Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
jo a ještě jsem chtěla napsat bungalov stále ještě nezavrhuju a to z jediného důvodu - bojím se, že až najdeme konečně pozemek podle našich představ (bojím se, že nikdy), tak si tam právě přízemní domek postavit budeme muset. Někde existují určitá nařízení, podle kterých se člověk musí řídit (barva střechy, počet pater apod.). Na jednu stranu jsem jejich příznivcem, nesnáším ty okraje vesniček, kde vedle sebe stojí podnikatelské baroko a strohá vila :-p Na druhou stranu samozřejmě nechci, aby mě to nějak omezovalo. Přítelovy rodiče například kvůli tomu bydlí v krychli, nemají střechu a to přesto, že ji chtěli :-( ale obzvlášť v té době byl člověk rád, že může stavět... schody - už tolikrát jsem slyšela nadávat lidi na běhání po schodech. A vlastně je asi chápu. Ale... Už tolikrát jsem slyšela, že by babička/dědeček už nechodili, kdyby neměli v domě schody. Pár schodů člověka nezabije (samozřejmě jsou situace, kdy to opravdu nejde, proto bych chtěla mít v přízemí malou pracovnu, která by se dala v budoucnu předělat na ložnici). V posledních měsících dělám v rámci studia docela zajímavou práci - rozhovory se starými lidmy (80 - 90 let). Jsou zaměřené na určité téma, ale i tak se dozvím spoustu informací z jejich běžného života. A já nestačím zírat! :-o Ty osmdesátileté babičky chodí každý týden na desetikilometrové túry, starají se o chalupy apod. Opravdu mi to hodně dalo a zjišťuju, že nejhorší, co může starší člověk dělat je odpočívat (ve vlastní rodině potvrzeno na 100 %). Ale to už zabíhám. Prostě schody nevidím v tomhle jako problém. A myslím, že i třeba kvalitním projektem se dá zabránit zbytečnému běhání do schodů.
Odpovědět
fab, moje řeč, i patrový domek se dá postavit tak, aby ho mohli užívat starší/staří lidé. k té zástavbě - my bychom rádi pozemek ve starší zástavbě, ne někde na okraji vedle toho růžového domku s andělíčky. ale to je asi fakt holá utopie, tady získat pozemek ve starší zástavbě = koupit pozemek, na kterém stojí starší domek = investice cca 3-4 mega. což mi připomíná, že zavolám babičce, jestli jí padla ta první ve sportce.
Odpovědět
Profilova fotka
karkule, si chtěla omáčník, jsem tu někde četla a mě nejčko jeden přebývá (v boudě budce) :) přijeď kdy chceš, já jsem ready :). pozemek ve staré zástavbě aj s domkem jsme taky chtěli. s mým příběhem ale každý den děkuju všem nadpřirozeným silám i JÍ, že mám dům nový. osudy si halt někdy nevybírají, že? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jeve, to by me zrovna zajimalo :) Novy jste staveli nebo kupovali?
Odpovědět
Profilova fotka
mno a ještě jsem chtěla k té Tvé úžasné zahrádečce na rajčeti - že to , co tam máš napsaný jako sasanku, tak to je čemeřice, ju? :) teda bez otazníku, jakože rozšiřuji zahradnické obzory :).
Odpovědět
Profilova fotka
karkul, na pozemek ve starší zástavbě jsem ještě nenarazila. Jedině ten starší domek, jak píšeš. To jsem zatím neřešila, ale asi by to finančně nebylo moc výhodný :-| Taky bych měla začít sázet :-D A ještě ti musím pochválit to album. V tom projektu se mi líbí hlavně kuchyně - 16 M2, to se u typových projektů jen tak nevidí, navíc tak šikovně oddělená od obýváku těmi velkými dveřmi (já nechci propojenou kuchyni s obývákem nebo alespoň ne tak, jak se to teď dělá). A ještě ty vany - v tom se taky shodnem. Rohovou ne, tchýňáci ji mají, nikdo ji už skoro nepoužívá :-| A ty na nožičkách se mi líbí moc, ale ty ceny :-S
Odpovědět
Profilova fotka
jo, karkul, nechceš prozradit tvůj zdroj? Kde jsi našla ten projekt? Jsou tam nějaké dánské / holandské / jiné skandinávské nápisy :-N Já pořád koukám jen na ty český a ty už znám snad všechny... Klidně do IP
Odpovědět
jévé, to já vim, že je to čemeřice, jen jsem měla ten den mozek v čistírně, takže u plicníku byl petrklíč, u toho jeřábu nebo co (teď mi to zase vypadlo) mám ptačí zob a u čemeřice mám jednou sasanku a podruhý černuchu :-D :-D hele, já jsem kozel amatér, moje dracena vypadá jako dietní kroucená vrba :-D fab, to já bych zase ten spojený obývák chtěla, ale chtěla bych tu místnost do L nebo resp. takové nedokonalé U (ten kuchyňský kout by nebyl tak dlouhý jako na druhé straně obývák. jídelní stůl by byl od kuchyně oddělený tou zídkou, aby se při vaření dalo konverzovat. no a u vnitřní zdi by byl krb nebo ideálně kamna s pecí (cha cháááááá, kdyžtak si ji nakreslim), který by ty dvě místnosti opticky oddělily. ale nechci tam dveře. prachy navíc, práce navíc, úrazy pobíhajících dětí a zvířátek navíc. ten projekt jsem našla na nějakém skandinávském blogspotu, ale konkrétně už fakt nevim :-S
Odpovědět
jo a k tomu projektu - to jsem tam dala jen tak pro oko, v podstatě to není daleko od toho, co bych a jak bych, ale není to úplně ono. třeba tu kuchyň bych přesunula na druhou stranu nad tu tm a wc, obývák by pak stačil menší. dole bych chtěla menší koupelnu se sprch. koutem bez vaničky a nějakou malou místnost, kde by mohla být pracovna, pokoj pro hosty, později ložnice. nebo by tam ta místnost ani být nemusela, myslím, že jednou by se dala udělat ložnice i z části obýváku. no to předbíhám. nahoře je to celkem ok, až na tu část s tou sedačkou, tam bych spíš chtěla větší koupelnu, abych využila to okno ve výklenku. to by bylo božské x-)
Odpovědět
Profilova fotka
To jsou docela slusne predstavy, s tema uz se da kouzlit :) Jenom to chce pred tim projektem mit pozemek :-D Kuchyn rozhodne na sever, pripadne na vychod, nikdy ne na jih nebo na zapad, jak to ted cmaraji ti matlalove hodne treba do bungalovu :-S
Odpovědět
bláho, kuchtit v létě v jižní kuchyni :-p kuchařova smrt :-D hele, nebuď chytrá, to je mi jasný, že na stromě si to nepostavim :-D však mi zatim nic, my hudebníci. jen si tak teoretizuju a sumíruju.
Odpovědět
hele, proč jsem v jedný větě napsala mi a v druhý my, když správně je to druhý? protože mám hlad. jdu udělat něco k večeři.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ja nejsem chytra :-D Jenom jsem tim chtela rict, ze muzete najit projekt snu, presne podle vasich predstav a pak sezenete pozemek s opacnou orientaci a je to v haji. Asi taky zacnu projektovat domek z venku a vnitrek se nejak udela, tuhle variantu jsem uplne vypustila :-D :-D
Odpovědět
tak a bastafidli napiste mi jedinej srotak v Brne, kde jsou poklady ;-) :-( :-o ! ( ale radej do IP, pac by mi to nakukovatelky vybrakovaly :-p :-D ) zitra tam jsem jak na koni ( teda jak na sicim stroji ktery chci ulovit :-N ) !
Odpovědět
Profilova fotka
jofiel ja se snad na ty stroje zamerim a nejakej ti poslu :). ale za poctu bys dala vic nez za lov ve dvorech. jak to dopadlo s tou objizdkou ? asi nic moc, nechci te nejak zlobit, to zase ne, ale je mi fakt divny, ze v tak velkym meste by se nenasel jedinej plonkovej sici stroj ...? :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Vy mi davate.. nadhodila jsem to doma a mam zakaz se hrabat na skladce :-N :-N Zitra asi soupnu Anezku k rodicum a pujdu na vypravu :))) Jak to tam chodi? To jako na vratnici zasomrujete, ze se chcete podivat, co tam maji a oni vas tam nechaji hrabat? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ene: jo :)
Odpovědět
Profilova fotka
Fab, nadhod mi prosim nejake odkazy na projekty, resp. vsechny co mas :-D (do ip nebo na mail, sim sim |-| )
Odpovědět
jeve.. nenašel.. já už i upouštím, že z toho budu mít stůl a asi si natruc koupím tenhle : http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... nebo http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... jinak už asi nevím nebo chodím do špatných šroťáků.. kde jsem byla naposled, tam by mi nedovolili vynést ani větvičku ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak jsem zjistila, ze asi uz chapu, proc se nema porizovat novy nabytek, dokud jsou deti male :-N Ta bila komoda ma uz okopany spodni suplik, jsou na nem cerne smouhy od kolecek kocarku :-p Nas milacek dneska http://www.modrykonik.cz/album/view.p... - zatimco jsem chystala veceri, takhle se obslouzila :-p
Odpovědět
ene: po mamince ? :-D
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item607413590_kra... :-o
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item611317050_sta... tohle by šlo vytunit na super kompostovač !
Odpovědět
Profilova fotka
Po kom radeji nechci domyslet :-N Byt ten hrnec bily, tak se necham ukecat :)
Odpovědět
ja podobnej na aukru koupila svetle modrej a budu ho přelakovávat :-D takže já .. nemít jeden na cestě.. nechám se ukecat :)
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item606639280_mus... se picnu..
Odpovědět
tady jsou moje ulovky, ktere jsem si pritahla z Cr ;-)
Odpovědět
fabienne, mně se původní stav dřeváků líbí, nic bych s nima nedělala :-N :-D ale takhle vypadají tak surově přirozeně, takže OK ;-) zdino, z jakého dřeva je vaše linka? objevila jsem firmu na dvířka, ale je polská a sídlí až někde v osině... :-N (koukala jsem na mapu a je to až někde ....). Pokud jde o české zastoupení, tak uvádí nějaký email, žádný telefon, informace kusé, ale polské stránky jsou celkem velké. Jenže neumím polsky :-| =-) :-D Asi nejvíc se mi líbí řada stylových dvířek http://www.drewpol.pl/index.php?c=ofe... V ČR jsem koukala na Probytex, ale ty mají mnohem menší výběr a hlavně se nám ozývá, že volané číslo neexistuje =-) Přitom jsem s nima zhruba před necelým rokem mluvila :-| Udělají jakékoliv rozměry a prodají jakýkoliv počet kusů. Ostatní dvířkové firmy dělají asi jen folii nebo jsem si žádných dřevěných dvířek nevšimla.
Odpovědět
Jinak mám stále v záloze dvířka Ikea Adel (bříza), ale štvou mě, že je vybledli. Ještě minulý rok ta bříza byla krásně blištivá a dozlata a dávali k nim jiné sklo. Teď tam je mléčné s průhledným rámečkem po obvodu.
Odpovědět
z Polska vám můžu sehnat cokoli :-D jinak Karkul, dala jsem do alba ty misky kus 9kč ale když se tak dívám, tak jsou oproti těm tvojim pěkně hovadské a navíc chybí ta nejhezčí světle zelená.. v té mám teď bramborový salát před sebou :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?