Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
ty se mas karolinko :) prosim te co je uzený tempeh??? to je neco jako to strafkaty??? :-D
Odpovědět
Karol, ja vedela ze ty das zarucene dobre typy, ted mam dilema, kterou udelat...asi jich udelam vic, udelam tu porkovou asi a pak tu cesnekovo syrovou a tunakovou...libat se nebudeme :-D
Odpovědět
uz jsem si to vygoooglila :)
Odpovědět
Karolinka se ale ma :-) Marketka vecerela bazanta na smetane od vcerejska ;-) A jeste ma teda cukani dat si chleba s tvaruzkama a cibuli :-D Kajo, ono zalezi na tom, jestli je to v baraku nebo panelaku. A taky je nejlepsi, kdyz vede odpad co nejkolmeji dolu. A nekde, kde je treba tenka podlaha ten odpad na zachod a vanu jinam dat nejde. Ovsem rohova vana je vymysl na zabrani maximalniho prostoru. Ja se vykoupu i v nasi podelne (u zdi :-D) a jak je mi dobre :-D
Odpovědět
tak uz vim, co jsi myslela tim ze me vykrmis kdyby se mi to nepodarilo :-D
Odpovědět
me by zajimal ten recept na ten mandlovy dortik z ikei, market v tom receptu to je bez mouky jen bilka ja ti nevim :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Bry vecir, pisu jeste porad z prace. 12 hodin nonstop, i jidlo jsme si nechali donyst :( je to muj prvni audit, tak si to dokazete predstavit, nic neumim, nic nevim, jsem tu jak spravna pritez tymu. ale bydlim zadax na hotelu a vydelavam :D co vic si prat. A vite, co budu mit k veceri? Susenky, banany, mandarinky. Ja se tak tesim, az se vyspinkam. Jeste dva dny. A cely pristi tyden. A ty tydny pak. Pic. Jsem si postezovala, ted se dovyjadrim k tematum:) 1. presne tak, ulozne prostory. Garaze se uz moc nevidi, a kam jednak s lyzema a ostatnima sezonnima vecma a druhak kam s knihami? Povlecenim a dekami? Nebo prilezitostnym nabytkem, naradim, apod.? :) ale jako ta absence knihoven je tristni. I kdyz kdo v dnesni dobe cte, ze. 2. mam hlaaaad z vas :) 3. schloss lichtenstein je mnam, taky se mi docela libil burg (burg! hrad! :-)) hohenzollern, take nedaleko od Reutlingenu, avsak opacnym smerem.
Odpovědět
Ano, zde dodavam i originalni fotodokumentaci http://picasaweb.google.com/marmar.ko... - nicmene na Lichtenstein si udelame vylet urco jeste jednou, protoze ten je zuzovy :-) Zuzovejsi nez Hohenzollern :-D
Odpovědět
A podotykam, ze tak tlusta jako na tech fotkach ve skutecnosti nejsem :-N :-D Magdi, ty audity ti ze srdce nezavidim :-N
Odpovědět
simi, tempeh je sojový produkt, něco jako tofu, jen tempeh jsou takové malé jakoby slisované kuličky toho "sýra". prodává se různý, přírodní, uzený, s příchutěma... ;-) baru a já jsem zase věděla, že nebudeš vědět, kterou vybrat. já to právě nevěděla taky, tak jsem je tam dala všechny :-D markét, jestli sníš, na co se chystáš, tak se taky nelíbej. ale s chutí bych si dala s tebou. s těma odpadama to chápu a znám, jen jsem vycházela z toho, jak na mě ten obrázek působil. že je to novostavba domku, kde se to dá teda krásně naplánovat (= krásně naplánovat jinak) :-D s vanou souhlasím. v rohový jsem se koupala jednou, měli jsme jí ve svatebním apartmánu, a řeknu vám, že se mi v ní vlastně nelíbilo. byla celkem nepohodlná, buď jsem ležela do zatáčky, nebo rovně, ale to jsem zase zklouzávala pod vodu, protože jsem se nemohla zapřít o druhou stranu, nedosáhla jsem tam pohodlně. :-D maii, zdravím, práci vymyslel fakt nějakej blbec! ať to máš brzo za sebou a ať to teda aspoň za něco stojí ;-)
Odpovědět
magdi audity pro zmenu zavidim, chtela bych teda jako auditor v budoucnu pracovat:) market ty a tlusta to jsi me pobavila :) kde???? 8-) zamek je to ale bajecny nadhera
Odpovědět
no tak hundebistro je wirklich geil (řiká se to tak nebo?) :-D :-D :-D a larina je nemožná, jak se pořád cpe před objektiv. nebo jí tam někdo cpe?
Odpovědět
Článek se načítá
markét, a já jsem si zrovna u těch fotek řikala, že jsi jak nit. tak jestli jsi ve skutečnosti nitička, tak to potěš koště, nežeru a ty k nám nejezdi! :-p :-D
Odpovědět
dyt to rikam ze market ma 50 kg i s posteli :)
Odpovědět
Profilova fotka
no ja bych si jako tipla, ze jste tam uz vyrazili, mila spekata marketko :-D :-D ze existuje fotka, kdy ja piju z hundebistra. jenom jako. a propo, byla jsem tam presne dva tejdny pred vama :-D a vstupenku nekde este mam. ale ten lichtenstein vypadal teda daleko roztomilejsi... simi, tak to ti drzim palce, at se ti to splni, no a preji uplne nejpevnejsi nervy!!! ja vim, ze audit neni nic pro me :'( a ne kvuli presu, alebrz kvuli sobe samotne. ale jako praxe se to zase hodi.
Odpovědět
Profilova fotka
Kajo, no celkem chutnalo :) Dala jsem trochu vic jablicka, to mi tam sedi uplne nejvic :-D Ty jo, tady to po dlouhe dobe zase jede, ze nestiham :) Dneska jsem natacela, jak Anezka chodi x-) manza to ted upravuje a pak snad da na web. Je to hlina, ten nas golemek :-D To vareni mi pripomina, ze manza ma pristi tyden narozky a chci mu neco sebou upect do prace. Urco nejaky kolac, aby si kolegove mohli chodit zobat a ted nevim, jestli k tomu i neco slaneho nebo ty kolace dva.. nebo buchty? :) Ne, ty ne, manza je miluje a drzi dietu, to by neslo :-D Ty rohove vany me zajimaji, co si o nich myslite a jake jsou zkusenosti. Ja ji chci, protoze manza vazi metrak, ja pulku a radi se koupeme spolu, tak bych rada, kdybychom se vesli a pripadne se vesli i s detma, nedelam si iluze, ze nas nechaji osamote :) Zas nesmi byt ale obri, protoze decka se pak budou chtit koupat kazdy den a nedoplatili bychom se :-N Taky me kamaradka varovala, ze se na ni hodne prasi.. Ale nejakou akoratni rohovku chci :-N
Odpovědět
úplně jste mi to vzali z pusy, taky jsem chtěla položit otázku, kde jsi jako Markét tlustá??? To máš asi nějaký epes rádes foťák :-D
Odpovědět
Jo, Kajo, rika se to :-D Larina je nase manekyna... jen ma spravne hvezdne manyry a vis, jak pozuje :-D S tema spekama si delam srandu :-D A kdyz budes moc chtit, tak priberu, abych k vam mohla prijet :-D Magdi, tak se tam zajedeme obcerstvit spolu. A vis, kde jeste maji Hundenbistro i s granulema? Ve vsech obchodech Fressnapf :-D :-D Naopak, na fotkach jsem jeste stihlejsi nez obvykle, bo je to chvili po statnicich a ja jak mam stres, tak nezeru :-D :-D :-D ... ted me napada, ze jsem o Vanocich asi moc stresu nemela :-D
Odpovědět
Januli, ty jo, nasi rohovou maji. Neni jako spatna, je tam prakticky takovy schodecek v rohu na sednuti. Jenze na objem je stejna jako vana, co mame tu a tady do te obycejne se vejdeme daleko lip. ;-)
Odpovědět
Mai ja to vystudovala takze proto bych to i chtela delat no :-)
Odpovědět
Simus, ja to taky vystudovala (a danove poradenstvi k tomu, mam i statnice), ale delat bych to nechtela ani za zlaty prase... i kdyz... v pondeli jdu na pohovor na Wirtschaftsprüfung... ok, chci do prace, beru sva slova zpet :-D
Odpovědět
chci taky mít stres, kdy nežeru. já když nemám stres, tak strašně žeru, a když ho mám, tak žeru ještě víc :-N hrůzná kombinace.
Odpovědět
Tak ja kdyz mam jen maly stresik, jakoze jsem nervozni, tak zeru jako zjednana a tak tyden pred statnicema dojde k takovymu zvratu, ze se premlouvam, abych spraskala aspon jednu susenku, ze z neceho byt ziva musim :-D Ale jak rikam, to je pred statnicema. Ty jsem delala 2x + 1x maturita. Jindy me to nepotkalo. Zkousky na vysce byly jen takovy prijemny adrenalin :-D :-p
Odpovědět
jani, já bych rohovku asi nechtěla. přijde mi, že zabírá opravdu jen zbytečně moc místa, na objem je to stejný, akorát že jí máš prostě napříč a roh máš vyplněný tím schůdkem nebo sedátkem, jak píše markét. co máme v koupelně, není taky úplně ta klasická vana, ale není to ani rohovka. to mi přijde jako kompromis (i když si nejsem tak úplně jistá, čeho vlastně :-D pojedla jsem, hladina cukru v krvi kolísá, takže jsem momentálně mentálně o několik úrovní níž). tuším, že i klasickou vanu dělají v několika rozměrech, jak na dýlku, tak i na šířku. takže podle mýho je lepší koupit si širší klasickou vanu, kterou dáš podél jedný zdi. než si zabírat zbytečně dvě zdi a nic z toho. jo a hodně velká zbytečnost mi přijdou masážní vany, ale to je zase daný tím, že já mám fobii, že by z těch trysek mohlo vylézt chapadlo a vcucnout mě :-N takže toho si nevšímejte.
Odpovědět
když už jste se tady bavily o těch přípravách na svatbu, tak jsem si vzpomněla, že jsem nedávno na brms narazila na téma, které se jmenovalo "oční bělmo - jak ho vybělit". nebo nějak tak. no prostě hrozná švanda! :-D :-D tak baru, prosim tě, nepřeháněj to!
Odpovědět
Profilova fotka
Kdyz jsem nastoupila do novin, ne ze bych nemohla jist, ale ja to nestihala. Za prvni tyden jsem shodila tri kila... My mame prave v rohu dost mista a libi se mi, ze by tam netrcil do mistnosti zadny roh. I kdyz je pravda, ze se delaji i obdelnikove s jednim rohem zaoblenym..
Odpovědět
Masazni vana je zradna vec :-D U moji tety to maji. Tak kdyz jsem u nich bydlela, vzdycky jsem si napustila vanu a namasirovala jsem... a druhy den jsem nemohla vylezt z postele. To fakt silene cloveka uvolni a rozmasiruje... jako ucinit tak v sobotu vecer je ok. ;-) Ale negativem je, ze to zere docela hodne elektriky a do te vany si musis napustit docela dost vody. Mne osobne se nelibi, ze jsou tam ty trysky a pak mam kolecka otlaceny na zadech :-D Ja radsi hladouckou laminatovou vanu (ta neni uplne studena). x-)
Odpovědět
ja ted ze stresu zhubla na 54 kg na vysku 173 cm, jsem chodici kostra mooc hezke to teda neni :-| ja bych to chtela strasne delat jakost audity statistika ISO normy wow
Odpovědět
Profilova fotka
Kajo, to si snad delas srandu :-D :-D
Odpovědět
no hodně dobrý taky je, když ti tu masážní vanu nějakej umělec zprasí tak, že ti při koupání probíjí :-N (máma)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?