Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
mas skvely caas na poslednim prispevku :-D
Odpovědět
pravda.. já tak hezky půlnočně přispěla.. asi proto jsem dnes vstávala až v 11:00 :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Do Dokončení RD svépomocí - vánoce 2009 jsem napsala, jak pokracujeme s pozemkem, kdyby to nekoho zajimalo :-p Vztekame se uz od vcera... A abych chaluparsky prispela, vcera jsem koupila mame v hrabarne proutene kresilko za stovku 8-)
Odpovědět
holky , hledam navod na dratkovani a jeste jsem ho nenasla :-( . Nevite?
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.kubesova.cz/dratovani_nadob
Odpovědět
Janiiiii , to je vono :-) . Diky . Ja byla na urbio. mysteria, brydova a atd. Tohle jsem asi prehlidla :-S
Odpovědět
no já už mám dnes za sebou taky kus práce.. ulovila jsem na aukru jednu paní, co prodávala nábytek ze starého bytu.. no a tak jsem jí napsala... a v sobotu se jdu do toho bytu kouknout, co tam má za poklady x-) !
Odpovědět
to ti zavidim ;-) . Hned bych tam sla s tebou ;-)
Odpovědět
zdina: no jeste nevim, jestli je co zavidet, treba tam ma opravdu jen strasny kramy.. ale to se snad dovim az zitra no.. uvidime, jestli tam najdu neco dobryho, co by za to stalo a jestli za to nebude chtit strasne sumy penez no... :-| ale jestli chces jit se mnou, dojed do Brna a neni problem ;-)
Odpovědět
shanelas maly stolecek, ze jo? http://www.aukro.cz/item610340883_sto...
Odpovědět
Profilova fotka
ene, tak jsem četla vaši anabázi s pozemkem a fakt nestačím zírat, jak můžou být nějací lidi tak zlí :-o ]-( Ten pozemek jste už koupili?
Odpovědět
zdina: stolecek mam ve sledovani, dik ;-) jinak ja mam naprosto udesne specifikace na stul.. on musi byt maly aby se vlezl do bytu tak akorat, zaroven velky, aby se na nem dalo poradne kutit, pak by mel byt s nejakym odkladacim prostorem nebo supliky a hlavne by mel byt bily nebo na to pretritelny, kdyz jsem se teda rozhodla jet do bile domacnosti.. on by se mi hodil takovy ten klasicky psaci stul uzsi s roletkou a suplicky .. jenze je v podstate nesehnatelny v normalni cenove relaci. Dala bych za nej maximalne okolo dvou tisic a to uz by musel byt presne takovyhle. No asi pred sebou nemam tezky ukol.. uvidime, co se namane.. =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No prave jeste ani nekoupili - dokud tam mesto nezajisti prijezdovou cestu, tak to jako stavebni parcely neproda :-| Ale jsme tam uplne prvni zajemci, to vim jiste. My jinam nechcemeeee :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ene, to je teda uchylarna ti reknu, drzim palce. ja se potkala s tim samym, mame v venitrobloku mezi radovkama takovy hriste a muj milej bejvalej budou ci manzel, kdyz mi davala pulku domu, tak mi musel dat i ... pozor svoji 1/84 cast hriste. me to bylo sumak, ale pravnicka na tom trvala, at to podepise. mno tak ted uz vim, proc. pro info, je to asi tak 2m ctverecni celkem (teda ted jeho podil). jeste jednou drzim palce, aby kvuli takove stupidite nebyly pokazene plany. na druhou stranu, jak jsem rikala uz v predchozich prispevcich, ono je to mozna nejaky znameni, az bude neco mit tu vlastnost, ze to bude vase, tak to pujde. treba i tohle. ja taky porad cucela, proc nam nevychezji koupe domku na vsi. a dneska uz to vim a kazdy rano za tu drivejsi tragedii dekuju. ale aj tak moc drzim palce, at se splni co se ma splnit. ;-)
Odpovědět
janino, tak já jsem se k tobě chtěla zítra vypravit, že jako zkouknu haciendu, výtvory, omáčník a překvápko. jo a pannu janu. ale dyš máš tu rybí nemoc, tak to ne-e, tu si nech, jsem ráda, že jsem se jí po 2 měsících zbavila a na jaro jí už neci. jinak více nestíhám, aukro nesleduju, nechci, nesmím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, vidim to stejne. Proto jsme zacali obrazet i realitky a uz jsme se na nejake domky byli podivat. Tam je zas problem, ze se neshodnem, co od toho ocekavame. Manzel by chtel novostavbu tak za 2 mil. :-N a ja dam klidne 1,8 mil. za starsi barak s dobrou strechou, kde me bude cekat jenom vyreseni topeni, oken, koupelny a kuchyne - takove to, co si kazdy rad udela podle sveho. Nove zarizene zelene koupelny a cervene kuchyne by me privadely k silenstvi, ze je nemuzu predelat (protoze jsou samozrejme zohlednene v cene..). Jeden barak se nam celkem libil, pak jsme ale dosli k tomu, ze na nem neni vlastne nic hezkeho :-N Tady se slusny barak objevi tak jednou za mesic.. ted uz musim pockat na kveten :-p Ze to je to cekani spravne vidim i na tom nasem projektu. Kdyby to vyslo uz na ten podzim, staveli bychom neco uplne jineho nez dnes.
Odpovědět
Profilova fotka
ene, to chápu, že jinam nechcete, když se vám tam líbí. My hledáme pozemek něco málo přes rok. A na to, že nikam nespěcháme (ještě dlouho stavět nebudeme, pozemek by musel být navíc hodně levný, abychom si ho teď mohli dovolit), tak už jsme vážně (nevážně ani nemá cenu počítat :-D ) přemýšleli asi nad osmi konkrétními pozemky. Jeden obecní jsme měli zamluvený asi dva měsíce, tam se cena vyšplhala nakonec velmi velmi nad odhady paní starostky... Teď máme zamluvený už asi půl roku jiný obecní a nějak se nám přestal líbit (je tam šíleně slyšet dálnice 8-( ). Takže hledáme jiný. Je pořád něco, ale ve výsledku je vždycky problém v ceně nebo zjistíme, že se nám něco nelíbí. Teď zrovna se něco rýsuje a kdyby to vyšlo, tak bych skákala dva metry vysoko, ale nechci nic zakřiknout |-| Kdyby měl člověk milión na pozemek, tak se hledá jinak :-N Ale kdo hledá, najde 8-) Já valím dom (po brněnsky :-D ), užívejte pátku a víkendu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Libi moc - tri ulice k mym rodicum, pet ulic ke druhym :-D V okrajove casti, ale v miste kde to dobre znam. Kousicek do lesa i do mesta (peso!), ke vsemu na kopci, coz chtel manza kvuli vysilani... no idylka |-| Cena 150 tis. bez poplatku :-N Proste ho musime mit!!! ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to ene drzim tuplem palce, ju? karkulajdo, jakou rybi nemoc??? :)))
Odpovědět
jsi psala, že máš "rybu" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Rybi nemoc bude reakce na tohle ze vcera "ruzovy porcelan muzu pridat, pcik, mam desnou rybu :) " :-D Palce budeme potrebovat, zatim to zni na nekolik let, nez se do toho budeme moct pustit :-S
Odpovědět
Profilova fotka
jo taklec, to jste hodne, ze jste to obe pochopily a mne, nanynce vysvetlily. hele, karkule, tak to klidne prijed, pac ja ji mam alergickou a to nechytis... :). jinak mam ale i neco s hlasivkama, takze to je taky takova rybi (nemacka) choroba. ale mocinky moc prijed, rada te uvidim, nemovitosti i latyfundie ukazu. prekvapeni nevim kde mam :))) omacnik mam oproti tomu pripravenej. jsi vitana plnou merou! ene, nesyckuj, vydrz vydrz, uvidis, samo se to nekde rozlouskne, nekolik let neboj, neboj. a ja drzim co muzu :)poslu ti jednu prihodu, abys videla, ze casy se meni kazdou chvili. :)
Odpovědět
zejtra má být hnusně, to není na sezení na terase a popíjení kafe. taky už jsem si naplánovala velký úklid :-p tak já bych se asi nasáčkovala příští víkend, co na to tví spolubydlící červotoči?
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item610367041_nad... ach ach.. a to nemam moc v lasce modrou.. ach ach..
Odpovědět
takovy prehoz mam po babicce ho fotnu az budu zpet v nemecku je rucne delany a neni to ze lnu ale z konopi :)
Odpovědět
jééé .. tak se těším .. ! přehoz! přehoz! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nekdy bych stavela hned, nekdy bych se na to nejradsi vykaslala :)) Moc chceme zahradu, vecer grilovat s prateli nebo si jen tak sednout ven na terasku s kafem... Taky me lakaji ovocne stromy, moc ovocnych stromu.. JENZE manza neni moc barackovy typ, at se sebevic snazi si nalhat opak. Oba radsi na vikend zmizime pryc, at uz s karavanem na kopec nebo ke kamaradum hrat cely vikend deskovky, jen tak do Prahy na vylet nebo az budeme mit vetsi deti klidne na nejaky hrad.. Jak rika kamaradka, jsme typ jako oni, kdy jim udela daleko vetsi radost nejaka hracka nez novy plot. A prave se bojim, ze ma pravdu :-N Tak jako cekam, co se z toho vyvrbi, kdyz to furt takhle nevychazi. Mit tenhle byt terasku aspon 2*3 metry, tak me nikdo nikam nedostane :-N :-D
Odpovědět
jee. efi.s .. nadhera ta budikozavarovacka v albu.. ja na to koukala uz na fleru jako mlsny kocour ! :-p
Odpovědět
nakukuju, jak jsi dopadla na prohlidce bytu a ty nikde :-(
Odpovědět
no nedopadla.. paní se měla domluvit s manželem v kolik mám dojít a už jsem nedostala žádný mejl :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?