Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
No právě....Je krásná, já vim. Bude se muset trošku poopravit, ale to už je detail... K posteli patří ještě 4 obrovské skříně a psací stůl. Mě osobně by se líbila jen ta postel a noční stolky... Modernu nechystám do žádné místnosti... Takže by to problém snad být neměl... Měla bych i stylové povlečení ;-) Staročeské růžičky a proužky, moc by se tam hodilo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jé...tak do toho určitě jdi! ;-)
Odpovědět
karol, odhalení Tvého "asi petrklíče" z rajčete! :-) http://botanika.wendys.cz/kytky/K183.php Loni jsem ho hledala, když jsem tuhle kytičku získala, je to moc vděčná bylina, pastva pro první včely! Hezké Velikonoce, Z. Máte super zahrádku!
Odpovědět
Profilova fotka
selulin, jdi do toho. Ale musíš fotit, fotit, fotit! ;-) Protože na to bych byla hooodně zvědavá x-) saru, nad vaší chaloupkou jsem zrovna nedávno slintala. Vážně nádhera x-) tak jsem zjistila, že máme opalovací pistoli, odstraňovač nátěrů, ale na rady taťky a mamky jsem se do dřeváků pustila jen se šmirglem. A do hodiny bylo hotovo :-) Teď jsou úplně přírodní. Poraďte, co s nima. Namořit? Nebo nechat už jen tak? Jak je to dřevo "nahatý", tak to třeba jen spadne a už je tam flek a musí se to zase trochu obrousit... To asi není ideální :-|
Odpovědět
Tak děkuji za rady, uvidíme, jak to všechno dopadne... Neřekla jsem vám totiž, že se přítel do té postele jaksi nevejde :-D :-D :-D Jak ty lidi byli dřív menší, tak on má trošku problém s tou délkou té postele. Ale prý to neni problém to předělat :-D
Odpovědět
nemate nejaky tip na velikonocni vystrihovanky na okno? Nic kloudneho nemuzu vygooglit :-|
Odpovědět
Profilova fotka
berry----to je plicník....máme ho na chalupě vždy plnou louku! :-D
Odpovědět
mankote, to je vostuda! :-N |-| já samozřejmě vim, že je to plicník, jen jsem asi měla výpadek paměti a celýho mozku, když jsem to psala :-D zuzko a to, u čeho mám napsaný, že je to asi ptačí zob, to je ten černý bez, jak máte taky na zahradě? poznáváš to? my máme jeden keřík vpředu u silnice, ale pak druhý větší vzadu za domem, pokud je to ono, tak bych to mohla zužitkovat. ale nerada bych zavařila nějakou jedovatinu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fab, kdyz to namoris, pouze to obarvis, ale drevo bude stale nahate. Aby se nespinilo, musela by si nalakovat bezbarvym lakem :) Matovym, aby se neleskly..
Odpovědět
lucko, já myslela, že je chceš právě surové, aby ti postupně zešedly... :-N to se mi páčí
Odpovědět
Profilova fotka
A trochu to tu o jarnime, ne? :) Mate nejake zvyky, ktere o velikonocich delate? Me by treba zajimalo, kdy se pece mazanec a beranek, tohle se u nas nikdy nevedlo. Letos bych chtela do berana udelat makovec, normalni babovkove testo nemam rada :) Vajicka varime rano, pak barvime a pak jak trubka narychlo maluju voskem, nez prijdou prvni kolednici. Nevim, jestli bych to vecer predem zachranila..
Odpovědět
Profilova fotka
karkul, no asi chci :-N Když mně se tam objevují nějaký divný skvrny nebo co. Tak je vždycky zuřivě přešmirgluju a ono je to tam za chvíli zase. Takový jako mokrý. To je divný, co? :-N Možná mám halucinace :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj, karol, já tě chtěla jen potěšit, že tam máte plicník :-) a néééééééééé, ty hned že je to ostuda!!!! Tak to černý , co je pak v bobulkách - střapečcích - na podzim na stromě je aronie (černá jeřabina) a vypadá to tedy teď u nás přesně jako u Vás...takže na podzim si vyměníme fota plodin a recepty na zavařování. Já včera tu aronii koupila i keříkovou. Musím Žandě vypěstovat bobuloviny, aby měla na podzim zásoby vitamínů :-). Fab, buď je nech tak jak jsou, nebo lak, taky můžeš napustit včelím voskem, nebo lněným olejem . Taky je možná lazura (i jakkoli tónovaná). V posledních 3 případech je pak dřevo "suché" a skoro nelesklé, jen je odolnější a nenasákavé. ene, vyaukrovala jsem starou formu na berana, tak budu zítra péct (šlehačkové těsto) a taky udělám nádivku do kulaté formy (s kopřivami a pampeliškou, s uzeným). Vajíčka dělám v cibuli , zabalím do punčochy a obatikuji na ně kytičku.) Taky tradičně jezdíme na Křivoklát a ještě nás čeká výlet - asi na Skryjská jezírka. Pádím poklidit, přijde kamarádka na Lambrusco. Večer kouknu. Užívejte volna, pa, Z.
Odpovědět
Profilova fotka
To jezdite i na velikonoce odpoledne? To u nas nehro, chlapi jsou v docela krutem stavu :-D I kdyz ten muj zas bude delat asi ridice, tak mozna bude bez ujmy :)
Odpovědět
V neděli jezírka, v pondělí Křivoklát. My to jako hodovačku s partou neslavíme, oba to "šupání" až tak nemusíme, takže neštamprlujem, počkáme kdo přijde do 10:00 (synovec, malí sousedi) a oba (tedy 3 a pes) rádi vypadnem. Většinou si dáme někdy večír rodinné grilování , otevřem víno a kluci si jdou se džbánkem pro pivo. Takový to štamprlový obcházení se v Rakovníku taky drží, ale nějak se tomu záměrně vyhýbáme. Jako neni podpantoflák :-) , ale spíš se těšíme, že je den navíc a Křivoklát je tradice.
Odpovědět
janino, já upeču berana a mazanec v neděli večer nebo odpoledne. vajíčka barvíme taky v neděli. ještě jsem se nerozhodla, jak letos. loni jsme natrhali sedmikrásky, fialky a ještě jiný malý kytky, dali na vařené nebarvené vajíčko a obvázali stužkou. letos to asi dopadne stejně nebo nějak podobně. klasický barvy nepoužívám, červenou cibuli jsem zapomněla koupit. ještě se to dá obarvit v čaji, v kopřivách, ve špenátu... štamprlujeme jen výjimečně, spíš když jdeme k někomu na návštěvu, tak si ťuknem. mílův strejda se ovšem pravidelně zlije a pak nás surově mlátí pomláz(k)ou :-D loni jsem pekla ještě jidášky, byly výborný, upekla bych je i letos, ale zase kdo to pak bude jíst. možná je upeču až dodatečně po velikonocích, až se sní beran a mazanec. v sobotu budu dodělávat výzdobu, uklízet... no a letos jsme bez výletu, protože nemáme to auto, v pondělí příjede táta. jinak jezdíme na výlety, kam nás napadne. lucko, v ikea prodávají takový něco v plechovce (nevim, lazura, olej?), je to na dřevo, my jsme tím natírali pracovní desku na lince, je to na to přímo určený. je to snad i na prkýnka. dřevo malinko ztmavlo, ale jinak je matný (žádná lesklá vrstva), na omak prostě jako surový dřevo. a není to toxický, když se to používá na kuchyňský prkýnka a plochy. jinak samotný prkýnka se taky doporučují před prvním použitím napustit olejem, klidně olivovým.
Odpovědět
Profilova fotka
To je fakt, jeste by to slo pretrit vcelim voskem. Cervena cibule dela jakou barvu? My nemame bila vajicka, mame klasicka domaci, na to jde jenom ta normalni cibule, jinak je to bez efektu.
Odpovědět
Profilova fotka
a mořidlo je co? lazura? Protože mamka má zásoby mořidel různých barev, tak bych nemusela nic kupovat my nejsme na Velikonoce v Brně, ale u rodičů, takže se spíš podílíme na tradicích, než abychom nějaké sami dodržovali. Mazance ani beránka mamka ani budoucí tchýně nepečou (no, možná udělá tchýňka v pekárně :-N ), na to máme babičku. Ta toho vždycky napeče víc (stejně jako vánočku na Vánoce). O víkendu jezdíme po babičkách, v neděli jedeme k jedné, kde se nás sejde minimálně patnáct, převažují chlapi, takže neuschnu ani náhodou 8-( :-D Přítel na hodování není, v pondělí k nám domů přijdou jen spolužáci z gymplu jinak nikdo. U přítele doma se hodovníkům zásadně neotvírá :-D Já plánuju barvit pár vajíček (cibule, červené zelí, možná lístky na obtisk), přítel si naplánoval na pondělí nějakou akci s kamarády, takže žádný výlet nebude. Tak se možná pustím do starých skládacích židlí, které bych chtěla na balkón. Rodiče přítele totiž budou kupovat nový zahradní nábytek a mně se tyhle strašně líbí x-) Jo a ještě jedna moc příjemná tradice se u nás dodržuje. Každý musí mít něco nového na sebe, aby ho nepokakal beránek :-D Tak jsme si včera udělali radost - přítel košili, já balerínky a sukni. Jo a psa jsme dali otrimovat :-D ene, červená cibule dělán takovou cihlovou. Aspoň podle mých informací. Zatím neodzkoušeno.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem vzdycky u rodicu, obcas tam zajdou jeste spoluzaci ze zakladky nebo kamaradky ze zakladky bracha a tak. Nove obleceni se u nas taky vede, taky moje nejoblibenejsi tradice :-D My jsme si s Anezkou nadelily nove boty - ja vcera troje a Anezka jedny dneska :-D :-D
Odpovědět
hm, tak tradice nového oblečení fungovala, když jsme byli malí a menší. co jsme dospělí a samostatný, tak nic :-D bert na trimování půjde taky až po. z cibule je to takový nahnědlý, cihlový. taky nemáme bílý vajíčka, dělám to normálně na domácí, hnědý.
Odpovědět
Profilova fotka
Mrknete do vetese na mmb, nick hanulilinka - krasny porcelan. Nejvic me ale stejne zaujalo struhadlo na cesnek :)) To chci poridit uz delsi dobu.
Odpovědět
Profilova fotka
karkul, u nás v rodině se to taky už nedodržuje s tím novým oblečením. Ale já to dodržuju. Aspoň mám důvod si něco koupit :-D ene, něco je opravdu moc hezký x-) Já bych si do budoucna přála čistě bílý porcelán, samo že trochu do venkovského stylu ;-) A až budu velká, tak chci polévkovou mísu. Na to se strašně těším :-D A omáčník a hezký čajový servis. A všechno budu občas používat, žádná vitrínka! U nás se vůbec takové kusy nádobí nevyužívají a mně je to líto, aspoň jednou za čas by se mělo hezky prostřít x-) A na co je takové struhadlo na česnek? Já česnek storuhám na normálním =-) Lis nepoužívám.
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle vede http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2... :-N :-N Struhadlo na cesnek je ve vysledku neco jako od struhadla a neco od lisu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kajo, neco pro tebe http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2...
Odpovědět
ene: boduješ, ten květináč by se perfektně hodil k tomu obrazu s jelenem! oujee ! :-D
Odpovědět
jj, taky chci ty bílý silný talířky.. jednou ;-) ale polévkovou mísu mám, jsou v ní šišky, svíčky a andělík. omáčník nemám, ale taky ho plánuju. a plánuju jich víc, jeden si nechám na omáčky, další použiju jako květináče nebo vázy. čajový servis mám nádherný, používám ho pořád, to kafe z toho chutná úplně jinak než z těch moderních hrnků x-) ene, nahoď přímý odkaz na ten porcelán, já se na mmb neorientuju :-N
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?use...
Odpovědět
tahle je úplně přesná, tenhle vzor mám doma http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=1... jak zjistím, odkud ta paní je?
Odpovědět
Profilova fotka
Z Brna.
Odpovědět
kuk http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/C...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?