Stavba nad 150 m2. Můžeme stavět svépomocí?

Zdravím všechny stavebníky. Momentálně stavíme rodinný domek, který má 158 m2. Tento dům si stavíme svépomocí. Dozvěděla jsem se však od stavebního úřadu, že při zastavěné ploše nad 150 m2 musí stavbu provádět odborná firma. Prosím o radu, jakým způsobem lze toto obejít? Slyšela jsem např., že když nechám upravit stavební projekt a zazdím spojovací dveře mezi obytným prostorem a garáží, tak to bude považováno jako 2 samostatné objekty a odpadne mně problém s hledáním firmy.. Prosím poraďte. :-)
Odpovědět
Pokud obytný prostor s garáží stavíte jako celek (jedno, jestli obě části spojují dveře nebo ne), tak to 2 samostatné objekty určitě nejsou. Leda mít nějakého známého, který vám pro stavební úřad potvrdí, že vám dům postavila jeho firma...
Odpovědět
Profilova fotka
Obejít to bohužel nejde, musíš si sehnat firmu, která ti to "postaví" papírově...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Stavba nad 150m2 (i když pouze přízemní) musí být postavena odbornou firmou, to obejít nelze. Je ale někde přesně definované co všechno přesně musí být od firmy? Tzn. např.jen hrubá stavba, nebo střecha, nebo je nutné mít od firmy i základy? nebo i vnitřní úpravy jako podlahy,kachličky, omítky apod.?
Odpovědět
Profilova fotka
najít si stavební firmu, která ti pro potřeby SÚpotvrdí, že staví ona.
Odpovědět
Mě by spíš zajímalo, jestli to nemůže být povrzené od živnostníka, který má jako předmět podnikání nějaké to stavení. Máme totiž podobný problém a nám to bude stavět taková partička živnostníků tady z dědiny. Dotaz na SÚ zda nám to projde jsme ještě nevznesli...nechceme je moc dráždit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Je jedno, jestli je to živnostník nebo firma, jen musí mít živnostenský list na živnost vázanou : Provádění staveb, jejich změn a odstraňování.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dovolím si trošku obnovit diskuzi. Bylo nám řečeno, že musí stavět osoba/firma, která má oprávnění na provádění staveb. Je možné tohle vyřešit tak, že bude provádět osoba, která má zapsáno ostatní stavební činnosti a bude mít autorizovaný dozor? Případně budu vděčná za Vaše zkušenosti. Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?