Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Husty zverinec :)) Veru, asi pozde, ale jsem fakt pitoma.. ted jsem otevrela vanocni MB a mezi darky je samozrejme kurz na sommeliera za 3500 Kc, resp. vikendovy seminar o vine, odkaz zde :)) www.vinarska-akademie.cz
Odpovědět
člověk se vzdálí a hned se to tu rozjede :-D od učitelování jste mě neodradily, páč já pro něj nejsem ani rozhodnutá :-) než bych si udělala vejšku, to by pár let trvalo. a já bych taky ráda někdy děti, dřív než mi bude čtyřicet. takže jestli se pro to někdy rozhodnu, tak leda, že bych to zkusila studovat při mateřský, až budou třeba děti větší, že by se to dalo. nebo po mateřský. nebo taky nikdy. prostě to byla jen taková idea, práce s dětma by mě bavila a asi i naplňovala. de facto vidíte hned výsledek, děti se buď nadchnou, berou vás, zajímá je to, nebo naopak. když sedim v kanceláři, neustále něco ťukám do počítače, nic mi to nedává, neuspokojuje mě to, málokdo to ocení... takže tak. zuzko, když ne barbi, tak mítůjáčci určitě :-D :-D dala jsem na web nějaký nový fotky, hlavně teda věci z fleru a ty stoletý punčochy. www.polaneckych.rajce.net ;-)
Odpovědět
Eníku, nejni pozdě ;-) Přesně tenhle kurz jsem pak též našla a nejspíš ho Libinovi i objednám. Snad to k něčemu bude. Ale díky. Si jdu kápnout do ucha a zaspat tu kruťáckou bolest :-| :-( Tak snad zase zítra, mé kutivé ženy. PS: Libin z těch Rako obkladů úplně slintal a říkal, že chce tyhle a žádné jiné. Prý si rád připlatí...takže vás pak zvu na kolaudaci... ;-)
Odpovědět
veru, brzo se uzdrav. ucho je prevít ]-(
Odpovědět
Evi, to struhadlo na cesnek taky vyfot a dej do alba, to me zajima :-) Taky jsem nevedela, ze to existuje :-N Kajo, mitujacci jsou jeste vetsi hnus nez Barbie. Hele, vsimla jsem si tuhle u kamosciny male, ze barbinam nejak zrealnely proporce. Uz nemaji spicaty kozy a miniatrurni pas, ale vypadaji tak soumerne. Kamoska rikala, ze jim nesedi oblecky "po jeji barbine" :-D Kamosky mala ma i od dedecka vyrobeny velky dreveny domek pro ne, ktery po odezneni tohoto obdobi bude slouzit jako normalni regal nebo knihovnicka. A ona ta mala si s barbinama hraje stylem, ze vsecky lezi nahy ovazany obvazama v postelich a je to jako nemocnice. Mne to pripomina spis kralikarnu :-D :-D :-D Veru, pozvani na kolaudaci rada prijmam :-) Kdyz uz bude Libor somelierem, urcite tam objedna dobry vina :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Uz hodinu sotva vejram, ted me boli desne v krizi, ale mam uklizeno :-p jakztakz.. chlap je v hospode (nezvykly stav), dite v posteli, jdu zapadnout taky. Bude u nas spat kamarad a az se vyspi, pojedeme ho odvezt do Liberce = nakupy 8-) Maji tam nove otevreny M&S, tak jsem zvedava, jestli treba pochodim jako lampicka :)) Kruci, ja si ty jmena fakt nepamatuju - Bara?
Odpovědět
Jo, Lampicka je Bara :-) Nasle hezky ulovky. Ja v Ostrave v M&S nasla kulovy. Nic, co by se mi jako fakt libilo 8-(
Odpovědět
Ahoj děvčátka :-) no nic vám nebudu nalhávat - dočíst jsem vás prostě zatím ještě nějak nestihla... :-N Ene, tak doufám, že pochodíš, já na to čekala takovou dobu, až to tam zase budou mít a konečně mají ;-) A jméno si pamatuješ dobře ;-) dneska se jdeme podívat do Kika, tak jsem zvědavá, co tam budou mít... Mějte se krásně a hezky si užijte víkend x-) papa
Odpovědět
Marky, to se ví, jen my víno neobjednáváme, nýbrž si děláme vlastní. Teda naši. Libor ale poctivě pomáhá a učí se :-D , tak ten kurz snad nebude úplně od věci...už aby bylo hotovo. Ucho je pěkná svině, na noc brufen a stejně jsem se furt budila od bolesti :-S Ale po obědě jdeme do toho kina, tak snad to přerazím něčím příjemnějším :-p A peču karamelovou buchtu, hokus pokus. Když bude jedlá, dodám recepis ;-)
Odpovědět
veru, to mi připomnělo, že jsem slíbila recenzi na tu jáhlovou bábovku. můžu jí vřele doporučit, je opravdu moc dobrá. m, když viděl, že jdu dělat bábovku a nesu jáhly, tak prohlásil, že to jíst teda nebude, ať udělám normální. přešla jsem to beze slova, bábovku udělala a on jí půlku sežral :-D kokosu jsem dala o 5 dkg míň, páč jsem špatně odhadla domácí zásoby. ale nijak to nevadí. rozinky jsem namočila do javorovýho sirupu a dala jich jenom 70 g. a taky jsem to nerozmixovala, páč se mi rozbil tyčový mixér. jo a neměla jsem ten provamel puding, což je už hotový pudink a je to dělaný snad z rýžovýho nebo mandlovýho mlíka. tak jsem udělala normální, co jsem tu měla bio vanilkový. no prostě je moc dobrá x-)
Odpovědět
Veru, tim lip, ze mate vlastni :-) My privezeme na ochutnavku tchanuv vlassky ryzlink (muj favorit) :-) Kajo, ta babovka je ta, co jsi tu na ni davala tuhle odkaz?
Odpovědět
asi jo, myslím tuhle http://makrobiotika.aspone.cz/usr/Rec... teď jsem si vzpomněla, že jsem vám jí chtěla i vyfotit, ale je jí už menší polovina. blejskla jsem to, tak to pak přidám na rajče. je fakt moc dobrá, zdravá. není extrémně sladká (spíš míň). klidně bych do ní příště přidala i pár oříšků. hej, tady se fakt regulérně plánuje sraz u veru? nebo to máte jen vy dve (marki a veru)? :-D vlašský ryzlink taky můžu, ale ještě radši mám tramín červený nebo šedou rulandu x-)
Odpovědět
Článek se načítá
To neni regulerni planovani srazu :-D Uz na Vanoce jsem Veru psala, ze muzem zajit nekam na kafo. Kdyz jsem doma u rodicu, je to do Veru-dorfu asi jen 20 km :-) Takze ja se hodlam s Vercou potkat na pokec v dohledne dobe :-) Jo, tramin teda taky muzu, ale vlasak je muj favorit.
Odpovědět
aha, já myslela, jak nás tu veru zve na tu kolaudaci, že už plánujete víno :-D
Odpovědět
Jo, to ja jim to dojedu zkolaudovat jeste predtim :-D :-D Kdybych mela dostat vsem slibum na navstevy, tak asi mesic nedelam nic jinyho :-D Bych se musela porad unavstevovat :-D
Odpovědět
Karkulka moje, neboj, uděláme pořádnou kutivou kolaudaci se vším všudy...ale až bude ten sklépek hotový, teď bysme se sem horko těžko vešly a taky tam bude (doufám) inspirativnější prostředí :-D :-p Jj, s Markét jsme se už na Vánoce domlouvaly na kafí, ale příval ohlášených i neohlášených návštěv nám to nedovolil. Hlavně u nás je o furt jak na Václaváku. Jak na dědině no, furt se něco slaví a kór tady, kde je každý s každým rodina :-D Jinak kino Líbáš jako Bůh bylo fajné. Mně se to tedy líbilo a nebojím se doporučit, příjemná rodinná oddechovka.
Odpovědět
pěkný nápad na vajíčka: http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotog...
Odpovědět
Veru, vsak uvidime. Ted jedeme do Cech jen na otocku od patku do pondeli a musime stihnout chatu s kamaradama v Jesenikach a oslavu narozek nasich + nechat nas vsecky tri ostrihat (Martina, Laru a mne) :-) Takze tentokrat nemam sanci se asi ani projit po Kyjove :-D :-D Pak budu asi nasledujici tyden odpocivat :-D Veru, krasny vajicka se delaji v Hroznovce, takove ty bile, jakoby krajkove. Vis, co myslim?
Odpovědět
Ano, tzv. madeirová vejce. Myslím, že postup má na svých stránkách i Brýdová. Dělá je maminy kolegyně a prý je to jednoduché. Jen vyvrtáš dírky a pak je bílou rozehřátou voskovkou obtáhneš...
Odpovědět
madeirový vajíčka mám - bílý i ty hnědý. koupila jsem je někdy předpředloni na staromáku na velikonočních trzích. byly celkem drahý, tak je opatruju jako oko v hlavě.
Odpovědět
Jo, madeirove, jsem si nemohla vzpomenout :-D Hele, jednoduchy to neni. Nebo teda je, ale aby to vypadalo fakticky hezky a luxusne, je to pekna nimracka a mne to NEJDE :-D Nas tatin dela vyskrabovane kraslice, zitra je nafotim, jsou fakt uzasne a kazda original x-)
Odpovědět
radši napiš, co váš táta nedělá :-D
Odpovědět
On je takovy brouk Pytlik jako ja - prace vseho druhu. Krom toho on zvlada i elektriku, betonovani, obklady, malovani, rezbarstvi, svarovani.... :-D Proste velmi kreativni kutil s vytvarnym talentem a spoustou napadu :-))) Jo a nedela z koralek, protoze on nerad nimravou drobnou praci a pak asi s filcovymi cesanci nemel nikdy co do cineni... jinak fakt nevim :-D
Odpovědět
ahojte, tož jsem dala teda ty fotky do alba. opět je to foceno jen mobilem
Odpovědět
Profilova fotka
Nase vyprava do M&S - manza se me cestou (od parkoviste ke kramu) ptal petkrat! kam to jako jdeme, pokazde jsem se mu pokousela zkomolene rict aspon ten nazev nebo ukazat smer. Kdyz jsme tam konecne prilezli (zavratna rychlost s cerstve chodicim batoletem), prosli jsme letem svetem nejdriv prvni patro, pak jsme vyjizdeli do druheho a manzovi se konecne rozsvitily oci a ve chvili, kdy zmerkl regal s vinem a zacal slintat, zacaly padat poznamky jako ze jsem mela rict hned, ze tam maji takovehle veci :))) To jsem ale sama jeste nevedela, ze :-N Bytove doplnky bida, vsehovsudy asi jenom dva regaly, ale nasla jsem tam i ty smaltovane veci - jenze misto bile jsou v priserne zelene 8-( Ale pro priste mam zalusk na bezovy smaltovany cednik x-) Jidla spoooustu, vsechno bio nebo i fairtrade, jsem byla jak alenka v risi divu :) Fakt nechapu, proc to nemaji nekde vic vepredu, ale az uplne vzadu zahrabane za hadrama v koute, to mi prijde, ze jdou vylozene proti sobe =-) Ja to teda v Praze vzdycky s klidem prehazela, ze to jsou jenom hadry =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a taky jsem si misto kytice vybrala casopisy :-D V prvni rade me dorazilo, ze u nas v trafice maji tu vasi marusku MC :-N Ale jsou to jenom hadry :-D Takze pocitam, ze je to stejne jako Marianne a Marianne bydleni, jenom do cestiny prekladaji pouze tu hadrovou verzi :-| V Marianne bydleni me dostaly ty vesaky ze dreva, ulet maximalni :)) Za to jsem si koupila jeste Nas utulny byt a to je zradlo! Nejakych zajimacich fotek moc ne, ale spousta napadu a dokonce pouzitelnych napadu! Asi budu kupovat i nadale :)
Odpovědět
náš útulný byt? to vůbec neznám... :-|
Odpovědět
ty neznáš náš útulný byt? To je snad nejstarší časák o bydlení na našem trhu. Ale jeh kvalita je spíš jak kdy. Většinou se mi trefí do vkusu tak jedním číslem ze šesti :-p Eni, právě v tom MB ty stránky s dekorem a doplňky ze dřeva jsou komplet obšlehnuté z loňské MC :-S Navíc neměli ani tolik tvůrčí iniciativy, aby si ty fotky nějak jinak naaranžovali...zklamání :-( Co vaříte? My dnes kujeme racklet, taková pohodička, no. ;-)
Odpovědět
Náš útulný byt znám už milion let, jeden čas jsem ho kuovala pravidelně, ale po čase to pak bylo o ničem, furt na stejný kopyto, tak jsem to odvrhla čas od času to prolistuju v Tescu , vidím že opět nic nevidím a jdu dál
Odpovědět
Jani, my si ale vsechny kupujeme Marenku Klarovou francouzsky. Je to Marie Claire Idées. Jinak ceska Marie Claire jsou hadry, celkove takovy ten babsky casak bez napadu :-N Nas utulny byt znam, ale jak pise Veru, zajimavy je tak 1 cislo ze 6. Sem tam se mi driv libilo i neco ve Vitejte doma, ale to taky uz neni s mym vkusem kompatibilni :-N Veru, my meli svycarsky jidlo taky - fondue :-) Byli jsme totiz na nakupu ve zdejsim ksefte a dosla nam chut :-) My tam chodime pro syry. A k veceri jsem vyzkousela kozi syr s rukolou a brusinkovou marmeladou podle vlastniho receptu Karkulky. A dobrotaaaaaa x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?