Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
zdino, hezký úlovky. Ráno jsem prolízala aukro a všimla jsem si, že asi budeš mít bandasky ;-) majo, to mi nedělej. Ta první a hlavně třetí je krásná x-) Kdybych to měla kam dát... A kdybych si nezakázala utrácet. Už v týdnu jsem si koupila nááádherný letní šaty, takže mám útrum :-N Jinak ty polštářky, co sháním mají všude většinou jen v rozměrech 40x40 nebo 50x50 a já potřebuju menší. V baumaxu měli 36x36, ale nic moc, prouhatý, strakatý. V Kika některý i celkem pěkný, ale zase velký 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Neviděli jste tohle album? http://www.modrastrecha.sk/album/albu... Krásný domeček, stropní trámy, kachlová kamna x-) A oni to zbourali... Třeba to bylo už neopravitelné, vypadá to i malinkaté, ale mně by toho bylo strašně líto |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli mi nekdo vyfouknete tu treti misu, tak si me neprejte :-D Potrebuji nejdriv zjistit od tchyne, jestli neco takoveho nema :) Je perfektni!
Odpovědět
Jani, ta treti se mi taky libila. Nez jsem sem ale dosla, aukce skncila...
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem to nevydrzela, no |-| :-D Normalne jsem dite zahodila k rodicum, manza je fuc, to je tichoooo x-) Musela jsem si pustit aspon hokej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, to jsem se chtela zeptat, nevite, cim by sel vycistit porcelan? Prave jsem mame zabavila takovy silnostenny talir, ale nejde umyt, jsou na nem takova sediva mista. Zkusila jsem ho nalozit do octa, ale nevim nevim..
Odpovědět
Fab, jenze ten domecek je postaveny z kotovic (hliny), ne z palenych cihel. S tim by moc neudelali. Mne spis soknul ten pohrebni venec :-N
Odpovědět
fab, takových domečků je na slovensku spousta http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Sva... a co jsem se bavila s jejich majiteli, tak se s tím opravdu nic jinýho, než to zbourat, dělat nedá. i když je fakt, že zevnitř to vypadalo jako zrekonstruovaný. jo, ten věnec byl hustej, možná i proto to zbourali (třeba v tom domku někdo zemřel)
Odpovědět
fab. ja jsem z Troubek, pred lety tam byla ta "znama" povoden. Skoro cela vesnice je postavena znovu. Krome novostaveb,byly vsechny domky at uz cele nebo castecne z vepraku - nepalenych cihel. Jakmile se to namocilo, slo to dolu a hlavne stari lidi zustali pod troskama... Tyhle domky, nemaji zaklady, nic. Takze oprava, by te vysla vic, jak postaveni noveho
Odpovědět
zdeni, tobě jsem chtěla napsat, že jsi strašně hezká ženská x-)
Odpovědět
Jo, Zdeni, to byl mozna prave ten duvod, proc to tenkrat Troubky tak hodne smetlo. Jinak jedni nasi znami si koupili na jizni Morave taky takovy domecek a dolepili to ytongem, dali tomu novou strechu a pak jim to zaclo praskat a padat omitka. Takze tam momentalne ani neziji a museji to cely strhnout. To byl taky napad :-D To je ta jeho sporivost :-D Zitra odpo ficime na antik trödel markt (neco jako blesi trh se staryma vecma). Nebyt dneska tak uondana, mela bych strach, ze ani nadsenim neusnu :-) I kdyz mam k nespavosti v posledni dobe i jiny duvod, tenhle je ale lepsi :-D Hned poreferuju, co jsem tam videla a ulovila. Doufam v nejakou uzasnou komodku, tonetku zidli, lustr a nejake male harampadicko na dekoraci :-D Muj manzel me musi fakt milovat, ze tam jede dobrovolne se mnou :-D Nebo me chce asi ohlidat :-D
Odpovědět
Kajo, diky a jak to vidis v ten patek?
Odpovědět
Článek se načítá
Marketko tak at vam to vyjde. U nas mel byt dneska flomartk a rano tady byla hrozna bourka a s malyma prestavkama preselo cely den. Takze z toho nic nebylo :-S
Odpovědět
oloupavam ten drateny z kossik z te hnusne gumy, ci co t je. Hnusna prace, ale uz se to zacina vybarvovat. Jeste si musim nechat svarit par dratku na dne kosiku a pak uz jen natrit na cerno. Uz mam pro nej i uplatneni. jen musim pockat na svarece, tyden je pryc na skoleni :-(
Odpovědět
zdeni, myslíš, že bych za váma přišla na tu ladronku? no nevim, když tam máte sraz s dětma, jestli bych tam zapadla :-N :-D já jsem původně myslela, že pojedeš k jeve, že bych tam dojela taky. ale jeve teda asi kutí v zahraničí. tak nevim.
Odpovědět
bude si tu se mnou někdo povídat nebo co? já se trmácim na chalupu, buchtu jsem vám upekla a vy nic? :-p ta buchta je "prosová", od markétky. ale neměli proso, tak je jahelná. ale je moc dobrá, i miloň si dal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kajo, byla jsi dneska u Jany? :) a na trhach? My ted mastili carcassonne, manza usnul na gauci, tak jenom ve dvou s kamaradem :-D Zitra jedeme do Prahy, asi bych mela jit zalehnout, budicek v sest :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Rikala jsem si, ze jsem nekde videla relief z te misy a ona ho ma karkulka na novych talirich :) Budes je davat do mycky? Resp. troufla by sis tam dat starsi popraskany talir? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ene aq kdes videla tu misu s tema koleckama? :) Karlulajda ted neprijde a pristi tyden nejsem ztase doma ja. halt ma nekdo stesti, ze vystihne navstevni dne zrovna, co? :)))
Odpovědět
Kajo, toz to jsem rada, ze buchta chutnala. Ona je dobra i z toho prosa. I kdyz jsem musela pred M. utajit, co jsou ty male kulicky (tipoval kuskus), tak se spokojil s tim, ze je to Hirse a to asi nema zadny vyraz v cestine :-D Zdeni, tu je prave krasne. Vcera zaprselo asi 2x, ale do 5 minut byly chodniky suche, takze stejne jsem musela zalivat. Urcite dam vedet, co jsme ulovili. Tesim se na to jako na pout, kdyz jsem byla mala :-D Ene, stary talir bych do mycky nedavala. Nasi to zkouseli a popraskal jeste vic a ty praskliny byly jeste vetsi.
Odpovědět
Profilova fotka
určitě nemáte v neděli co dělat :-D , ¨tak kukněte na nostagické obchůdky z mmb http://www.mimibazar.cz/bazar.php?use... http://www.mimibazar.cz/bazar.php?use... http://www.mimibazar.cz/bazar.php?alb...
Odpovědět
Majo, co to jako ma byt, ted uz jsem fakticky chtela jit zasadit ty rajcata :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Rajčata vydrží, já jdu teprve vařit =-)
Odpovědět
JÁ jdu teprve vařit :-D u jeve jsem nebyla, nějak to nevyšlo no. ale shodly jsme se na tom, že aspoň neutratíme majlant :-) ene, do myčky je dávat nebudu, páč žádnou nemám. a kdybych jí měla, tak ty moje bílý bych tam možná dala, ale prasklý ne (přeci jen, ta voda má určitý tlak, nám tam jednou v práci praskla taková ta skleněná konvice) a s dekorem taky ne. to se hrozně omývá. markét, já už rajčata zasazený mám.
Odpovědět
Nasi maji cely sady nadobi cibulak, normalne to myji v mycce a nebledne to.
Odpovědět
člověče, to máš pravdu, teta má taky cibulák a normálně to myje v myčce :-) ale já bych se tam bála dát to svoje kytičkový, to mi přijde na agresivní myčku moc jemný :-D co je jasný, tak to jsou ty zlatý proužky, ty jsou dole hned.
Odpovědět
Jo, to je fakt. Teta se nejak zapomnela, dala do mycky takove ty sklenicky na sekt, co maji nahore ten silny zlaty prouzek a on jak se asi namocil, tak tak ruzne popojel. Ted maji uplne originalni sklenicky :-D Vypada to jako umelecky zamer :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ene, takže jsi ten šťastný kupec na aukru ty? Až ji použiješ do nějaké dekorace, určitě to vyfoť, mně se tyhle misky neskutečně líbí x-) Abych tu mohlas achat Dneska jsem si přesadila bylinky do velkých květináčů, tak jsem zvědavá, jak budou růst. Nemám o tom extra znalosti, ani se mi to nechtělo někde hledat, takže uvidím, jestli nebude nějaká agresorka uzurpovat ty druhé :-N Jen pažitku jsem zasadila s květináčem... Konečně vlastní čerstvý bylinky, už mě nebavilo kupovat ty předražený v supermarketech 8-( A taky mi už bude kvést levandule x-) Ani nevím, jakou bude mít barvu. Holky, já vám závidím, že některé máte vlastní zahrádky. Mě to strašně baví rýpat se v hlíně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
musím se vám pochlubit, poprvé se mi podařilo něco koupit na aukru. Můj chlap pije z piv pouze to plzeňský, no a když už, tak ať ho pije stylově, ne? x-) http://im.aukro.cz/item618329668_dva_...
Odpovědět
Profilova fotka
A hele co mi paní věnuje x-) x-) http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?