Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Jofiel, díky za pochvalu :-) jo, ta koupelna, ta mě docela štve, protože já tu modrou zrovna dvakrát nemusím... mrzí mě, že jsme neměli možnost to nějak ovlivnit a udělat si to podle svých představ... tak třeba až někdy budou peníze "nazbyt" tak ji předěláme... :-D
Odpovědět
a máš moc hezký album, krásná inspirace x-) x-) x-)
Odpovědět
lampabibindova: no ja jsem taky k té modré docela skeptická :) stejně jako poslední dobou k meruňkové, která už mi leze horem dolem :) nejraději kombinuju hnědou, bílou, zelenkavou a červené doplnky :) Bílá je nádhera největší.. jenže ta praktičnost :/ díky za pochvalu alba, jsou to většinou obrázky ze zahraničních blogů, realita bude následovat časem ;-)
Odpovědět
Jo, tak to máme podobný vkus na barvy. Mě se bílá taky líbí, ale tady do toho bytu mi přijde, že se to prostě nehodí...je to novostavba, jsou tam ty šílený plastový okna...tak mi přijde, že by to k tomu nešlo. Ale moc se mi líbí, v takových těch typických skandinávských interiérech... nádhera x-)
Odpovědět
tak tak.. je to nádhera.. když jsem ukazovala kámošce celou bílou ložnici v jednom tom skandinávském blogu tak mi řekla, že si mám pořídit psa.. že bych vystřízlivěla :D :D no jsme zatím se ,,skoromanželem" v pronájmu, ale pořád hledáme TEN domeček, klidně chaloupku, co bude to pravé a úžasné ale tady, v okolí Brna to je snad nemožné :(
Odpovědět
jo to věřím... my jsme chtěli původně taky do něčeho úplně jinýho, mám ráda starý baráky, nebo starý byty, s vysokýma stropama a starýma oknama... jenže jsme byli nuceni se do roka vystěhovat. Původně jsme našli jiný byt, taky novostavbu, taky v Holubicích, je to udělané ze staré konírny, jsou tam trámy... tak jsem si říkala aspoň něco co bude trochu do stara, ale byly tam tak zvláštní podmínky, že jsme u toho radši utekli... do dnes ten byt není prodaný, takže jsme docela rádi, že jsme do toho nešli... no tak jsme v novostavbě, ale není to zase tak hrozný, když vezmu jiný byty nebo paneláky - to bych asi nepřežila.... tady u toho je i zahrádka, docela veliká a jsem ráda, že je to mimo Prahu...
Odpovědět
to věřím.. taky bych nechěla bydlet někde ,,přímo v dění" ale v klidné části, abych měla z kuchyně výhled na cestu před baráčkem :D :D no už si moc vymýšlím, ale základní předpoklady jsou, aby se tam dalo hned bydlet, takže tam byly všechny IS a aby nám to ani za rok nespadlo na hlavu bez nějakých větších investic, ale u tohodle člověk nikdy neví :-N Asi ze třiceti prohlídek domů minulý rok se nám líbil jen jeden a to nás zase realitka vypekla, takže zas nic :/
Odpovědět
holky co na ne rikate http://www.aukro.cz/item592173651_sta...
Odpovědět
zdina: tak ty jsou.. hlavně i ta cena, ale na aukro chodím pořád a tyhle jsem tam jestě neviděla, takže budeš originál :)
Odpovědět
jeste je nemam, ted uz vaham, ta cena uz je dost vysoko :-( , ale stale na ne chodim nakukovat. Pred asi 14 dny mi utekl krasny stolecek, nekdo me prebil o 200,- a stale me to mrzi :-(
Odpovědět
Jofiel, promin, ani jsem te neprivitala. Takze ahoj a vitej u nas x-)
Odpovědět
Jofiel, vitej, nad tvym albem sem tam slintam taky x-) A taktez souhlasim s tou modrou. Ja ji taky nemusim. Kdyz jsem byla na gymplu, silene jsem na modre ujizdela. Pak me to preslo. Jediny, co modry snesu, jsou dziny :-D Jinak rada kombinuju bilou, hnedou a zelenkavou :-) V kuchyni jeste i cernou. Baru, paradni kuchyne. Dojde dolu jeste i sokl nebo ne? Ta lednicka je fakt super a paradne tam sedne. Uz se tesim na dalsi. Jo a odkud mas ten prehoz na postel? A souhlasim s tim, ze v novostavbe se moc ta bila neda snest. My mame relativne novy byt a i kdyz mame prirodne hneda drevena okna, stejne se mi to tu bily nelibilo :-/ Nedavno tu byl domovnik zapisovat stavy topeni. Rikal, ze tam dela domovnika od zacatku, tj. asi 10 let, a ze takhle pekny tenhle byt nikdo nemel. Ze by ho pry nenapadlo vymalovat na tmave hnedo obyvak a olivove zelenou loznici :-) Pry to meli predchozi najemnici na modro a ti po nich na krvave rudo :-N :-D :-p
Odpovědět
Článek se načítá
tak ja se teda vitam mezi vas :D no ten stolecek myslis ten kovovej, co nekdo vydrazil nad litr? taky jsem na nej mela sledovani :( no ja tam ted vydrazila behem tydne svicen, krasnou smaltovanou misku a misku sklenenou starou.. upne luxusni.. tak pak hodim foto, ale kdyz si tak lezim s notaskem v posteli.. komu by se chtelo :D no s tou modrou to je fakt.. jedinny, co mam v byte modry je nakreslene bublinky na chobe ( jinou temperku jsem zrovna doma nemela :D ) a odličovač na obličej a pevnou ikea tašku na velké nákupy :D
Odpovědět
stolecek taddy tento http://www.aukro.cz/item582214777_nad... ja a modra taky nejde dohromady. Modry mam jen dziny, triko zadny a zrovna ted se koukam, ze mam sadu slovniku, ktery maji modrou vazbu :-D jdu dal pracovat. Uz jsem presadila asi 50rajcat, 30kapusty, brokolice. Jeste musim giganty a normalni kedlubny. Jeste uz se probudil malej. Tak to asi necham az na vecer. Teda momentalne se jit ven neda, u nas je prutrz :-S . A to bylo dopoledne nadherne. Venku mi uschly dve pracky, vycistila sjem betonovy chodnik - teda jen cast. Takze jdeme do staje...
Odpovědět
jojo, ten jsem měla namysli.. jak říkám.. já těch vašich 180 stran pročetla za sedm dní, sedm nocí, mám to ještě v paměti :-) ja si teď kytičky docela užívám.. dřív mi zdechl i kaktus a v dnešní době jich mám v pidibytě asi 20 :D :D u nás je nádherně.. takže mi teď navíc roste osení :)
Odpovědět
Hlasim taky brutalni lijak. U nas je od rana hnusne. A pritom nejsem od Zdenicky az tak daleko :-N Rajcata vaham, jestli je mam presadit, i kdyz uz jsou na to mozna velky dost. Ale nechce se miiii :-D Bych musela do kseftu a to teda ee. Byli jsme dneska na nakupech a ja si prosadila Braun Möbel. A maji tam v kazdym oddeleni nekolikero rustilane-vintage kousku. Koupili jsme takove drevene dozy na bonbony na stul. Protoze kdyz lezi sladkosti na talirku, kocka je shazuje na zem :-N
Odpovědět
no já právě na aukro vyhrála Mističku na bombóny na nožkách, tak do toho budeme dávat Hašlerky a Mentolky :D U nás je krásně, byla jsem na procházce jen v tenké mikině x-)
Odpovědět
Tak dej odkaz, chci ji videt ;-)
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item583141074_doz... i s prasklinkou, laska na prvni pohled.. ta bude do te me snehobile loznice :D
Odpovědět
Juuu, ta je fakticky hezoucka x-) Se maaas :-)
Odpovědět
dík :) no já jsem se divila, že se o ni nikdo nepral :D ale já jsem se zamilovala x-)
Odpovědět
Jj, mimochodem, taky prahnu po bile loznici, ale jen nabytek, zbytek chci do zelena + zelene steny, ktere uz mam ;-)
Odpovědět
pokud bych měla chaloupku a v ložnici trámy, tak chci bílou, jinak buď kávovou nebo tu zelenkavou a vše ostaní bílé :-p a co jinak, kutíte něco? já vytvářela knížku na recepty.. kde je máte uložené vy?
Odpovědět
Jof, (jak se jmenujes krestnim?), ja mam recepty v takove knizce "Sbirame recepty." Da se koupit nekde i v levnych knihach. Kdysi mi ji dala teta, snad ke dvacatinam a pak se ta knizka prazdna valela u mne v pokojiku. Jenze pak se karta obratila, ja makala v kuchynich v dobrych restauracich a naucila se mnoho uzitecneho - takze ty nove nabyte znalosti jsem si tam napsala. Pak se mi ta knizka nekam ztratila a nasla jsem ji mezi svatebnimi dary - vyplnenou recepty od mamky - sama jidla a buchty, co mam rada x-) Pak si sem tam od holek tady nejaky recept vytisknu a to mam do toho sesitku jen vlozeny. Uz to zacina byt pekne tlusty a uvazuju o nejakem sanonku :-)
Odpovědět
jsem Kája ;-) no já to mívala v šanonu a většinou jsem si to tam vložila někde z časopisu plus lístečky, ale teď jsem si diář přelepila ,,vintage" papírem a dala stužku na zavazování a teď opisuju, opisuju, opisuju :-D ale jenom ,,hrníčkové" recepty, né žádné věci na váhu, s tou já si netykám 8-(
Odpovědět
To jsi muj clovek :-) Ja teda vazim jen prisady, kdyz pecu, jinak co jsem se naucila varit v restauracich, jsou takove ty "od oka" :-) To mam pak problem, kdyz chce nekdo recept na neco a ja vyjmenuju prisady a postup a nedokazu rict mnozstvi :-D Vim, jak to ma vypadat a kolik ceho pridat. A teda testo na pizzu vlastne delam taky od oka.
Odpovědět
no a ještě mám jeden problém, když narazím v receptu na slovo vývar, bujón, droždí, nakynout.. tak zdrhám :-p to těsto na pizzu je kynutý, co? něco nekynutý by nebylo? :-N já jsem vařič samouk.. když jsem se to mohla naučit od mamky, byla jsem děsná feministka a odmítala :-D no a když bych se to ráda naučila, tak skupuju Apetity a surfuju na mimibazaru po receptech :-p
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item596884103_nad... tyjo, viděly jste to někdy? BOX na pletení =-) =-) to jsem ještě neviděla.. ten vzor nic moc, ale jinak čučim :-o
Odpovědět
Jof, ja byla taky desne ambiciozni feministka, co na to bude mit lidi. Ale urcite jsi pri vareni/peceni mamku videla. To vlastne teoreticky umis, i kdyz o tom nevis :-D Vlastne jsem se do tech kuchyni dostala, kdyz jsem potrebovala prachy. Protoze jsem do zahranici chtela jet studovat, odmitala jsem jakekoli financni pomoci, protoze JA to prece zvladnu :-D To byla z nouze ctnost, jinak mam obcanske povolani uplne jine nez vareni :-D
Odpovědět
no ja jsem taky odjela od rodinky s prázdnou kapsou, jen s penězi na první nájem a odmítala jakoukoli finanční pomoc, .. i když jsem občas vařila ze čtvrtky chleba na celý týden :-D :-D :-D já na to vaření právě ani moc nekoukala.. byla jsem věčně někde v čudu a když mamka vařila, tak jsem jí jen řekla co ( nejím maso a matinka neměla fantazii :-p )
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?