Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
tak diky a jdu spinkati papa
Odpovědět
Holky, vy tady pořád vaříte a já držím dietu ]-( Markét, novýho asi ani nic, hlavně mít pevnou vůli no...u mě je problém, že dělám ty dvanáctky a noční, tak jsem mu prvě říkala, že pak přijdu domů a sním, na co přijdu...tak mě zajímalo, co mám jíst ráno, co večer atd...Tak mi řekl, že ráno třeba džus s namočenýma vločkama, v poledne třeba nějaký ovoce, k obědu maso jenom s trochou nějaké přílohy (pokud rýže, tak dobrá je ta parboiled) odpoledne spíše zeleninu, třeba cottage cheese (jen ten natural, ne nějaký pažitkový, šunkový atp.) a večer maso, jen se zeleninou, bez přílohy...když jsem řekla, že jím teď (co držím dietu :-) ) naposledy ve 4 hodiny a pak vůbec, málem mě zabil...prý tak max. 3 hodky predtim, nez jdu spát...no a sladký jen dopledne..na víc už si snad nevpomínám, sestaví mi prý jídelníček,tak už se těším, potřebuju mít nad sebou byč :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Simi, idealne testo nechat odlozit do druheho dne a puding urcite jeste teply - nalit treba do peti kosicku, nazdobit je ovocem a pak dalsi - jinak rychle tuhne a pak by to nebylo tak krasny :-D S pudinkem se ukladat nemusi, je mokry, takze to testo zvlacni behem chvilky. Naopak je delam na Vanoce v podvecer nebo proste tesne pred snezenim :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a to jsem chtela a cely vecer to vzdycky zapominam napsat :-D Koukala jsem dneska na jednicce na Pod poklickou a byly tam ceske potraviny. Doporucuji zkouknout :)
Odpovědět
Preji pani Karkulce vsecko nejlepsi k narozeninam x-)
Odpovědět
paní děkuje moc, moc x-)
Odpovědět
Karkulko,ty mas narozeniny? Tak vsechno nejlepsi x-) x-)
Odpovědět
nazdar ženy, tak už jsem konečně on-line, tak snad se už i já plně zapojím do plkání. Dnes teda ještě ne, bo mířím do Brna na pohovor :-| a pak do IKEa a atd., takže přijedu dosti pozdě. Ale na zítra již hlásím příchod... Paní, Karkulko, tys oslavenkyně? Tak to ti vinšuji jen všeho nej nej, ty stará bréco 8-) Bujarou oslavu!! (můj bráška měl včera sladkých dvacet, tak budeme o víkendu taky juchat...) A Simi, jestli jsem z toho mého občasného pročítání dobře vyrozuměla, tak bude veselka? Moc blahopřeji!!! Jsem ráda, že jste tu krizi takhle vtipně vyřešili... Všem krásný den!
Odpovědět
Veru, tvuj braska mel 20???? Ja jsem si myslela, ze je jeste na gymplu a je mu tak 15 :-N Ze zdravim :-) Myslim, ze se bude zenit Simci bracha, ne Simca.
Odpovědět
holky, díky moc. dneska je mi 27, to už jsem fakt skoro stará rašple. no ještě pár let mi do toho chybí, ale blíží se to :-D
Odpovědět
http://mpetr.ic.cz/gallery/Spring/ind... pro lepší náladu ;-)
Odpovědět
Karkulko Vsechno nejlepsi k narozeninam, taky kozoroh co? :) Eul presne tak jak pise marketka bude se mi zenit mladsi bracha ja ne to v zadnem pripade :-D Jani diky za recept, mnam ja se uz na ty kosicky tesim jako male dite me chybi ceske zakusky tedka mam na ne furt chut :) Mam chut na sladke a pritom cokoladu a jine veci si nedam protoze to nemusim me jde o ty kosicky :) Baru kdybych mela jist takove veci tak nevim nevim. na dietu je pry nejlepsi ta pro letusky:) ja nikdy zadnou dietu nedrzela prijde mi to jako nesmysl no :)
Odpovědět
Článek se načítá
simi, já celkem všechno z toho, co by měla bára jíst, jím normálně. akorát že já mám sladký ráda, čokoládu nevyjímaje. taky hrozně miluju sýry a nejlepší jsou samozřejmě ty nejtučnější. takže ačkoli jím celkem zdravě, tak to rozhodně není dietní. :-| baru, vzpomněla jsem si na ještě jednu svojí oblíbenou pomazánku: 1 menší hruška šťáva z poloviny citronu 100 g sýra s modrou plísní, nahrubo nastrouhaného 4-5 lžic lučiny 4-5 lžic pomazánkového másla případně špetka cukru na ozdobu: rozpůlené vlašské ořechy, kousky sýra s modrou plísní hrušku nakrájíš na malý kousíčky a zakápneš citronem, aby ti nezhnědla. smícháš modrý sýr s lučinou a pomazánkovým máslem, přidáš hrušku a případně dochutíš cukrem. pomazánku namažeš na veku, ozdobíš ořechama a kouskama sýra. a pak jsem našla ještě topinky s tuňákem, zjistila jsem, že mám všechny přísady doma, tak si je dám asi k večeři: 160 g tuňáka v oleji, slitého kůra z 1 dobře omytého citronu 6 plátků veky 3 lžíce extra panenského oleje + trocha na zakápnutí topinek 1/2 malé cibule, nejlépe červené 1 lžička kaparů 1 stroužek česneku sůl a pepř tuňáka dohladka rozmixujte spolu s citronovou kůrou (rybu také můžete jen hrubě pomačkat). přilijte olej, vmíchejte jemně nasekanou cibulku a kapary. okořeňte pepřem, nejlépe čerstvě mletým. ještě teplé topinky potřete česnekem, zakápněte olivovým olejem a navršte na ně pomazánku.
Odpovědět
no vidis ja se prave docpala pizzou zapijim to fantou takovou mam ted dietu :-D ale potrebuju do sebe dostat cukry a tuky, a od pristiho tydne zase zacnu cvicit a jist zdrave. presne pred rokem jsem mela jeste 49 kg u me je problem zhubnu strasne rychle a blbe nabiram :-|
Odpovědět
Ohhh, tak takovy problem bych chtela mit taky :-D Jaka je ta dieta pro letusky? Martinova sestrena je letuska, na jidlo skoro nema cas a kdyz uz nejake volno ma, tak spi nebo plave. Ona ta prace zni atraktivne, ale je to dost psycho. Ona kolikrat pry nevi, kde se vzbudi. Je tak 3x do tydne na jinym kontinentu a prijde mi, ze si to zrovna neuziva. Takova prace se neda delat s rodinou a deckem. Karkul, ty pomazanky vypadaji hodne dobre ;-) Ja se dneska chystam na dortik od Bari ;-)
Odpovědět
prave ze me by pracovat jako letuska na par let bavilo znam taky par letusek chteli me tam naverbovat ale byla jsem prilis vychrtla a navic odjizdela do nemecka takze nic. a zase kdyz uz jsem mela diplom nechtelo by se mi delat letusku ze :-x a ty holky maji taky deti ale vic mi to prijde tak ze se ti piloti letusky nejak muchlujou spolu a doma maji rodiny. to se mi treba nelibi no :-|
Odpovědět
Dobré odpoledne, hlásím se, právě jsem vylezla z pelechu a ještě jsem se moc nerozkoukala :-N Simi, já diety přímo nesnášim, nechci to brát jako dietu, ale chci prostě změnit celkově stravování..protože jak dělám ty dvanáctky, tak já pak vždycky přijdu večer domů s snim na co přijdu. Přesně jak říká Karkulka, tak jim už teď, to co mám jíst, ale většinou v blbou dobu a na sladkým teda hodně ujíždím... Karkul, přeji krásné narozeiny a ať se Ti splní všechna přání x-) A moc děkuji za pomazánku, Ty jsi gurmááán x-) jo a s těma sýrama, já je taky miluju. Znáš obchod na letenskym náměstí? Jmenuje se Cheesy a mají tam různý sýry, no ale jaký..to jsou dobroty...ac jo ]-( Markét tak doufám, že koláč dobře dopadne a bude vám chutnat ;-) Já jsem včera dávala recept kamarádce a teď mi píše, že jí moc nechutnal. Ale že to může být i moukou (taky to teda dělala z dvojité dávky, protože má jen velký plech, tak je možný, že je to i tim, nevim)... já teda zatím musí říct, že všem, komu jsem ho dala ochutnat (a nesla jsem ho do práce asi už 3x nebo 4x, pro holky), tak jim moc chutnal no....i Lubanovi, což je div...tak uvidíš :-)
Odpovědět
baru, cheesy znám, akorát já chodím na ípák. to jsou čmuchy vždycky x-) a ve vedlejší obci :-D, co bydlim, je italský krámek, mají tam taky sýry, tak tam si kupujeme jeden s černýma lanýžema, to je teprve mňamka. ten sýr je takovej lehce pikantní, prostě jako lanýže. po tom bych se utloukla. a potom taky po kozím, ale mám ho radši zapečenej s nějakou marmeládou třeba, "syrovej" mi moc nejede, přijde mi, že je takovej výraznější. jo a ještě jednou děkuju všem za přání x-) od holek v práci jsem dostala hezkou kytku - je to žlutá velká růže, kolem toho takový růžový drobný chryzantémky a něco jako bílej vřes. vypadá fakt moc hezky. jo a taky belgický pralinky - ať žije dieta a zdravá strava! :-D
Odpovědět
Vždyť co, máš narozeniny, to se může, to se nepočítá :-D Tak v obci a mají tam italský krámek se sýrama jo? V takový obci chci žít!!! :-D Máš pravdu, kozí je výraznej, ale mě to nevadí...i když jak kterej, některý víc, některý míň, mě to zase až tak nevadí...ale nejvíc z kozích mi chutnal, když jsme byly s Lubanem na dovolený na kozí farmě. Bylo tam moc hezky, byly jsme tam v září, minulý rok, krásný počasí bylo no a ta paní s pánem, co mají tu kozí farmu byli moc milý. Dělali vynikající sýry a i mlíko bylo moc dobrý (a to že já mlíko vůbec nepiju) x-)
Odpovědět
Babizny, nepiste o syrech, ja dneska odolala a snad poprve si nekoupila gorgonzolu :-D Martin rika, ze bych ji davala snad i do buchet. A k me nelibosti jsem zjistila, ze se pry v tehotenstvi nesmi, protoze neni z pasterovaneho mlika... Tesila jsem se, ze az budu tehotna, budu moct zrat vsecko jako zjednana. No a mozarellu a gorgonzolu teda prej ne. A ani brie a camembert :-| Ted budu muset vsecko prehodnotit :-D
Odpovědět
Jo, Karkul, ten syr s lanyzema asi znam, to je fakt zradlo. Mne z italskych krom te milovane gorgonzoly chutna i peccorino, parmezan (z kteryho mi v sobotu a nedeli nateklo oko :-D) i ricotta je dobra (obzvlaste ve forme dezertu s citronovou kurou) ;-)
Odpovědět
teda holky, to je děs tady..tady člověk prostě nemůže snad ani držet dietu... ]-( jdu si dát cottage s hnusným, tamvým chlebem bez chuti...tak :-S :-D
Odpovědět
a teď jsi mě pěkně zklamala Markét, já se taky tak těšila, až si budu dopřávat všech dobrůtek... ]-(
Odpovědět
Hm, Baru, asi to nebude takova prca, jak jsme si to malovaly :-N Mne bylo sympaticke to, ze se "probleju" prvnim trimestrem, neco zhubnu a pak budu zrat a svadet to, ze mam hodne plodove vody :-D :-D :-D
Odpovědět
:-D :-D :-D No moje mamka, když mě čekala, tak si to teda taky pěkně užívala...přibrala snad 30kg, říkala, že si třeba upekla švestkový koláč (ten ona teda umí parádní, to je fakt) a snědla ho CELÝ na posezení.... :-x 8-)
Odpovědět
Hm, ja dam cely frgal nebo pizzu tez na posezeni a tehotna nejsem ani omylem :-D Baru, kolac je upeceny, cekam, az trochu schladne, abych ho otestovala ;-)
Odpovědět
:-) no tak to jsem teda celá napjatá, co na to řekneš... :-N =-) :-)
Odpovědět
joooo děvčátka, na plísňový sýry v těhotenství teda zapomeňte, stejně tak i na kuřecí maso (víte, jak se z kuřátka stane kuře vhodné do trouby, že jo?) a na spousty a spousty jiných věcí. myslím, že i levandule nebo nějaká bylinka je tabu. spousta potravit obsahuje látky, který za normálních okolností tělu prospívají, ale v těhotenství škodí :-S takže: cháá cháááááá :-D :-D
Odpovědět
]-(
Odpovědět
co se mračíš, piškoty se smí ;-) :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?