Stavba RD do 150 m2. Co je třeba vyřídit?

Profilova fotka
Máme vybranej domeček, který se nám vleze do 150 m2. Co je třeby vyřídit na ohlášení stavby a co musí být zapotřebné papíry na stavební úřad pro ohlášení - snad mi rozumíte co myslím. :) Už se těším na vaše příspěvky...... :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak asi jsme jediní kdo bude mít mini domeček. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj beatrice.h, myslím, že toto téma se probíralo v rámci různých stavebních diskuzí, tak zkus najít info tam. Stejně si ale myslím, že nejdůležitější je, co po vás bude chtít váš stavební úřad - my stavíme na povolení, kde platí to, že co stavební úřad, to trochu jiné podklady - a je možné, že je to stejné u ohlášky.
Odpovědět
Profilova fotka
PARISIENNE: Ahojky - jaktože stavíte na povolení, když vám stavba vychází do 150 m2??? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
beatrice, my stavíme také na stavební povolení, i přestože bychom mohli mít pouze ohlášku, ale v našem územním plánu je to tak dané, takže jsme se museli podřídit stavebnímu úřadu...
Odpovědět
Beatrice já myslím že do 150m2 je normální velikost, rozhodně né mini pokud je to už přes 100m2 a 150 už vůbec ne :-N .Myslim že takovou velikost má většina lidí a proto kdekoliv ve vyhledávači zadej potřebné dokumenty ke stavebnímu povolení či ohlášení apod a určitě to někde najdeš pěkně v heslech napsané. Navíc myslim že právě až od 150 nahoru je to jiné. Ať Vám to jde od ruky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Obecně: nejprve požádat o územně plánovací informaci (ÚPI) - k ní by měl stačit vyplněný formulář + zakreslená situace domu v katastrální mapě + alespoň základní pohledy nebo vizualizace. V ÚPI stavební úřad stanoví, jestli a za jakých podmínek je možné dům na ohlášku postavit a jaká vyjádření bude požadadovat. K samotnému ohlášení je třeba dodat formulář ohlášení + kompletní projektovou dokumentaci v rozsahu daném Stavebním zákonem + všechna požadovaná vyjádření + prokazatelný doklad o informování všech majitelů sousedních pozemků o vašem záměru (například dodejkou s červeným pruhem). Sousedi mají 15 dnů na to, aby vyjádřili případný nesouhlas. Stavební úřad má od podání ohlášení 30 dnů na to, aby stavbu případně zakázal nebo nařídil úpravy apod. Pokud se do 40 dní nevyjádří vůbec, můžete začít, stavba je povolena. Ale pravidlo č. 1: vždy záleží na úřednici na daném stavebním úřadě, ty jsou vždycky nad zákonem :-D Takže nejlepší prostě je, dojít se zeptat. Ale zase sebou nenechat orat, aby si nevymýšlely blbosti...
Odpovědět
Profilova fotka
jj - děkuji moc - už jsem byla na SÚ - a stačí nám ohlášení - bo vedle nás není soused, ale příjezdová cesta na pole, pak je soused, ale je dost daleko od nás - takže nic, z druhé strany je další pozemek, kde domeček postavený není a jeho majitelem je moje mamča. :) Takže taky celkem v klidu. :) Tak uvidíme. Zkusím dát návrh vnitřních prostoru sem do albíčka, abyste se mohli kouknout jak to máme rozvržený - myslím, že je to pěkně vyřešené a už se těším, jak se tam nastěhujeme. :)
Odpovědět
Profilova fotka
beatrice.h: my se bohužel do 150m nevejdeme, protože máme velkou garáž.
Odpovědět
Profilova fotka
beatrice.h: Nebyl váš původní dotaz v jiné diskuzi, jestli se dá postavit dům do milionu? Domeček, co tam máte, mi přijde krapánek větší, než aby se dal udělat za milion ;-) :-D Ale jinak fajn :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A rozhodně bych se zbavil toho výklenku v kuchyni - složitější tvar + 3 okna, to se taky na ceně podepíše :-)
Odpovědět
Profilova fotka
HUGO58: Já vím - je to tak, že jsem byla v diskuzi do 1 milionu. Ale vesměs většinu věci si budeme dělat svépomocně, do toho materiál + okna nakoupímě přes fy, kde dělám a máme pěkné slevy, takže si myslím, že se to dá - ;-) Materiál na základy již máme, pozemek je koupený a dřevo na vazbu - taktéž. Tyto věci už máme uložené přes dva roky. ;-) Výklenek byl vždy můj sen, takže jej necháme.
Odpovědět
ahojky holky a beatrice.h myslím že se známe z diskuzí na modrémkoníkovi ale tady vidím že máte vybrany domeček do 150m2 to je potřeba ohlašení ,zajdi na stavební úřad vyplň si formulař o uzemní planovaci informaci a tam jak vam to příjde domů bude napsané co přesně budte potřebovat a jaké vyjadřovačky a životní prostředí kvůli případnému septiku nebo ČOVce pokud nemáte kanalizaci.Hlavně je potřebné mít projektovou dokumentaci bez té moc pak nevyřešíte a budou se dvě potřebovat na stavební úřad a dvě na životní prostředí pak kvůli septiku nebo Čovce.Bude to hodně běhani hodně birokracie ale pokud budete šikovní tak vše vyběhate na pohodu,ale je to běh na dlouhou trat. Jinak my máme malinkaty domeček jen 3+1 76m2 zakladovku jednopodlažní a zatím podle propočtu jak dostavíme tak i spozemkem nas stavba bude stat 1400000kč pozemek jsme koupili za 100000,inženyrské sítě 12500kč přípojka elektriky a voda 20000kč. JInak jak čtu kupuješ vše ve slevach nebo se ptáš na slevy ja takhle hodně ušetřila při nakupech materialu doporučuji hned jak se zeptam na material hned se ptát na slevy :-D
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?