Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
nemám en :-) Tady v jednom albíčku se mi líbila kombinace zelené a bíle, ty prkna jako dlažba mě napadla, protože se mi líbí dřevěná podlaha a v koupelně je asi těžko uskutečnitelná...Stat mám taky moc ráda, ale bude ji mít kamarádka,tak se nechci moc opičit ;-) ,i když jsem ji měla vymyšlenou už dlouho,ale cenově je dooost dobrá,tak třeba doapdne...Dřív dělali i vanilku i bílou,vím,vím...Taky se mi moc líbí nábytek se serie Liatorp..ale taky mě celkem štve ta profláknutost....Docela pěknou oliv.dlažbu dělá Siko. Novilon máme teď doma, zas tak uchvácená nejsem...myslela jsem že zvolím plovoučku, tu nemám vyzkoušenou-nedopručujete??? Samo masiv je x-) x-) ,ale asi nebude kvůli ceně...
Odpovědět
Kamna dost dobry! Jinak Jof, diky za pochvalu kuchyne! Jen jsem k ni chtela drevenou pracovni desku, ale nakonec jsem rada ze ji nemam, tohle je praktictejsi. Holky, dotaz: morily jste nekdy dreveny nabytek? Potrebovala bych jidelak namorit z buku na dub (tj. na prvni pohled a teoreticky celkem pohoda), ale nemam ZADNE zkusenosti. Myslite ze to zvladnu? :-D :-D Mate nejaky figle? Jakej stetec, kolik vrstev, no proste jak na to? Bojim se ze to bude flekaty 8-(
Odpovědět
My mame po nasich plovoucku lamino prave v ty loznici a je to peklo. Ty dily se rozlezly, je to strasne tvrdy a hlucny, no des. A to v loznici skoro nechodis, mit to v obyvaku nebo nedej boze v chodbe, prostrelim si hlavu. Myslim ze drevena plovoucka bude o neco lepsi, ale to uz jsem teda radsi sla do parket, to se podle me neda srovnavat. Ikdyz predstava ze mi na to vytece mycka....uaaaa, to bych se rovnou zapsala do blazince! :-D
Odpovědět
en, ty tvoje kamna mi prostě nejdou otevřít...jako to moje před tím :-( .najdu je jinak :-) jinak ty dlaždice jsou fakt jak prkno, takže mě to zas tak ujetý nepřišlo, ale fakt jak říkáš-nic proti ničemu :-) Máš krásný dveře afi :-)
Odpovědět
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... x-) x-) x-) http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... tak tyhle bych brala všechny ;-)
Odpovědět
Diky:). Ale uz bych dreveny nechtela, rozhodne ne lakovany na bilo. Uz stacily popraskat, jednou uz jsme je vraceli na opravu,....des. Jinak Koc, odkud mas to zrcadlo v predsini? Teda bez zrcadla je to taky prima, navic mi nesviti svetlo v koupelne, takze si ted pripadam fakt krasna :-D Ty kamna musis zkopirovat i s tim ocaskem co neni podtrzenej:)
Odpovědět
Stat:-) Ještě fakt přemýšlím nad tou svetlounce vanilkovou+masiv deska+asi bílý příborník...nevím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Koc, musis si sama prekopirovat celou adresu, neklikej na odkaz. Nase 2+1 byl dobry pokusny byt, nez jsem zjistila, co chci. V pokoji mame zatezaky, v chodbe plovoucku a ostatnich pokojich ruzne dlazby :)) Pejsek s kocickou hadra.. Plovoucka se ze vseho osvedcila nejmin. Predtim jsme meli obyc lino a to bylo zlaty. Efi, namoreni je hracka. Kup obyc moridlo, stoji kolem 60ti korun, tusim Duvilax. Stetec siroky tak tech 6 cm. Natirej tak, aby si do stejnych mist nesla stetcem dvakrat, kazde pretreni odstin zesyti. Pro predstavu si dejte http://www.youtube.com/watch?v=9wJfYg... - jak je ticha plovoucka :-N Sice ten zvuk trochu zkresluje, ale i ve skutecnosti to jsou velke rany.
Odpovědět
Profilova fotka
Koc, ja uz uplne zapomnela, jaky to mas doma krasny :) I ten bytecek vypada dispozicne perfektne. Loznice krasne prostorna... odtamtud by me asi jen tak nekdo nedostal :-N (totiz momenalne zjistuju, ze jsem asi panelakovy clovek...) V loznici mas presne ty skrine, co bych chtela :) Jake jsou? Vejde se ti tam vse?
Odpovědět
EFI, zrcadlo(výpln)je původní z bytu, starý asi cca 50 let ;-) bylo obr.veliký a na jedný str.kapku poškozený, ale to mi nezabránilo ho dovalit ke sklenáři, vybrat rám a nechat ho zasklít. Tuším že to celé nás vyšlo na nějakých 500-600 kč :-D Jo en, bude mě to asi bolet byt opustit byt, je krásně velkej přes 100m2+zasklená lodžie a velkej sklep(původní stav byl ale katastrofální), ale asi i přes to všechno mám sen o domku se zahradou. Jediný mínus bytu je, že je v centru, pod máma je celkem rušná ulice, ale jsme naštěstí až nahoře a výhled je krásnej...Skříně mám troje, ty v albu Pax brikeland+nástavce v předsíni jsou spíš takový, na bordýlek, nahoře mám látky a květináče+přítel nějaký věci a tak, v těch uzkých mám šití, žehličku, sezoní šátky, šály, rukavice, papír do sběru, vysavač, něco na uklid atd. Pak máme v chodbě před koupelnou, velikánský původná vestavný skříně s nástavcema a šuplatama-který jsme si nechali bíle natřít)(nahoře boty a bordýlek, dole veci na nošení, prádlo atd. Pak máme v ložnici 3 skřín Birkeland v tý prosklený mám ložní prádlo a ručníky, osušky atd. V tom ostatním, nějaký sezoní věci, saka, bundy, svetry, obr.koš na prádlo. Skříně jsou fajn, ale chtěla bych šatnu (jsem totiž kapinku, úchyl na oblečení, kabelky, doplňky a tak :-N ) Jo a ložnice je opravdu prostorná cca 26m2. Zkusim někdy ještě nafotit líp, jsou tam krásný posuvný dveře do pouzdra-původní, ty se líběj každýmu.
Odpovědět
Profilova fotka
Jé, to je počteníčka :-) Mám společnou barevnou škálu s Koculkou, světlé dřevo, bílá, (červená a navíc zelenkavá - ale tyhle barvy budou jen v koupelně, krémová, kávová. Mám v baráku přiliš vzorů, příliš se to bije, takže to je můj cíl pro toto divný období - zbavit se jich. Chtěla bych nějaký krémový přehozy přes sedačky, prostě vzory pryč. Na podlahu by se mi líbily palubky, ty má tchán, namořené v krásné medové a ty se mi fakt zamlouvají. x-) Ale je zajímavý, že tu thonetku co jsem vyaukrovala, je tmavá, právě se mi čalouní, si neumím představit ve světlém dřevu, tu nechám jak je.
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D Teď jsem zhlédla Anežku, parádnici, taky nám mohla udělat delší vituální prohlídku ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Maji, taky mám, ráda tu kávovou a krémovou,vanilkovou ;-) ... v těchto tónech más zálusk na vymalování, příp.k tomu nějakou tapetu...hmmm, holky až my to jednou vybudujem to bude žůžooo. Mám docela ráda kombinaci vzorů a struktur, ale musí se tam opakovat nějaká společná barva, ale je fakt že ty vzory mám ráda spíš na doplňcích, textilie atd. Jinak sedačk bych volila v neutrální barvě, teď máme takovou tu Ikeáckou (kombinace břeva a svétlých polštářů)sice ukrutně vrže,ale zvykla jsem si ;-) .Barevně mi ladí...Jinak se mi líbí sedačky typu ektorp-barva taková ta pos..aná béžová :-D ..Nebo bych docela jednou šla i do šedý,to jde celkem taky ke všemu. Taky jsem se zamýšlela nad šedou dlažbou do koupelny v kombinaci zase s bílou a dřev.doplňky...nevím,nevím. Thonetku bych nechala v tmavé určitě. naši mají na chalupě po už nevím kom, serii čalouněných thonetek s kulátým ohýbaným opěradlem-klasika a stůl. Vážně uvažuju,že bych je použila do budoucího domu, jestli mi je dají...I když jsem chtěla veliký kulatý jídelní stůl.....
Odpovědět
Palubky by se mi líbily do zádveří..viděla jsem někde obr.a tam měli,bylo to krásný, ale jakoby plastový-nevypadalo to špatně i když zní to děsně, ale je to asi praktický... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já se chci kulatého jídelního stolu zbavit, vyžaduje více místa a já ho nesnáším, ale židle si nechám, a ty půjdou osmirkovat, nalakovat a přečalounit. Tudíž potřebuji nový stůl, chtěla bych s šuplíčkem, bíle nohy a v medové deska stolu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tady se rika teaku medova, ok, tak medove pujdou veskere stolky a schudky z ikea, co tu mame, nohy bile :-D Na to jsem taky zvedava, jestli se odhodlam. Ted jsem akorat vstala s Anezkou, daly jsme si dve hodiny slofika.. zkusim hodit do alba tu olivovou koupelnu s bilym obkladem.
Odpovědět
Profilova fotka
Nepruď mě se šlofíkem, já si dávám tak akorát škopíka kávy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsme dneska vstavaly uz v osm, na to nejsem stavena :-N :-N Ta koupelna http://www.modrastrecha.cz/album/view... No nic, musim nas oblect a jit ven, uz se dozaduje babi, deda, Ani, Kuba... kdyz chce ke druhejm, tak je to deda, babi, Tapta, Dan (psi) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já tě někdy vážně nesnáším :-p , my vstáváme i v 5.30 a máme jen pár prospaných celých nocí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
A kolik je malemu? Kojis?
Odpovědět
Profilova fotka
Karolínce je 19 měsíců, nekojím od jejich 16 měs., jinak mám v interiéru ráda taky různé odstíny hnědé :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak ja jeste kojim. Rano po prvnim probuzeni dostane prso a pak zase vytuhne.. Toz to nevim, co poradit. Vydrz prdka, vydrz :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Přidávám další tip.... venkovstyl Mějte se!
Odpovědět
týýý brdo, tak to je taky paráda en x-) x-) x-) , já bych asi šla do te oliv.dlažby na zem, jinak super. Na kulatý jidelák to chce misto, ale mě se líbí moc. Dala bych ho do obýváku, aby měl prostor,ale třeba taky nééé. :-D Bílé nohy a zbytek medový teak, zní hodně dobře a určo ještě líp vypadá
Odpovědět
holky nevíte o nějaký hezký skřínce pod umývadlo,nějak nic moc nemůžu vygooglovat co je k dostání. Přemejšlela jsem, dát si to umývadlo-takovou tu mísu na masiv upravenou desku, jak se např dělaj prac.desky na kuch.linky,ale nevím jestli by to šlo???
Odpovědět
Profilova fotka
Koc, urcite by to slo ;-) http://www.modrastrecha.cz/album/view...
Odpovědět
a máte nový katalog IKEA 2010 jako já? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kdeshovzalaaaa???
Odpovědět
tchýýně mi ho dovezla x-) ( že by byla v IKEA ? :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, to bude zase ta prvni varka, kdy je vsude hafo katalogu, pak jdes za tyden a uz nejsou a trva dva mesice, nez dodaji dalsi :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?