Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
no super! stačil jen začátek a už jsem nás překulila na další stranu :-D tak nic. chtěla jsem se zeptat: zdeni, kolik jsi ochotná do ní investovat?
Odpovědět
Ahoj ženy, pamatujete ještě na mě? Já vás sem tam pročítám, ale nestíhám napsat ani řádek...mám otlačenou zadnici, jak sedím na třech židlích najednou. No nic, stěžovat si nebudu. Chtěla jsem chválit...pokojíček je moc milený, též bych zařizovala, až bych brečela. Ale...já se zrealizuji aspoň na zahradě a když vybydou nějaké chechtáky, tak snad začneme realizovat sklepní prostory, kde to vypadá jako na nějakém smetišti - za davcet let se tam nanosilo všechno možné i nemožné, tak budeme zuerst vyklízet a pak si tam uděláme takovou jakože vinařskou chaloupku...moc bych tam chtěla pec, kde bych pekla buchétky a natřípala dětem pruhované peřiny, krásně by se nám tam v zimě vyprávěli pohádky. Byla by to taková stařenčiny izba...držte palce (a když tak založte sbírkové konto :-D :-p )
Odpovědět
trhni si nohou! :-p my nevíme, kdo jsi, ale budeme se ti sbírat na pec, ne? :-p ;-) :-D si piš, že ti držim palce, já si tam totiž potom přijedu na tu pec lehnout a ty mě budeš krmit buchtama :-D
Odpovědět
8-) tebe? jedině povídačkama! Ale byl by to Roman Tyčka, což?
Odpovědět
Profilova fotka
Nj, jdeme od nej :) Libilo se nam, ze byl za dobrou cenu, dobra lokalita, obyvatelny hned, ale ve finale na nem neni nic, co by se nam opravdu libilo, jakoze "to je krasny!". Tak smula, budeme cekat dal :) Jenom nechapu, ze jsem o tom mohla dokazat premyslet tak dlouho, nez mi to doslo :-N Stejne zatim porad ladim projekty, ted uz jsme zase u neceho uplne jineho nez mam v albu, asi ten dum bude mit nakonec tak 80 metru, abychom na nej meli nebo nevim :))
Odpovědět
Eni, blahopřeji k rozhodnutí. Též si myslím, že by to nebyla nejšťastnější volba...
Odpovědět
ahoj! eul, krásný plán! who are you? :-) To bys ovšem mohla začít sbírat zátky od vína? A udělat zatím vinařský věnec? Já už jich mám tak 200, inspirovala mě známá, ale zas nemám čas na ten věnec... člověk by neřek, kolik se toho vína v malé domácnosti vypije...a to je v tom i mateřská :-) lampi, lednice je famózní! ene, já myslím, že jste udělali dobře! Ceny stejně půjdou dolů.
Odpovědět
Berry, ty špunty...kdysi jsem je lepila na korkovou nástěnku (vybírala jsem jen ty potištěné, že ano) a doplnila to 3D hroznem z dekupage, mno...pravda strejdovi to ve vinném sklepě visí, ale...dnes bych pracovala se špunty trocha jinak. Totiž velice jednoduše. Pořídím si nějakou antik skleněnou nádobu a tam s nimi šup. Ale bude to vymazlené, to mi věřte...teď jako myslím ten sklep, ne tu nádobu :-p
Odpovědět
taky mám kopu špuntů. a to jsme jich asi 70 zlikvidovali na jmenovky na svatbě :-) a jelikož nevim, jestli je šoupnout do láhve nebo z nich udělat věnec, nebo něco úplně jiného, tak se mi válí v igelitce v polici :-D jani, dobře jste udělali. představ si, že byste ho koupili a za pár dní bydlení v něm si řekli "tady se nám nelíbí" :-S zuzko, miluju tvoje keramický počiny! x-) a hlásim, že posly máme nachlup stejný.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se chystam na korkovy venec. Kdyz jsem ho ale chtela delat posledne, nemohla jsem najit akuvrtacku, tak z toho nejak seslo :-N
Odpovědět
Jani taky souhlasím s holkama, udělali jste dobře ;-) určitě až najdete něco, co bude opravdu to pravý, poznáte to na první pohled/dojem :-) Fotky snad už dodám v sobotu, jdeme k Lubanovým rodičům tak jim tam na chvíli zaberu kompjůtr :-D Jinak my jsme včera byly v Ikee, v tý největší chumelenici, ale prostě jsem si včera řekla že tam musim, tak jsem musela, znáte to :-D koupila jsem si jen nějaké utěrky, polici v barvě antiku, povlaky na polštářky a tak... v neděli se tam chystáme zase, právě pro tu červenou lavici Hemnes, jak už jsem tu o ní psala a potom taky chci koupit nějaké květináče a kytičky, to jaro nějak musim přivolat, zima už mě nebaví ]-(
Odpovědět
Kajo, tuhle jsem vydrazila za 915,- bophuzel je to ta zrusena aukce. Takze tisisc klidne ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tady je to o tom, ze se slusny dum objevuje tak jednou za pul roku, jinak to jsou stare ruiny v rozmezi 900-1,5 milionu, do kterych by se muselo narvat tak 1,5 - 1 mil. aby to bylo obyvatelne. Pak taky chceme jenom tady a jeste jenom v par lokalitach, tj. okruh tak 6 tis. obyvatel, kde musi nekdo neco takoveho nabidnout :-N :-N Mozna bude driv ten pozemek, tj. za par let budeme mozna bydlet :-N Jinak ta lednicka se mi taky moc libi a taky me stve, ze jsme si pred rokem a pul koupili hnusnou klasiku - v nerezu, ktery se mi uz nelibi :-D Kde jste byli v ikea a v kolik?? :-D
Odpovědět
:-D My jsme byli na Zličíně tak kolem 17h, byli jsme tam asi hodku a půl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Smarja, zas sem lezu celej den a nejsem schopna se zeptat.. Jdeme na svatbu, odjizdime zitra. Chtela bych vyrobit prani a hezky zabalit darek (rovna krabice, plozsi nez krabice od bot) - nejake napady? :)
Odpovědět
ahoj, můžu k vám občas nakouknout, mám podobné smýšlení.. Každý měsíc slintám nad časopisem chatař a chalupář :-D Nevíte, kde se dá sehnat časopis art and decoration?
Odpovědět
zdravím všechny a vítám yannu ;-) Já kupuju Art and Decoration v práci, na letišti, ale myslím že by ho měli mít v takových těch větších trafikách, kde mají různé cizí časopisy, myslim, že Karkulka psala že ho mají na Národní v Tescu, ale nejsem si jistá...
Odpovědět
lampabibindova, díky :-) momentálně se úplně rozplývám nad touto tesanou linkou http://tesanekuchyne.webgarden.cz/gal... a začaly se mi líbit zděné, ale na to nemáme místo :-p
Odpovědět
ale tyhle od LUBE se mi taky líbí :-) :-) ovšem zatím to vypadá na IKEU, domlouvali jsme pěknou linku s truhlářem, umí je hodně pěkné, ale je to děsný zlatokop :-D tak aspoň pro inspiraci.. http://www.cucinelube.it/ita/modelli/...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky!!!! Tip na novostavbu - http://www.modrastrecha.sk/album/albu...
Odpovědět
Profilova fotka
http://absolutelybeautifulthings.blog...
Odpovědět
t.kosticka, chmmm na na to se nedá koukat.. Nejhorší je, že termín rekonstrukce se blíží a já to nemám vymyšleno a už vůbec ne sehnáno! S lítajícím batoletem na krku v jeho denním režimu a v pražském provozu to není sranda :-D
Odpovědět
tak ta kuchyň je fakt nádherná, přesně podle mýho stylu... my jsme původně taky chtěli od truhláře, ale vyjde to na docela dost peněz a že bych z toho byla nějak nadšená, to taky zrovna ne, tak jsme šáhli po Ikee. Máme Faktum fagerland - mořidlo antik a mám z ní velkou radost x-)
Odpovědět
Barunko, to jsem moc rada, ze ti kuchyn dela radost. Nam taky x-) Dokonce jsem rustikalnim stylem nakazila i kamaradky :-D Ony desne valily modernu, pak byly postupne u nas a ted uz planujem, jak budeme obrazet blesaky a jine bazary :-) Priznaly se, ze se v te moderne se sklem, lesklym kovem atd. necitily zrovna ve sve kuzi (krucis, nenapada me to spravne slovo, jeste mi v hlave mele nemcina a anglina :-D). A ze se ten rustico-antiko-patino-vintage-skandinavsky styl lip kombinuje nez designove kousky x-)
Odpovědět
Jojo, mám z ní fakt radost x-) no právě, já bych v moderně prostě žít nemohla...necítila bych se tam jako doma... včera mi říkala kamarádka z práce že nějaká její známá si nechala udělat kuchyň - celou skleněnou... to bych asi nepřežila |-| :-)
Odpovědět
Skleněná.. brr.. z různých úhlů pohledu.. I moderna se dá zútulnit, barvami, povrchy.. ale i v útulné moderně si připadám jak na hotelu, ne doma... mmmk, chtěla bych tě o něco poprosit.... Nevíš, co píšou tady v tom článku o nábytku z IKEA? http://www.oekotest.de/cgi/ot/otgp.cg... Já si to nechala přeložit Googlem, ale furt to nejsem schopná dát dohromady. Jde o překročení úniku formaldehydu, ale nevím, jestli to stáhli a dali do pořádku nebo ne, nebo zda jsou ty hodnoty minimální nebo vyšší. Nějak jsem pochopila, že dřevotřískové desky jsou v pohodě, ale je problém v lepení dýhy.. A vlastně nevím ani, zda se to týká bílého Billyho nebo těch dýhovaných.. nebo i dalšího nábytku.. Nechci mít doma nábytek, ze kterého uniká nějaký sajrajt ve větším množství. Moc bys mi pomohla, jestli rozumíš německy..
Odpovědět
Baru, to bych se v takove kuchyni zvencla! Kamoska si koupila faktum v Ikee a nechala si na zakazku udelat cerna a cervena leskla dvirka. Prvni z nich byla nestastna, ze je na nich videt kazdy prst a pak se malem zesypala, kdyz se zacalay (po pul roce) loupat :-N Ted tam ma rok ikeacke a uplne v pohode :-N Yanna, taky pry jeste v nekterych malo kouscich ikeackeho zbozi ten formaldehyd je. Ze delali test na nekolika kusech z aktualniho katalogu a porad tam nejaky formaldehyd byl, i kdyz v malickem mnozstvi a ze teda Ikea neni uplne vhodna alternativa k "bio-nabytku." Ale taky tam pisou, ze ma Nemecko nejprisnejsi normy na svete a ze ten formaldehyd obsahuje jen drevotriskovy nabytek a je to v malem mnozstvi. Je to tam docela zveliceny a Ikea znacne ocernena. Bych chtela videt testovani nabytku treba z takovyho Aska :-N
Odpovědět
Nevite, kde se nam toula Karkulka?
Odpovědět
Ahoj děvčátka :-) tak jsem přidala do alba konečně fotky, doufám, že se budou líbit... samozřejmě to není ještě všechno hotový, chybí nám police nad linkou, světla, nějaký nábytek, obrázky a tak dále... ty obrázky, co mám položené v ložnici na té komodě, tak ty budou nejspíš v kuchyni. Jo a kdyby se vám zdálo, že na těch fotkách je takový flek či co, tak to je z foťáku, je nějaká ušmudlaná ta čočka či co :-D Mějte se krásně a hezký víkend, papa x-) P. S. HLEDÁ SE KARKULKA!!! Doufám, že nešla za babičkou s bábovkou...ještě aby ji sežral vlk :-o
Odpovědět
lampabibindova : ahoj, teda ještě jsem tady celou dobu nepsala, ale všech 182 stran mám poctivě přečtených :-D a musím říct, že to máš krásný. Nečekala jsem, že ta kuchyňská linka bude vypadat takhle dobře ! Fakt super, lednička sedí perfektně a dokonce máme stejný běhou na stůl (zn.Ikea :D) Vím, že jsi někde zmiňovala, že jste byt kupovali v poslední fázi, tak nešla změnit ta koupelka, ale rozhodně to bude v tom hnědém tónu vypadat perfektně ! Gratuluju ke krásnému bydlení ! x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?