Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Ahoj všicí :-) tak koukám, že chřipky jsou všude... na mě taky něco leze, tak se to pokouším ještě zahnat Modafenem a čajem s citrónem a medem (jsem se překonala, nemám ho ráda :-N ) Byla jsem koupit dárky dvoum kamarádkám, tak nakonec jsem zkončila u hrnečků a čajů, v jednom obchodě na národní třídě (Karkul možná to znáš), mají tam veliký výběr čajů a mají tam i keramiku. No a taky jsem zkončila v Marks and Spencer, kde jsem si koupila tričko ve slevě, což mám radost x-) Zdeni, brzy se uzdrav, je to na prd, když to člověk nemůže pořádně vyležet...ale jak radí Kája, aspoň pij, oblíkni se a větrej ;-) Jdu si udělat něco k jídlu, před chvílí jsem se vrátila...mám chuť na něco zdravýho, tak si dám asi rajčátka s mozarerllou a bazalkovým pestem
Odpovědět
baru, díky, už vím, co budu mít dneska k večeři x-) :-D ten obchůdek znám, ale abych se přiznala, tak jsem tam ještě nebyla, jen občas jedu kolem. vedle je obchod s bytovýma doplňkama, viď? tam já zajdu, ale do čajíků mám ještě větší zákaz :-D mimochodem, včera mi přišel svícen z aukra, je to celkem šmejd, navíc tam byl kousek ulomenej, v aukci se o tom pán vůbec nezmiňoval a bylo to nafocené tak, že to nebudilo dojem nějaký zchátralosti. sice to nemá vliv na funkci, jinak se mi líbí, ale nelíbí se mi ten pán. ]-(
Odpovědět
Není zač ;-) Jojo přesně tak, vedle je obchůdek s bytovýma doplňkama. Já mám právě na tom obchůdku s čajema ráda, že tam prodávají i po jednom pytlíčku, takže nejdřív ochutnám a pak když mi zachutná, koupím si tam celý pytlik :) Jinak vám musím říct takovou menší novinku, mám z toho docela radost. V práci mi nabídli jinou práci :-) od únoru budeme mít v našich obchodech na letišti i módu, sluneční brýle a různý doplňky, takže jestli bych se prý o to nechtěla starat. Znamená to tedy, že už nebudu prodávat na krámě, ale stejně se tam budu pohybovat...budu vybírat věci (oblečení), co chci aby na těch krámech bylo, starat se o to, aby se holky z krámu o ty hadry starali (měli to dobře srovnaný atp.), přijímat nový zboží atd... takže jsem řekla, že to zkusim. Je tam tedy jiná pracovní doba, už ne dlouhý a krátký týden (a taky ne noční, za což jsem ráda), ale od pondělí do pátku, třeba od 8 do pul pátý nebo jak prý budu chtít...nemusí to být pokaždé stejně, můžu si to rozvrhnout sama, jak chci. Což je pro mě docela dobrý, protože já bych měla celkem problém potom z těch Holubic, kam se budeme stěhovat, dojíždět do práce o víkendech...o víkendech to totiž moc často nejezdí. A upřímně řečeno, na obchodě už mě to poslední dobou strašně otravuje, především tedy ti zákazníci... asi už mám syndrom vyhoření :-D Jo a ještě jsem koupila mamce, kde dni matek, ve slevě v Marks and Spencer takovou lopatičku, s režnym pytlíčkem a semínkama tulipánů, je to takovej zahradnickej set, měli ho zlevněnej asi ze 200 na 59Kč, ona ráda zahradničí a vypadá to docela i vtipně :-) kdyžtak sem hodim fotku
Odpovědět
Propanajana, zensky, nekaslete na me, at to nechytim :-D Sotva me dneska odpuchlo oko (otok z neznamych duvodu, teta - ophtalomolozka si mysli, ze alergicka reakce), mela bych zas s necim marodit :-N Dneska jsme ocouhli sjezdovky v okoli, abychom se shodli, ze to je pro nas malo snehu a jeli jsme navstivit okoli nahodou objeveneho hradu Lichtenstein, ktery je vaaaazne uzasny x-) Tu je jedna fotka http://commons.wikimedia.org/wiki/Fil...
Odpovědět
wow fotka bajecna :) market koukala jsi se na ten recept???
Odpovědět
Market tak na ten hrad musim v lete az tady bude kluk na prazdnnach. On dela totiz hist. serm
Odpovědět
Jo, holky, hrad je totalne bozi x-) Mit tam otevreno, uz jsem tam nastehovana :-D Zdeni, pak se ale musite stavit i u nas, to je od nas asi 10 minutek autem ;-) Simi, ano, to je ten recept. Ale to je jen na ten korpus prave. Ja touzim hlavne po tom kremu :-D
Odpovědět
ja to zkusim udelam normalne maslovy krem nastavovany mandlovym pudingem co myslis??
Odpovědět
Zkus a das vedet ;-)
Odpovědět
okukni mail a rekni co myslis??
Odpovědět
Marketko, pisu si. Pak se ozvu, ale doufam, ze driv prijedete vy k nam ;-)
Odpovědět
Simi, to by mohlo byt ono, zitra to ozkousim :-) Zdeni, snad jo ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Hrad krásný x-) nevíte někdo recept na nějakou dobrou pomazánku?
Odpovědět
Profilova fotka
Z ceho by mela byt? Zboznuju avokadovou, jenom utrit avokado, osolit, pridat cibulku a hotovo x-)
Odpovědět
no je to tak nějak jedno, jenom ne z krabich tyčinek i tak, mají totiž v neděli přijít odpoledne Lubanovi rodiče a přijede asi i má mamka s jejím Pepou, tak upeču muffiny ke kafi a k vínu chci udělat nějakou pomazánku, udělám tuňákovou, tu jedí všichni a ještě bych chtěla nějakou...avokádová? to zní zajímavě, jen si nedokážu představit tu chuť :-)
Odpovědět
Ja miluju syrovo-cesnekovou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Neco jako hrasek. Avokado je spis zeleninova nez ovocna chut, ta sul to uzasne vyzdvihne. Da se dat i cesnek a dalsi koreni. Hlavne je suprove zelena, dobre se delaji pak pomazankove semafory :-D Dalsi oblibena je misto tech krabich tycinek nastrouhat mrkev na jemno, taktez vyborny :) A pro bilou barvu je osvedcena cesnekova - nastrouhat eidam na jemno, pridat furu cesneku a pak bud majonezou nebo bilym jogurtem spojit. Ta zmizi vzdycky nejdriv. Jo a avokado nesmi byt pripravene moc dlouho predem, brzo zhnedne.
Odpovědět
tak díky za typy Jani a Markét, udělám asi tu sýrovo - česnekovou a láká mě ta avokádová, tak to vyzkoušim ;-)
Odpovědět
Ja davam teda dil majonezy a stejny dil tvarohu, cenek, sul a najemno nastrouhany syr. Vyyyborny jsou k tomu zavareny broskve.
Odpovědět
a kolik tak toho česneku? abych to zase moc nepřečesnečila :-N
Odpovědět
Profilova fotka
No na blocek eidamu tak minimalne 4 strouzky :))
Odpovědět
dobrá :) tak díky za pomoc a dobrou noc :-) ;-)
Odpovědět
Baru, to pridavej podle chuti. Ono to podle me zalezi na cerstvosti toho censeku. Vedely jste, damy, ze se ma cesnek skladovat tema hlavickama nahoru a tim klacikem dolu? Pry tak mnohem dyl vydrzi.
Odpovědět
Profilova fotka
To jsem sice nevedela, ale o sile cesneku vypovida nejlepe jeho puvod. Dovazi se k nam dost "light" verze z Ciny, to muzete rozkrajet celou kebuli a teprve cesnek ucitite, kdezto pestovany v Cechach ma grady, ze si date jeden strouzek a mate dost :)
Odpovědět
Marketko o tom cesneku jsem to taky nevedela. Babicka ho vzd motala do vence a ja ho mam v bedynce ve sklepe. Samozrejme jak jsem ho tam nahazela, tak tam lezi
Odpovědět
On kdyz je ten cesnek obraceny, tak nevyschne nebo ne tak rychle. A je to fakt. Jak jsem si ho v zari privezla, tak ho ve spajzu mam otoceny a ty, co se do te sklenky nevesly a zustaly lezet zacinaji byt mekke :-N Jani, ja mam cesnek od nasich z (bio) zahradky a to jsou takovy grady, ze do pomazanky davam dva strouzky a tecou nam slzy. Ale kdyz ono je to taaak dobryyy :-D
Odpovědět
dobre ranko, do pul druhe jsem dodelavala tu kavovou kouli., Konecne je hotova. Dokonce i ma skepticka polovicka prohlasila, ze to vypada dobre. Bohuzel mi nefunguje fotak ]-( :-( . Jedu do mesta, tak se zastavim v prodejne, treba to bude jen nejaka blbost.
Odpovědět
Dobré dopoledne :-) právě jsem šoupla do trouby celozrnný koláč, tak sem dávám recept, pokud byste někdo měl zájem :-) Celozrnný litý koláč 400 gr. celozrnné mouky, 100 gr. hladké mouky, 70 gr. cukru (místo normálního krystalu se může dát třtinový), 100 ml. oleje, 1 vejce, 1/2 sáčku sody Smícháme sypké složky koláče, přidáme olej, vejce a asi 1/2 litru vody. Vše důkladně promícháme. Vlijeme na vymaštěný a moukou vysypaný plech, naneseme vrstvu tvarohu (já dávám dva tvarohy), poklademe ovoce dle chuti a posypeme slunečnicovými semínky. Pečeme v rozpálené troubě při 200 stupních, cca 20 min. (já mám starou troubu, takže do toho vždycky píchnu špejlí a když se to nelepí, je to hotový) Je to takový zdravý koláč :-) a je takový mokrý, vláčný... přidávám i foto, dala jsem ho na beremese :-D http://www.beremese.cz/album/view.php...
Odpovědět
Baru, ten vypada mnam x-) Koukala jsem ti na album a moc hezky veci tam mas ;-) Ale pripravy ti nezavidim, ja bych je znova prozivat nechtela :-D Moooc se mi libi ty kostkovane saty, jak sedi ta holka pred tim hradem, to je parada ;-) Uplne jako delane na podzimni svatbu x-)
Odpovědět
baru ja delam pomazanku z cernych oliv, vezmes cerne olivy rozsekas smichas z pomazankovym maslem a normalnim maslem, dodas cesnek, sul a provensalske koreni v nemecku se potom muzou utlouct vubec to neznaji. jinak fotky na beremku mas mooc hezke x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?