Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
halo, halo, hlášení místního rozhlasu, právě začíná chalupa na jedničce ;-) pak vás dočtu :-D
Odpovědět
hlavne kdyz je krize co? me je spatne ze si nenajdu praci a to mluvim 4 jazyky cesky diplom mam nemecky snad mit budu a stejne mam strach. dneska bez znalosti jazyku je fakt tezko no
Odpovědět
Profilova fotka
Mam zapnuto, vypada to veeelmi slibne. Kocici kuchyn je naprosto famozni :-D Na jazyky jsem spolehala, ze budou na nejake te skole a ze se do nich konecne poradne obuju. Kdyz skola nevyjde, chtelo by to aspon nejaky kurz, ale moc jim neverim.
Odpovědět
teda dneska to bylo luxusní, poslintaný mám až břicho x-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-D Jj, kamna nadherny. Taky je do domecku zvazime :) Akorat by me zajimalo, jak to ten druhy chalupar tedy vyresil s unikajicim teplem. Kdyz ma otevrene patro, tak je logicke, ze vsechno teplo jde nejdriv nahoru a dole se drzi zima, podle me to prestaveni krbu nevyresi.. my to budeme taky resit, protoze mame u krbu otevrene schodiste nahoru..
Odpovědět
proste byt tebou si udelam nejakou mezinarodni zkousku z anglictiny aspon at mas certifikat. naucit se naucis v praxi vse ale aspon zaklad anglictinu
Odpovědět
Profilova fotka
A kde se to dela? :-N Musim se po tom teprve porozhlednout. Anglictina je dobra, ze se da procvicovat z pisnicek, ale tady jsem primo u hranic s Nemeckem a firmy chteji hlavne nemcinu. Ta mi ostatne co se tyce gramatiky jde trochu lepe, prijde mi vic rozumovejsi, anglina je vic pocitova a to pro me moc neni :-N Vycestovat rozhodne neplanuju... tak asi zkusim nemcinu.. Delam k veceri pohanku, to jsem zvedava, jak mi ji manza hodi na hlavu :-D Ale jinak chvalim ten fenyklovy salat, ten u nej fakt frci, uz jsem ho delala asi 4x. Jestli mate jeste nekdo nejaky zdravy, rozumne financne narocny recept, uvitam zmenu 8-)
Odpovědět
Jsem dneska delala tohle pesto http://www.apetitonline.cz/recepty/21... Jani, fakt nechces delat neco ohledne pocitacu, co muzes pozdeji delat z domova? Treba si udelat nejaky kurz tvorby webu nebo tak neco.
Odpovědět
Profilova fotka
To taky nevypada marne. Pohanka chutnala x-) Anezka snedla par lzicek a pak stejne vysomrovala rohlik - ignorant :) Neco z domova zni samozrejme lakave, ale weby jsem delala a ty umi dneska kazdej, tak tam nevidim moc uplatneni.. Libila by se mi grafika, ale na to tu kurzy asi jen tak nesezenu.. Nejaka novinova, typografie, trochu ty weby... Delat v reklamce x-) x-)
Odpovědět
jani, já jsem dneska dělala tohle INDICKA COCKA DHAL 4-5 porci 2 cibule 1 lzice oleje 2 prolis.strouzky cesneku 1-2 lzicky koreni garam masala nebo kari 1/2 lzicky kminu 0,5 lzicky kurkumy (nemusi byt) 5dl zeleninoveho vyvaru 2dl cervene cocky 1-2 lzicky cerstve nastrouhaneho zazvoru (taky nemusi byt) 4 drcena rajcata (bud cerstva a nebo jak jsou krajena rajcata v konzerve - ne protlak) petrzelku a pak koreni podle chuti (ja pridavam jeste pepr a palivou papriku) Cibuli na drobno. Osmahnout. Pridat cesnek, garam masal, kmin a kurkumu. Pridat cocku, promichnout a zalit vyvarem, pridat zazvor a rajcata. Dusit priblizne 10 min, dokud coocka nezmekne. Posypat petrzelkou Podavat s ryzi (nejlepsi je basmati indicka - super chut i vune) a s bilym jogurtem. našla jsem to někde na beremku nebo kde v nějaký diskusi. je to výborný.
Odpovědět
Ups, ja si doted myslela, ze kurkuma je kari :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Nejak si neumim predstavit davat k cocce jeste ryzi =-) A ji se to studene s tim jogurtem nebo teple?
Odpovědět
Článek se načítá
já to jím teplé. toho jogurtu dáváš jen trochu, jen takový doplněk. jako když dáváš třeba majonézu k něčemu. teoreticky bys mohla jíst i samotnou tu čočku, ale jak jsou tam ty rajčata, koření a zázvor (není tam výrazně cítit), tak je to celkově výrazné (ne nijak moc, žádný ostrý chutě). ta rýže to krásně zjemní. vůbec se toho neboj, úžasně se to doplňuje ;-) a jsem ráda, že salát chutná, já ho dělám taky už asi po čtvrtý. na dobrý, zdravý, levný recepty doporučuju fakt tu zapálenou kuchařku, nápadů je tam spousta. nebo teď pročítám diskusi na beremku Vaříte zdravě a co na to váš drahy? nebo tak nějak se to jmenuje. tam je nápadů hafo. markét, kurkuma je myslim kukuřičná moučka, ale jistá si stopro nejsem, podívám se.
Odpovědět
ha, tak jsem vedle jak ta jedle :-D Kurkuma neboli japonský šafrán je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa), žluté barvy. Původ je v jižní Asii, největším producentem je Indie. Obsahuje asi 5 % éterického oleje (hlavní složky sabinen, felandren a žluté barvivo kurkumin). Používá se v curry koření. Někdy se výtažky z kurkumovníku (Curcuma longa) používají i jako lék. Tato asijská užitková rostlina z čeledi zázvorníkovitých má vynikající protizánětlivé účinky a je prokazatelně antioxidantem. Nejnověji se zjistilo, že významně podporuje mozkové kognitivní funkce, zejména u starších lidí. Je to přírodní a velmi účinný mozkový dopink, který poskytuje kari koření. Výsledky výzkumů byly zveřejněny v American Journal of Epidemiology. Z kurkumy se také vyrábí škrobová moučka; na trhu se objevuje pod názvem Arrowrot, někdy se také nazývá koa. Používá se např. k zahušťování rybích a želvích polévek. Kurkumy se používá též jako barviva do potravin. Například se používá do bezvaječných těstovin, aby byly žluté. Oddenky kurkumy se několik hodin vaří a poté jsou sušeny a následně pomlety na sytě žlutý prášek. Aktivní prvek kurkumin má zemitou,nahořklou,pepřovitou a hořčici podobnou chuť.
Odpovědět
tak kde jste, už vaříte nebo co?
Odpovědět
Profilova fotka
Myla jsem si hlavu :) Zitra jdu na pratelskou navstevu "ke kadernici", tak ji nechci zpusobit sok. Uz takhle pred ni budu muset tajit, ze me posledne smikla tchyne :-D Koukala jsem berusce do alba, uz ji to zase slusi. Stejne musi byt silna, ze ji tohle potkalo - tohle se stava snad jenom silnym, kteri to musi zvladnout |-|
Odpovědět
Ne, ja uz mam dneska uvareno ;-) Ted hledam nejaky solidni navod na hackovani kytek ;-)
Odpovědět
co máš v plánu na hlavě? taky jsem koukala, aktualizovala i beremko a koníka, všimla jsem si, že to tak dělá. obdivuju jí a má moje neskutečný uznání a smekám před ní. já jsem se s kamarádkou shodla na tom, že bych to asi spíš vzdala. nevím, jsem srab, bojím se bolesti, takže já bych mohla tak maximálně prášky, ale asi bych to neunesla... hrozně jí držím palce. jo a řikala jsem si, že má super korále x-) markét, cos vařila? v jednom starším čísle kreativu byl návod na háčkování fialek na velikonoce. zkusím to najít. nebo myslíš jiný kytky?
Odpovědět
Ne, myslim normalni kyticky. Jakoze zadny konkretni kvet. Takovy ty kyticky, co se spojuji a tvori to jakoby krajku. ;-) Varila jsem uz vyse zminovane brokolicove pesto a Martasovi chutnalo, zarazuji do svych receptu ;-) ... hehe, dalsi vec s orechama :-D
Odpovědět
aha, tak to nevim... :-|
Odpovědět
Nasla jsem ale detailni fotku takove krajky a uz asi vim, jak na to :-D Jsem magor a jsem si toho plne vedoma 8-(
Odpovědět
Prave jsem uhackovala svoji prvni kyticku. Uz vim, jak na to, neni to tak tezke :-)
Odpovědět
se pochlub ;-)
Odpovědět
Sim te, jsem uhackovala teprve prvni a uz me boli oci dneska, tak az toho bude vic a bude z toho neco konkretniho :-D
Odpovědět
ja jsem si pritahla truhliky. Kvetinac mel uspech, dokonce i tomu mymu s e libil. To uz je fakt co rict, protoze jinak jen neco zamruci jako nojo no. Ale vcera byl fakt nadsenej, libilo se mu ot.
Odpovědět
Mne se to libilo taky :-) Truhliky budes delat stejne? Nemas strukturovaci pastu? To by bylo jeste mozna lepsi nez ta lepici pistole ;-)
Odpovědět
tak ja byla popit se sousedkou ruzove boi vino ze sklipku uspali jsme nase deti a povidali si :) a ted se jdu zase ucit ale nevim jak se mi to podari po tom vinku mnam x-)
Odpovědět
a to je zase co =-) ? S takovyma slovama na mne. Jak di klasik za prve nevim co to znamena a za druhe me to urazi
Odpovědět
tak jsem si to nasla na netu. Zase jsem o neco chytrejsi.
Odpovědět
Fajn, nemusim to vysvetlovat :-D A prodavaji to i v Obi v oddeleni hobby potreb :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?