Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
No, vidis, ze mi rozumis :-D Velky cerny kola, to je presne ono, pod co mi to splynulo a nevedela jsem, kde jsem to vzala :) http://www.nostalgie.wbs.cz/eshop/ori... Takhle nejak bych si tu kombinaci predstavovala. Ten muj kram je samozrejme trochu humpolactejsi, ale to uz mam taky vymysleny - dneska jsem u toho sedela hodinu v kuse a jenom zirala a premyslela :))
Odpovědět
Profilova fotka
Na tohle mrknete, narazila jsem na to nahodou, to je husty! http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotog...
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem to hlava, malem bych zapomnela, ale asi nejsem sama :)) Vsechno nej, Simi!!!
Odpovědět
a jooooooooooooooooooooooo :-. Simiiiiiiiiii, hodne zdraviiiiiiiiiiiiiiii a laskuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu x-) To ostatni si koupis ;-)
Odpovědět
Ahojte holky dekuji mooooooccccc za prani uz je mi 25 toto leti a ja stale studuju no to des dostanu snad deprese :-D :-D :-D eniku ty kocarky jsou bomba az budu mit jednou mimino tak si toho anglickeho krasavce kupuju :) Sice stoji 30 litru ale co je mi to fuc :)
Odpovědět
Profilova fotka
Co dneska a na vikend varite? Ja uz zas vubec nevim co ]-(
Odpovědět
Ja Ti povim co... nic, jsem v praci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, to mi ohromne pomuze :-D
Odpovědět
Jani, sla bych do te cerno-nejake kombinace. Nemyslim, ze by byl dobry napad delat na kocarku na hrani pro Anezku neco bile :-D Ale cerny kov mi prijde ok. Simi, vsecko nejlepsi k narozkam x-) Hlavne, at to klape po vsech smerech ;-) A z veku si nic nedelej. Ja taky ve 25 jeste studovala :-D
Odpovědět
Simi taky vse nejlepsi k naroezninam. Jani udelejto jak to citis, prebarvit ot muzes vzdy
Odpovědět
dekuji dekuji dekuji za prani to je od Vas moc hezke
Odpovědět
simi, taky se připojuju k přání všeho nejlepšího, hlavně zdraví, pohodu a klid v partnerských vztazích ;-) jani, já jsem dělala k večeři mňamku, našla jsem to v novém apetitu. kotletky s fenyklovým salátem. míla se oblizoval až za ušima. včera jsem dělala cibulovou polévku a tousty s nivou. taky moc dobrý. o víkendu budu dělat buď rizoto s listovým špenátem a sýrem, nebo mletý maso s červenýma fazolema zapečený s pastiňákovým pyré, nebo kapra, co nám zbyl od vánoc, obalenýho v parmezánovým těstíčku... ještě chceš nějaký tip? :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ja bych, ze jsem tak smela, rada ten recept na kapra v parmezanovym testicku. My mame kaprika taky jeste od Vanoc. No jo, kdyz 5 kg kapr je pro dva lidi sakra moc :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tolik zdravyho jidla nemame za cely rok :-N Kam na to chodis? A neco zdraveho a levneho tam taky mas? :-D :-D
Odpovědět
abych byla upřímná, tak v původním receptu je pstruh, ale zbyl nám ten kapr, tak prostě bude jiná sladkovodní ryba :-) pečený pstruh po milánsku pro 4 osoby příprava 10 minut / smažení 10 minut 2 lžíce strouhaného parmazánu 1-2 vejce hrst sekané petrželky šťáva z půlky citronu 1 kg filetů z pstruhů (ehm) hladká mouka na obalení 1 citron olej či přepuštěné máslo na smažení sůl Z parmazánu a vajec našlehejte vidličkou těstíčko, přidejte petrželku a citronovou šťávu. Filety ze pstruha nejprve obalte v mouce, pak je po obou stranách ponořte do těstíčka a ihned smažte v rozpáleném oleji nebo přepuštěném másle dozlatova. jani, já většinou vařim podle apetitu, tohle je z novýho čísla. zdravý a levný by mohl být tenhle salát, už jsme ho dělali a moc nám chutnal: teplý salát s vejci pro 4 osoby příprava 15 minut / vaření 15 minut 1 ciabatta, natrhaná na kousky 4 plátky anglické slaniny (tu můžeš vynechat, jestli to chceš extra zdravý) 1 lžíce olivového oleje 4 vejce 100 g mražených fazolových lusků 1 římský nebo ledový salát (římský je lepší) 3 jarní cibulky, nakrájené na kolečka sůl a pepř na zálivku: 1 lžíce bílého vinného octa (já jsem použila jablečný) 3 lžíce olivového oleje 1 lžička hrubozrnné hořčice sůl a pepř Zahřejte troubu na 180°C. Ciabattu a slaninu položte na plech, zakapejte olejem, podle chuti opepřete, případně osolte. Pečte patnáct minut, v polovině obraťte. Chléb by měl být křupavý a dozlatova, slanina propečená. Vejce dejte do rendlíku se studenou osolenou vodou, přiveďte k varu a vařte 6 minut. Až se dovaří, vypláchněte rendlík, vlijte do něj horkou vodu a tři minuty v něm vařte fazolky, pak je slijte. Mezitím oloupejte vejce a rozkrojte na čtvrtky. Salát propláchněte, je-li třeba, a natrhejte do velké mísy, pak přidejte jarní cibulky, fazolky a krutony z ciabatty. Smíchejte přísady na zálivku, osolte a opepřete a přelijte ji přes salát, promíchejte. Navrch naskládejte vejce a slaninu, podávejte. a kdybyste měl někdo zájem i o ty kotletky, tak ty doporučuju, obzvlášť ten salát, ten byl! voňavé vepřové s fenyklovým salátem pro 4 osoby příprava 15 minut / opékání 6 minut 4 vepřové kotlety bez kosti šťáva a kůra z 1-2 biocitronů 1-2 lžičky fenyklových semínek (zbytek můžete použít třeba na čaj, nechutná nic moc, ale je velice dobrej na trávení ;-)) 1/2-1 lžíce olivového oleje 1 velká bulva fenyklu, očištěná a nakrájená na jemné plátky 1 červené jablko, očištěné a nakrájené na plátky 1 malá červená cibule, na kolečka 50 g nasekaných vlašských ořechů 2 lžíce majonézy smíchané s 1 lžící bílého jogurtu sůl a pepř Maso naklepejte a z obou stran přimáčkněte do najemno nastrouhané citronové kůru a semen fenyklu. Na pánvi zahřejte olej. Kotlety opečte dohněda, cca 3 minuty z každé strany, pak je stáhněte z ohně, zakapejte polovinou citronové šťávy, osolte, opepřete a nechte stát. Smíchejte fenykl, jablko, cibuli, ořechy a majonézovou směs, chuť dolaďte zbylou citronovou šťávou. Maso podávejte se šťávou z pánve a salátem. Ideální příloha: brambory pečené (já je vařila) ve slupce se zakysanou smetanou a pažitkou.
Odpovědět
tady se tak vyvaruje, ja vcera zalehla uz v pul desate. Strasne se mnou trepala zima. Ted jsem vzala paralen a nastrikala do krku salvej. Tak uvidime co a jak
Odpovědět
Kajo, dekuji za recept, chystam se do obchode (uz asi dve hodiny 8-(), takze to hned dneska testnu :-)
Odpovědět
Veru, tu je jeden takovy vkusny tip na valentynskou dekoraci http://lh6.ggpht.com/_tqVh-MpZl7Q/SOe... Nebo tohle http://lh6.ggpht.com/_tqVh-MpZl7Q/Rzr... http://lh6.ggpht.com/_tqVh-MpZl7Q/R5i...
Odpovědět
Profilova fotka
Mi to nefunguje.. Kajo, jaky je ten syrovy fenykl? Ten neni horky?
Odpovědět
jani mi to taky neslo, musis to zkopirovat a vlozit cely odkaz do vyhledavace
Odpovědět
Profilova fotka
Cely odkaz tam mam, ale tu domenu to vubec nezna.. Mi to pise google error Not Found....
Odpovědět
jani ted jsem to zkousela jeste jednou. Klikni na ten odkaz pravym mysi a pak si zvol otevrit v novem okne
Odpovědět
Profilova fotka
Ne, proste mi to nejde. The requested URL /_tqVh-MpZl7Q/RzrtoTp-ycI/AAAAAAAAeRI/mVpO8iJTok8/Pellavasyda%25CC%2588met.jpg was not found on this server.
Odpovědět
Ups, mne to teda funguje :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je fakt zvlastni, manzelisku to jde, tak jsem to zkoukla na jeho pc :)
Odpovědět
Profilova fotka
Mne to funguje a ta drevena srdicka si teda jako pekne vyrobim :-) x-) Jinak jeste trapacky opozdene preji vse nejnejnej Sime!!! Hlavne poradne sebevedomi, ktere te pak nasmeruje tak, abys byla stastna kompletne ;-)
Odpovědět
Taky se na ty dreveny srdicka chystam. Nekde jsem videla i takovy moc fajn latkovy. Jenze takova ta vycpavaci vata se tu prodava jen v brutalnich mnozstvich (5kg), coz ja fakt nespotrebuju :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Kdyztak ti nakou dovezu :-D Tak tak, bude se tady rezat a vrtat preklizka - tedy az pristi vikend. Dneska se vydam snad do Obi ci neceho podobneho pro lupinkovou pilku, bo uz me nebavi obihavat zelezarstvi, ktera bud maji inventuru nebo lupinkovku "zrovna nemaj'". Rodice a znami koukaji jak na martana, jeste lepsi bylo, kdyz jsem tady zkousela brusku a akuvrtacku... :-D
Odpovědět
to ja dostala akuvrtacku se sroubovakem pod stromecek. Ale byl to darek na objednavku. Taky nechapali :-D
Odpovědět
Jo, to ja dostala dlata na linoryt a nuzky na plech :-D Take na objednavku a taky z toho zbytek moc nechapal :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?