Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
jasně... mně se teď zalíbila ta zelená u té city mosaik...haúúúúúúúú! Tak zatím pa, jdu sklidit byt po dítěto, pak k zubaři :-(
Odpovědět
Tohle máme v bytě my, použili jsme to i v koupelně, blíží se to stylově té tvé italské koupelně... světlé dlaždice jsou opravdu světlejší, krémové... To jen tak z nostalgie...jak jsme to pojali... :-)
Odpovědět
berry, díky.. vybralas pěkné¨, musím říct. ta city mosaik má pěknou zelenou... hm.. jak mě včera bolela hlava, tak by mi byla příjemná
Odpovědět
http://www.rako.cz/cz/produkty/bytova...
Odpovědět
jo, tak to se mi líbí http://www.rako.cz/data/dlazorig/1695...
Odpovědět
No právě, já si vždycky představila, že mám migrénu nebo porodní bolesti, je mi blbě a koukám na obklady...tak co by mi jako "nevadilo" :-) Na to jsou ty "pastelky" myslím ideální... Líbí se mi e-bay sestavička, více obrázků villeroy-boch
Odpovědět
jo, je to italská inspirace...
Odpovědět
V albu mám chodbičku s tou rozetou "Titus", mrkni. Je to vymakaný, i zblízka to vypadá dost autenticky... ...ta malůvka Letim, pa
Odpovědět
http://www.krivoklat.cz/kulturni-preh... Pro všechny jarmarkůmilovné a ty, co nechtějí sedět doma a mají to sem blízko... To je dnes ode mne definitivně vše!
Odpovědět
no to je fakt.. pastelky!! :-D žlutá mi včera vadila, ona je spíš povbuzuje než uklidňuje, ale co.. no.. e-bay se mi líbí taky - to je to, co vždycky vidím na obrázcích, ale nikdy v krámě :-D a tam to chce vybírat, aby to nebylo ponuré a ještě těch ornametů, každý jiný, jinak barevný (něco pro nerozhodné typy :-N )
Odpovědět
berry, je kráásná.... a ten dětský pokojík taky. líbí (a na přesně tyhle děravé lampy jsem koukala :-D )
Odpovědět
Článek se načítá
vadí mi, že už na ty obkladačky nemám čas, přeci jen to není investice na pár let.. :-S villeroy a boch - to je kolekce century, pěkná je kombinace hnědá, bílá.. zelená je velmi ponurá, žlutá je studená a jde mírně "dozelena". Modrá je modrá - je středně tmavá. Všechno jsou to takové "zemitější" barvy. Nad tou jsem přemýšlela taky :-D ale netuším cenu a nejsem si s ní jistá.. prostřední kytky jsou ze stejných barev (odstínů) jako barevné kachle a jsou namalované na čtvercích stejného formátu jako jednobarevné kachle. Není to úzký pruh.
Odpovědět
Profilova fotka
koukám, že pořád řešíte barvy kachlí :-) Budete některá barvit i vejce, když už jsou za dveřmi ty Velikonoce? Jestli budu mít čas a seženu bílá vajíčka, tak asi vyzkouším přírodní barvení. Pamatuju si, že jsme je tak vždycky barvily s babičkou, když jsem byla malá. A ještě jsme na ně přitiskly lístek a obmotaly gázou a pak to mělo i hezký přírodní obtisk x-) Vzpomněla jsem si na to, když jsem dneska četla Florentýnu. Obzvlášť ty modrý jsou krásný x-) http://bistro.florentyna.cz/index.php...
Odpovědět
na barvení vajec a podobný věci nemám čas, nic barvit ani aranžovat nebudu, spíš teď mám problém s tím, že se musím věcí zbavit, takže kupit další ani nemůžu. kachle stojí tisíce a budu na ně čumět denně, už mě to fakt sejří, manžel v tahu, bez něj to nejsem schopná obrazit. nemluvě o spotřebičích, nábytku, podlaze atd. atd. atd. atd. a do toho batolátko, které teď sice spinká, ale během pár minut vstane :-p práce, práce, práce...
Odpovědět
no.. koncem června, v červenci... by to mělo být hotové aspoň tak, aby se tu dalo bydlet, možná nábytek bude váznout... a pak snad budu mít na ty tradice čas =-) :-N
Odpovědět
fabiene: super odkaz ! yanna.o: fakt bychom se mohly domluvit, přítel má firmu na výrobu nábytku a do Polska jezdí pořád pro materiál, tak by ti to mohl vzít.. tam mají všechno na skladě ( v Paradyzu :-) )
Odpovědět
Profilova fotka
Mam pro vas jednu historku z dneska. Ve dve slysim klice v zamku, coz znamena, ze se mi sem dobyvaji rodice (to je v poradku, od toho jsme jim ty klice davali :). Mama mi dala do ruky tri susenky a pry ze hned zas musi letet, ze dole ceka tata. Koukam na ni jako z jara.. "To jsi sem sla jenom proto, aby si mi dala susenky?" "Tata mi je dal, ze ti je mam odnest." Koukam stale nechapave, zjistuji, ze susenky jsou tatranky.. "No necum na me, jdes se mnou k nam?" "No pockej, ja uz vim! Ja jsem ale po tatovi chtela, aby mi koupil tatarku, ne tatranku!!!" :-D :-D Jeste jsem se rychle koukla do smsky, jestli jsem se nahodou neprecvakla a ne :-D Delala jsem si k obedu hranolky a vzpomnela jsem si, ze nemame tatarku a tata akorat koncil ve dvanact v praci... Tak nic :-D
Odpovědět
ene: doufam, ze jsi si tu tatranku poctive rozdrobila na hranolky :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No ona byla uz takova tekutejsi z toho auta.. :-D Ale stejne to bylo o dve hodiny pozdeji, nez jsem potrebovala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kuk http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto....
Odpovědět
díky kristi. :-) ty jo, líbí se mi ta otevřená police na ty talíře, dělají to i u kuchyní ikea, ale přijde mi to dost nepraktický, že se na ty talíře práší a tak :-| ale líbí se mi to. právě lovím na aukru kytičkovaný talíře do sady, tak bych je mohla vystavit :-D co děláte lenošky? víte, na co jsem si vzpomněla? že jsem vám sem nedala odkaz na naší jarní zahrádku, jen do westíka jsem to dala. tak tady je http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Jar...
Odpovědět
jof, díky! včera mi přestal jít net na celý odpoledne, dopoledne se šíleně plazil,až se nakonec doplazil úplně.., dneska mi zas padá střecha. Já nevím furt tu firmu. Ještě furt nejsme rozhodlí, co vezmem, kde, jak... Kdybychom zvažovali to Polsko, tak bychom za pomoc samozřejmě byli moc vděční. kristi, pěkná kuchyňka. Jestli je tohle panelákový byt (nevím, samozřejmě být nemusí), tak smekám o to víc. holky, já našla kachle, zas nějaký jiný. se z toho potento.. jsou tak kráááásný!!! já furt nemohla nic najít, blbě jsem hledala. Ono se to sem dováží, ale bohužel nejsou vidět vzorky, natož celé koupelny. vždycky jen pár kachliček a podle katalogu jen se bojím, to je jasný. italská firma cir - je třeba vygooglit cir ceramiche.. sjíždím jedno pdf za druhým.. uložila jsem si je na pc, páč ze stránek se otevíraly dlouho ty katalogy a zobrazovaly se mi mrňavý. Teď to ale vidím krásně velký a samozřejmě jsem v pytli. tolik firem, tolik kachlí.. :-S :-| :-N
Odpovědět
taky jsem narazila na takovou kuchyň tady u někoho v albu http://www.modrastrecha.cz/album/albu... ale ta se mi samo nevejde :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mne se tam libi to posezeni :) A talirum davam plusove body za duvtipnou kombinaci barev. Jinak to vypada na panelakovku, mame uplne stejne velikou kuchyn.
Odpovědět
karkul, zahrádka je náderná, nebudu to rozepisovat, protože musím teď hodně rychle slintat nad kachlema, fofrem.. ale líbí se mi moc, je kouzelná, milá a příjemná. Radost pohledět.
Odpovědět
my právě dřív taky bydleli v paneláku s podobnou místností, takže přetvořili to celkem hezky
Odpovědět
Ahoj holky, protože máte podobné smýšlení jako já, prosím vás o radu ;-) Dostali jsme domeček po babičce, je nádherný, klenuté stropy, velké místnosti , obrovská koupelna atd... Bohužel je v dost zchátralém stavu, takže se nevyplatí ho opravovat. Budeme ho muset srovnat se zemí ;-( Využijeme ten pozemek na stavbu nového... Ale o co mi hlavně jde, zůstala tam nádherná stará ložnice.... Mám jí vyfocenou v mém druhém albu. Koukněte a poraďte mi prosím, jestli by jste si jí nechaly... Myslíte, že se hodí do novostavby? Myslim, že bych dokázala tu místnost doladit do podobného stylu.... , ale babičky ložnice byla neuvěřitelně obrovská....... Zatím co v novostavbách jsou ložnice okolo 15 m a nevím, jestli by to bylo to pravé ořechové.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ta je :) Vidim tam jenom postele a skrine, stul v loznici byt nemusi.. To jsou i me plany do loznice, ktere se vejdou i na 10m2 (kdyby si jó chtela, i na 8 :-D ). Pokud do takoveho stylu pojmes cely byt, nevidim v tom problem. Problem by byla stara loznice a moderni obyvak :)
Odpovědět
Profilova fotka
jé...nádhera....pokud ji nepoužiješ...tak já ji koupím.....!!! renovujeme chaloupku...a tam by se hodila! ;-) moc hezké obrázky máš v albu!!! Taky se mi líbí tento styl.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?