Rekonstrukci podkroví může dělat jen firma?

28. říj 200840

Předem se omlouvám jestli to někde už tu je,ale mám malé mimčo takže se na net dostanu tak na půl hodinky. takže nemám moc čas to prolézat...ale prosím o odpověd
rekonstruujeme podkoroví takže budeme potřebovat st. povolení...a baba na úřadě mi tvrdí, že to musí děla jen fiirma a nemůžeme si to dělat svépomoci..
máte s tím někdo zkušenosti???děkuji Hanka

 • belanna:
  zalezi co budete rekonstruovat? pokud to budou zasahy do statiky, elektriky, tak na to je opravdu dobre mit firmu uz kvuli zaruce toho, ze ti ten barak jednou nevyhori nebo se ti to nezkrouti...

 • belanna: já myslím, že to můžeš dělat svépomocí (stejně jako stavba baráku) ale musíš mít stavební dozor, kterej ti to zastřeší....podle mě ta baba neví a radši ti řekla toto.

 • Bel, ja si to uz nepamatuju ale tusim ze jsem nekde cetla ze od urcitych m2 uz musis mit firmu. ale to bych tipla ze to byla nejaka vetsi plocha, na podkrovi si myslim ze je to jak pise delfi - svepomoci+stavebni dozor.

 • tak jsem ani necekala ze to najdu...je to 150 m2:

  Magických 150 metrů

  Velkou roli v tom, zda můžete dělat rekonstrukci se stavebním povolením nebo jen na ohlášení, hraje zastavěná plocha domu. Když třeba budete k bungalovu se zastavěnou plochou 90 m2 chtít přistavět patro, stačí vám ohlášení a územně plánovací informace. Podobně je tomu u přístaveb. Když k domu velikému 100 m2 přistavíte dalších 49 metrů čtverečních, získáte územně plánovací informaci a přístavbu jen ohlásíte. Když však dům s přístavbou přesáhne 150 m2, bez stavebního povolení to nepůjde. A navíc už rekonstrukci nemůžete dělat svépomocí, ale musíte ji přenechat dodavatelské firmě.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?