Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
jo a tleskám k 15000. příspěvku :-D
Odpovědět
jak chudák? já bych dělala nové bydlení pořád :-D musela jsem si sednout k jinému počítači, protože můj je zavirovaný, a je to hrůza - tenhle má menší monitor, menší a citlivější klávesnici (já jsem zvyklá na tu svou používat trochu hrubší způsoby, takže tady mi skáčou znaky a písmenka samy) a taky malou a velice, velice citlivou myš, takže strefit se s ní někam je o nervy :-D a jdu se asi najíst
Odpovědět
Profilova fotka
Nechapu, jak jsem se kdy mohla tesit na dobu, az Nyza bude trochu rozumet a bude temer samoobsluzna. Dneska vylezla na gauc, to by nebylo tak divne, ale ja na polici za gaucem nechala sklenicku s vinem. Vino si podala bez vyliti!! a pak ho nejspis rozcintala az kdyz se ho snazila naklopit do sebe - ma ted uchylku na kelimky, sklenicky a lzicky. Ja si toho vsimla, az kdyz byl podezrele dlouho klid, zatimco byla zaujata studiem a olizovanim sklenicky.. Zacintany cely bily gauc NASTESTI to bylo bile vino :) Me privede do hrobu, to je ted kazdy den neco. Na te svatbe se malem zabila, neustale se nekde mlatila o neco do hlavy nebo si jen tak z niceho nic spadla - nejspis jak byla utahana z toho neustaleho ruchu kolem. Mam z ni fakt dost.. Taky chce ted porad neco tahat, tak jsem ji usila potah na bazarovy kocarek - kovove golfky, tak s nima drandi jak o zivot :) Bobek muj x-)
Odpovědět
nejvíc se mi líbí ta poslední "věta". je z ní totiž vidět, že to všechno předtím je vlastně jedno x-)
Odpovědět
no je ale fakt chudák, protože na to má měsíc, spoustu věcí bude dělat sám a je to bourání příček, nosných zdí, ytongy, obkladačky, podlahy, linka, elektrika, potrubí, záchod přemístění, umyvadlo přemístění.. je mi ho líto a já mu moc nepomůžu, páč budu muset být pryč s malým. Nemůžu s ním zůstat v tom prachu a kraválu, no a nemá kdo pořádně hlídat. Musím k našim do jiné části republiky. Bude dřít jak kůň od rána do noci, nemluvě o tom, že určitě mu do toho poleze práce. To není žádná výzdobička, snad ho nechytnou záda, to se mu občas stává..
Odpovědět
karkulko :-D :-D asi tak ene a kolik jí je?
Odpovědět
Profilova fotka
Je ji 15 mesicu. Leti to leti.. Kolik je tvemu klukovi? Za mesic tohle vsechno, to jste docela optimisti :-N
Odpovědět
jo takhle, no tak to mu teda nezávidim a jestli to zvládne, tak si ho postav doma na podstavec :-)
Odpovědět
20 měsíců, takže o cca půl roku starší.. :-D měsíc.. 8-) :-N a to nemáme ještě vybraný obklady, spotřebiče a tak dále.. :-| =-) :-N koncem května to začne
Odpovědět
jako jestli to zvládne, tak ho budu opečovávat, protože to je naprosto neuvěřitelné.. =-)
Odpovědět
jde o spojení malé kuchyně s malým pokojem = rodinná místnost, rozšíření kuchyně a koupelny do chodby = zúžení chodby = zvětšení linky (a posunutí dřezu, sporáku) a koupelny, která se spojí se záchodem (jinak je moc mrňavá, ač bych to radši chtěla zvlášť).
Odpovědět
Profilova fotka
To zni dobre. Mate 2+1? Kolik metru?
Odpovědět
Článek se načítá
teď je to 3+1 a asi 80 m2 ? na 3+1 je to málo = malá koupelna, kuchyň, nevyužitý pokojík - pro děti malý.. tahle z něj bude obývák. Chodba je příjemně široká, ale to je zbytečné, takže z ní uberem. Budeme mít méně úložných prostor, tak snad ty krámy někam nacpem :-D Horší to bude protřídit a zbavovat se toho.. i když většinu nevyužíváme, tak to jde těžko.. psychycký blok.. :-D
Odpovědět
ene, supr obkladačky http://www.modrastrecha.cz/_gallery/9... na podobné zrovna koukáme, resp. se je snažíme vidět živě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, ty jsou uzasny, taky se mi hrozne libi :) No nic, jdeme do mesta. Musim na postu, kam se chystam uz dva tydny a kdyz uz tam budu... tak asi pujdeme kolem hrabarny :)
Odpovědět
tak tu sedim nad hromadou veci snazim se to narvat vse do x kufru co mam a je mi smutno :-(
Odpovědět
Simi, tohle znam. To je proste totalni neodvratitelny konec. A i kdyz jsi uz byla smirena s rozchodem, tak tohle je ta opravdu posledni tecka a boli to :-( . Hlavu vzhuru, to prejde ;-)
Odpovědět
yanna pokud vybiras kachlicky, napis IP mandarince (mandarinka) snad me neutluce, ale dela v tom a muze ti dat odkazy na katalogy atd.
Odpovědět
me uz zadny chlap neprinuti se k nemu nastehovat radeji budu bydlet vedle v baraku nez u nej :-D ja jsem uz v pohode ale odrazit se to na me odrazilo. jinak infa uz mas v IP co jsi chtela
Odpovědět
simi, neřikej :-) nebude to trvat dlouho, potkáš nějakýho úžasňáka a šup bydlet s ním ;-) to bude dobrý |-| x-) 8-)
Odpovědět
jasne a z pana uzasnaka se vyklube dalsi nevim jak to napsat slusne....takze jednou uz jsem se spalila to staci :-p
Odpovědět
Simi, to rikas ted, ale pockej. Ja se takhle spalila u z tolikrat a stejne.... Jakmile potkas "HO" tak na vsechno zapomenes ... A je jedno jestli Ho potkas jako prvniho nebo desatyho. ;-)
Odpovědět
to víš, že jo, dělá drsoňku, ale jakmile nějakýho potká, tak bude vrkat x-) :-D sim tě, co třeba kdybyste se chtěli vzít a mít dítě? si pořídíte dva baráky vedle sebe a dítě vás bude navštěvovat? :-D
Odpovědět
Kajo, dokazes si to predstavit. Mama mi neudela k obedu nic dobryho, tka jdu o dum dal :-D
Odpovědět
o dům dál k tátovi - no tam by se chudák určitě najedl :-D
Odpovědět
moment a ja vam rekla ze jsem sama :-D o svatbe vubec nepremyslim to jde mimo me staci ze se mi ted zeni o dva roky mladsi bracha se valim doma smichy jak 23-lety kluk zfotrovatel a jeste si chce poridit rodinne auto. ja spis premyslim kde poletim a on jak se stavi barak :-D doufam ze me to nepotka po druhe delat zase hausfrau a putzfrau nenenene :-p 8-)
Odpovědět
však nikdo netvrdí, že když s někým žiješ, že mu musíš posluhovat. ale považuju za zcela přirozené, když spolu dva dospělí lidé jsou, tak spolu chtějí i bydlet, dřív nebo později. neříkám, že se máš k někomu stěhovat hned druhý den po tom, cos ho potkala, ale taky se mi nezdá tvoje rezolutní "děkuji, už nikdy". ;-)
Odpovědět
treba nekdy nekde na svete mozna zpatky v ostrave ;-) moje matka bude mit strasnou radost az ja se jednou usadim 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ted jsme prisly z venku, mam z toho uplne placaty nohy :)) K veceri jsem se rozhodla udelat cesnecku, snad ji zas nevyvarim jak tuhle to dve hodiny vareny rizoto.. 8-( Byly jsme v hrabarne a bylo tam kulovy.. teda byla tam krasna komoda v zalostnym stavu. Nekdy v konce 18. stoleti, parada, jenom za komousu dostala nejakou tapetovou upravu a potom ji nekdo natrel na modro 8-( 8-( Mit ji kam dat, tak se ji chudinky ujmu...
Odpovědět
tak ta skrinka uz je na 1750,- :-( 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?