Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
ahoj holky, dneska jen na skok, máme celý den školení, teď jsem se teprve dostala k pc a k jídlu :-D rychle jsem vás prolítla... baru, kontakt i reference na švadlenku ti pošlu mailem ;-) tipy na pomazánky se budu snažit někde vyšťourat, akorát mi uniklo, jestli to není už na dnešek, to už by asi bylo pasé :-) a ta hra, co jsme hrály s markét, je opravdu skvělá, moc jsme se pobavily, leč nevyhrála ani jedna z nás, protože jsme prostě úložné prostory nenašly :-N večer si udělám víc času a napíšu. zatím se mějte x-)
Odpovědět
Profilova fotka
To bych si s vama taky jednou zahrala.. :-D Dneska budu delat fenyklovy salat 8-)
Odpovědět
s tou koupelnou a kopání se do kolen narážíte na tohle http://www.modrastrecha.cz/album/view... (majitelce alba se omlouvám ;-)) taky mě to zarazilo, řešila bych to úplně jinak, tohle mi přijde naprosto zprzněný... dveře posunout víc doprostřed (je tam vidět i prostor mimo koupelnu, takže soudím, že by to nebyl problém), wc rozhodně ne u vany, ale zase umístit tak, aby to nebylo to první, co uvidíte, když vstoupíte do koupelny. ta dvě umyvadla bych dala na tu protilehlou stěnu té, kde jsou dveře, dala bych je vedle vany. záchod teda asi na tu zeď, kde jsou dveře, vedle nich, nějak oddělit, zídkou, skříňkou... těch možností je tolik, ale je fakt, že lidi u toho nepřemýšlí. na druhou stranu, kamarádka si nechávala projektovat individuálně dům (má tady i album - renca79) a kdybyste viděly, co jim ten projektant za hříšný prachy vytvořil, tak byste ho roztrhli. kdyby to byli nějaký pitomci, tak mu za to vysolí prachy, ani nemeknou a do smrti budou lítat po schodech sem tam. člověk fakt musí přemýšlet u všeho. i u věcí, který svěříš profíkovi, a řekla by sis logicky, že máš vystaráno.
Odpovědět
jani, tak doufám, že si pochutnáte x-)
Odpovědět
Kajo, ja mam nekolik znamych - architektu a ti rikaji, ze nejlepsi je architekt, co se na skolu nedostal hned, ale tak po 3 letech na stavarne. A co tak premyslim, znam jich taky nekolik a jsou to fakt "ti lepsi." Jenze je navrhovani rodinnych baraku moc nebere. Jeden teda s nejakou studii vyhral soutez Rodinny dum roku, ale pry to tam dal jen tak ze srandy :-D Nicmene nas budouci barak bude podle nasich predstav a projektant to jenom orazitkuje :-D Jeste k te koupelne - je treba brat v potaz i odpady a privod vody a topeni, tak je mozny, ze to treba jinak nejde :-N
Odpovědět
Profilova fotka
No ja to nechtela rikat nahlas :-D Kdyz jsme premysleli o domku, tak jsme nejdriv mrkli na projekty od gservisu a tam to jsou teda taky perly a pritom to lidi houfne kupuji.. Takze jsme si rekli jo, takhle to chceme, ale tohle tu rozhodne nechceme a tohle chceme takhle.. pak jsem to nejak vymyslela a ukazala finale kamaradce. Ta si malem taky tukala na celo, ze tam je spousta hlouposti a s ni jsme to odladily opravdu do detailu. Nemela zadne vzdelani tohodle smeru, jenom uz jeden dum postavili, tak mela zazite ty chyby. Ukazali jsme to projektantce a ta zase prisla s tim, ze to chce upravit nejake rozmery a koukala na to z pohledu nosniku, sirky shodu a takovych veci, co my jsme si z papiru zase odvodit nedokazali. Ty navrhy pak dodala dost krkolomne, ale to si myslim bylo zpusobene tim, ze jsem ji jako prvni rekla, ze mam jasnou predstavu a nehodlam ji menit, takze jenom prekreslila, co jsem ji dala a byla to v jejim podani teda dost hruza a chtelo to dalsi kolo uprav... Takze pro me projekt rozhodne neznamena jenom neco zadat a pak to tak mit. To dle meho nemuze fungovat, leda s obrovskym stestim.. Jinak nejlepsi projektanti jsou na nizkoenergeticke domy, ty si musi rozmyslet kazdy kout a fakt to maji perfektne v hlave srovnane a neboji se i odvaznejsich reseni. Na to ale zas moc lidi nema.
Odpovědět
Hlavne me dokaze nasr... nazor architektu, pripadne projektantu, ze "tohle neni moderni" nebo "tohle tak sice muze byt, ale nedela se to" ]-( Mne nejde o to, abych sledovala stavbou svyho baraku nejake trendy :-N Vcera jsme byli omrknout ty sjezdovky a hrad a v tech vesnicich kolem hradu je spousta krasnych, novych, naprosto klasickych baraku (podle manzi jsou to nizkoenergetaky), proto nevidim duvod stavet si nejakou nevzhlednou krychli jen proto, ze "je to moderni." Ja osobne jsem dost hakliva i na vezicky a ruzny vybezky ze strechy 8-) A taky si myslim, ze prilis clenity pudorys je kravina :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Asi zalezi, na koho narazis. Tady na "vesnici" je ta nase zvykla, ze lidi trvaji asi na daleko vetsich silenostech, tak je nechava byt :)) Clenity barak - hlavne z venku - si pral manza, to jsem mu nastesti rozmluvila :) Obdelnik je naprosto dostacujici 8-) A jak by si odlisila vzhlednou krychli od nevzhledne? :-D
Odpovědět
Krychle je podle me nevzhledna v jakemkoli provedeni :-D Tecka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ale pak se nedoplatis :-D
Odpovědět
Jak nedoplatim? Myslis, ze plocha strecha vyjde levneji nez sedlova? To si prave nemyslim :-N Muzu mit dotaz na vsecky - je krepove povleceni fakt tak desne out a desne neprijemne?
Odpovědět
http://www.disneybridal.com/collectio... tak to jsou ty o kterych snim :) tak si dej odtucnovaci kuru, ja mam ted pribiraci resp.chci pribrat aspon kilo :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Mne se az po svatbe jeste moc libily Maggie Sottero (?) a pak ruzne zelene. Ale ono uz je to sumak. Saty, vyzdoba svatebniho stolu ci aut i svatba samotna nemaji na manzelstvi nastesti vliv :-D Je to v lidech ;-)
Odpovědět
me je to tez sumak tady ty se totiz prodavaj v USA, VB, v Nem.od podzimu a pochybuju ze by meli tady ty. jinak to vidim na svatbu na Mauritiu je mi to jedno kdyz to bude z lasky x-) x-) jinak ja si myslim ze me se to pristich par let netyka 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo ty myslis uplnou krychli, to jo :) Me se treba libila tahle http://www.gservis.cz/projects/projec... a kdyby jsme sli do montovaneho, tak bychom meli nejspis tuhle http://www.rdrymarov.cz/cs/site/cz_ro...
Odpovědět
Profilova fotka
A k povleceni myslim, ze delaji furu hezkych modernich vzoru i v krepu a myslim, ze kamaradka uprednostuje prave krepove povleceni, ale ted neni na icq, tak to nezjistim :)
Odpovědět
ja teda krep nemam rada, je mi to neprijemne, me teda nejvic vyhovuje mako-saten ale ja jsem rozmazlena nejspis...
Odpovědět
Krep je paradni, ze se nemusi zehlit. Co mame krepove od Dadky nebo z Jysku, tak je to hezky mekke a prijemne. Ted jsme spali u nasich ve flanelovem a to jsem myslela, ze se zblaznim :-N Jani, toz pekny, ale ja bych preci jen klasiku se sedlovou strechou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja se snazila sklepat naklady, aby to bylo funkcni a "levne". Nakonec budeme mit snizenou sedlovou bez stresnich oken, jinak asi nejlevneji vychazi plocha, ale zkosena na jednu stranu. Ale to uz chce mit spravne orientovany pozemek a vytezit z toho i solarami a dalsimi udelatky :)
Odpovědět
Jo, solary chci taky ;-) Proto chci tu sedlovou strechu :-)
Odpovědět
ahoj ahoj, chystám se začít odpovídat a komentovat, takže tu teď asi budu mít sérii příspěvků :-D první věc je ten zámek (hele, teď nevím, je to hrad nebo zámek? píšeš hrad ale ve wiki je schloss, nebýt taková dobrá němesky :-N) lichtenstein, ten se mi teda opravdu líbí. se máte, že ho máte kousek od domova. a teď jdu štrachat ty pomazánky ;-)
Odpovědět
Kajo, jako je tam napsany Schloß - zamek, ale rekni mi, odkdy jsou zamky postaveny na kopci na skale? Jako pripoustim, ze se mohlo jednat o pilotni projekt, od ktereho zase upustili a staveli hrady na skalach vesele dal :-D :-D :-D
Odpovědět
tak první a asi moje nejoblíbenější je rozhuda (a je i taková na chalupu :-D) http://www.mamincinyrecepty.cz/pomaza... pak mám samozřejmě ráda klasickou česnekovou se strouhaným sýrem. čím víc česneku tím líp. i když jestli se pak chystáte líbat nebo s někým mluvit, tak to je samozřejmě fó pá :-D jednou za čas dostanu chuť i na budapešť http://www.mamincinyrecepty.cz/pomaza.... i když chápu, že spousta lidí jí má zhnusenou díky tý verzi, kterou prodávají v lahůdkách. hodně oblíbená je ta pomazánka z uzenýho tempehu, tu už jsem tady asi dávala. ale napíšu znova. na oleji osmahnout nadrobno nakrájenou cibulku, přidat na kousky nalámaný uzený tempeh, osmahnout, zalít troškou vody a nechat povařit cca 10-15 minut. potom rozmixovat najemno, ochutit solí, pepřem, případně se můžou přidat i vlašský oříšky nebo nějaký bylinky. chutná to trošku jako paštika, ale je to mnohem lepší. pak hlasuju taky pro rybí pomazánku, tu já rád. a tzatziki. to není sice pomazánka, ale je to taky k pečivu a je to mňamozní, jak všichni víme. a pak jsem našla ještě pár dobře vypadajících http://www.apetitonline.cz/recepty/12... http://www.apetitonline.cz/recepty/16... http://www.apetitonline.cz/recepty/40... http://www.apetitonline.cz/recepty/49... http://www.apetitonline.cz/recepty/17... vzhledem k tomu, že jsem ještě nevečeřela a mám vážně hlad, tak je to ode mě velké gesto, že ti tady hledám recepty :-D jdu se najíst!
Odpovědět
já vim, já vim, taky bych řekla, že je to hrad, ale právě mě zmátl ten popis, tak se jako ujišťuju. to ne že bych tě chtěla tahat za slovo nebo poučovat :-x
Odpovědět
tak teď k těm koláčům - jsem na vážkách, který upéct, jestli ten mrkvový od berry, na který jsem si celou dobu brousila zuby, nebo teď ten celozrnný od báry. to je dilema, to je dilema. vzhledem k tomu, že k nám přijede v sobotu na návštěvu táta, tak se nehodí ani jeden :-D, ale má smůlu, buď bude papkat mrkvičku nebo zrníčka. jen se rozhodnout, co je pro něj menší zlo. ale to vezmu prostě podle časové posloupnosti a zvítězí mrkváček :-)
Odpovědět
Jee, tak to me ani nenapadlo :-D My o tom s Martinem taky mleli celou cestu zpet, jestli je to hrad nebo zamek, tak v poho :-D Nic to nemeni ale na to, ze je fakticky uzasny a kdyby ho vevodove nechteli, stojim prvni v rade, kdo si ho vezme :-D A na vas myslim taky, je tam spousta mensich budov a taky potucek a biozahradka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Smarja ja jsem taaak prezrana :-N Hlavne me boli panty, priste bych ten salat krajela na mensi, nevesel se mi do pusinky :-D :-D
Odpovědět
a chtěla jsem se ještě vyjadřovat k těm barákům, ale to už jsem psala a říkala všude tolikrát, že už si s tím přijdu trapná. a nechce se mi to vlastně už ani psát. je to prostě hrůza, je to hrůza, je to hrůza. ale když to některým lidem nevadí a ještě jsou ochotný za to dát nekřesťanský prachy, tak je to jejich věc. znamená to jenom jedno - kde je poptávka, tam je nabídka. takže hrůzných stavení se jen tak nezbavíme. :-D markét, ale odpady a přivody se přece dají přetáhnout. nebo se pletu? zvlášť v tak malým prostoru jako je koupelna, si myslím, že není problém přidělat pár desítek centimetrů trubek. ale možná jsem trubka já a vím starou belu. :-)
Odpovědět
a co, jak ti chutnal? =-)
Odpovědět
tak a víte, co má k večeři karolinka? chlebíček s máslíčkem (ne s ramou, ale s máslíčkem smetanovým) a černý sladký čajíček. ta se ale má co? x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?