Menu Forum

Osvobození u daně z nabytí nemovitosti

24. črc 2015  • 
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
 Dobrý den,

postavili jsme domek a loni proběhla kolaudace, nyní domek prodáváme a našla jsem si, že snad do 5 let po kolaudaci je u novostaveb první úplatný převod osvobozený. Je to tedy tak, že daň z nabytí nemovitosti platit nebudeme?děkuji. Bude se nás týkat pouze daň z příjmů,jsme tam trvale hlášeni rok, ale když peníze do roka následujícího po roce použijeme na bytovou potřebu, tak je tam rovněž osvobození, že? moc díky
24. črc 2015 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
martisko3
2
Registrovala se 4. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 12 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
martisko3
2
Registrovala se 4. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 12 přátel. Region Ostrava.
 @verunka01 Od daně z příjmů je to určitě osvobozeno dle § 4 odst. 1 písm. u) ZDP. Jen doporučuji tento příjem oznámit správci daně s tím, že bude do 1 roku použit na bytovou potřebu. Ale vše by ti měli zodpovědět na FÚ emoticon
24. črc 2015 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
Registrovala se 18. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2308 příspěvků. Má 153 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
Registrovala se 18. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2308 příspěvků. Má 153 přátel.
 @martisko3 pokud ovšem vůbec budou vědět,co vše pod ten pojem "uspokojení bytové potřeby" spadá...mně na konkrétních několik modelových situací nebyli schopni odpovědět,zda se pod to zahrnují,či ne...oslovila jsem se shodnýma dotazama několik FÚ a skoro každý si to vykládá jinak,tak stále nevím,na čem jsem...
24. črc 2015 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @verunka01 nemyslím, že to bude osvobozeno od dané z převodu. Tím se myslí ten první převod ze stavebníka na investora anebo prodej u firmy, která to má jako podnikatelskou činnost
24. črc 2015 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
martisko3
2
Registrovala se 4. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 12 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
martisko3
2
Registrovala se 4. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 12 přátel. Region Ostrava.
 @gigi2 bytová potřeba je v zákoně definována v § 15 odst. 3, tak nevím, kde mají dotyčné FÚ problém emoticon
24. črc 2015 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
 @slabici ale my jsme první majitelé, stavební firma nám stavěla a my pořád byli majitelé, my nekupovali od developera, takže si myslím, že jsme prvníemoticon
24. črc 2015 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @verunka01 nevim, nejsem si jistá... ale jak čtu ten paragraf, nevidím to tam (to osvobození pro první majitele, pokud to nemají jako podnikání). Nejjistější bude zavolat na FÚ
24. črc 2015 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
Registrovala se 18. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2308 příspěvků. Má 153 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
Registrovala se 18. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2308 příspěvků. Má 153 přátel.
 @martisko3 ano a pod tím jsou definována v řádcích pod písmeny,pokud si to teda dobře pamatuju a mě zajímalo tak nějak v kostce a stručně řečeno do jaké míry může člověk ta písmena kombinovat..a to si každý FÚ vyložil po svém...
24. črc 2015 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
 to martinko3 moc díky, vím na FU se dnes nemohu dovolat, peníze chceme použít na výstavbu jiného domu, tak mě zajímá jak do 1 roku mám stihnout prokázat, že peníze použiji na bytovou výstavbu, přeci není možno stihnout postavit, tak jestli Fu stačí uzavření smlouvy se stavební firmou, kde bude jasný splátkový kalendář nebo jak se to prokazuje, přeci jenom 1 rok na stavbu je hrozně máloemoticon
24. črc 2015 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
martisko3
2
Registrovala se 4. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 12 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
martisko3
2
Registrovala se 4. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 12 přátel. Region Ostrava.
 @verunka01 co bude chtít konkrétní správce doložit, záleží už opravdu na něm. Je jasné, že za rok dům stát nebude, ale smlouva by měla stačit, určitě budete platit nějaké zálohy apod. Možná by stačilo i nějaké čestné prohlášení... Informuj se u konkrétního správce, bude to on, kdo to pak bude případně kontrolovat emoticon V zákoně to není, ale dokazování je pak vždy na poplatníkovi emoticon
24. črc 2015 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí