Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Ahoj žey, čtu Vás, právě jsem se rozohnila na beremku v té inzerované diskuzi... ...a teď tu čtu a koukám, že jsem se s Vámi shodla na medu, lučině...a dalších věcech...jo, knížkách, to je prima :-))), to je vidět, že je ta kvalita opravdu v rodinách prověřená! Fotky máte všechny krásný! Nadchly mě opět recepty od Karol, já tedy teď jedu v klasice, o víkendu byl hovězí vývar s kopcem masa a zeleniny a k tomu fakt nezdravý, "ale český" bramboráky... Jo a doporučím Vám jeden buchtodort, je moc fajn, jen jsem ho dělala s třtinovým cukrem a pak polila čokoládou (místo krému)... http://www.prozeny.cz/recepty/recepty...
Odpovědět
zdeni, tak se co nejdřív uzdrav! ;-) teď řádí buď ty dvoudenní chřipky, nebo se blíží ta chřipková epidemie, takže bacha na to. zuzko, ten dort vypadá úžasně, mě na tom teda hodně láká ta "poleva" :-) asi to zkusím, mrkve mám dost. tuhle jsem pekla i dýňový, ale zapomněla jsem tam dát prášek do pečiva, takže mi nevyběhl a byl takový mokrý a sražený. ale snědl se i tak. jinak já taky většinou jedu v klasice, hlavně v tý staročeský a babiččiný, ale ono je to většinou na dlouhý lokte, tahle klasika, takže to si dopřáváme spíš o víkendu, přes týden se holt musíme "spokojit" s těstovinama a jinýma laskominama. a to "spokojit" píšu do závorek záměrně, protože my máme rádi jak klasiku, tak těstoviny a spol. mimochodem, dělaly jste někdy rozpíčky káji maříka? já káju žeru už od dětství, teď navíc bydlim v jeho kraji, tak jsem tím ještě víc prásklá :-D http://www.labuznik.com/recipe.php?ID... (půlku jsem dělala s tvarohem a jen se po nich zaprášilo)
Odpovědět
Hele, zenstiny, nemate naaaahodou recept na krem z toho mandloveho kolace, co prodavaji v Ikee? Muzu si ho tam sice koupit, nicmene ja bych chtela oslnovat vlastnorucne vyrobenym. A ten ikeacky je taaaaaaaaaak dobryyyyyyyyy x-) x-) x-)
Odpovědět
tak to bohužel nemám, vlastně ani nevím, co myslíš, já tam byla na jídle všehovšudy asi dvakrát.
Odpovědět
Jo, tak na mandlovy kolac si extra zajdi, protoze to je faaakt mnamka x-) Jsem zapomnela, ze med si vozime od myho strejdy, ktery ma vcelin ;-) A produkuje nekolikero druhu medu (akatovy, repkovy a lesni). A kdyz to srovnam s kupovanym nekde v samosce (ktery jsem parkrat jen nekde ochutnala), tak ten kupovany nikdy vedle skutecnyho medu ani nestal.
Odpovědět
Jo jo, ten krém vypadá moc dobře, ale neměla jsem tvaroh... :-) Rozpíčky ukládám! My v týdnu většinou studené večeře, manžel je jeden z těch mála chlapíků, kteří mají rádi pečivo a něco k tomu. Nejradši má chleba Šumavu (já prosazuju zrníčkové pečivo :-))) ) a "něco na něj", nekvalitním uzeninám se vyhýbám, miluje třeba tvarůžky (další čeká tutovka :-)), hermelíny, míchaná vajíčka........k tomu zeleninu, červenou řepu, teď zelné saláty...kvůli chřipce :-) Vařím ve větším hlavně o víkendech, v týdnu si tedy vaříme s Joži, ale to je jiný... Ještě se mi docela líbí tohle: http://forum.femina.cz/viewtopic.php?... Zdino! Brzy se uzdrav! Hlavně hodně céčka, nejíst moc masitý jídla a večeře, aby se nepřetěžovalo tělo a hajat! Držím palce! V Tvé pozici "železné selky" ;-) to asi není jednoduché, ulehnout! :-)
Odpovědět
mňamy! x-) já mám hlad :-) mám taky jeden recept na zelný salát, je to vitaminová bomba, sice taková aromatičtější, ale moc dobrá: asi 2 hrsti vymačkaného kysaného zelí 1 mrkev 1 jablko trochu nastrouhaného křenu kysaná smetana je to vážně výborný, celkem sytý a hlavně fakt zdravý
Odpovědět
Karol, jo jo, já ten Váš kraj tak trochu registruju, nikdy jsem tam nebyla, i když Čechy docela znám...ALE: 1)v Mníšku se Markovi usadil kamarád ze školy 2)výborná kámoška z Prahy si našla nového kluka, bydlí na Vinohradech a v Brdech mají vpodstatě "klanové sídlo", jezdí tam široká rodina na chatu, takže znám z vyprávění i různých článků v časácích "Maříkův kraj" :-), 3)taky Vás trochu profláknul Rosák a Zbynďa Merunka :-)... Musí tam být krásně, ještě si pamatuju fotky z té Vaší podzimní prochajdy... No, vidíš a teď jsi mi ty poslala recept na rozpíčky!!! Takže ten kraj mě nějak "lanaří", budu se tam muset vypravit :-))). Jo, všimla jsem si Tvého dívčího jména na oznámení, se stejně se jmenující paní jsem rodila a ležela v nemocnici a jsou z nás kamarádky, možná tu máte nějakou přízeň.... ;-) Jdu něco dělat...chjo...
Odpovědět
salát beru! :-) K tomu krajíc Šumavy a je to! Jakýpak s tím medle s..... !
Odpovědět
no to bych se musela pozeptat na tu přízeň, ale spíš to nebude naše :-D máma se jmenuje jiřina a když jsme ještě bydleli v paneláku, tak o dva vchody dál bydlela paní, která se jmenovala úplně stejně jako máma. a to jsme si mysleli, že to naše příjmení není zase tak obvyklý :-D "k nám" určitě zajeď, je tu nádherně. a víš, že mníšek je ten knižní lážov? merunka měl na mníšku dlouho výbornou cukrárnu, ale už taky zanikla. rosák tam má divadlo káji maříka, tam jsem nikdy nebyla, ale sestřenice tvrdí, že se tam skvěle paří :-)
Odpovědět
No, právě že to příjmení je tady dost neobvyklý... tak mě to zaujalo... Definitivně jdu...zatím pa...
Odpovědět
Profilova fotka
Jste se hezky rozpovidaly, to je fajn :) Vyuzila jsem krasneho pocasi (to me vzdycky hned vic bavi neco tvorit) a toho, ze dite ulehlo a pustila jsem se do dlouho odkladaneho potahu na relaxacni pytel. Myslim, ze bude i tak trochu ve vintage barvach, ale nevim, jestli jsem ten nazev uplne spravne pochopila :) Berry, nedala by si mi tip na vareni pro dite a zaroven aby to bylo pozivatelne pro dospeleho? :-N Nejak jsem se do toho jeste nedostala :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Potah hotovy. Cekala jsem, ze to bude vetsi fuska :) http://www.modrykonik.cz/album/view.p...
Odpovědět
Hezkyyy, sikovna ;-) A Anyzce se to ocividne taky libi x-)
Odpovědět
Jani potah se ti povedl. Vypada to fakt paradne. Anezka mi propomina Martu. Minuly tyden jsme meli setkani holek z predporodniho kurzu ted uz s miminma. Nikdosi nevsiml kvitka v koute jen muj malej drak a hned chtel vyhazovat hlinu. Kdyz jsme ho odklidila na opacny konec mistnosti, tak ostatni si hrali s velikyma balonama, on jako jediny lezl na hromadu polstaru...
Odpovědět
to víš, zdeni, je to holt individualita ;-) :-D jani, polštář se moc povedl, hned bych se na něj uvelebila, nejlíp se přikrýt peřinou a spát |-|
Odpovědět
dobré ráno holoto!!! vstávat! :-D já jsem si včera srazila svůj nejoblíbenější žlutý svetřík, prala jsem ho jako vždycky a ještě se třema dalšíma, ale jen on je teď na panenku. :-( no dala jsem ho přes noc do aviváže, ráno vypadal, že trochu povolil, ale nevím, nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
Holota zde :)) Svetrik byl asi vlneny, co?
Odpovědět
Cim to? Ja takhle jednou zdrcla manzuv svetr, ale jen asi o dve velikosti, ale pak se to jakoby zas vratilo zpet. Taky to moc nechapu. Peru to fakt porad stejne porad se stejnyma vecma/svetrama.
Odpovědět
Holota uz byla ve staji :-p , rano u nas bylo -16 :-p :-p . Odstrojila jsem stromecek, odnesla sklenice ze spajzu do sklepa . Jednu jsem cestou rozflakala. Pecu sekanou
Odpovědět
Profilova fotka
Dite spi, jdu si hrat s kocarkem :-D
Odpovědět
a jak ti je zdeni, už líp? včera všude psali, že bude ten nejdepresivnější den v roce... tak já ho mám dneska. jsem celá posunutá 8-( dostala jsem to, v práci nejistota a taková divná nálada, svetr zdrclej, zima mi je, nikdo se mnou nechce do divadla... 8-( 8-( 8-( :-) stromeček ještě máme, trošku opadává, ale to jen, když se kolem něj protahuju k oknu, jinak drží krásně, tak si ho ještě užíváme. svetřík byl vlněný, ale jak řikám, už několikrát praný a navíc praný s dalšíma svetra, kterým se nic nestalo. takže nechápu. já se do něj odpoledne zkusím narvat, tak uvidíme, buď povolí, nebo ho totálně dodrbu a budu mít co recyklovat :-p :-D
Odpovědět
kaslu ja ktuberak, boli me prudusky, ale musim fungovat Vcera jsem to taky dostalao 4dny driv :-p , tady se to taky pracovne nejak sejri, ale sviti slunicko a myslim, ze az se vyspi tak pujdeme na chvilku ven
Odpovědět
ahojte, ja si uzivam mam tyden volno od protejska tesila jsem se na to jako male dite a je to tu bajecny pocit ze nikdo neprijde domu :-D ja taky srazila svetr z benettonu proste 2500 v dupe ze, ale srazil se i se zipem coz jsem nepochopila dodneska zahadou :) ene ten potah je super neco takoveho by se mi taky libilo ale ja jsem na siti pleteni a hackovani leva a strasne me to stve!!:)
Odpovědět
Dostala jsem dneska nekolikero napadu. Minuly tyden jsme byli vykoupit outletcity tu u nas a tam jsem videla kabelku jakoby udelanou ze svetru, totalne bozi, ale stala 90€ (no jo, bylo to u Ralpha Laurenta :-D). Takze cilem tohoto tydne je, najit nekde v sekaci svetr a udelat z nej kabelku. Mimochodem jsem si u te drahe bozi kabelky omrkla, jak je udealna, jak ma resene ucho, jak ma vsity zip atd. Vsecko na ni teda mam doma a nebude (dle meho nazoru) tezke ji udelat :-) Simi, dojed na kurz. Na pleteni jsem levka, ale hackovat umim a siti ti dokazu nejak vysvetlit :-D
Odpovědět
Zdeni, preju brzke uzdraveni. To mas asi z te zimy v loznici, co? =-)
Odpovědět
pletene kabelky jsem videla loni v benettonu, jinak tchyne ma na to i knizku kde jsou jen pletene kabelky ale ona je robot furt plete ted ma uchylku hackovat papucky ale jsou uplne bombovni takove sladoucke ja dostala v baby pink barve x-) sit bych teda chtela umet, neb bych chtela usit novou zaclonu do koupelny uz vim i jak by mela vypadat jen jak to spichnout ze :-D
Odpovědět
market ja ten recept na ten korpus nenasla usilovne hledam a nic, jedinne co jsem se docetla je ze ta poleva je mandlovy maslovy krem takze s madlovym pudingem??? co myslis???
Odpovědět
http://www.recipezaar.com/Scandinavia... mozna tohle, ale nejak se mi to nelibi no :-|
Odpovědět
zdeni, to se teda nemáš. :-| snad máš přes den aspoň chvilku si zalézt. hlavně hodně pij, ať máš pitný režim, a aspoň se pořádně oblíkni, když jdeš ven. a taky hodně větrej. a vy mi nedělejte chutě, něco bych si dala. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?