Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Aleluja! Tak to vypadá, že budu konečně opět zařazena v pracovním procesu :-D ;-) Chleba jsem nepekla ani nepamatuju, na pekárnu se mi pěkně práší, já ostuda... ]-( :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Se mas, ja cekam na sestru, ma nas dnes poctit navstevou :-D a prej pujdem na jidlo... uz ma hodku zpozdo a ja tady krucim :-) Z ceho? "Aaale", ted se na me vali spousta shitu a ja to nestiham probirat. A drzim ti palce uplne nejvic, protoze presne vim, jak se cejtis :-D aspon se da management okecat + nejake priklady... ja ho nemam rada, je to takovy paobor... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Eul, gratulace! A co budes vykonavat pekneho? :-D
Odpovědět
management se okecat nejde on je takovy hnup z jedne zkousky me loni uz vyrazil. jenze oproti lonska tu mam vic kamosu(poskytli mi veskere materialy atd) a jsem na tom s nemcinou docela dobre :) kapitolu s dirkem jsem uzavrela jako rocni kurz nemciny :) fuj jsem hnusna co? :-D
Odpovědět
mě management docela bavil, z čeho se mi ale dělala pěna u pusy bylo účto a matematicko-ekonomické metody, jo a ještě fuzzy logika-to prakticky netuším dodnes, o čem to jako bylo :-o :-p Jako, Maii, ten šátek je úžas, já bych na takovou nimravou práci vůbec neměla trpělivost. Dárek se bude určitě líbit! A Marky, ty se též pochlub s brochňou, jasné?! 8-) Jinak bych měla dělat novinařinu...budu psát do časáku s recepty :-p Práce je to víceméně v papučích a županu, takže přesně pro můj naturel 8-)
Odpovědět
Jo, takže všechny zajímavé a netradiční recepisy sem, ano? Teď potřebuji řízečky a masové plátky na jakýkoli způsob a taky řezy či netradiční buchétky. Vkládám do vás veškerou důvěru, mé ženy! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je supeeeer! Ja milovala korejske rizecky, ale mama ztratila recept :-N Jak tam probiha prace? Dostanes dvojstranku a zadani nebo jinak?
Odpovědět
korejské řízečky? To zní zajímavě...nevzpomene si mamča, jak se to asi dělalo? Beru každý zajímavý recept. No Eni, je to tak, že dostanu roční redaktorský plán a podle toho jedu. Každý měsíc je jiné téma a je to zhruba tak, jak píšeš. Jedna reportáž by měla být zhruba na tu dvou stranu, s tím, že bude nafocen detailní postup práce. Je to časopis Knihovnička recepty, najdeš na netu ;-) Někde se začít musí...ale jo, já myslím, že to bude zajímavá práce. Hlavně si budu moct svůj čas organizovat sama a nebude muset sedět někde v kanclu na řiti od sedmi do půl čtvrté :-| Uvidíme...
Odpovědět
hehe eul a musis to tez vse odzkouset a taky spapat?? ty jo ja bych to videla vic na posilovnu nez na zupanek a papucky :-D ja jsem prisla ze uz me bavi ve skole vse jen abych to co nejdriv dodelala :) Simonka chce letet do Australie x-)
Odpovědět
Eni, je to tohle? http://www.peceni.info/korejske-rizecky
Odpovědět
Já to vařit nebudu! :-p Právě, že si budu muset vytvořit okruh stálých kuchařinek a kuchařů, pekařů...a s nimi budu pokud možno dlouhodobě spolupracovat ;-)
Odpovědět
takze tloustnout za tebe budou jini jo :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jj, to vypada, ze je ono :) Kdysi to taky mela z nejakeho casopisu, ale uz je to tak 10 let :)) To zni docela dobre a pohodove. Ja mela limit 2 velke materialy (coz vychazi asi na 3/4 A4) + aspon jednu fotku + nekolik malych materialu na doplneni mista. To vse denne, 6 dni v tydnu, to byl brutus, do toho uz bych znovu nesla :-S
Odpovědět
Veru, gratulace. Ja prave na prdeli budu sedet, v kanclu tez :-N A kazdy kolega jine narodnosti. Bude prca :-D Ale moc moc moc se modlim, aby do toho 1.3. vysla jeste ta prace, kde jsem byla minuly tyden na pohovoru, protoze tam chci dabelsky moc. Zrovna tvoje neoblibene ucto, mozna teda spis finance. Ja to moc nechapu, kdy k tomu doslo, ale zaclo me to bavit. Proste fuzzy logika, matice, metoda kriticke cesty a dalsi matematicke modely :-D Mozna to doslo v dobe, kdy jsem tomu zacla rozumet. Ovsem nemecke ucto, to je lahudecka :-D Pro fajnsmekry :-D Brooozu mas tu http://i721.photobucket.com/albums/ww... Po vikendu ji dam na rajce. Je to pro mamus, aby ji nebylo smutno po pejsanovi a mohla ucitelovat v klidu :-D
Odpovědět
Markétko, ty jsi neuvěřitelná! Krucinál fagot, ženy, kde se ve vás ten tvůrčí potenciál furt bere?! :-D A taky klobouček před tvou novou prací, já bych chytla do pěti minut neštovice :-S Seš borka, ledoborka!
Odpovědět
Profilova fotka
Husty :-D Toz jste me ukecaly, vyrazim do mesta pro filc, ktery nutne potrebuju na dokonceni te sve "broze" :)) Doufam, ze nezapadnu v nejake zaveji s kocarem do jarniho tani..
Odpovědět
eul koukni se tady http://www.mamincinyrecepty.cz/zakusk... a vubec tady mas strasne moc receptu. Tak se nech inspirovat
Odpovědět
Jani, kup si na nej jehlu, ale tenci. Pul roku mi trvalo, nez jsem dosla na to, ze cim jemnejsi jehla, tim lip :-D A molitan si pod to kup :-) At tu jehlu hnedle nezlomis 8-) Veru, dekuji za kompliment ;-) O te ledoborce si jeste povime, jsem z toho docela posr... :-N Zdeni, ty kardinalovy rezy jsou dobry, to dela mamka :-)
Odpovědět
co jsem zatim delala tady z tech receptu, vse se povedlo. Az na jednu vyjimku a to vim, ze bylo moukou :-p . Ta pani co ma ty stranky tam dava jen recepty, ktere doma vyzkousi na "pokusnych kralicich" :-D :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Filc nebo plst, moc nevim, jaky je mezi tim rozdil - ale neni to na plsteni, potrebovala jsem cely ten plat na strihani :) Pak budu taky delat takove uzasne broze, jake jsou v top vyberu na fleru dneska :-D :-D To plsteni jehlou jsem jeste nevidela, jak se dela. Vyprava byla silena, musim nekde sehnat boby, s kocarem se to neda 8-( No ale v hrackarne meli jenom tri odstiny a zrovna i ten co jsem potrebovala, to byla uuuleva! :-D Kdybych se tam plahocila pro nic, tak bych byla hoodne nas* :-N
Odpovědět
Tak to ja ti taky neporadim, jaky je mezi tim rozdil. Plst se podle me nespisovne nazyva filc. A plst se deli na ty hotove platy a pak surovy material, tomu se rika cesance. Plsteni jehlou je docela jednoduche. Mne jde teda vyrazne lip nez na mokro (zvladnu jen kulicky), i kdyz mi to Suiko 1000x vysvetlovala, stejne jsem na to nejaka leva. Jehlou si udelas uzlicek a pichas a pichas :-D Ale bacha na prsty, obo to tou jehlou boli, protoze ta ma takove ty zpene hacky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, tak jdu tvorit z hotoveho platu plsti :)) Na cesance si netroufam, zni to hruzostrasne, jak to popisujes :-D
Odpovědět
Jo, na cesance musi clovek dozrat :-D Ja na tom makala od leta a az ted se mi zaclo docela darit :-) Ale jeste to samozrejme cvik chce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zatim jsem se jeste k nicemu nedostala, furt po me nekdo neco chce :-p Pokusim se k veceri upect kralika na cesneku, snad nebudeme jist v devet :-N Jenom davam vedet, ze mikrosance na krasnou vilku padla :-( Tak uz palce drzet nemusite.. leda ze by se nasel nejaky jiny krasny domecek :) Ale holt asi budeme muset postavit. Zacinam mit pekny vitr z hypoteky :-(
Odpovědět
Eni, nesleduješ v úterý večer na čt 1 pořad Krotitelé dluhů? Je to docela poučné...zrovna včera tam byl mladý pár, který by potřeboval ušetřit z výplaty na plánovanou hypotéku, ale moc jim to nejde, páč slečna ráda utrácí za hadříky, časáky...Člověk se tam leckdy doví nějaké zajímavé tipy, kam spořit atd....
Odpovědět
Veru, neco takoveho chodi i tu. Obcas jsem se nestacila divit. Jakoze oni vzdycky meli rict, kde by byli ochotni usetrit (hadry, auto, drahe jidlo atd.) a pak to rozebirali. A jedni rodice byli ochotni kupovat levnejsi jidlo jejich pulrocnimu miminu, ale kdyz se jich ptali, jestli by treba neomezili koureni, tak pry ne 8-( Ptali se matky, proc nekoji, ze to by vyrazne ulevilo jejich rozpoctu. A pry proto, ze by pak musela na plastiku prsou a taky by nemohla kourit ]-( Jsem se u toho takhle nas*ala pokazde!!! ]-( ]-(
Odpovědět
to jsou magoři, což? Já taky kolikrát nestačím zírám, co je to za lidi...
Odpovědět
Profilova fotka
No to je otresny :-S Ze neco takoveho davaji tusim, ale jeste jsme to nechytli, vetsinou tu bezi na prazdno Nova.. A ja mam "broz" hotovooouuu x-) Hotovou, ale nedokazu posoudit, jestli je to pouzitelne nebo brak. Nafotim a udelate mi posudkovou komisi, jo?
Odpovědět
Tak dokud jsem byla v CR, delala jsem na uverech a to jsem taky casto nestacila zirat :-N Kdyz jsem s nimi uzavirala smlouvu (spotrebitelsky ucelovy bezhotovostni uver), tak museli rict, kolik maji cisty mesicni prijem rodiny. A oni meli treba 15 tis., bydleli v pronajatem byte, zenska doma na materske, dve male decka, ale dopr... tu plazmu si koupit za tech 70 litru museli. A byli ochotni splacet 7 litru mesicne! ]-(
Odpovědět
Hod to sem, Enine, posoudime :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?