Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
S tím nic neuděláš, někdy je to láska na první pohled :-D
Odpovědět
Tak dobrý večer, ani můj manžel s herci na fotkách neporadil :-x
Odpovědět
jdete do nej ene?
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, v pohodě, kromě té herečky co stojí s A.Mandlovou už vím všechny, dokonce mi jedna hodná paní napsala i název filmu.
Odpovědět
kdo je ten herec?
Odpovědět
No to by mně taky zajímalo, myslím, že si i matně vybyvuju ten film, mám pocit, že se tam opil nějaký profesor a ztratil botu, ale nevím, možná to je jiný, ale určitě se vzali a žili šťastně až do smrti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Film se jmenuje Sobota a herec je František Hanus - to bych nevypotila ani do soudného dne :-o
Odpovědět
je me povedomej,ale nevzpomela bych si v zadnym pripade :-D Ja tak jeste poznam Oldu Novyho nebo Vlastu Buriana :-D
Odpovědět
Dík, nemohla bych usnout :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zatim nevime. Libi se nam, ale je tam prace jak na kostele (a samo vydaju hafo :-( ) a uz jenom porizovaci cena je o nekolik desitek tisic vic, nez jsme predpokladali. Zitra bych jim chtela zkusit zavolat a nabidnout nasi cenu (o desetinu nizsi), sance tomu moc nedavam. Vyjednavat fakt neumime.. Ted jsme meli pujceny karavan z pujcovny kvuli koupelne a netekla tam voda. Co myslite, ani slevu jsme neumluvili 8-(
Odpovědět
3+1? panelak?
Odpovědět
Ene, drzim palce se slevou! Co je to za byt, jsem nejak mimo. Kde se o nem psalo??? Jinak decka, co myslite ty zidle k tomu stolu? Asi bych vzala ty do krize, jak je u nich napsano ze asi tyhle, ale nevim jestli bily nebo hodne tmave hnedy. Ikdyz to je mi jasny ze vy jako milovnice bile barvy budete pro bily :-D Ja se bojim jak to v bily bude vypadat. Popravde, uplne nejradsi bych mela ty z Art stylu, ale ty jsou z masivu a to mi prijde kravina, budou strasne tezky. To uz si muzu koupit podobny v Ikea, ty jsou tezky jako krava ]-( 8-( Nebo to proste udelam tak, ze koupim 4 bily zidle, kazdou jinou :-D
Odpovědět
Článek se načítá
a nebo kup stejny, 2 bily a 2 tm.hnedy ;-) . Jinak jsem asi pro bily, hodej se ke vsemu...Ale ke kuchyni by se mi mozna vic libily ty tmave hnedy..takze jsem asi moc neporadila :-D
Odpovědět
No, mne prave taky prijde ze ty bily jsou univerzalni, ale ty tmavy by se mi tam hodily vic :-D Hele, jeste jsem hodila do alba ty Ikeacky, ale to fakt neni ono. Jedny jsou desne masivni a druhy jsou takovy okoukatelny. Ikdyz maji smrnc! To me taky napadlo dve tmavy a dve svetly :-D To by ale byla divocina ne :-D
Odpovědět
ne,ne, nebyla.me se to libi :-D , kdyz jsou ruzny...
Odpovědět
me se ty ikeacky libi, ty bych si koupila,kdybych zarizovala...myslis, ze je budes hodne nekam porad soupat nebo nosit, protoze, me by teda treba ani nevadilo, kdyz by byli tezsi...ale to je fakt na kazdym..ty thonetky jsou taky krasny, vcelku podobny,i kdyz cenou asi ne :-N . Tam s tema souhlasim, ze by se mi okoukali. 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Elfi, chápu tvou nerozhodnost, jsem přesně to samí, nevím jestli když tam dáš tmavé židle, k té tmavé kuchyni, jestli to nebude působit moc smutně, ale zase ten světlý stůl?? Já ti asi taky neporadím, já jsem se prostě zamilovala do dřevěné desky, bílých nohou u stolu, to si prosadím, ale jak bych chtěla natřít židle na bílo, tak to mi určitě neprojde. A co jsou to za židle ty s poř.číslem 35, ty máte doma?
Odpovědět
Maja: nene, ty jsou z Art Stylu. Jinak ta mistnost je prave hrozne svetla, az mi to leze na nervy, takze by to urcite nevadilo. Ale asi pujdu do tech bilych Tonetek, jsou takovy vzdusnejsi nez ty z Ikea. Ikea stoji asi 1500 a ty Tonetky asi 2500. Tezky zidle jsou ale opravdu desny, soupes je kazdy den kdyz si sedas a zvedas se :-D Nejde o to ze bys je neuzvedla, ale je to otrava soupat tezkyma zidlema, proste celkove je to podle me kravina mit tezky zidle, ja nevim jak bych ti to vysvetlila :-D Treba v kombinaci s parketama mi to prijde proste blbost, spadne ti na bok a mas tam vlys, atd. Navic i pusobi tak masivne, ze se do bytu ani moc nehodi. Dokazu si je predstavit v antiku nekde na chalupe, nebo v domku, nemyslis?
Odpovědět
asi urcite chtej prostor, to jo...me se ali libi moc. Ty thonetky jsou paradni bezesporu a bila jsem poste ke vsemu a me se neokouka.
Odpovědět
Profilova fotka
Takže vyhrajou 31? Jo, myslím, že to prostor odlehčí ;-) A vydrží ti celý život, tedy doufám, že se thonetky dělají pořád stejně kvalitně. Já mám zase raději těžší židle, můj chlap miluje naše stařičké židle, které se s náma stěhují už ze starého domku které tam nechali původní majitelé, nedávno jsem zjistlila, že jsou taky od Thonetů x-) A u nich vím, že nespadnou, když si Jurin udělá ze židlí němého sluhu. ]-( Dokonce ani když si tam přehodí snad 5-ti kilovou koženou bundu. Mají ještě péra v čalounění, takže každý kdo si sedá, tak se lekne, že se propadl, ale my to milujeme, i když už je objednaná látka, a půjdou holky naše na přečalounění.
Odpovědět
ja myslela ze c.30 v bile ne? uz jsem z toho jelen :-S :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak ty jsou v bílé ještě hezčí, já si nečetla popisky, jen jukla na bílou, tak ty jsou k elfi vážně nejlepšejší.
Odpovědět
Jo, tricitky ;-) Diky za konzultaci ;-) No prave, rikam si ze snad vydrzi, snad se nezhorsili a delaji porad kvalitni zidle :-D
Odpovědět
ja ale vlastne neviiiim. efi rozsekni to :-D
Odpovědět
Jo, beru bily, c.30. Jeste teda ne na 100%, ale do vyplaty mam dost casu se rozhodnout :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja pocitam a pocitam a fakt uz si jdu sepsat zivotopis a rozezlat na vsechny strany, abychom si ten byt mohli dovolit... teda muzeme, ale nechci za kazdou cenu, abychom na vybaveni setrili nekolik let :( Byt je to tenhle http://www.sreality.cz/byty/prodej/5+... je to krize, nova kuchyne, ale nejprisernejsi, jaka mohla byt :( A manza presne dle ocekavani - doufam, ze si nemyslis, ze tu novou kuchyn budeme predelavat! Kdyz, tak jako uuplne posledni! :-p :-p Aspon obklady a digestor na fotkach vypadaly slusne, ale je to des! Obklad nejaka sediva kropenata s cernymi teckami a sem tam nejaka anticka vaza nebo co je to na tom za humac.. Drez fragranit, ale takovy humpolacky, tvar se mi vubec nelibi. Dlazba zihana zelena leskla! a na balkon pokracuje nejaka bila se zelenym kropenatenim. Navazuje zeleny koberec, v obyvaku nejobycejnejsi bukova plovoucka, v pracovne hnusny koberec, v loznici hnusny modry koberec a v decaku korek, ale lepeny po ctvercich.. a na chodbe lino s imitaci dlazby :-p :-p :-p :-p
Odpovědět
cena bytu jako u nas 1+1, max maly hnusny 2+1 :-D. predelate.... jinak vypada celkem ok :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Predelame, ale zase to bude trvat pet let jako tady v tom byte... Snad se zadari s nejakou praci pro me. Uz ted me desi, ze budou Vanoce :-N
Odpovědět
A tak jak? berete?
Odpovědět
Ahoj,jsem tady nově,ale snad zapadnu.Během měsíce začínáme stavět srubový dům.Pořád se nemůžu dohledat nějaké inspirace.Chtěla bych to v anglickém stylu,to co jde na chalupy,mi nejde moc do srubu,ale přitom chci zachovat přírodní materiály.Máte nějakou inspiraci?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?