Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Pekne hnusna, uz jsem koukala.. taky mi chodi newslettery asi jako kazdemu tady :-D :-D
Odpovědět
mne neee.. ja peclive chodim kazdou stredu na stranky :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Tak si je nech posilat, posilaji i specialni nabidky, kdyz maji nejaky vyprodej.. Psala jsem ted motivacni dopis a jsem cela nejaka premotivovana :)) Asi si strihnu jeste nejaky clanecek na fler do blogu a snad uz pak usnu :)
Odpovědět
jaky motivacni dopis?
Odpovědět
motivační dopis k zivotopisu pri zádosti do práce? napiš tam, že jen polovinu pracovní doby prosedíš u modrestrechy, beremka a konika :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj kočky.. můžu mezi Vás..? Měla bych pár dotazů ... :)
Odpovědět
pojd a povidej :-D :-D :-D
Odpovědět
http://www.zasilkovyobchod.cz/inshop/... ala Tchibo :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Jof, neco takoveho tam bude, koneckoncu je to spis plus :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hoooolky.. nemáte některá tip, kde seženu pěkný "antik" nábytek..? Jakože truhličky, stolečky, poličky, krabičky.. kokotinky? :) A také, nemá některá z Vás nějakej postup pro tatary (mě) jak na patinování dřeva a decoupage? Moooooc prosím :)
Odpovědět
Profilova fotka
Odkaz jsem davala na predchozi strance. Patinovani mi jeste porad neni moc jasne. Naposledy jsem zkousela na barevny podklad matlat skoro suchym stetcem s bilou barvou - chce to v jednom smeru. Obvyklejsi patina je na svetlejsi barvu nanest tmavou, ridkou (urco vodou reditelnou) a tu okamzite setrit hadrem v ruznem smeru. Nevynechat ruzne ruzky, obtizne dostupna mista, trhlinky, to k tomu vsemu patri. A decoupage na co? Obecne ji moc nedoporucuju, hrozne rychle se okouka, a kdyz se nedela s citem, snadno sklouzne do kyce.
Odpovědět
patinovani je, jak me radila ene takovy nepovedeny natirani :-D . Nejaka zakladni barva a pres to druha :-D Decoupage je fakt strasne jednoduchy...potrebujes ubrousky s peknym motivem, predmet ktery chces ubrouskovat, lepidlo(dle toho co ches zdobit, drevo, textil,svice atd...)lak(muze bejt krakelovaci,pro vytvoreni prasklinek,ktery se jeste pretira dalsi barvou,ale stim ti nebu mast hlavu :-) )popr.barvu kterou chces aby ten predmet mel(ramecek napr natres)nejlip svetlou,stetec.Postup:natres predmet, nechas uschnout(nebo nenatiras)vystrihnes motiv z ubrousku(pouzijes pouze vrchni vrstvicku)prilozis na predmet nasmrdlas lepidlem(pozor aby se ubr.nerozthal)nechas zaschnout a prelaknes lakem(obcas ani nemusis). jinak navody jsou urcite vsude na netu,nebo i na tech lepidlech je jednoduchy navod...Je to fakt jednoduchy Kdyz prolistuje diskuzi tak tam je urco spoustu odkazu a linku na ruzny obchody...zkus to...
Odpovědět
Článek se načítá
jeeezis tam je chyb,pardon :-S psala jsem to rychlosti blesku :-N Souhlas s ene, decoupage s citem, aby to nesklouzlo ke kyci (opatrne na vyber motivu)ja mam napr nejradsi, ruzny kytky,bylinky a svetly podklad.
Odpovědět
Profilova fotka
Jééééé děkuji .. Já si totiž od babičky dotáhla takovou tu truhličku na šití .. starou, dřevěnou.. jak se rozloží.. no a chtěla bych ji "renovovat" právě patinováním.. Decoupage mě jako taková moc nebere... ale chtěla bych novou kuchyň v kombinaci bílá - fialová .. a tak jsem chtěla právě levandulí (motivem) ozdobit květináče a dozičky na sušenou levanduli. Jinak mi to nic moc neříká a rozhodně s tím žádné rámečky olepovat nebudu : )))) To by mi hráblo.. Jsem nervák.
Odpovědět
I ramecky jsou hezky(a mrte jednoduchy)kdyz je to provedeny s citem a vkusem..jinak levadule je krasna i na ubrousku,mam vypeceny ubrouskovy kousky z netu... x-) nejlip k bily nebo kremovy :-) Truhlicku ma tusim ene oubrouskovanou ne? :-) /i v albu/
Odpovědět
Profilova fotka
Tu mam take, dokonce v albu :) Mela jenom ciste drevo, mozna lakovane, tak mi ji kamaradka vzala smirglem a pak hodne decentne decoupage, kdyz jsem ji jeste neumela. Ta se mi libi moc :)
Odpovědět
en, co jinak bytik, nejaky mirny postup?
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska mi prisel zbytek dokladu, ktere se plati, abychom meli jasnou predstavu, kolik ten byt mesicne sezere. Fond oprav je dostatecne vysoko, takze tam by se s nim nemelo dlouho hybat, coz je v podstate dobra zprava. Jeste to musime s manzou vzit ze vsech stran, poradne to probrat a pak jim zavolame s nasi nabidkou, ktera je znacne odlisna od jejich, ale vys nepujdem, jsme celkem odhodlani. Kdyz kyvnou, tak berem, kdyz ne, tak hledame jinde.
Odpovědět
S fondem souhlasim...i z vlastni zkusenosti. oni chtej mega a vy nabizite teda 900tis?
Odpovědět
Profilova fotka
Noooo.. koukala jsem .. ano.. takovou, podobnou.. :) x-) Tak chci bílou.. patinovanou .. sice ještě nevím, co s tím, ale něco nastuduju a o víkendu se na to vrhnu. Snad to nezmrvím. Musím jít koupit i nové pantíky a věci na to potřebné. No a kočulko.. když teda levandule.. ukážeš, co jsi ulovila..? nějaké pitominky už jsem si vyhlídla.. ale tak nápadů nění nikdy dost. Jsem zvědavá, až budu renovovat celou ložnici (cca 70 - 80 let stará) masiv, desky na stolkách a komodě -mramor i vsazené zrcadlo v mramoru.., ozdobná lišta.. i stojací kyvadlové hodiny.. Nádhera.. To mi nejspíš hrábne. Zrovna včera jsem byla u babičky pro poklady.. a dostala jsem právě "truhličku" a krásné troje bílé "damaškové" povlečení" x-) x-) x-)
Odpovědět
myslela jsem levanduli na ubrouskach :-D (jako motiv)jinak zkus shop ,, U johanky,,presnou adresu ted nevim, hod si to do googlu, tam maj spoustu vecicek, urcite i s levanduli...Jinak me jeste napada JaM decore a tusim JH decor, nebo tak nejak.. Hod neco do svyho alba ta mame predstavu :-) . budes renovovat sama???
Odpovědět
jéé, já chci taky od babičky povlečení x-) teď jsem byla na výletě ve Slavkově a dovezla si úžasné levandulové podložky pod hrníčky a pytličky s krajkou plus dřevěné srdíčko :-) . V květinářství měli docela fajn měděnou konvičku na zalévání ale pořád nevím.. hledám nějakou úžasnou a pořád nic :-|
Odpovědět
ja koupila ted v tescu plechovou matnou mensi konyvku a mela po sobe jakoby bily kvitecky v patine, mela ale urvanou(jak se tomu rika???tu rouru s kropitkem :-D :-D :-D )ale jen za 50kc, to dam nejak do kupy a bude bud jen na neco suchyho nebo tak.. Jofine ty si ted furt drandis po vejletech...to se tam nekdo ma ;-)
Odpovědět
tuhle konvičku jsem koupila mamce, má ji venku na okně u truhlíků na okrasu ;-) nojo, trandím po vejletech, jeste uzivam posvatební dovolené ( hodlám jet dnes do freeportu do Hatí tak jsem zvědavá :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Bych Vám aj vyfotila.. ale zatím nemám co.. až bude domeček, tak potom no problem ;-) Zatím ještě v bytě.. a to jako o ničem.. 8-(
Odpovědět
vyfoť aspoň něco, jsme ženský zvědavý :-D taky mám fotky jen z bytu kde je to nic moc a chci domeček a to pak budou dekoračky jak víno x-) :-D
Odpovědět
jojojo, vyfot...ja uz bych doma taky menila, jako kazdej :-D :-D :-D ja chci taky domecek x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Koc, co ty by si tam menila?? :)
Odpovědět
doma? asi bych dala jinou kuchyn, jinou sedacku, jinak bych asi zaridila obyvak, uz bych dala jinou koupelnu,jako libi se mi to porad to jo,ale znas to,clovek neco ma a za par mesicu to treba chce zas jinak... =-) loznici a chodbu bych teda nechala asi stejnou :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?