Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Tata ma dneska narozky a ja pro nej porad nemam zadny darek :-S To zas budu muset koupit nejake mlsani. Hruza, jak se mu neda nic jineho koupit. Ted si poridili "nove" auto, tak mozna neco do nej, ale taky vubec nevim co! Az me to stve |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ach jo, kouknete na toho mazlika... http://www.reality-reality-reality.cz... (je to neco jineho, ale to bych byla blazena.. skoda, ze manza neni typ do takoveho domku :-( )
Odpovědět
Mrknete na tohle, to je parada, co? http://www.fler.cz/zbozi?id=154465
Odpovědět
ta to si nekdo vyhral, na to bych nervy nemela
Odpovědět
janino, v tom baráku by bylo práce jak na kostele =-) z venčí je ale pěknej ;-) akorát koukám, že je to snad někde v panelákový zástavbě nebo co. já jsem včera koukala na netu na chalupa je hra, předělávali tam ve štramberku starou dřevěnici. viděly jste to? to byla nádhera. a jeden starší díl - tam zase zařizovali ložnici v podkroví (taky v dřevěnici), no to jsem se úplně rozplívala. měli tam takovej bílej nábytek s přírodním (postel a nějaký komody a stolečky) - ta designérka říkala, že je to od českého výrobce. zajímalo by mě, od koho... včera jsem pekla housky a takovej jablečnej koláč, dost se mi to povedlo :-D
Odpovědět
Kajo, o te drevenici ve Stramberku jsem to videla a na ten odkaz vyrobce rustikalniho a antik nabytku se nekde podivam, tusim, ze jsem na tech strankach nedavno byla ;-)
Odpovědět
pro sklerotiky, jako jsem já, připomínám, že za chvilku začíná na jedničce bydlení je hra. dneska budou zařizovat chodbu a designérka je iva lukšová x-)
Odpovědět
to je servis, co? :-D
Odpovědět
Tak jsem sice nevidela Bydleni je hra, ale udelala jsem k veceri senzacni testoviny s pestem a ted pecu jeste uzasnejsi jablecny strudl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kdybych tu byla, tak jsem ti to taky chtela pripomenout :-D Ale byla jsem u nasich poprat tomu tatkovi. Tak dostal fairtrade kafe a bio kysane zeli :-D jedny luxusni trencle od belindy a podany tiket sportky :))) To jsem zvedava, jestli z nich po nedeli budou aspon prachaci :)) Chodba vypadala pekne, jenom na me pusobila dost preplnene. Treba az budou chtit dalsi dite, tak kocarek se jim tam uz nevejde.. (i kdyz co si budeme povidat, kocarek je jenom zhyckanost dnesni doby :-D :-D ) Tu starou drevenici jsem taky videla, to byly fakt nadsenci.. taky bych na to chtela mit ty prachy a hned bych si ji poridila taky :-D
Odpovědět
Hm, ja se na to muzu podivat az zitra ;-( Co se kocarku tyka, my ho budeme mit v nasem hangaru ve sklepe, mista je tam na nej dost. Poridime ti na to nejakou peknou plachtu a boudicku a bude to :-) A do bytu na spani na balkone budeme mit nejaky ten stary kocarek, az nejaky vydrazim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, taky si vzpominam, kolik kravin jsem nutne potrebovala pred porodem mit.... :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Hele, my bydlime ve 4. patre bez vytahu, tu je dalsi kocar nahore nutnost :-N Aby mohlo spat dite na balkone. Timto bych chtela vyvratit vsecky spekulace. Nee, nejsem tehotnaaaa :-) Proste rada resim problemy, kdyz jeste nejsou :-)
Odpovědět
jste paka :-D já si peču rizoto taky mi ta chodba připadala strašně zahlcená, ale ona byla maličká a oni tam chtěli hrozně moc věcí, tak zase se to hezky využilo. a mají barák, takže někam umístit kočárek (třebas do tý garáže, nebo si časem pořídí nějaký zahradní domek nebo zádveří) nebude zase takový problém. i když jsem nad tím taky uvažovala, že v původní chodbě ten kočárek byl a teď na něj není místo. ale tady to všechno konzultují s majiteli, takže se o tom kočárku určitě bavili. zase na druhou stranu to hezky prosvětlila tou bílou.
Odpovědět
Jsem to nevidela, ale vsimla jsem si, ze posledni dobou se prosvetluje merunkovou :-D Aspon ve vetsine alb :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si teda nedovedu predstavit, kdy bych to dite na balkon jako davala spat? :-D Kdyz byla mala, byla jsem rada, kdyz jsem ji zvladla odlozit spici bez probuzeni. Uspani hrozilo jedine u kojeni nebo noseni, pripadne v kocarku venku. Uhoupani na balkone nedavam moc sanci, ale treba budes mit jineho mazlika :)) Nejlepsi pro tebe bude vlozena taska do normalni kocarku a pak si mrne vynest nahoru. Do stareho kocarku ale asi vlozit nepujde. Ja ji davala normalne na postel a rozepla jsem, co slo. No nic, to byla vsuvka bokem :-D
Odpovědět
jezis, ja zapomnela ze mam klobasku na plotne a tady se bavim :-p
Odpovědět
Januli, jenze ja nehodlam praktikovat AP, ja budu praktikovat studeny odchov. Zadny rozmazlovani nosenim. Hodlam jit po pul roce materske na cast dne do prace a to by me teda Tagesmutter asi proklela mit nejakyho mazla :-N Jinak asi rekord - tri prispevky ve stejny okamzik :-D
Odpovědět
Marketko vzpomen si na Martu ;-) . Ten mi spaval v kocarku venku mraz nemraz az do pulnoci, kdy se budil na kojeni
Odpovědět
já si to teda taky asi idealizuju s tím uspáváním na balkoně. ale co si pamatuju, tak u nás se tak uspávalo vždycky :-| jakože brácha spával v kočárku na balkoně, sousedovic děti taky (já ne, když jsem byla ve věku uspávání v kočárku, tak jsme ještě nebydleli v paneláku). ale pravda je, že si teda nepamatuju, jestli tam máma uspávala cíleně, nebo jestli tam třeba kočárek dala, když jsme přijeli zvenku a brácha ještě spal. i když o tom pochybuju, máma je puntíčkářka, ta by kočárkem zvenku nepřejela celej koberec v obýváku :-D teď jdu na to rizoto!
Odpovědět
Profilova fotka
Market, opravdu mas pocit, ze noseni je rozmazlovani? Teda jeste jsem neslysela o rozmazlenem indianovi :-D :-D Ty komousky praktiky jsou desny :))
Odpovědět
Zdeni, taky jsem si na Martaska vzpomnela s tim spavanim venku. Jani, jenze indianky zily v tlupe a nechodily do prace, nemusely zehlit atd. Takze jak rikam - studeny odchov, zadne tahani jen tak v naruci, zadne spani v posteli rodicu (ale abys me nemela za tyranku, hodlam poridit babybalcon misto postylky), nicmene latkove plenky pouzivat hodlam ;-)
Odpovědět
co je to babybalcon? =-)
Odpovědět
to je postylka bez postranice, prodavajise uz takove specialni postylky, ale staci odmontovat jednu bocni stenu a mas to taky
Odpovědět
Ano, chtela jsem vypadat chytrejsi - proste si vedle sve postele postavim postylku bez postranice s matraci na urovni me postele, abych si mimiso jen pretahla k sobe, kdyz se mu bude neco nelibit. Mimco se nauci spat ve sve postylce, ale stejne me bude mit blizko. Zasvecene vedi, ze nase postel je bohuzel uz uplne plna :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No noseni pri zehleni je vubec nejlepsi :)) http://www.modrykonik.cz/album/view.p... Teda se omlouvam, ze to sem taham, ale co je tahani v naruci jen tak? Dovedu si to predstavit, ze dite lezi na dece nebo si nejakym zpusobem hraje a je zaujate, tak ho neberu do naruci na pomazleni.. Ale kdyz place, ze ho neco trapi a vetsinou ho trapi samota, tak ho preci nenecham rvat, ze mam sve prace dost? =-) Dite chce byt soucasti vseho kolem, to neni pes zavreny v boude =-) No ja myslim, ze na to prijdes, az to dite prijde. Chuva se muze plne venovat diteti aniz by ho nosila, ta u toho nepotrebuje delat ostatni veci a muze se mu venovat porad. Taky jsem si rikala, ze nebudu otrok a fakt to tak neni, Anezka je samostanejsi nez ostatni deti. Balkon je super, mame taky, ale z normalni postylky - ty ikeacke jdou taky rozlozit, ze nemaji bocnici a pridelas to k posteli. Ty pidi balkony pro mimina jsou na prd - hrozne drahy a hrozne rychle z nich vyrostou. Teda nevim, jaka je nabidka v Nemecku, tady jsou jenom takove miminka od postylek :)))
Odpovědět
aha, myslela jsem, že to bude tohle, jen jsem ještě neslyšela tenhle název :-) hrozně se mi líbil ten nápad (že máš dítě na úrovni postele a můžeš si ho kdykoli přendat k sobě, a přitom je ve své postýlce), akorát, co jsem viděla ty postýlky, tak mi to přišlo šíleně malý. je super, když to můžeš aplikovat i na klasickou postýlku, to mě vůbec nenapadlo. jinak já budu asi matka-rozmazlovatelka. :-D ještě nevim, ale tušim, že já budu to mimino furt tahat.
Odpovědět
Ne, ja budu mit postylku po nas, mame asi 3 + od Martina z rodiny asi 2. A skoro vsecky decka mely tu predni stahovaci stranu sundanou, kdyz byly vetsi. Tak to nebude problem. Jani, jak urcite vis, nektere decka jsou vychovane v naruci (predevsim tu v Nemecku v mem okoli) a to se mi sakra nelibi. Nemyslim, ze by bylo nutne to dite brat do naruci pri prvnim zaplakani. Ono si na to velice rychle zvykne. Muze byt v lehatku se mnou v kuchyni, ale nemyslim, ze by bylo nutne, aby na me viselo v satku ;-) Anezka je urcite samostatnejsi, ale tohle je jedna z tech nemernych hodnot. Nevis, jestli je to fakt diky AP nebo proste jeji vrozenou povahou. To je stejne jako kdyz se rekne, ze kojene deti jsou inteligentnejsi nez ty nekojene. Jak muze nekdo vedet, jake by to (ne)kojene dite bylo, kdyby bylo (ne)kojene.
Odpovědět
my máme taky asi 3 starý postýlky a taky je budem používat x-) mně se zase ten šátek ohromně líbí, přijde mi to jako super kompromis. ale co já vim, jak to jednou bude :-D
Odpovědět
ja mela kapsu tedy vak a do staje byl super. Mohla jsem dojit a delat spoustu veci, ale doma jsem ho skoro nepouzivala. Mela jsem kosik v kuchyni a bylo. Marta mi prijde samostatny az moc. Kdyby ta teorie byla 100% potvrzena, nedokazu si predstavit jak moc jeste samostatny by mohl byt :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?