Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Teda Ene, já čumim :-o popadni stojan, tužku a běž malovat na Karklův most :-D určitě by sis dost viděla, fakt seš dobrá x-)
Odpovědět
Co si predstavujes pod pojmem "Bydlici detaily?" Chces videt moji rajcatovo - jahodovou balkonovu zahradu? :-D
Odpovědět
no jednou bych ji chtěla do prostoru jídelny - jednou. chápeš, až nějaká jídelna bude. tohle jsem vám vyfotila, abyste viděly, jak je to tady maličký, že sem už by se ta vitrína fakt nevešla.
Odpovědět
V Ikea kdysi prodávali takový stojánek, dřevěný, na vanu...že si tam můžete dát mýdlo, nějakou dekoraci či tak...jenže už jsem to tam neviděla, nevíte někdo, jeslti to ještě mají? Bylo to z téhle série: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro...
Odpovědět
jasně, chápu :-) je moc hezká... taky by se mi líbila...ale ten prostor no... bydlící detaily vyfotím, až bude hotovo ;-)
Odpovědět
Jako takovy to, co polozis pres vanu? Videla jsem to tam asi pred mesicem. A ted jsem zjistila, ze celou tu Molger serii maji i v brize. A ta by se mi k nam do koupelny libila viiiic, buuuu ;-(
Odpovědět
baru, to nevim, já už jsem v ikea docela dlouho nebyla. my máme z téhle série skoro všechno, poličky, háčky, tohleto na mýdlo a držák na toaleťák. ale to na tu vanu jsem nekupovala, my máme takovou všelijakou vanu, nevěděla jsem, jestli by to byl dobrý rozměr a taky jsem nevěděla, co bych s tím dělala když se sprchuju, jestli by mi to nepřekáželo. a pořád to z vany vyndavat a někam odkládat se mi nechce. zkus se zeptat na infu, pošli jim mail ;-) markét, někdo tady psal, že chtěl to bydlení taky nafotit (pardon, už si nepamatuju kdo), tak já na to pořád čekám :-) rajčata teda vyfoť, porovnám je s těma mýma - jsou nějaký chcíplý, byly tady kroupy.
Odpovědět
já jsem si vypěstovala ze semínek afrikány, mám jich plný truhlík, další jsem vysypala přímo na záhonek, už lezou, a ještě je chci zasázet kolem bazénu. pak mám ještě z loňska takový kytky, nevim, jak se to jmenuje, ale my tomu vždycky říkali pejsci, mají všechny možný barvy, tak ty mi zůstaly v záhonu, přežily zimu a už budou kvést a jsou košatý. pak mám muškáty a kosmatec v truhlíkách. levanduli už mám obří, ale ještě tam nejsou květy. lesni jahody už kvetou a je jich letos víc než loni, asi se vysemenily. pak jsem si taky vypěstovala lichořeřišnici, včera jsem jích pár už píchla do země. malin mám celou plantáž, je tam i jedna ostružina. pak máme už vysazený rajčata. z loňska mám meduňku, mátu, estragon, pažitku a petrželku, vysypala jsem tam ještě semínka bazalky, tak uvidíme, co z toho vyleze. a měli bysme už zasázet brambory a mám tam spoustu semínek zeleniny - mrkev, petržel, pórek, cibulku, ředkvičky, polníček, různý saláty... a cukrovej meloun, na ten jsem zvědavá.
Odpovědět
ty jo, tohle je super http://www.aukro.cz/item624488363_kul... ;-) ale trošku drahý :-D
Odpovědět
to je dobrý, já si pokecám :-D
Odpovědět
a taky postesknu http://www.modrastrecha.cz/album/albu... :-N
Odpovědět
jdu věšet prádlo, ale že jste zdrhly bez rozloučení, to vám teda nezapomenu :-p
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak jeste jsme se trochu zdrzeli, resp. ja zdrzuju :-D Kajo, predchozi obrazek je predchozi malovany obrazek, puvodne jsem tam mela predchozi fotku a pak jsem to opravila :)) Ale Nyza spici ve stoje stoji za to, z toho jsme fakt nemohli :-D Baro, nevydelala bych si ani na slanou vodu :-x To je kreslene podle fotky, je to podstatne lehci nez na zivo :-N V ikea uz to nemaji, mozna nejake skryte zasoby, ale asi pred mesicem to meli v te tydenni vyprodejove akci za polovic, to uz bude podle me fuc..
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a fotit jsem chtela ja, ale jaksi nebyl cas :-N Ale ted si jdu ke tchyni pro porcelanovy nocnik a hrnecek, treba k tomu pak dojde x-)
Odpovědět
Karkul, to ja jsem teda zahradnik-bridil proti tobe! Mam jen jahody, ty uz teda kvetou, pak dve popinavky, rajcata, cherry-rajcata, hortenzie (prezily zimu 2 ze 3), papriky a bylinky. Nafotim nez zas zacne chcat a stahnu. ;-)
Odpovědět
markét, my máme taky větší sausfork, víš :-D hortenzie mi přežily obě, ale já jsem je dala do země už loni v létě, tak proto. už jsou krásně obrostlý, jen pořád vyhlížím ty květy.
Odpovědět
Jenze ja hortezie mela na balkone, nemam je v zemi, ale v kvetinacich. Jen by me zajimalo, co s nima delaji za cachry v takovem bauhausu, kdyz uz je maji ted rozkvetle :-N Tu jsou moje pestitelske uspechy http://mmmk.rajce.idnes.cz/Balkonova_... - tu zidli jsem teda nevypestovala :-D
Odpovědět
Tak to já si k Tobě budu Karkul chodit pro rady, až začnu taky se zahradničenim. Jsem v tomhle úplný začátečník |-| :-N :-) Ene ať je to podle fotky nebo ne, je to prostě dost dobrý ;-) 8-)
Odpovědět
markét, taky ti kvete pažitka? já to pořád vyštipuju, ale stejně to pak dřevnatí ]-( ty čtyřlístky jsou super, to už jsem dlouho neviděla v květinářství. teď je to samá exotika :-) a thonetka je úžasná!!!! baru a ty myslíš, že já jsem nějaký profík? :-N kdybys viděla, jak to tady občas patlám, tak by ses smála :-D teda já v tom žádnou vědu nevidim jako. zasadim, zaliju a nazdar! ;-)
Odpovědět
s těma hortenziema jsem to právě tak myslela, že já je měla přes zimu v zemi, tak by se jim nemělo nic stát. s tím truhlíkem je to horší. mě takhle chcípl vřes a všechno to, co jsem měla v zimě v těch dvou květnících. teď jsem to ostříhala, že třeba to ještě obroste, ale asi ne, je to takový suchý. v bauhausu s tím dělají to, že to mají v teple a něčim to hnojí no. to je celá věda. to je asi jako, že už před měsícem nebo kdy byly jahody, teď už jsou melouny atd. ale chuť to nemá žádnou. jsem si koupila rajčata a jsou bez chutí a vodnatý. fuj.
Odpovědět
nechcete to někdo? http://www.aukro.cz/item626506374_kav... to je dobrá cena.
Odpovědět
Kajo, ja to uz nevystipuju, porad se tam da najit dobry stebla. A mam zasazenou jinde, tak ji pak vymenim nebo podsadim :-) Ctyrlistky mam z Kiku. Meli to tam jako takovy balicek - plechovy kyblickek, v nem pytlik hliny a pytlicek tech hlizek. Pak jsem koupila jeste ruzovy kyblicek, z cehoz mi mely vyrust takove ruzove kyticky, tak nevyrostlo vubec nic! Ten vres jsi mela obalit bublinkovou folii a zaskladat chvojim. Ja tak mela zazimovane ty hortenzie. Davam te spatne jeste sanci, ma jeden pupen :-N Treba se probere k zivotu.
Odpovědět
já jsem je měla na verandě pod stříškou, obalené květináče jutou, občas jsem to zalila (tak jednou za měsíc, měsíc a půl), ale stejně to nevydrželo. nevadí, na podzim koupím nový, to je záležitost pár korun ;-) chtěla jsem vám jít nachystat překvapení, ale tady to buď vypadá, že budou padat trakaře, nebo to strašně pere, takže nic. pro to překvápko bych totiž musela vyrazit delší štreku do terénu.
Odpovědět
markét, z čeho mají vaši podlahu na terase - ty kameny? jsou to fakt kameny, nebo je to nějaký spešl obklad?
Odpovědět
no já si právě myslim, že z toho asi člověk nemůže dělat nějakou vědu :-) ale pěstitelka jsi slušná, to jako jo... 8-) :-D taky jste dnes tak chcíplí? Já teda jo...pořád bych spala :-N asi je nějakej divnej tlak
Odpovědět
jo a Karkulko, teď jsem přišla na to, že máš v albu stejný obrázky jako já :-) já je mám v kuchyni a v ložnici, z Botanicusu :-)
Odpovědět
já jsem taky chcíplá, chtěla jsem dosekat zahradu, zrýt záhony, zasázet, přerovnat hromadu písku, páč je na nevyhovujícím místě... ale jenom jsem zasela novou lichořeřišnici, chrpy (nebo co) a macešky - trochu pozdě, ale neva. míla přijel před chvílí z práce a myslim, že za pár vteřin usne u panoptika města pražského. tady to pořád vypadá na bouřku, ale ryby neberou, tak prej pršet hned nebude. já bych šla taky spát. udělám si asi čaj a půjdu to zalomit k mílovi. baru - jaký přesně? já jsem před lety dostala od kamarádky pivoňku, tu mám nad sedačkou, a pak jsem si později v týně v botanicu koupila (jsem teď chtěla napsat coupila :-D) ty tulipány, pak to, co mám nad křeslem, a ještě mám dva nahoře na knihovně, pořád čekají na rámeček. jsou krásný viď? já je mám moc ráda. ještě mám asi tisíc let starý herbář, "jednou" si chci pár listů ofotit a zarámovat, nebo to nějak použít.
Odpovědět
už je asi vidim - dva na komodě v ložnici. ten s těma červenýma kuličkama mám nad křeslem, a ten druhý mám asi taky - není to úplně dobře poznat, a to je jeden z těch, co čeká na rám. ještě tohle jsem chtěla - už sis koupila to dolce gusto? jestli ne, tak si ho nekupuj. kafe je z toho drahý a mně teda vůbec nechutná :-N kolik stojí ten kávovač? je to totiž taky krups, mám pocit, že stojí kolem 3 tisíc, ne? za ty peníze totiž od krupsu koupíš klasickej pressovač, na mletý kafe, má to i trysku na šlehání mlíka. to je mnohem lepší než tyhle instantní kapse ;-) fakt, má ho máma, ještě tu první verzi, ale já z toho kafe nepiju, max. tak presso, cappuccino nebo latté jsem z toho měla jednou a fakt ošklivý.
Odpovědět
a ještě něco :-D jak jsi psala, že ti chybí ty horní skříňky - ty se přece dají časem dokoupit ;-) já bych koupila třeba jen jednu prosklenou a k tomu třeba ty úzký postranní otevřený police nebo tak :-)
Odpovědět
Markét já přesně nevim, co to na těch obrázcích je....já se je pokusim vyfotit a dát je sem. Mám celkem 4, z toho Botanicusu :) Dolce Gusto blbý? Ach jo...to mě mrzí... já preso moc nemusim právě...a chtěla jsem jako být frajerka víš, až přijde návštěva, že můžu nabídnout víc druhů kávy...ale tak jestli je fakt hnusný, nemá to cenu... ;-( tak snad si vyberu nějaký jiný, hezčí...stojí nějak kolem 3 tisíc... S těma skříňkama máš pravdu, to jo... uvidím časem, snad mi bude stačit ta vitrína :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?