ČEZ Battery box

Recenze na CBB: Naprostá katastrofa. Polovinu vyrobeného výkonu fotovoltaikou CBB protopí. Žere trvale 300W, za rok 3 MWh. Je hrozně hlučnej. Mobilní aplikace úplně tragická a k ničemu. Předražený kus plechu!
Odpovědět
CBB je hlučnější mám ho v komoře a vůbec ho nevnímáme. Jeho spotřeba je 8 až 10 % aktuální výroby že sluníčka . K chodu FVE je tento box ales gute😉! Mobilní apka zobrazuje hodně údajů, předešlá byla jednodušší ale na novou jsem si rád zvykl. Kuli 2 panelům a jedné 🔋. Se to nekupuje! Já mám 16 panelu z 36 je max co utáhne. Baterky mám 4 je to max co se do něj vejde! Ve 12:00 vyrábí 10KW/h. Jo a 🔋 má kapacitu 10KW/h 😂 barák je čistě elektrickej full i topení. Zálohy v roce 2021. 🥳 3000Kč a ještě ČEZ vrátí min 10 000Kč🤣😂🥳😘sem vysmatej na 30 let ☺️
Odpovědět
Profilova fotka
@bartajakub Čistě ze zvědavosti, jak to máte dlouho? A s jakou návratností počítáte? Jak máte vyřešeno letní období, kdy je spotřeba energie minimální, ale výkon FVE je nejvyšší? Díky
Odpovědět
@bartajakub Já se také směju, kolik vám to dnes vyrobilo? Tím topením myslíte CBB?
Odpovědět
@vladimirsvorba Čez si za drobný peníz pronajal pánovu střechu a ten ty kWh udá u souseda za 5 kč.
Odpovědět
Tak počítejte platím 1,50kc/ KW/h vysoký i nízký tarif a prodávám za 0,65 přez léto to na sebe vydělá to mi stačí. Největší výdělek je že neplatil předražené taryfi. A návratnost cca 10-15 roků podle toho jaké budou zimi letos mám spotřebu o 40% nižší než minuli rok. Reagoval jsem na příspěvek od user159 který píše o spotřebě CBB LEŽ. Až budou dělat elektroauta s chlazením, tak nebudou hořet 🤔a to se vyplatí😂 takže ano je hlučnější. Za dvě zimi co to mám
Odpovědět
Je víc plusu než mínusu, a neotravuju zbytečně dětskám vzduch,😗
Odpovědět
@bartajakub Jestli platíte 1,50 tak co máte za tarif? Musíte připočítat i ty poplatky. I tak stále platí že si čez vyrábí u vás EE za 65 hal. a prodává za 4,90. Kdyby FVE neutáhla v letním období dům tak to by bylo už hodně špatný. Zapomněl jste přidat informaci kolik to dnes dalo. Na střeše můžete mít max. 10kWp a jestli to dá 10 kW tak to je malý zázrak.
Odpovědět
CBB má trvale odběr cca 200 W. Za zimu FVE nic nevyrobí a CBB tedy funguje jako trvalý spotřebič. Přes zimu si vezme až 1 MWh. Za rok vyrobím přibližně 5 MWh, z toho CBB spotřebuje 2 MWh vlastní spotřebou. Zas tak daleko od pravdy sem nebyl. Existuje na youtube video, kde vyměnili hlučné větráky za nějaké extra tiché. Takže s hlukem by asi takový problém být ve výsledku nemusel.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@bartajakub A bral jsi na to dotace?
Odpovědět
Dotaci jsem dostal, bez problémů.
Odpovědět
@bartajakub Hm, zajímavé. 16ks panelů (2 roky staré) á cca 300Wp, a 17.11.2021 výroba 10kW/hod.???? Tu něco nesedí? S mojí FVE 5,4kWp jsem v listopadu 2021 při úplném slunečnu nejvíce vymáčkl pěkných 4,81kW/hod. Za sebe jsem rád, že jsem do ČBB nešel, předražený rádoby líbivý kompakt k ničemu, který skutečně žere (min. 2x tolik co moje), je hlučnej (65db je dost, skoro jak ždímající pračka, nechtěl bych ani v technický), + některé další mínusy. Toť můj názor a souhlas s user159.
Odpovědět
Článek se načítá
Dnes první den po spustení . vyrobeno 17, 2 kWh na 12 panelů po 450 BB za mě perfektní , vse v jednom v garáží přede jako kotě, slyšet není domů a na spotřebu si musí holt vydělat, připravený na druhý string zvládne 22 panelů , takže 10 se bude rozšiřovat. Stačí dopojit černý a červený do svorkovnice, horší bude papírování. 😞 Na ostrovní režim umí za 15ms datový NAS to podrží, takže UPS ka na pohodu. teplota uvnitř do 29 °C , aplikace ukazuje výkon na jednotlivých fázích, a večer pošle SMS kolik to vyrobilo za den a celkem. těším se na léto, teplý bazen a třeba i nějaké přetoky od května za 4Kč tak všem hodně svitu přeji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@mildarsv1000 Dobrý den,jak šlape BB? Jste stále spokojený? Mám ho objednaný a ty příspěvky v poslední době mne děsí... děkuji za odpověď
Odpovědět
@frantisek_hodac kolega ho má a je to přesně jak popsáno zde https://youtu.be/PjpBCZgq_8o Takže ideálně brát Solax nebo něco takovýho s menší spotřebou. Něco málo z toho pak může téct i v zimě.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?