Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
rychle schovat koš s prádlem atd., ene jde! :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
uz ma i adresu :)) jeste prelestit zrDcadla ... a v sobotu Karkule, to je naval, teda :))
Odpovědět
ja muzu v nedeli :-D ?
Odpovědět
já bych to u jeve taky chtěla vidět... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mno, tak napeti uz povolilo, se uz zname :) pani me prekvapila, ze k mym 180 cm je malinka a ja na ni koukala jako na holcicku. A ona uz je matka pritom :). Velmi sympaticka pani, manzel hovorny, Anyzka se vkusem - prvni co si vybrala z me vytrinky byly pozlacene fragmenty ze stareho oltare :)) toz na chalupu teda patri i ve svem veku :) A maminka si cetla Marie Claire a Anezka program TV ... a vsichni dohromady videli, jak mam v dome duchy, co mi tu rozsveci a zhasinaji a myjou myckou a nemyjou ... toz ja davam plny pocet bodu :))) jo a udelali mi kuryra a dovezli mi kaficko :)
Odpovědět
jeve, díky za zhodnocení a popis ene a její family :-D ty máš doma nějaký duchy jo? he he, to jsme měli přijet taky, protože s tomíkem by tvořili dobré duo :-N počkej, ty by s těmi tvými fragmenty zatočili, ani bychom nemrkli.. :-N :-D u mě by to bylo jen o chytání tomáše, jako ostatně vždy :-p ačkoliv spolu by se zřejmě zabavili :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mno, ja tu mam hafo medvedu, zabicky na zaclony, poutzdro na bryle, co vypada jako ovladac a to stacilo. a taky poodlahu na ktery se vyborne jezdi po zadku a lesti se tete neumyte kouty. duchy mam. vytekly mi z vany do elektriky a ted tu rozsveci a delaji alotrie. ale zitra prijedou panove opravari, daj do toho styry rany a uz bude hotovo. pak uz tu budu zase sama s cervotocema. tak muzu karkuli dat nejakej do zavarovacky a ona si ho da do komodky a pak si s milonem otevrou obchudek se starozitnym zarucene starym nabytkem a vy to budete drazit na aukru a rvat se voto. a my s karolinou budeme sedet na terase, mlut palcema mlynek a klikat jak prihazujete - to je docel dobrej business case, ne? mno, jdu spat, choroba si zada sve a verim, ze ta family uz je v poradku doma, jsme tu meli cernou tmu a uz je i voda v sudu (tak pojd a vstup mi do osudu :))) ale to uz je jinsi pisnicka :)))
Odpovědět
Profilova fotka
:-D Prave jsme prijeli. Chtela bych mit Janci basnicke strevo, takove krasne shrnuti :-D a teda takovy baracek taky, ne ze ne :-D Hrozne hezky se na to kouka x-) Vubec se nam nechtelo zvedat, jsme se uplne zasnili a kdyby neprisla bourka, zili bychom na zahrade dodnes :-N No jo, ja zapomnela rict, ze toho moc nenamluvim, za nas oba to vzdycky oddre manza :-D Ale uz se lepsim, si myslim. Na to batole si clovek tak nejak zvykne stale mluvit :)) A s tema duchama uz je mi to jasny, jak to ted ctu - kdyz jsme tam prijeli my, tak se nemuzes divit :)) My se totiz jmenujeme Duchackovi :-N :-N Byl to ale efektni navrat pro flasku, kdyz jsem zazvonila a zase se ti rozsvitila svetla v obyvaku, coz? :-D Tak snad uz to preslo, kdyz jsme bezpecne 160 km od tebe :-N Za takove napeti predem se omlouvam, delame takovehle prepadovky celkem bezne, uz mi to neprijde :-N Bud mame pratele tady z mesta nebo z internetu, jina moznost snad ani neni :-N
Odpovědět
Profilova fotka
se neomlouvej :)) ja to delam taky a to nejsem duchackova :))) mno, mycka uz nemeje. svetla nesviti. jestli to zitra neopravi, tak pani budete muset jezdit pro flasku casteji, pac ja to nadobi teda v ruce mejt nebudu. a nebudu si svitit baterkou. napeti bylo jako tady ... pro obecenstvo, ale jinak jsem byla celkem uvolnena, ne? :))) mno, jsem zvedava, co dum nachysta na pani polaneckou, kdyz neni duchackovou, tak teda nevim. pole, lany, necky? dobrou, musim zase vymlzit top :)))
Odpovědět
Profilova fotka
pole, lany, necky :)))))))))))) Tesim se na pokracovani story :-D Ne, snad tomu zitra prijdou na kloub =-)
Odpovědět
Profilova fotka
no snad jo ... a zitra teda vysvetlim i toho Karla :) zes tu zdnyho nevidela? :)
Odpovědět
a to je škodááááá, že tam žádnýho karla neviděla. jsem se tak těšila. necky bych viděla ráda, klíďo bych si je i vzala. pole, lány máme za humny, těch není více potřeba. a zapomněla jsem, proč jsem sem vlastně lezla, tak já zase jdu. ale děkuju yanně za pochvalu, to potěší ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No Karly jsem tam videla asi tri, ale Jeve to maskovala vykanim a tim, ze ji pucovali vanu a elektriku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak Karel teda :) Myslím, že mám trochu spisovatelský talent, s jazykama nemám problémy, umím anglicky jakože slušně a trochu italsky a holandsky a celý dětství jsem chodila na němčinu, ale tu nesnášim :)))) Toď na úvod, že debil nejsem, teda celkově. Jinak lokálně, řekněme symptomaticky, debil jsem. Celý život až do loňského podzimu jsem nechápala, kde se píše mě a kde mně ... Mohli mi to vysvětlobvat stokrát, "si to dosaď" a tobě / ti ... a pády a tak. Já pády neznám. Vím, že jich je sedm ale co s nima ... nevím, kdy je to osmej a kdy pátej a co tam mám dosadit. Tak klidně dosadím do stejný věty i Ti i Tobě ... takže problém, už jsem si řekla, holka, tak halt nebudeš dokonalá, no :))) A pak přišel Karel. Na Fleru jedna kolegyně, co se živí korekturou sepsala určitá pravidla, páč dost prodejců tam píše fakt šílený hrubky. Mno a v jejím příspěvku jsem sice vysvobození z prokletí nenašla, ale pod tím vznikla dost dlouhá diskuse a jedna celkem známá prodejkyně si stěžovala, že všechno dobrý, ale Tobě a Ti nezvládá ... A no jiná prodejkyně přišla s Karlem. Smál se Karlovi - je to delší, bude tam mně Smál se na Karla - je to kratší, bude tam mě Das ist alles. S Karlem mám prostě život kvalitnější, tak nějak :))) Od té doby se mi změnil uplně život :) A neřikejte mi, že smál se na Karla - koho co, na tebe ... a tak ..... já si tam klidně dosadím smál se na Karla na ti ... ale že to je kratš slovo, než Karlovi vidím, takže OK :)))
Odpovědět
Profilova fotka
ene, jsi to psala soucasne :)) mno, tak tihle Karlové mi doufám život moc měnit nebudou :)))
Odpovědět
Profilova fotka
:))) Toz mam zivot hnedle ne kvalitnejsi, ale rozhodne delsi, jak se tlemim :-D
Odpovědět
ja se tady taky smeju, ale je to osvobozujici smich. Priznavam, ze i ja budu mit s Karlem zivot kvalitnejsi x-)
Odpovědět
:-D :-D to je dobrý s tím karlem. já si to prostě zapamatovala tak, že komu, čemu (3.p.) a o kom, o čem (6.p.) bude mně, protože 3+6 je 9 :-N Zatímco bez koho, čeho (2. p.) a koho, co (4.p.) bude mě, protože 2+4=6 :-N A to je kratší :-D ale s karlem je to přeci jen bez matiky, takže jednodušší 8-) Stejně to ale furt píšu blbě, i když to vim, páč když pospíchám, tak se to stane, v těchto chvílích jsem ale schopná zvorat i I Y v obylý :-p :-D :-x tohle by to mohlo vyřešit: http://www.volny.cz/classicrock/Texti... jak to tak čtu, tak bych to u jeve chtěla vidět taky, nejlépe hromadně, jenže teď prostě nemůžu, do berouna třeba jo, ale letem a to je o ničem, to bych to u ní nemohla nasávat :-D
Odpovědět
taky dělávám čárky všude, kde nemají být, páč když mě u toho tahá za triko malej a já pospíchám a přerušuju to, tak si to dělím dle těch pauz a nádechů a výdechů :-D prostě někdy vypadám jak analfabet, tak to prosím omluvte
Odpovědět
jeve :-D já na to mám pomůcku tuto: - když si v tý větě můžu říct, že to "mne" nebaví, tak vim, že už tam nemůže být "mně", tudíž tam bude "mě" - mne to nebaví / mě to nebaví - no a pokud mi do tý věty "mne" nepasuje - "mne" se to nelíbí - tak tam bude "mně" - "mně se to nelíbí" a teď se jenom modlim, aby to bylo dobře :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, to sedi, takhle me to nikdy nenapadlo :) Mama mi jednou na zakladce kontrolovala ukol a mela jsem tam "podle mě" a ona mi to opravila na mně, ze si jde rict "mne" (bez hacku), tak tam bude "mně" a samozrejme blbe :-N Tak od te doby je to moje nejvetsi zachrana - kdyz nevim, tak si reknu, co je za pad podle me a pak uz si to odvodim :-D Standardne si pamatuju, ze je to komu, cemu (3.p.) je delsi jak koho, co (4.p.), takze je to mně a mě. Kdyz pisu, tak si to stejne moc nehlidam, jenom kdyz zacinam vetu. Nikdy jsem nechapala ty, co to jsou schopni opravovat v bezne netove mluve, to je pruzeni a ne zabava :))
Odpovědět
jako tebe jsem nikdy nepobrala, to jsem si nezapamatovala. A to musím říct, že mi čeština jde.. tedy spíš, abych řekla pravdu.., bývala jsem na ni dobrá :-N dávno předtím, než jsme se učili nějaký vzor mladý, jsem si já říkala "jaký", a tak jsem věděla, jaký se tam píše yi. pche :-p ale to tebe, to bylo nad moje síly. Prostě jsem si musela zapamatovat, jak je to v těch pádech. Asi je to teda tak, že 2
Odpovědět
nepíše větší menší jo?? 8-( (dobrá chápu, beru) 2 je menší než 3 = mě
Odpovědět
tak teda, tady už začíná jít o to, kdo z koho ]-( nepíše větší menší jo?? 8-( (dobrá chápu, beru) 2 je menší než 3 = mě
Odpovědět
]-( 2 je menší než 3 = mě je menší než mně 4 je menší než 6 = mě je menší než mně -------------------------- 6 je menší než 9 2. bez koho? bez tebe 4. A vidím koho? vidím tebe, tě ------------------------ 3. komu nebo ke komu? k tobě a 6. o kom? o tobě ale stačí jednoduše říct: bez nebo vidím karla a komu nebo o kom - o karlovi a je to tobě, tebe se mně ( 8-) :-D) osobně zamotá stejně jako mne, mě, mně takže karel jasně vede!!!! :-D ačkoliv já jsem zvyklá na ty svý čísla hmm, tak teď už to snad vysypu i o půlnoci :-N =-)
Odpovědět
:-p :-p :-D =-) :-N já za to nemůžu... x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
2. a 4. pad jsou stejne, jsou to nasobky, stejne jako 3. a 6. pad, tak proste komu,cemu mne a koho, co me - vic padu si pamatovat nepotrebuju, druhy je stejny jako 4. a 6. si proste odvodim z toho, co zbyde :-D A jdu vytrit chodbu, mam zas sluzbu :))
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, zase jedna docela pěkná kuchyň, hlavně obklad je pěkný http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto....
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mě ene vyhecovala k vytvoření alba, neumím moc fotit, tak to omluvte, ale pro vaši malou představu. Bonus - další paní co má vkus - http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotog... A na můj pravopis nehleďte, nebo se budu stydět psát =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobře tak ještě jedna http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotog...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?