v našem případě něco kolem 15% celkový ceny pozemku + domu) na koupi, když nás čeká 30 let splácení a to ani nemluvím o zařizování domu... ? Mnohem radši budu mít o nějakou tu stovku tisíc vyšší hypo s jistotou, že když se něco stane, tak máme kam sáhnout. Protože i když třeba polovinu utratíme za nutnější část zařízení, tak nám zůstane dost na to, abych mohla klidně spát .... A zbytek se dopořídí postupně z platu ...
Odpovědět
No , já teda nevím kolik tady všichni vyděláváte, že si berete 80-100% hypo na stavbu + pozemek a máte klidný spaní :-. Náš celkový investiční záměr před 6-7 lety byl 4,5 mil. za pozemek, IS, dům na klíč, teréní úpravy, dlažby ploty okolo domu. Brali jsme si hypo 1,1 mil. tzn. necelých 25% !! Nemyslím si, že jsme nějaký sociální případ, co se příjmů týká, ale máme dvě děti a ty výdaje za ně ( oblečení, boty, škola, kroužky, tábory atd. atd.) + nezbytné náklady hypo, inkaso, jidlo, mobily, internet, poplatky a milión dalších a dalších věcí jako pojistky, spoření, spoření na důchod, auta, kola, volný čas taky stojí prachy, ty po sečtení nejsou malé. To nemluvím o nějakých dovolených, obměně nábytku, zařízení , vybavení domácnosti atd. atd je toho hodně.Dost obdivuju ty co si berou hypo dva, tři, čtyři mega pochvalují si to a mají klidné spaní ..... s hypo splátkou 10, 12, 14 a vice tis./měsíc na 20-30 let. Asi jsem socka, protože mě to hlava nebere........ :-D
Odpovědět
@pavelcent z čeho jste hradili rozdíl mezi 4,5 a 1,1 mil? To moc nedává smysl, ne? :-) Pokud vám odněkud "spadlo do klína" 3,4 mil, tak asi zrovna moc nejsi v pozici, abys 90-100% hypo mohl pochopit. Připomíná mi to trochu kamaráda, který se od svých rodičů odstěhoval rovnou do domu tchánů (kde žije už přes 20 let) a pak nám říkal, ať si hypo nebereme, že nevíme, do čeho se ženeme, budeme otroci na 20 let a nebudeme klidně spát. :-N Jen nám jaksi nedokázal poradit, kde vlastně máme bydlet. :-N
Odpovědět
100% hypotéka ale stále jde v případě, že se ručí jinými nemovitostmi ve výrazně vyšší hodnotě, nebo už nejde ani toto? I když to taky není řešení pro každého.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka5731 pak to neni 100% hypoteka. Zktatka LTV znamena Loan to Value cili pomer vyse uveru k hodnote zastavene nemovitosti.
Odpovědět
Nevidim problem v 2-3-4 ci 5 mio hypoteke, ak je rozumne nastavena. Clovek by samozrejme nemal byt otrokom hypoteky ako to tu niektori predvadzaju (idu hodne na doraz), nicmene na 80% hypoteke nevidim nic zle (ak je rozumne nastavena) :)
Odpovědět
@pavelcent Když poměříš 15 tis. za nájemní byt vs 17 tis. za vlastní i s nákladama s hypotékou na 4 mega, není moc co řešit. Na náklady na bydlení prostě budou muset být peníze tak či tak a je lepší dát to do vlastního.
Odpovědět
Pokud ti splátka 10 tisíc případá moc, tak předpokládám, že ty 3 miliony jste nenašetřili... Málokdo má k dispozici tolik peněz a bydlet musí, ostatní náklady tomu přizpůsobí (a ne vždy z donucení, ne každý chce děti, auta, utrácet za zábavu a dovolené). Navíc takových 12, 14 tisíc se mně pro dva nezdá moc ani s nižšími příjmy, tolik dáš leckde za nájem.
Odpovědět
Profilova fotka
@kataw takže ale rezervu máte, takže máte kam sáhnout... jsou tu ale tací co nemají nic a brali si 100% hypo, to je to o čem tu pořád mluvím... @pavelcent 12tis za splátku na dům není v dnešní době žádná tragedie při příjmech rodiny cca 50tis.... jen to je trochu na dýl... ;-)
Odpovědět
@pavelcent předpokládám, že jste něco zdědili? Nebo patříte ke šťastnější generaci, která koupila městský byt za pár desítek, max. stovek tisíc? Pak jste ho se ziskem prodali a postavili dům? Možná část nákladů pokryli z úspor? Moje generace má v místě mého bydliště a řekněme 15ti kilometrovém okolí 2 možnosti - bydlet celý život v nájmu a i s energiemi platit kolem 12 - 14 tisíc nebo si vzít hypotéku a platit tak 15 - 17, podle aktuální úrokové sazby... Jo, ta suma, kterou dlužíme je příšerná, ale za 30 let budeme bez dluhů a s domem. A rozhodně budu těch 30 let klidněji spát se 100% hypo a půl milionem "pod polštářem" než s 85% a nulou na účtě ... @petrsv1000 jo, to jo, tam je to špatně :) ale 100% prostě z podstaty špatná být vůbec nemusí
Odpovědět
@lenka5731 Ten rozdíl jsem hradil z prodeje jiných nemovitostí, co jsme každý s přítelkyní vlastnili. Jistě nenašetřil jsem je, ale k domu jsem se dostal postupně, ne od nuly s 4 mega hypo. Možná to vyznělo, nebo bylo pochopeno jinak než jsem svůj příspěvek myslel. Já chápu, že každý chce bydlet ve vlastním, že platit vysoký nájem je blbý a je lepší ty prachy platit do svého a každému mu to tady přeju a neodsuzuju nikoho za 80,90 nebo 100% hypotéku. Jen jsem se podivil nad tím, že je hodně takových co mají 2,3,4 mega hypo jsou happy, freee v pohodě, nadšení a dobře se jim spinká. To je vše :-D :-D :-D . Já to mám nastaveno jinak asi :-) . @petrsv1000 Těch 50 tis. nemusí být stále. Pokud se nepletu ještě nemáte děti, může se v dnešní hektické době cokoli, nedejbože, stát a přijem může být někde jinde. Jasně jsou pojistky, může nastat prodej atd. atd vše se dá řešit, ale ..... Pokud každému vyhovuje to co má, tak je to asi v pořádku. :-)
Odpovědět
@kataw První věta, bingo !!! Ano jsem ten šťastlivec, kterému cena jeho nemovitosti stoupla během velmi krátké doby prakticky na dvacetinásobek pořizovací hodnoty. Ale nikdy ani ve snu mě to při koupi a následné rekonstrukci ani nenapadlo. Když jsem si kupoval své první ojeté auto Skoda 130 L 5KV :-D , myslel jsem si že je mám nadosmrti a ejhle, mám již čtvrté a né Škodu. Nikdy člověk neví co mu život nachystá a přinese. 8-) 8-)
Odpovědět
@pavelcent jasně, to se nedá předpokládat... :-) moji rodiče koupili v roce 98 byt za 65.000,- a dneska by za něj dostali min. 2,5 milionu :D Jenže dneska takovej byt stojí právě těch 2,5 mio a přes 3 už by se v dohledný době dostat snad neměl.. a pokud jo, tak budou dražší i ty domy :D Takže když je ti dneska 25 - 30, tak si prostě v pr*** ... :D a nezbývá ti nic jinýho než se pár let snažit a našetřit nějakej základ jako rezervu... a pak to risknout a vzít si hypo:) A podle mě, pokud mám dostatečnou rezervu stranou, tak vyšší nutně neznamená horší ... Ale jasně, ještě líp by se mi spalo bez ní :D Ale co se dá dělat ...
Odpovědět
My máme s manželem 100% Hypotéku máme ji od roku 2016. A jsme vážně rádi, jinak nevím, jak by jsme to udělali.. měli jsme našetřeno cca přes 500tis, což je jako když plivne. Ani jeden z nás nedostal pozemek od rodičů, byt apod.. aby jsme to mohli prodat nebo tím ručit. Když si vezmu veškeré výdaje kolem na co se hypotéka nevztahovala. Jako povolení, zaměření, daně, poplatek obci u nás, záloha firmě, vybavení domu atd. Tak by bylo sice fajnové říct si, že si vezmu třeba 85% hypotéku a ty věci kolem bych zaplatila nevím z čeho. Jinak máme samozřejmě peníze ještě bokem, kdyby jednomu z nás vypadl příjem na 3 měsíce. Teď už nám zbývá jen doufat, že až nám v dubnu 2019 skončí fixace, tak nám vzroste cena i nemovitosti a my dobře refinacujeme. Ale bůhví jak na tom bude trh za 2 roky :-).
Odpovědět
@kataw Přesně tak, mockrát si říkám, že začínat dnes v 25 letech s nulou i třeba po vysoké je mnohdy na Chocholouška :-D :-D :-D . Jsem rád, že nemusím .... i když ..... nikdy neříkej nikdy. Můžu s tou nulou prakticky začínat znovu v 50ti :-D . Nikdy nevíš co ti život nachystá :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ono je taky dost velký rozdíl skutečná prodejní cena nemovitosti a odhad banky, který je často o dost nižší. Když banka o milion nemovitost podhodnotí, může být pro spoustu lidí velký problém dostat se na rozumné procento vlastních zdrojů.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelcent vidis, nam presne pred deviti roky bylo s manzelem obema 25 let, koncili jsme druhou VS a zacinali jsme prakticky na nule :D. Nikdy by me nenapadlo, ze po sedmi letech budeme slusne bydlet ve vlastnim a budeme bez dluhu, navic se tremi detmi. Takze ani vychozi stav nemusi byt urcujici, zalezi na spouste jinych okolnosti a nahod, ktere zivot prinese :-).
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelcent jojo nemusí, ale dofám, že neklesne, jinak budeme muset hledat jinde. Děti zatím nemáme, ale rodiče kteří podpoří ano, a do budoucna tam taky něco bude ( finanční pozůstalost ) sám mám i svoji materální investici ( staré motorky ) o něco více cennější než tvoje bývalá 130tka ;-) ikdyž ta už dnes také stoupá na ceně ;-) žít ruky do huby je opravdu sebevražda....
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?