Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Tak bezmasych jidel jsme tu s holcinama probraly spoustu :-) Jsem si uplne zamilovala cizrnu a cervenou cocku x-)
Odpovědět
mmmk, díky :-) Já právě chci Billy knihovnu, protože jsem u nás nenašla obdobu v masivu. Přes německý Google jo, ale my jsme malý trh, takže mám smůlu :-p No možná se ještě zeptáme firmy, co nám bude dělat dveře. V pátek jsem viděla nádherné kachlíky.. ale 3000/m2 :-N :-N :-N http://www.originalstyle.com/tile_4in... No a paní v těch dveřích mi zvedla náladu, protože jsem všechny dveře zatím viděla jen takové křivě spojené a tyhle byly rovné a z jakéhokoliv dřeva a tvar dle našeho přání a ceny úplně v pohodě. Pak říkala, že klidně vyrobí i kuchyň, skříňky do koupelny (také sháníme), plovoučku (chybí chodba a ložnice), i tu knihovnu.. ale to jsme se bavilï jen obecně, takže netušíme ceny. Nákres linky máme, tak za zeptání nic nedáme ;-) Pokud vezmeme linku z IKEA (cena, výkon, kdykoliv potřebuji , koupím a odvezu), tak to bude asi ta bříza a zkusíme jí nějak oživit.. :-) Změnili barvu povrchu a vypadá teď jak javorová olše :-N Loni to byla ještě taková zlatá zářivá bříza. V KIKA jsme koupili o 50% levněji talíře, mističky a hrnky. A dneska jsem byla u našich na baráku a to vám ani nemůžu říct, jaké tam jsou poklady.. Staré servisy po prababičce a jejích příbuzných, talíře po babičce, petrolejové lampy, mlýnky, bábovky, staré noviny, záclony.. Tolik vzpomínek a vztahů.... Něco je už otlučené a špinavé (nemají to doma, kde bydlej).. Nemluvě o medailích, co má táta doma po příbuzných. To se nedá popsat, protože k tomu všemu mám vztah.
Odpovědět
jo a nábytek složený ze dvou šatních skříní (jedna s tyčí, jedna poličková) a skleníku... a ještě i jiné kousky... ale všechny by se musely zrestaurovat. A hlavně my máme malý byt..
Odpovědět
Yanni, kdyz pro tebe je podstatne, jestli nabytek obsahuje formaldehyd, nesla bych do neceho od truhlare. Protoze oni ty dvirka atd. berou od jinych vyrobcu a ti urco atest na formaldehyd nemaji. Nedavno jsem si psala s Karkulkou v IP, ze v nejmenovane prodejne nabytku, kde jsem pracovala, byla v skladu takova velika mistnost, kde staly vybalene kusy zbozi, cely den tam byl pruvan, aby to vysmradlo. A stalo to tam par tydnu, nez to mohlo k zakaznikovi :-N Takze bych se Ikei v tomto smeru rozhodne nebala :-D
Odpovědět
http://snowwhite-sussie.blogspot.com/ přidávám můj nejoblíbenější blog :)
Odpovědět
prave jsem dodelalal rezy podle noveho receptu. Uvidime zda to bude k jidlu. Ted se chaldi, tak rano zakrojim a ...
Odpovědět
zdina: hoď sem recept, já po nocích nespím ;-)
Odpovědět
jej holky taky nespite, ja teda po nocich nepecu neb stale hubnu :) zrovna vybirame s pritelem loznici akorat ze oba mame jinej vkus je to docela sranda :-D tak mu pisu ze si poridim dum vedle neho abych si tam mohla narvat ten muj vintage:)
Odpovědět
simonecka91: tak to já jsem si vždycky říkala, jak mám přítele tolerantního co se týká zařizování a když jsme se bavili ,,jen" o světlech, tak jeho podmínka je velká zářivka přes půl stropu jak ve školní třídě ! :-S :-N :-p
Odpovědět
jej no prave s mym byvalym jsme meli stejny vkus a celkem mu to bylo jedno co u nej bylo. pak jsme se rozesli ale to jsi se urco docetla jak jsem si tu vyplakavala oci...ted mam noveho moc se do toho nechci angazovat po me posledni zkusenosti ale on to se mnou mysli nejak vazne...hodil na me oci ze mu mam pomoct toz tak:)
Odpovědět
:) no poradila bych ti, že problémy se nejlíp srovnaj v leže, takže.. jděte spát a ráno vykutíte nejlepší možné řešení ;-) :-D
Odpovědět
hehe ja s nim nebydlim do toho me uz nikdo nedostane ja jsem z predchoziho vztahu zcela vylecena :-D ja totiz uz sice posledni dny ale stale bydlim s byvalym proste ja mam takovy zamichany zivot no ala aspon se nenudim:) pristi tyden se uz stehuju do sveho uz se tesim...
Odpovědět
Článek se načítá
já chci taky do svýhooo! :-( :-( :-( .. ale zas kdo si počká, ten se dočká.. ještě su mladučká :-p
Odpovědět
Jof. jdu ochutnat ten muj nocni vytvor ;-) . Snad jeste dorazim :-D
Odpovědět
mmmk, dvířka dřevěný jsem myslela. Ale dneska se tomu nevyhneš, korpusy na linku jsou prostě dřevotřískové, ač dvířka jsou dřevěná. To už není jak dřív.. A když knihovnu, tak celodřevěnou, ale nevím, kolik by za to chtěli, ač myslím nějakou jednoduchou.. No zeptáme se, ale jinak už to jistí IKEA. Linku i knihovnu :-D
Odpovědět
Kajo (jof), krasny blog, prave slintam x-) Zdeni, dlouho nepises - co ten rez? Neujedla ses ho do bezvedomi? :-D Simi, toz fajn, ze se tak ozves :-) Rozdilny vkus je trochu na obtiz. Ale ona staci jen rozdilna predstava o sideboardu do jidelny, stolku pod televizi a umisteni takoveho vesaku na hrnecky... jsme se v tom nabytku vcera malem rozvedli :-D I kdyz vkus mame stejny, pohadali jsme se jako psi :-D Jinak jsem si teda myslela, ze jsi od Pepina odstehovana... Jen si pobud ve svem, taky to ma svoje vyhody! Yanna, tak to mame z Ikei a spokojenost maximalni. Manza tu kuchyn pak dodelal na miru a je to uplne super! Jinak co se knihovny z masivu tyce, nas znamy - truhlar nas od vylozene masivniho nabytku docela zrazoval. Pry to drevo jeste docela pracuje a kdyz je to velka masa, muze se i po delsi dobe stat, ze se to treba trochu zkrivi (v miste, kde na to sviti slunko nebo kam se dostava vlhko atd.). Doporucil nam spis kombinaci masivu a drevotrisky :-N
Odpovědět
Marketko skoro mas pravdu. Musela jsem se od toho odtrhnout a to na kolace a tak moc nejsem. Fakt jsou skvely http://www.mamincinyrecepty.cz/moucni...
Odpovědět
mmmk, já vím, že to pracuje, ale je mi to jedno :-p :-D a v ikea mají taky všemožný celodřevěný skříně, jen se mi nehodí zrovna na tu knihovničku Ikea je dobrá, líbí se mi, jak tam mám klid, jak jsou vcelku ochotný a že tam myslej na děti a na jídlo :-N A i různé detaily potěší, co usnadňují nebo zpříjemňují nákup. A je to jediný obchoďák, kde nábytek má styl a dá se na něj koukat. Ale úplně jim chybí konkurence, ne ve velikosti (to jen tak nejde :-N ), ale když se mi líbí třeba koupelnový nábytek, tak bych čekala, že jinde seženu obdobu, třeba jinak mořenou a jiné dřevo a jiné rozměry.. ale neseženu.. a když , tak je tam nějaké ale. A tak je to i s ostatními druhy nábytku. Malý trh no.. :-|
Odpovědět
A třeba ten starý skleník a skříně stojí v nevytápěné místnosti, klima nic moc a zkroucený ani nejsou.. Zato Český dřvevěný nábytek má svůj nábytek zkroucený už na prodejně, všechno je křivý.
Odpovědět
Zdeni, to mi jako delas schvalne s tema rezama, jo? :-D Zrovna jsem si libovala, ze jsou mi kalhoty malicko volnejsi! No, nastesti na to nemam vsecky ingredience :-D Yanni, to jako jo. Ale proste musis mit jistotu, ze to drevo, ze kteryho se to bude delat, je vic jak dva roky vyschnuty. To je hodne dulezity. Nasim pribuznym delali kuchyni a vykladali, ze drevo vonelo uplne cerstve. A za pul roku uz meli dvirka zkriveny, nedolehali atd. Ze Ikee chybi konkurence, to mas pravdu. Pro mne teda Ikea konkurenci nema, ale taky bych chtela treba nektere veci v obdobnem vzhledu. Treba tady v nekterych nabytkach bych to i nasla. Jenze to ma ty "ale" - hlavne nekolikanasobne vyssi cenu a ne srovnatelnou kvalitu. Vcera jsem nasla uzasne veci - vintage. Ale ja ujizdim spis na takovem tom francouzskem stylu a pak takovem tom predvalecnem nobl stylu. Nevim, jak to popsat - mozna byt Charlotte ze Sexu ve meste? ;-) Jako nejvic ze vseho prahnu po mestske vilce postavene v rozmezi 1900-1920 :-N
Odpovědět
zdina: všimla jsi si, za kolik se vydražily ty kořenky??! to je teda síla ! ]-(
Odpovědět
to vis,ze vsimla. Tolik bych za ne fakt nedala :-| :-p
Odpovědět
Musela jsem se honem podivat a ta cena je teda mazec! To bych za to fakt nedala :-N
Odpovědět
tak tady je cena lidova, doufam, ez to tak zustane http://www.aukro.cz/item592196712_sta...
Odpovědět
ta cena je fakt dobra, ale zase je to sada, tak si myslim, ze na to bude mít zálusk hodně lidí.. líbí se mi tam ten vzorek na talířích x-)
Odpovědět
Ty joooo, ta sada je luxusni x-)
Odpovědět
nesyckujte ]-( . Proste se to nikomu nelibi a nikdo to nechce ;-)
Odpovědět
jo, to si rikam taky vzdycky kdyz najdu neco nekde zahrabane v blbe kategorii nebo s blbym nazvem a z ceny 799 se to vysplha na 5000, jak se mi uz stalo =-)
Odpovědět
holky, koukejte http://www.aukro.cz/item594283964_sta...
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item593224075_skr...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?