Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych jenom rada, kdyby lidi nemeli utkvelou predstavu, ze nosene dite = rozmazlene, nesamostatne. Paradoxne je to spis naopak (to merne je :). Nosene deti si uziji blizkosti mamy a stavaji se sebevedomejsi. Deti, kterym je ta naruc odpirana si zvyknou, ale postupem casu stejne dospeji do faze, kdy jim ta naruc chybi a projevi se to ve veku, kdy uz si to jsou schopne vic vyjecet. Na to je fajn jedna knizka, kdyby si mela zajem, poslu nazev nebo ti ji pujcim. Ja mam z toho vyrvavani hrozny blok z toho, ze jsem sama takova nesebevedoma putka, vsechno me hned rozhodi a hned bulim, takze nechci, abych tohle provedla i Anezce - to je prokazatelne vychovou a hlavne tim vyrvavanim, kdy deti proste musely byt povinne v sedm v postylce a spat celou noc :-S Ale jak pises, kdyz to jde resit lehatkem a diteti to nevadi, tak je to super :)
Odpovědět
Ja teda nevim, ja bych rekla, ze jsem byla vzdycky samostatna a sebevedoma az moc a AP na me nikdo neaplikoval. Narodila jsem se moji mamce na vysoke, v prosinci a ona od ledna nastupovala na zkouskovy. Hlidala me babicka, tatka, nekdy deda. A nerekla bych, ze to na me zanechalo negativni nasledky ;-) Jestli myslis knizku Tolerovat a byt tolerovan, tak tim bych mohla zatopit, to jsem cetla, je to kravina. Ale je to jen muj nazor.
Odpovědět
Profilova fotka
To je Respektovat a byt respektovan, a teda nechapu, co je na tom kravina :-o Kdy jsi to cetla? Takovy nazor jsem jeste nevidela :-N Ty budes voostraaa :-D No dobra, no. Ale tamta knizka je jina, tohle je vychovne, tamto spis pocitove.
Odpovědět
To asi nechodis na vysokoskolacky :-D Na jejich popud jsem to precetla a fakt se s tim neztotoznuji a ztotoznovat nebudu. Asi dam vic na svy instinkty :-)
Odpovědět
teda holky, hlavně se nehádejte :-D jsme na chalupě, uvaříme si čaj do půllitráku a dáme si buchtu, ju? ;-) já s váma souhlasim s každou tak napůl, i když se víc asi kloním k janě. povahu, charakter dítěte můžete výchovou ovlivnit jen částečně. z větší části je daná geneticky. nikdo nemůže říct, že když budu kojit svoje dítě co nejdýl, že bude chytřejší/zdravější/spokojenější. možná to má na většinu dětí tenhle vliv, ale nikdy to nebude fungovat stoprocentně, podle nějakých tabulek. výjimka potvrzuje pravidlo. a každý člověk je jedinečný. i kdyby nakrásně existovala dvě miminka, které budou maminky kojit naprosto stejně a naprosto stejnou dobu, tak ale každý bude vyrůstat v různých podmínkách, který ho ovlivňují. takže ta dvě miminka i přesto nebudou stejná. na tom se snad shodneme. chci tím říct, že si nemyslim, že když budu svoje dítě vychovávat podle nějakýho principu, o kterým jsem přesvědčená, že je správný, tak že mám zaručeno, že to moje dítě pak bude takový a takový. záleží asi na tom, k čemu člověk inklinuje, co je podle něj přirozenější a lepší pro to dítě. já jsem povahově asi stejná jako jana (všechno mě rozhodí, jsem zakřiknutá atd.) a každá jsme vyrůstala jinde, u jiných rodičů, v jiný rodině. ale jsme obě kozorožky. může tohle mít nějaký vliv? ta knížka by mě zajímala ;-)
Odpovědět
na jedničce dávají pokr na téma biopotraviny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Az se mi vrati, tak ti ji poslu :) Jdeme chrupat a zitra jedeme na vylet, jupi :)
Odpovědět
Ups, ja se nehadam, jen argumentuju, proc ja tohle delat nebudu ;-) Ale je mi jasny, ze kdykoli se narazi na vychodu, vyhroti se to. Takze timto za vsim delam tecku. Dobrou ;-)
Odpovědět
kam jedete? já jsem právě vydrhla celou koupelnu a záchod. zjistila jsem totiž, že se mi na dlaždičkách za záchodem udělala plíseň ]-( tak jsem jí chtěla jenom zlikvidovat, no ale jak jsem byla v tom, tak už jsem to vzala všechno :-D ještě jsem teda nevytírala v koupelně, sice by to chtělo, dost jsem si tam našlapala, ale to bych musela nejdřív vyluxovat (jsou tam moje vlasy a to fakt při vytírání nesnášim, když se mi nabalujou na mob :-S :-p), a to teda v půl dvanáctý sousedovi nemůžu udělat :-D tak dobrou.
Odpovědět
nastává moje tvůrčí hodina :-D právě jsem konečně vymyslela, na co aplikuju toho plstěnýho westíka - na očkovák přece! ;-) jdu na to!
Odpovědět
no teda Kajo, ja sla spat v pul druhy a byla hotovson :-S . Ale ja byla cely vecer na netu, dokonce sjem si nechala ujit moji oblibebou krimi. Ale stalo to zato. Presvedcila jsem se, ze na tom s netem nejsem az tak spatne jak jsem si mysleal. A skoda, ze jsem te nezastihla pri tom cisteni WC, ja tam sice plisen nemam,ale presto by potreboval dukladnou ocistu
Odpovědět
Zdeni, myslim, ze Martasek se toho pucovani wc rad ujme :-D
Odpovědět
Článek se načítá
no já jsem šla spát v pět ráno a vstávala jsem asi ve dvě :-N westíka mám hotovýho, našila jsem ho i na ten obal, ale právě s tím obalem mám největší práci, vůbec se mi to nedaří sešít tak, aby to hezky drželo na tom očkováku a tak. myslim, že westíka vystřihnu, přišiju na jiný arch a půjdu na to jinak. 8-( ale nevim jak, takže moje původní nadšení dost vyprchalo. jak mi něco nejde hned... 8-( zdeni, záchodů už mám plný zuby, to mi věř. my máme strašně tvrdou vodu, takže se nám v míse usazuje hodně vodní kámen. já se snažim používat v co největší míře ekologický čističe, bohužel vyzkoušela jsem toho už hodně, na ten náš kámen nic nepomáhá. a je to fakt hnus, když k vám jde návštěva na záchod a wc vypadá, jak kdybych ho za celou dobu ani jednou neumyla :-S takže jsem chtě nechtě koupila nějakou chemickou srajdu - takovej prášek, nasype se to do mísy, udělá to pěnu a údajně to má zázračný účinky a čistí to i pod vodní hladinou. pche! já jsem to použila už 3x, trochu se to teda vyčistilo, ale zázrak to není. na dně jsou prostě pořád usazeniny. tak jsem to včera drhla, ale stejně tam něco pořád je. zářivě bílou mísu prostě mít už asi nikdy nebudem. taky se mi to hodně usazuje pod tím okrajem, odkud teče při splachování voda. na dnešek jsem si vymyslela čištění spár v podlaze :-D
Odpovědět
jinak jani, jak jsem si včera dělala to rizoto, tak mě napadlo, že tys chtěla nějakej rychlej zdravej recept. tak kdybys chtěla, napíšu ti postup. je to naprosto jednoduchý a téměř bezpracný ;-)
Odpovědět
Kajo temr bezpracny recepty miluju. odpo. jsme psala recept na bram. salat a holka mi odepsalal ze to moooc pracny, ze radeji udela stouchany brambory :-D :-p
Odpovědět
no jo, to je pak jiná, když holce přijde i bramborovej salát moc pracnej :-D
Odpovědět
dej recetp na to rizoto ;-)
Odpovědět
:-) 370 g rýže na rizoto + 1120 ml kuřecího vývaru dáš do vyšší misky vhodné do trouby. misku zakryješ alobalem, troubu předehřeješ na 180°C a misku v ní necháš zhruba 40 minut. rýže pak nesmí být ani tvrdá ani měkká (prostě na skus - al dente :-D) a taková kašovitá, jako pravé rizoto. když to pak vyndáš z trouby a odstraníš alobal, tak přidáš trochu másla, sůl, pepř, no a zbytek je na tvé chuti a fantazii. já jsem teď dělala s listovým špenátem, parmezánem a opraženými piniovými oříšky. ;-) je to hrozně jednoduchý, jen dáš rýži a vývar do misky, a pak tam přimícháš, co máte doma a na co máte chuť.
Odpovědět
nebo taky můžeš dát jen tu misku s rýží doprostřed stolu a ať si každej nandá na talíř a přimíchá si tam, co sám chce.
Odpovědět
dobry, ryze se mi rada pripaluje. Vetsinou na ni totiz zapomenu 8-) . Musim vyzkouset ;-)
Odpovědět
já to dělám v kameninový míse a ještě se mi to nikdy nepřipálilo ;-)
Odpovědět
tohle je jasny. Ja mslela kdyz varim na plotne ;-) . Nevis existuje povleceni 210cm delky?
Odpovědět
já jsem to pochopila. spíš jsem se tak zamyslela nad tím, jestli by se mi připálilo, kdybych ho třeba dělala v troubě v nějakým hrnci. možný, kdybych to tam nechala dlouho a vyvařila by se voda... :-| no to je jedno :-D 210 cm jsem ještě neviděla, klasický je 200 a prodloužená délka je 220. proč potřebuješ zrovna 210?
Odpovědět
220 jde taky, mam ovci deky 210cm
Odpovědět
aha. tak 220 dělají. ne teda asi všude, ale dá se celkem normálně sehnat. tohle se mi docela líbí http://www.matejovsky-povleceni.cz/po..., ale ty to asi nechceš objedávat přes net co? :-D
Odpovědět
Zdeni, ale ovci by se nemelo povlikat, ne? =-)
Odpovědět
ja to zatim povleceny nemam, ale prijde mi to nehygienicky. Asi jsem prastena. Proste ten npocit, ze pod tim spim a neperu to. Mam si na to zvyknout a setrit praci s prani m povleceni?
Odpovědět
A jo, ja zila v presvedceni, ze se to nejak specialne cisti.
Odpovědět
prave ze ne, lze to prat, ale jak to bude vypadat, kdyz to budu prat kazdy tyden?
Odpovědět
To je jasny, ze se to asi neda prat tak casto jako povleceni. Asi bych do toho kvuli tomu nesla. My mame tu ikeackou sadu prikryvek (co se k sobe sepnou a je dvojnasob tepla prikryvka) a zatim spokojenost maximalni :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?