Menu Forum

Chalupa - cottage, vintage a stará patina

18. kvě 2014  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
Registrovala se 6. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2128 příspěvků. Region Brno.
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
Registrovala se 6. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2128 příspěvků. Region Brno.
  • Sním o domě
    Region Brno
 tak já mám jen 6 vajíček a nevím co s tím.. dostal jinak samý kindervajca emoticon
Kajo, je krasna.. já toužím po nějaké krásné terině co mi vyrazí dech, ale na aukro mi příjde jinak vše skoro stejné a sadu bych zatím asi nevyužila.. nojo, kam to dát v provizorních 33m emoticon
13. dub 2009 ve 22:48  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 http://www.aukro.cz/item608989749_pouzdro_na_destniky_lidova_vysivka_porekadlo.html

tak tohle jsem ještě neviděla emoticon emoticon emoticon
13. dub 2009 ve 22:50  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9987 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9987 příspěvků. Má 2 přátele.
 to je hezká blbůstka emoticon ale přijde mi, že za to chce moc peněz. teda asi ne, je to zřejmě nějaká raritka, ale já bych za to tolik nedala.
mně vyrazila dech ta z mmb, protože je fakt naprosto ve stejném designu jako mám hrnečky. ale paní je z brna, to už se mi to s poštovným zdá moc.
nevim to úplně přesně, ale my nebudeme mít tu výměru o moc větší, je to do 40 m2. ale je fakt, že jsme to tady překopali od podlahy, já jsem kouzlila s každým centimetrem, takže nám se sem vejde dost věcí. taky máme k dispozici na zahradě takový zděný přístěnek, tam máme zahradní nábytek, gril, květináče atd.
13. dub 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 tak to domluv, já ti to v Brně vyzvednu a pošlu levněj :D

no máme 1+1.. klasika pokoj plus kuchyn a koupelka pruchozi na wc.. hruza des... ja uz tak chci baracek.. ! Taky kouzlim s kazdym centimetrem, ale permanentne nabytek prodavam a kupuju emoticon ted resim ten stul.. asi fakt půjdu do té bílé.. všechno jsme dřív řešili ikea světlým dřevem a postupně se toho zbavuju a nahrazuju bílou.. ale jde to pomalu, když si řeknu, že to mám jen na rok, rok a půl a kdoví, jestli to půjde do novýho, což bych samože chtěla, ale znáš to.. emoticon
13. dub 2009 ve 23:03  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 myslela jsem to tak, že by se mi to nevyplatilo s jakýmkoli poštovným emoticon jen za tu terinu chtěla asi 260,- + počítám tak kilčo poštovný, určitě poslat jako křehký... to za tu cenu mám celou tu svojí sadu a kus poštovnýho z krumlova emoticon ale díky emoticon
já už taky moc chci baráček, ale budu si na něj muset nějaký ten rok počkat (a kdoví jestli). už teď mám ale v hlavě, jak bude vypadat, co tam chci a co tam nechci a tak. zase si řikám, že je lepší, že nestavíme hned, člověk má aspoň dost času si všechno promyslet, srovnat, zjistit, jak fungujeme jako pár a jednou i jako rodina, tj. jaký jsou naše potřeby, kdo ráno první vstává a tak. to si myslim, že je u domu taky hodně důležitý.
no já mám toho času na přemejšlení ještě opravdu hodně emoticon
13. dub 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 Kajo, jak mas v albu fotky misticek ( na capucino) tak jsou podobne v hypernove ve vyprodeji za 9kč .. emoticon čtyři barvy.. jemně pastelové.. už je mám doma .. zítra v nich bude puding :D
13. dub 2009 ve 23:10  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 ju? tak to gratuluju! já ten jejich tvar miluju.
jaký maji barvy? já zas až tak moc ty pastelky nemusím, i když uznávám, že se na green gate krásně kouká. doma mám ale radši svoje rustikálnější motivy a barvy.
13. dub 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 tak můj drahý má jen pár požadavků jako dvojgaráž, velká vana a na zahradě kůlna na rybářské potřeby a místo na jezírko pro kapříky emoticon takže zbytek je na mně.. jen vím, že do novostavby ne, takže raděj koupíme starší domeček, baráček a narveme do něj mega, dva ale bude to ONO. takže hledáme ten polotovar ale nic.. takže splatíme auta, ať nám daj co největší hypo, pak požádáme o hypotéku naruby a do půlroku si prostě musíme vybrat, jinak bychom asi do šedesáti hledali a hledali emoticon
13. dub 2009 ve 23:17  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 maji svetle zelenkavou, svetle ruzovou, modrou a zlutou.. zitra kdytak hodim foto.. emoticon
13. dub 2009 ve 23:18  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
Registrovala se 13. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8999 příspěvků a 20 alb. Má 13 přátel. Šluknovský výběžek, Region Děčín.
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
Registrovala se 13. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8999 příspěvků a 20 alb. Má 13 přátel. Šluknovský výběžek, Region Děčín.
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Kajo, jakou mas predstavu o baracku? emoticon Ja ladim porad jenom vnitrek, o vnejsku a nejakem hlubsim usporadani zatim nemam sajn. Ted zas cely vecer sedime nad katastrem a hledame, kde je nejaky volny fous mista.. emoticon
13. dub 2009 ve 23:20  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 jof, jak moc starý chcete ten starší domeček? je to asi dva roky, kdy jsme poprvé začali uvažovat o domečku, já jsem byla taky plná ideálů, že si koupíme starý domek (takový ten vyloženě starý, z 20. let nebo i starší), krásně si ho opravíme a paráda.
ale už jsem od toho ustoupila. taky nejsem příznivcem novostaveb, nemají ducha, většina novostaveb, co znám, jsou moderní nevkusné krabice, všechny nastejno... ale ten starý domek - tady v okolí i za vyloženě ruinu 3 mega není problém (přece ta krásná ovocná zahrada).
minimálně 2 mega do toho narvat. teď nevíš, co tě čeká, až vytrháš podlahy, omlátíš trochu omítky... dneska jsou mnohem přísnější normy než před x lety...
nechci tě od toho odrazovat, určitě je super, když se někomu podaří zachránit starý dům a citlivě ho zrekonstruovat emoticon ale je to určitě otázka peněz. a ty mi bohužel zatím nemáme. nevím, co bude zítra, třeba vyhrajeme ve sportce (kterou nesázíme), nebo zdědíme jmění, nebo co já vim (nebo z nás budou bezdomovci), a pak bych o tom starým domečku mohla krásně uvažovat.
ale v naší současný finanční situaci bohužel přichází v úvahu jen nechat si postavit dům nový. sice bych chtěla, aby vypadal jako starý.

ale neber to špatně, jen, že já jsem tak taky uvažovala.
13. dub 2009 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 ene: to bude asi na Karolinu, co? ja jsem Karla emoticon
13. dub 2009 ve 23:23  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 jani, chtěla bych obdélníkový půdorys, v metrech ti to neřeknu, nemám takový odhad.
na jedné delší straně uprostřed bych chtěla takový ten přístavek... víš, co? radši hodím něco do alba, to bude lepší, nejsem schopná to popsat emoticon
nechci bungalov, chci patro a zvýšené podkroví. chci obdélníkový půdorys s takovým výčnělkem uprostřed delší strany domu, tam by byl vchod (veranda).
chci klasickou střechu, žádný vykýře a jiný zbytečnosti, který zvyšujou riziko nekvalitní střechy.
chci bílá dřevěná nejlépe špaletová okna (ha ha) a nějakou přírodní fasádu, takovou, jaká bývala na starých vesnických staveních.
něco hodím do alba.
13. dub 2009 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 jof a jaký ty mističky sis koupila? nehodily by se ti k tomu zelenkavý hrníčky na kafe (takový menší, koupený kdysi v ikea, my je nepoužíváme, jsou jako nový, nemám je komu dát).
13. dub 2009 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 jo jani, to jsem zapomněla, vydražila jsem si ten šicí stroj z mníšku pod brdy, jak jsi mi na něj dala tip, a ještě tohle http://www.aukro.cz/item605050564_stary_okrasny_kvetinac.html
ale zjistila jsem pozdě (já mám dneska den), že ten stroj nemá ten klasickej kovanej podvozek emoticon takže ho možná postoupím dál, případně se s prodejcem dohodnu, že mu zaplatím výlohy za aukci a nevezmu si ho.
nebo si ho vezmu a něco s nim udělám emoticon
13. dub 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 tak po kom co zdědit nemáme a ve sportce štěstí nemáme, ale zase aby se nám podařila postavit dobrá novostavba, to je asi takové štěstí jako to ve sportce. Většina firem tě ošídí, napálí, nadělá ti spoustu seků a ani jeden z nás tomu technicky nerozumí no a najmout si nezávislého dozorce, taky bych mu nevěřila. Je nevýhoda, že jsme v Brně... kdybych bydlela v rodném městě, tam si to moc lidí nedovolí, tam se znaj.
Návrh a plány bychom měli asi zadarmo ( teta a strýc architekti ) ale ten zbytek.. bojím se jen domyslet zvlášť pri predstavě mého drahého s vrtačkou v ruce emoticon
No a pokud ten domeček bude po částečné rekonstrukci, tak bych se toho ani snad nebála,.. vím, kolik to může způsobit starostí, takové ty opravy, o čem člověk předtím neví, ale dokud na nás nebude padat střecha, budeme optimističtí emoticon
13. dub 2009 ve 23:29  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 máš někde foto těch hrníčků? nebo neprodávaj se ještě? ( ty mističky.. nemohla jsem se rozhodnout, tak mám od každé barvy jednu .. ladí mi v lince, takže nekazí dojem interiéru emoticon )
13. dub 2009 ve 23:31  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 jsou to ty nahoře, ale řekla bych, že skutečná barva je světlejší
http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Bydleni/#136.JPG
v nabídce ikea jsem je nenašla.
13. dub 2009 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 tak ty asi ne, ale děkuju emoticon
hledám hrníčky s podobným vzorem : http://www.aukro.cz/item605168902_pudni_nalez.html ale nikde nic emoticon
13. dub 2009 ve 23:43  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 nevadí, určitě se někdo najde, komu udělají radost emoticon
tak v albu něco je emoticon
13. dub 2009 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 tak ten třetí návrh bych brala.. ale všichni mně odrazují od patrového baráku.. že komu by se chodilo do patra emoticon no ale už pro to podkroví.. emoticon
13. dub 2009 ve 23:50  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 No, to je od tri mega vys na klic.. Patrovy barak je v pohode, tem kecum okolo neverim, jenom si ted nedovedu predstavit uklizet neco vetsiho nez 2+1, kdyz ani to nejsem schopna uklidit najednou emoticon Ale ten posledni vypada zajimave, neverila jsem, ze neco takoveho jde emoticon) Jenom je teda mega, i kdyz to na papire tolik nevypada emoticon Nebo ne, je normalni, ale draaaahyyy emoticon
13. dub 2009 ve 23:53  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 jj, to je pravda, na stáří je patro pitomý, ono i na mládí jsou ty schody otravný emoticon
ale mně se patrový domky líbí, naopak nemusím ty bungalovy. taky se tím šetří zastavěná plocha.
a vůbec - musíš to naprojektovat tak, aby ses na stáří mohla uchýlit jen do přízemí a v patře nechat pokojíky pro děti, až přijedou za rodiči na víkend emoticon si to maluju co? emoticon
13. dub 2009 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 no aby se ti tam nenastěhovali vlastní rodiče do patra na stáří.. emoticon tuhle verzi taky znám.. chtěli tam mít velký pokojíky pro děti a teď tam maj rodiče emoticon
13. dub 2009 ve 23:56  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Ani moc nemalujes emoticon Jsem spocitala, ze kdyz postavime tak do trech let, Anezka pujde treba v patnacti na intr, to mame 10 let cisteho casu, kdy dite potrebuje vlastni pokoj. Hypoteku mas na 30 let... nakonec jsem si spocitala, ze se mi patro nevyplati emoticon
13. dub 2009 ve 23:57  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 hm, my jsme kousek od prahy, takže s intrem nepočítám, to možná až jednou, tak kdyby třeba šli na vejšku někam pryč. navíc, jak vidím dnešní děti, ty se drží u rodičů co nejdýl emoticon tak nám by se asi vyplatilo.
no uvidíme, zatím nic nestavíme ani neprojektujeme, tak si můžu snít a vymýšlet.
základ je ale stejný, žádný balkonky, sloupečky, stříšky a blbinky. jednoduchý dům, který funguje.
13. dub 2009 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jofiel
14
  • Sním o domě
    Region Brno
 drží co nejdýl? sakryš.. porušuju statistiky.. já si pár dnů po maturitě sbalila batoh, notebook, nejoblíbenější hrníček a stěhovala se 200km dál emoticon emoticon
mám kousek za barákem něco podobnýho jako popisuješ karkul.. super sloupečky, andílci na koulích na plotě, růžová fasáda a v otevřené prosklené zimní zahradě ,,prastarý" nábytek z německých katalogů typu SchafferB emoticon
14. dub 2009 v 00:06  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 hmmmm, tam by se mi lííííííbilo emoticon
14. dub 2009 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Bridile, ja sla uz na konci druhaku, ale o to nenapadneji emoticon kdy jsem s nim preci musela spat v byte, abych s nim mohla jezdit rano do prace na praxi emoticon emoticon
14. dub 2009 v 00:10  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 I kdyz vlastne on zas vydrzel u rodicu do 29 a stehoval se (kvuli me) az po tricitce, takze jsme vlastne smesny prumer emoticon emoticon
14. dub 2009 v 00:11  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš