Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
tak ten můj vlastně taky do 29 ti bydlel u rodičů a jak je mu teď dobře.. :-D úplně mně hřeje na hrudi, když jsme u jeho rodičů a on už škemrá, že chce domů... x-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Fuj tajxl, to je hodin, plavu spat, brou :) Je fakt zajimavy, ze cim vic deti spi pres den, tim vic spi v noci. Paradox, ale je to tak, nechapu :-N Kazdopadne kdybych si to uvedomila vcas, nemusim tu strasit uz peknou dobu :-D
Odpovědět
tak já jdu taky kopat do duchen.. dobrou noc a hezké úterý ;-)
Odpovědět
zdar kráčmery, kde se dneska flákáte?
Odpovědět
Profilova fotka
Myju okna 8-) A jak jsem tak sundala kytky a polozila je na komodu vedle televize, najednou vam to tak rozsvitilo celou tu stenu.. :-N Nevite o nejake pekne kytce, ktera ma rada stin?
Odpovědět
ene: bananovnik nebo zamioculcas... jojo, dalsi smirak... 8-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fakt bananovnik? :-N Clovek by rekl, ze bude na slunicko :) Neco na zpusob palmy by bylo asi idealni. Neco kvetouciho do stinu asi nedam, co? :-D Ja umim pestovat jenom benjamina a ibisek :-N Zamilovala jsem se do fenixe a on mi chcipl ;-( Zlomil mi srdce, mrzak jeden |-| Smiraku, jsi Grej? :-D Ja si tyhle zkomoleniny moc nepamatuju..
Odpovědět
nevim, co je grej, ale vim, že šmírák kupuje moc krásný ozdoby, kterejch já potom polovinu rozflákám :-p s kytkama jsem na štíru, já zahubim všechno, ať je to stíno nebo světlomilný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja je musim mit vypaskovany vedle sebe na jednom okne, jinak je nejsem schopna zalevat. Ale na te komode to vypada fakt skvele, tak tam neco musim dat. V jednom pokoji to snad uhlidam :-N
Odpovědět
stipem drevo, v pauzach vesim pradlo :-p . Jani stinomilna a nenarocna je jeste jedna rostlinka,ale vydrz, musim si vzpomenout na nazev. V patek jsem chytla strevni chripku a vidim, ze se to projevuje i jinak nez jen prijmy a blindenim :-p :-D
Odpovědět
ene: Grej? asi ne... nebo to nechapu... jinak bananovnik stopro, mela jsem ho v rohu v knihovne a bez problemu... ani dracene se tam tak nedarilo, ale opravdovy nezmar je ten zamioculcas... http://www.katalog-rostlin.cz/rostlin... tady sice pisou polostin, ale i ve stinu se mu moc darilo... Karkul: neboj, nejsi jedina, nez jsem je nalepila na venec, asi 5 jich padlo za vlast... ]-(
Odpovědět
ahoj, kdyz vse klapne a daji nam hypoteku, tak budeme kupovat krasny byt v nastavbe na cinzovnim dome a moc rada bych ho zaridila nejak "nemoderne" :-D hrozne se mi libi takovy ten venkovsky styl, coz do panelaku moc neslo, ale i tak mame soucasny byt v panelaku zarizeny spis " po staru" (drevo atd...) doufam, ze tady na te diskuzi najdu inspiraci na zarizovani ;-) mmmk : mame stejnou kuchyn ;-) tedy samozrejme jine usporadani skrinek. x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ene - tlustice je dobrá do stínu. Mám jí ve tmě a jde to :-) Jo,jo další šmírák :-D :-D
Odpovědět
Ahoj ženy, do stínu: kapradiny, břečťany, vše okolo begonií a fuchsií. pro karol, tak nějak jsem si vzpomněla na ten žlutý květináč:http://www.aukro.cz/item606410734_mlecenka.html#gallery někdo chtěl kytičky:http://www.aukro.cz/item607401483_porcelanovy_servis.html bury, tlustice je prostě bomba kytka :-), mám je moc ráda, zapomínám zalívat a ony se ještě radují!
Odpovědět
Profilova fotka
Xmarg, tak asi nic, na koni byla nejaka takovahle zkratka a oslovala se tusim grej :-D Predelavali nebo delali pristavek na rodicu barak.. Zamioculcas zni silene, ale vypada nadherne! Tlustici jsem nekde mela.. bud se tu jeste nekde mezi bordelem na policich vali kvetinac se suchym stonkem uprostred nebo jsem ji uz vyhodila v dobach, kdy idealni frekvence zalevani byla jednou za ctvrt roku :-N Kyticky! To je presne sada k tem dozam, co mam :-o Akorat ta cerna mi prijde takova brutalni a zlate prouzky uz vubec nemusim... na te me sade uz jsou spravne osmatlany :-N Moc tam toho napsanyho k tomu nemaji 8-( Ocekavala bych alespon informaci, kolik je tech hrnecku..
Odpovědět
Jani, tlustice je fakt nenarocna, i kdyz ja ji mam tak v polostinu , jak pise berry fuchsie a begonky taky. Ale co je nenarocne na udrzbu, tak jsou kaktusy vesak - Rhipsalidopsis gaertneri nebo schlumbergera truncata. Stinov je taky pilea cadierei a pilea spruceana, pekne vypada i maranta leuconeura erythroneura. jeste bys mohla zkusit kapradinu davalii. Momentalne me nic jineho nenapada, takze jdu pokracovat v praci. jak si na neco vzpomenu ozvu se ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja uz hrozne dlouho pokukuju po dracene, mama me porad odrazuje, ze ji hnednou listy a je hrozne citliva.. Ale asi do ni pujdu :) Az bude prilezitost, vlitnu do kvetinarstvi a uvidim, co se tam najde. Nejakou povrchni predstavu uz mam a necham se prekvapit :))
Odpovědět
Profilova fotka
Uf, to je cena :-S http://www.aukro.cz/item609183942_jid... Ale tohle je krasa x-) http://www.aukro.cz/item609357112_oma... Konecne neco bez zlata, ale ta cena pujde pocitam k petistovce :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ene - dracenu mám taky. Taky na místě, kde moc světla není... Sice vůbec neroste, ale žije :-D Už asi dva roky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska byla hezka Chaloupka x-)
Odpovědět
a když si vzpomenu, že naši měli celou pomněnkovou jídlení sadu... |-| jani, dracenu nebrat. když to tak čtu, budeš na tom s péčí o kytky asi jako já a u mě dracena není hezká :-D berry, jokostná mléčenka x-) vůbec jsem tam nechtěla lézt, ale jdu se podívat, co je novýho na aukro :-p
Odpovědět
zvláštní http://www.aukro.cz/item610562532_por...
Odpovědět
Profilova fotka
Bry den, ja vam sem zase neomalene lezu, ale tentokrate abych podekovala pani karoline pé za jeji ochotu, pac uz mam co jsem chtela a zde je ilustracni foto: http://www.fler.cz/zbozi?id=184589 na doplnkovych obrazcich je vdiet i stara skrin hodici se sem do tematu, toz nechci nikoho drazdit, ale je od popelnic :). Budu z ni ted sundavat barvu a pretirat ji nanovo. ach ach ta keramika a porculan, to me bere :) asi se na to aukro taky naucim:) a podarilo se v Brne najit ten sici stoj / stul?
Odpovědět
óóó můůůj božeee (čendlere) :-D kterej barbar dal k popelnici takovej poklad? a u jaký to bylo vůbec popelnice? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
asi čendler, mno, teda ono to bylo u popelnice a tam si to dokonce NIKDO nevzal, takze to odvezli panove do technickych sluzeb. mno a ja to pak dostala jako bonus k litinove vane, pro kterou jsem si tam sla do zahrady :). Rikam to porad, prijed, bajecne si zachytas :)
Odpovědět
asi přijedu, dneska mě všichni štvou, potřebovala bych svou litinovou vanu i oprýskanou skříň :-| nebo nohy na stůl a čaj x-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, ja si vymyslela, ze nutne potrebujeme odvest starou televizi do technickejch, ze bych se tam porozhledla, a manza uz to domluvil v praci, ze si ji vezmou na soferku :-p Stejne ho tam dostanu ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
nerikej ene, ze bys nenasla neco moc velikyho, co by bylo nutne potreba tam odvezt :) karkule a ty koukej prijet, pac mam pro tebe omacnik (a prekvapeni :))
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj dámy ;-) dneska škola od rána do večera, teď mám konečně volno, tak vegetím v knihovně :-) karkul, ta jídelní sada, co jsi prošvihla je náádherná x-) To je přesně něco, co bych chtěla. Teď by to teda šlo do skříně za dalšíma věcma, který se mi nikam nevejdou (kdo před lety říkal mamce, že rozhodně nechce nic do výbavy, aby to pak léta jen nestálo ve skříni? :-N ). Mně se nelíbí servisy pozlacený nebo postříbřený a ty s velkými vzory, takže tenhle je bomba x-) jo a já jako občasná Brňanda bych ti mohla nádobí vyzvednout a při eventuálním westím srazu předat. Takže kdyby sis to rozmyslela. Ale bůhví kdy by se k tobě nádobí dostalo. Jestli vůbec :-D baráček - já to mám přesně jako karkulka. Teda jen s tím, že jsem chtěla bungalov, teď už ne, jedině se sedlovou střechou. Chtěla bych podkrovní, nemám tak přesnou představu jako karkul, ale rozhodně nechci nic okázalého, žádné vykýřky apod., chci barák jednoduchý, navenek skromný. Taky se mi líbí představa zrekonstruovat starý domeček (nejvíc se mi v nich líbí ty haly, ozdobná zábradlí na schodištích...), ale 1. na ty, které se mi opravdu líbí, nikdy mít nebudeme. 2. šílená dřina, člověk nikdy pořádně neví, do čeho jde. Přítelův tatínek je zedník, takže v tom máme velkou výhodu a vím, že vše bude podle nás :-)
Odpovědět
jévé a kdy, kdy mám přijet? jakej omáčník proboha? =-) to je zase nějaká alotrije
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?