Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Mne nahodou docela fascinuje, jak si muj starecek obradne nasadi bryle a ted vezme tu cihlu (=jeho mobil) a pise smsku :-D Nebo kdyz prinese svuj notebook a pta se na ruzne veci a ukazuje nam fotky, co nafotil treba v zahrade na digital :-D Letos oslavi 88. narozky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, manza mi dovezl ten vrak kocarku z aukce. Rozmotala jsem ho z igelitu, je to chudacek "vypelichanej", ale je nadhernej! Jsem cekala kocarek na panenky, ze to bude rozmer tak na barbinu... A oni by se v tom daly vozit fakt mimina :-N :-N Je to velky jako krava :-D Holt na venkovni jezdeni, do panelaku to neni |-| Jdu na nej! x-)
Odpovědět
tak až ho zrekonstruuješ, tak mi řekni, kolik za něj budeš chtít :-D markét, to je fakt frajer! moje babička pravidelně rozesílá prázdný smsky a pak se diví, že nemá kredit.
Odpovědět
Ja chci takyyyyyyy kocareeeeek na panenky, buuuuuuuu :-D Karol, on je na tohle starecek desne opatrny. Ale fascinuje me, jak si ten mobil nosi vsude s sebou, aby nahodou nepromeskal nejaky hovor nebo sms. Odpovida temer okamzite. Myslim ale, ze je to v jeho veku uplna vyjimka. Jedna Martinova babicka se asi po 3 letech naucila cist smsky :-D A stejne si je precte a nikdy neodpovi :-)
Odpovědět
holky, kdyz nekde uvidite houpaciho konika prosim, prosim . Tchyne ho proste neda. Ma ho na pude pro "svoje" vnoucata az budou mit deti
Odpovědět
Profilova fotka
Bre mrazive rano! zdeni, pokud budes chtit, muzu ti nejakeho pohlidat na aukru, treba neco takoveho? (ps: v breznu pojedu autem pres pul nemecka, tak ti ho muzu kdyztak hodit ;) ) http://aukro.cz/item523781141_stary_h... ad mobily, pridavam se do klubu nokiarek - nedam na ne dopustit. stale vzpominam na svou 8210, ktera slouzila nakrasne, dokud ji neodesel displej. vzlyk! loni jsem dostala k vanocum 6125, sice baculate vecko, ale preci jen to je darek. A ma krasno bronzovou barvu a mp3 prehravac a celkem... celkem slusny fotak x-) (jsem vecne bez fotaku, bo ho vzdycky NEKDO uzme... grrr... tak se hodi) Babi ma uz druhou 3210ku a je nadmiru spokojena - velky displej, snadne ovladani, prijemna klavesnice... Obcas jen prikoupi novou baterku, dokonce si na ni uhackovala i pouzdro s otvory na displej a klavesy a konektory - ja jsem jen koukala! A nejvic u ni frci smsky z netu, ty ma skoro radsi nez icq... (pozn. babi je vystudovany fyzik. Onehdy mi licila prednosti paypalu a voipu... tak jsem na n byla pysna :-))
Odpovědět
Profilova fotka
Kajo, za prve mi fandis, ze ho udelam nejak slusne, za druhe si fandis, ze ho pak dam :-D Uz jsem ho vydrbala, nevypada aspon tolik orezly, ale chrom uz asi novy neudelam.. Asi ho budu muset prestrikat bud na cerno nebo na bilo. Dno bylo plesnive, to uz jsem vyhodila, misto toho jsem dala karton. Premyslim, ze ten karton nalakuju, aby se s nim dalo jezdit venku treba po mokre trave, asi radsi jo.. Mate husty prarodice :-D
Odpovědět
Ahoj ženy...jsem děsná baba, nestíhám vás ani čítat, natož písat. Nejdříve z důvodů předvánočního shonu, poté několikanásobných návštěv, z ktreých jsme de fakto ještě stále nevyšli, pak jsme si dopřáli luxus na pár dní zmizet v přeskáčích a s lyžema na nohou, abychom následně prohřáli naše, po vánocích tukem obalená, těla v tremálech...takže tak se mnou v novém roce. Navíc mi klekl počítač i net (píšu z netu od našich), takže se jdeme zítra léčit a nemám tušení, kdy se opět - snad už aktivně-připojím. Jen vás prosím, počítejte s mou maličkostí i v tomto roce, ju? Příležitostně nafotím taktéž pár vánočních dárečků...ten největší ale až někdy z jara....dostali jsme zájezd do teplých (seychelských) krajin, haha, no není jak nezaměstnaným, což? :-D A taky dodám fotečku stromečku... A propo, hraje se tu někdo na blížícího se Valentýna? My to nijak neprožíváme, ale aspoň véču v reštice si výždy dopřejeme, ale letos upatlám možno i nějakou tu "ne-kýčovitou" dekoration. Nekamenujte mě prosím...smutně koukám!! Tak ženy, do toho nového roku jen všechno krásné a pozitivní!!!
Odpovědět
Profilova fotka
My na Valentyna hrajem :) Teda ne ze bych delala dekorace, neumim si predstavit nekycovitou :-D ale ta restauracka neni vubec blbej napad x-) Taky proto, ze 17.2. mame vyroci.. jenom musim spocitat, kolikaty =-) Wow, sedmy :-N Tak to Anyzku nakvartyrujem k prarodicum aspon na vecer, doufam. Takova prvni samotna veca, ach x-)
Odpovědět
...a plozeni sourozence pro Anyzku :-D My teda na Valentyna slavime narozky meho tatky ;-) Jinak na to nehrajeme a na vecere chodime tak prubezne celorocne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Valentýn? =-) Uh, u nás teda ne, my ho slavíme dle potřeby během celého roku. Kromě toho opět budeme romanticky 600km od sebe :-) A výzdobu bych radši začala už nějakou skoro jarní než valentýnskou...
Odpovědět
Profilova fotka
Plozeni ne, jeste brzo :-N Ale trenink bychom si strihnout mohli, abychom to nezapomneli, az to bude potreba :-D
Odpovědět
Článek se načítá
tak my jsme meli na valentyna prvni rande jako oficialne :) jinak valentyn nemusim :-D ale tak zase duvod si udelat romanticky vecer :-p
Odpovědět
Proc jeste brzo? Jsem myslela, ze v lete chces byt zas tehule =-) Magdi, tak tak, taky to slavime prubezne behem celyho roku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A propo, Simi, jak jsi na tom? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pravda, casove by to nebylo spatny :)) Ale az tak za rok, az se rozjede stavba domku :)
Odpovědět
Profilova fotka
Nepomohly byste mi s hledanim fotek puvodniho kocarku? Ono z nej opravdu moc nezbylo a ani presne nevim, jak ma vypadat.. Na googlu jsem zatim nic nenasla :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak nesmim koukat na google, ale na aukro :) Tak nejak takhle mohl ten nas krasavec vypadat... http://www.aukro.cz/item523145678_koc... Nas ma sedy zaklad. Co byste rekly, kdybych ten kov nastrikala na cerno? Mne se ten napad docela libi, ale potrebuji nezaujaty nazor :)
Odpovědět
ahoj maii my jsme na tom tak nejak neutralne neni to zhave a ani si neublizujem proste vegetime :) jsem zvedava co bude zitra jak me prekvapi na moje narozky ale nevidim to nejak ruzove. hlavne se tesim na pristi tyden to si od nej odpocinu ja se na to tesim jako male decko budu chodit jen s maskou na xichte :-D a jak jsi na tom ty?
Odpovědět
Profilova fotka
Vylezte z der, to je hrozny s vama, clovek vas tu nehlida a zas se zasivate :-p Bylo hezky, tak jsme vyrazily na prochazku, na chodnicich to byl teda nelitostny boj snih versus kocarek, priste fakt beru sane... Byla jsem v te nasi hrabarne, Zdino, za konika chce 500. Byl teda trosku opraveny od minula (zasil mu aspon tu kuzi k hlave), vyfotila jsem ho na mobil, kdyby si chtela. Je tak drahy, protoze je opravdu stary, bude mu tak sto let. Pry pred deseti lety prodal uplne stejneho kone teda v lepsim stavu za 4500 Kc :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojki Simi, znis uz daleko optimisticteji a silneji, to jsem rada ;-) narozky zitra? To je dobre vedet :-D :-) Tak at te ten tvuj nemcour prekvapi, jinak at si nas nepreje, pacholek. U me pres svatky tornado, ted dobry (cti: stabilizovano, to pozitivni se odklada na dobu, az budem spolu), pomalu se pripravuju na presun do Nemec. Dnes jsem se dozvedela, ze pristi tyden budu od 8mi do 8mi kazdy den na klientovi mimo Prahu :-( zase tam budu za debilku. No nic... Ene, vylejzam z diry, zdravim a zase brzo zalezu. Prekladam dneska a hadam se s Msmt, az se ze me kouri :-) Ja chci taky konika! :-( Ale ted radsi fakt ne, nemam ho kam dat - a ani nikoho na nem houpat :-(
Odpovědět
to vis ze znim lip jsem to prestala resit delam si svoje a jak chce tak prijde jak ne tak se nepos... :-p nejak to dopadne a chlapu je mraky si muzu vybrat s kym se budu otravovat priste ne? ;-)
Odpovědět
jinak ene ten kocarek je cool ale do cerne bych nesla muj nazor me prijde cerna moc tvrda ale z druhe strany to muzes vyzkouset max to znovu prestrikas ne :) ale kocarek je bozi i ten konik se ti podaril fakt hezounkej taky bych chtela holcicku ale to se mi nikdy nepodari |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam prave cerny kov rada. Nejak me to uklidnuje a ladi mi to :) Treba takove ty ruzne kovove svicinky nebo neco takoveho http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... ... Pak to potahnout bilou latkou, pripadne doplest strisku z papiru.. co, ne? :-)
Odpovědět
Ahoj devcatka, tak vas zdravim po mensi pauze :-) ja jsem byla ve stredu a ve ctvrtek v MB u mamky, byla jsem na magistratu zamluvit termin svatby, nebo objednat ci jak to mam nazvat :-N vybrali jsme si 5.9.09 v 11.59 h /to chceme napsat na oznameni, ten cas, jinak na urade na me pani koukala, jak kdybych spadla z visne, ale chtela jsem ji ten den malicko ozivit/ :-D tak kdyz jsem to rekla na urade, ta pani to moc nepochopila a pak mi rekla, ze kdyz to chceme az na zari, tak staci, kdyz prijdu az v breznu nebo v dubnu...no nevim, spis mi prislo, ze jsem je vyrusila, s holkama kolegynema, z nejakeho duleziteho hovoru...protoze nevim jakej je v tom rozdil, napsat to tam v lednu a nebo v breznu...tak doufam, ze nam to hlavne nekdo nevyfoukne :-D Tez se pridavam do klubu nokiarek, nokii mam druhou, predtim jsem mela siemens a uplne na zacatku alcatel, ale to bylo desny padylko :-N s nokii jsem spokojena. Mam neco takoveho, ale v cernym http://images.google.cz/imgres?imgurl... Nevim ted presne ten typ, nepamatuju si to :-) Jani, tez jsem moc zvedava, jak dopadne obnova kocarku, tesim se na foto x-) a kov mam rada, mam rada v byte kombinaci kov a drevo ;-) Jinak se ted porad miham mezi skolou /na konci ledna mame zkousky a nic moc zatim neumim/, novym bytem /stalem dumam nad dlazbama, kuchyni atd./ a svatbou... Mejte se krasne, papa
Odpovědět
Profilova fotka
Baro, kov stribrny nebo ten cerny? Ja si vsude dala ten stribrny, protoze to bylo levnejsi, ale mam rada cerny :-N Kurna holky poradte mi, od ceho vas mam :-D
Odpovědět
Jani stribrny, na ten kocarek mi ta cerna prijde takova - nevim ted ten vyraz. Mozna bych rekla tvrda.
Odpovědět
Jani, já mám ráda černý kov, mám doma nějaké svícny z černého kovu atd., takže černý, ale na ten kočárek bych asi volila taky ten stribrny, myslim, že ta černá by na něj byla opravdu moc tvrdá...
Odpovědět
Profilova fotka
Vy me teda stvete :-) Ale nove pochromovani by stalo balik a stribrenka by vypadala desne, takze jsem uz vcelku rozhodnuta. Koukala jsem na tuningova fora, kde borci resili pochromovani budiku a meli zkusenosti s leccim, proste jedina moznost by byla specializovana fabrika. Jeden budik asi 400 Kc, takze ten nas trakar by vysel desne.. Ale vy mi date za pravdu, az to uvidite, jenom si to neumite predstavit. Ja myslim, ze bude vypadat skvele :-)
Odpovědět
Jani, já bych šla klidně i do černýho. Mám pocit, že ty hodně starý kočárky (takový ty s těma velikánskýma kolama a kroucenýma "řídítkama" - jak se tomu řiká? :-D - tak byly taky z toho černýho kovu). Jinak mám ale pocit, že i na tenhle zarezlej začernalej kov existuje nějaká pasta, kterou to vyčistíš dohladka a do stříbrna (že bys to jako vůbec nemusela přestříkávat, ať tak či tak).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?