Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
tak to je úlet :-o http://www.aukro.cz/item629424584_nad... ale nádhernej, co?
Odpovědět
Nazdárek ženy chalupářské x-) tak jak jste si užily dny volna? Už je zase neděle, zítra do práce, ach jo ]-( Včera jsme byli v jedné restauraci, Lubanův táta bude mít 50tiny tak jsme mu dali nějakou 21 letou whisky a potom jsme ho právě pozvali do týhle restaurace: http://www.pravek.cz/restaurace.php?i... vřele doporučuju, lepší jídlo jsem ještě nejedla x-) Teď se jdu vrhnout na uklízení, potom na věci do školy... k obědu budu dělat jen něco lehkýho, asi nějaký salát...ještě jsme po včerejšku přežraní :-N
Odpovědět
ahoj baru :-) my jsme v pravěku byli jednou, na smíchově, asi tak před 5-7 lety (už je to fakt dávno) a vůbec nám tam tenkrát nechutnalo :-N ale asi se teda od tý doby změnili, nebo tenkrát neměl kuchař svůj den. tak ale hlavně že tam chutnalo vám ;-) co jste měli dobrýho? jsem zapomněla na několik věcí. 1. šicí stroj - já jsem se asi špatně vyjádřila s tím babičky natřeným podnožím - oni mi ho nedají. léta ležel na půdě, nikdo po tom ani nevzdechl, a jak jsem řekla, že bych si ho vzala, tak najednou měla babička pocit, že už ho nemá a druhý den ho strejda vlastně našel a hned ho takhle "zrestauroval" :-S ]-( já jsem si byla vyzvednout ten, co jsem si vydražila na aukru, vezli jsme ho k tátovi, protože doma ho zatím nemáme kam dát, a táta se na něj šel kouknout a povídá: "a proč jste si ho kupovali, když my tady jeden máme?". a mají :-D no chápete to? a před časem mi ještě psala tady g., že její teta jí nabízí dva, jestli jeden nechci. tak mi slíbila, že mi ho vyfotí a případně přiveze. takže mám vlastně teoreticky stroje tři. ale ten z toho aukra asi prodám dál. původně jsem myslela, že ho trochu hodim do formy a prodám dráž, ale nechce se mi s tím dělat, tak bych ho prodala na aukru za stejnou cenu, co jsem ho koupila. kdybyste ho někdo chtěl, tak stačí říct ;-) 2. včera mi přišel časopis ikea, tak jsem to prolistovala a vůbec nic se mi tam tentokrát nelíbí. jen vzadu, kde je eko life, tak tam inzerují toto http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro..., 0,75 litru za 50,-, to je hodně dobrá cena. určitě vyzkouším. ještě by měli mít biodegradibilní houbičky a hadříky, ale na netu jsem je nenašla. jupííí x-) 3. tenhle bod jsem zapomněla, ale ještě večer jsem na to myslela :-p :-D
Odpovědět
Luban právě říkal, že tam byl někdy před 4 lety a taky nic moc, ale včera se olizoval až za ušima, též jsme byli na Smíchově x-) Já jsem si dala DSUNGARI STEAK z kuřecích prsou s gyros kořením (podáváné s tzatziki a pečenou bramborou plněnou cuketou), Lubanova mamka PRASTODONT STEAK z vepřové krkovice (podávané s cibulovým relishem a pečenou bramborou plněnou plátky slaniny) a Luban s tátou si dali tu hostinu pro dva - JURSKÁ HOSTINA (grilovaná vepřová panenka, kuřecí prsíčka,slaninou prokládané, domácí barbecue a Gorgonzola tagliatelle,tomatovo-olivová omáčka, bramborové šupinky,římský salát se sušenými rajčaty). Taky jsme si dali vínko, to bylo taky moc dobrý - Tramín Červený 2007, já pak caupccino a tak nějak jsme všichni ochutnali dva dezerty - ČERSTVÝ ANANAS PLNĚNÝ VANILKOVOU A ČOKOLÁDOVOU ZMRZLNOU a GRATINOVANÉ MALINY S MASCARPONE No prostě... obžerství :-D
Odpovědět
a v pátek jsem poprvé zkoušela kynuté buchty s tvarohem...všechno jsem to dělala podle receptu, ale byly nějaký divný...bylo to divně vykynutý, to těsto...ale Luban je snědl ještě když byly teplý, tak asi byly dobrý :-)
Odpovědět
Zdarec damy :-) Ja toho moc vcera nezvlada (asi 3 pracky pradla, uvarit obed, neco malo uklidit), bo me ve ctvrtek slozila ryma. A vzhledem k tomu, ze jsme byli v patek normalka v praci, tak se to jeste zhorsilo. Oni maji kolegove takovy ujety zvyk vetrat, coz by samo o sobe nevadilo, kdyby vetrali jednim oknem. Ale jak tam neni poradny pruvan, tak neni vyvetrany. A ten se mi asi stal osudnym :-( Jen doufam, ze je to fakt jen ryma a ne angina nebo praseci chripka 8-( Jinak Martin ted natira tu skladaci zidli na bilo x-) A thonetku jen ocistil a nechal tak. Ona je pekna i hneda x-) A aby mi manzilek udelal radost, rezervoval na prespristi (pro nas) prodlouzeny vikend penzionek v srdci Provence, pets are welcome, tak jedeme i s nasi Larus. Uz se meeeega tesim :-) Udelam asi tak milion fotek a skoupim veskery casaky o bydleni a kreativni tvorbe :-D Karkul, jaky casopis Ikea myslis?
Odpovědět
Baru, ty jidla zni dobre ;-) A s tema buchtama si nedelej tezkou hlavu, kdyz Lubanovi chutnaly, tak asi byly ok, i kdyz nevypadaly jako z kucharky (beztak to tam maji vyhnany praskama :-D).
Odpovědět
Ty brďo Markét, to je kráááááááááááááása, Provence... to je můj sen x-) Foť a foť a foť a foť a fooooooooooooť :-D
Odpovědět
s tou thonetkou jsi udělala dobře ;-)
Odpovědět
baru x-) x-) x-) :-p (to je olizovací smajlík) - ježiš já mám hlad!!! kynutý buchty jsem dělala jednou, docela se mi i povedly, ale je s tím na můj vkus moc práce :-D markét, buď ráda, žes nastydla, teď už budeš otužila a imunní. to máš jako když přijdeš do kanclu, kde je klimatizace. já byla taky hned nastydlá. pak jsem po dvou letech změnila místo, byli jsme v podkrovní kanceláři, bez klimatizace, opíralo se tam sluníčko, šílený vedro, větrali jsme taky průvanem, a zase jsem nastydla. to se prostě organismus vyrovnává. není to nic dobrýho, tyhle změny. ale myslim, že příště už nenastydneš ;-) provence |-| |-| :-o x-) x-) chci do batůůůůůůžkůůůůůů!!!!! chciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!
Odpovědět
jo časopis - ten ikea family ;-) http://ikeaeu.ecweb.is/09/flsucz/ - doufám, že vám to bude fungovat
Odpovědět
no mě to zase tak těžký nepřijde, to těsto...ale to čekání, než to vykyne a jestli to vůbec vykyne, nebo ne...to jsou obštrukce :-D Chci Arabelin prsten, zmenšit se, pak se stavit pro Karkulku, tu taky zmenšit a pak se přesunout k Markét do batůžku a juchůůůůůůůůůůůůůů :-D
Odpovědět
Článek se načítá
a pak se zvětšit a zvětšit i moje konto, abych si tam mohla užívat. juchůůůůůůůůůů :-D takhles to myslela, viď? :-D
Odpovědět
mě to jde, už na to koukám :-o já bych potřebovala někde sehnat záclonu, nebo spíš jen závěs, na to francouzský okno do kuchyňo - obýváku...ale pořád nevím co...přitom v Ikea toho mají docela dost..
Odpovědět
to je hezký http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro..., akorát je to z borovice a ta cena je teda příšerná. mně by se to líbilo spíš v bílý barvě, nebo teda za podstatně nižší cenu.
Odpovědět
Baru, uz se nam vyjima v loznici :-) Jeste bych k ni chtela stolecek, opet thonet. Snad na nej casem natrefim. On ma tenhle nabytek v senzacnim stavu muj dedecek - ma toho plny barak. Ale tatka mi zatrhl to brat. Deduv tatka mel v Korycanech na tenhle nabytek fabriku, dnesni Koryna. Pred valkou to prodal. Karkul, to je fakt. Kdyz si vzpomenu na tu brutal anginu, co jsem chytla, kdyz jsem zacala tehdy v lete delat v Ikee... Venku 35°C, v Ikee 23 :-N Ale pak uz dobry :-) Martin me furt buzeruje, at si vlezu do postele a potim se, ale ja uz nejak neumim marodit. Zvlast kdyz on neco vyrabi :-N Slibuju dnes prede vsemi, ze v Provence budu fotit jako vztekla a podelim se o zazitky.
Odpovědět
no jasný ;-) přesně takhle jsem to myslela...to by bylo... bájo x-) x-) x-) :-D
Odpovědět
baru, bylas včera na tý ladronce?
Odpovědět
Jo, tak zvetsit konto bych si predstavovala taky. On by stacil Arabelin prsten sam o sobe :-D Jak jsem davala vcera ty odkazy, tak jsem tam asi objevila konferencni stolek. Prvni, se kterym souhlasime oba dva bez vyhrad :-D Karkul, neco takovyho by se mi hodilo... taky jako pribornik... a za vyrazne nizsi cenu :-D
Odpovědět
Karkul to je hezký, taky jsem na to koukala...já bych to už spíš neměla kam dát... my jsme si vybrali v Ikea (jak jinak :-) ) takovou vitrínu, dáme ji teda do chodby, protože do obýváku se nám nevejde. Tam chceme dát pryč tu červenou lavici, tu dát do chodby a místo lavice takový černý stolek pod TV, kam si pak dá Luban bedýnky... (konečně jsem svolila, když mi řekl, že je to jeho životní sen, koupit si nějaký bedýnky, tak jsem řekla že teda jo :-)... a pak jsem mu řekla, že můj sen je zase kávovar Dolce Gusto :-D a bedýnky jsem řekla, že jen v kombinaci se dřevem...tak prej jo :-) tohle je ta vitrína: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... a tohle ten stůl pod TV (která bude na zdi, stolek není zase až takový zázrak, ale chceme černý a žádný jiný se nám tam nelíbí...) http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro...
Odpovědět
baru, tuhle vitrínu, ale větší, mají teď v akci. počkej, najdu to
Odpovědět
nebyla :-S já jsem koukala, jestli nenapíšeš, zda tam jdeš nebo ne no a pak jsem se koukla na facebook jak jsi psala Zdenče, že musíš být v práci...já na ten facebook nechodim skoro vůbec, nějak jsem ještě nezjistila, k čemu to slouží :-N a na Zdinu ani nemám číslo, tak snad to vyjde příště...
Odpovědět
fakt jo?
Odpovědět
je to zhruba uprostřed, akorát je teda asi jen v antiku http://www.ikea.com/cz/cs/store/praha... ;-)
Odpovědět
ne abyste mi zdrhly, za pár minut jsem tady....
Odpovědět
jo myslíš tu za těch 3990? Ta se mi moc líbí, uvažovali jsme o ni, ale je tam moc velká...bohužel, nevešla by se nám tam :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Smarja, ja vas nestiham, nez doctu, jste uz jinde, to se mi dlouho nestalo :)) Ja se vcera a dneska patlala s darkem pro tchyni ke Dni matek, pro moji mamu je ten predchozi obrazek.. http://www.modrykonik.cz/album/view.p... Taky ma tchyne dneska svatek, takze vyrazime na obed, prave mi dorazil manza, bude nejake kure na pomerancich, mnaam, doctu vas pak, kdyz dovolite :-D
Odpovědět
ju, tu myslim. já bych jí za tu cenu docela brala, ale taky se nám nevejde http://www.modrastrecha.cz/album/view... (takhle je to u nás "velký")
Odpovědět
předchozím obrázekem myslíš nýzu, jak si ustlala u sedačky? :-D už vim, co byl třetí bod - čekám na vaše bydlící detaily x-)
Odpovědět
a Ty bys ji chtěla do kuchyně? já teď právě zjišťuju (což jsem teda věděla dřív, ale nechtěla jsem si to připustit), že horní skříňky u kuchyňské linky opravdu chybí, nebo ne ty skříňky, spíš prostor na skleničky a tak, takže proto chceme nějakou tu vitrínu... :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?