Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
:-p x-) :-N
Odpovědět
jůů to se mi líbí :) modré všechny právě nejsou, každá má jinou barvu :-p
Odpovědět
Profilova fotka
jofi .. a máš ještě modrý ..? =-)
Odpovědět
kouknu se pozděj, je to zahrabošený a teď dávám na aukro asi stopadesátou knížku k prodeji 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
jofi .. co to prodáváš? Rušíš sbírku...? :-o Odpoledne jedeme k našim .. tak ještě očumnu truhlu na půdě.. tam je pokladů.. a staré knihy .. x-) Ty jsou ještě z 19tého století.. psané švabachem..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak na takovy stul bych se nenechala premlouvat ani ja x-) http://forum.living.cz/download.php?i...
Odpovědět
no máme toho doma hodně.. a vzhledem k tomu, že to jsou staré kraviny jako detektivky a matematické učebnice, tak to tu v tom 1+1 docela zavazí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.gigainzerce.cz/inzerat/sbi...
Odpovědět
Profilova fotka
ene, ten je moc pěkný .. viděla jsem takový v jednom pořadu, kde ho patinovali .. ou, to bylo krásné.. Jinak pořád váhám, jestli mám nábytek pořizovat pak bílý, nebo masivní borovici, mořidlo antik.. 8-( |-|
Odpovědět
Profilova fotka
http://ostatni.bazos.cz/inzerat/40372... DOPRKVANČIC TO JE DALEKO !!!
Odpovědět
Profilova fotka
http://starozitny-nabytek.sbazar.cz/p...
Odpovědět
Profilova fotka
Stejne vaham i ja, takze neporadim :) Jenom loznici bych chtela urcite bilou. Prvni je naprosto luxusni, taky ta cena :-S Ostatni bych dobrovolne neporizovala :)) Jinak tu mame dohodu, ze odkazy na aukce/inzeraty jenom omezene, za to odkazy na blogy a inspiraci neomezene :))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak to se omlouvám.. No ten první jsem si taky zamilovala !!!! Já pořád váhám.. okna ponecháme původní - dřevěné.. podlahy bych také chtěla dřevěné.. a obložení futer, dveře také .. |-| Takže nevím... vůbec.. ta babiččina ložnice je hnědá .. a já bych raději bílou - patinu .. takže by mohl být nábytek bílý všude.. ale zase k mlaďasovi do pokoje? No, to bych si teda dala.. a chci mít všude stejný .. ve stejném stylu. |-|
Odpovědět
Profilova fotka
V tuhle chvili bych si zaridila domecek spis do te bile a sem tam nejaky nabytek ve dreve, ale stejny odstin. Okna, dvere, oblozeni bile, podlaha jedno drevo a nabytek (kuchyn, loznice, pribornik) bile, ostatni sem tam drevo v odstinu podlahy nebo jineho, vic odstinu ale ne. Zarizovat pred pul rokem nebo za pul roku, bude to zas uplne jine :))
Odpovědět
Profilova fotka
Zjuva, krasny cisla recese.cz x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ene, máš podobnou vizi jako já.. s tím, že já bych ráda vše v jednom .. |-|
Odpovědět
já chci všechno just bílé a mám tak jasnou linku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
když mně se líbí ta dřevěná okna a podlaha.. no ostatní by mohlo být bílé =-) I když bojím se žloutnutí a tak .. :(
Odpovědět
podlahu budu mít taky tmavou, tojo, to zase mám ráda ty kontrasty ;-) a okna nevim, jaka je jina možnost :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já nechci plastové .. :-S Zatím tam necháme ty původní, jsou kvalitní, v pořádku.. maximálně je trochu zrenovujeme a uděláme nová těsnění, ale jinak ani nápad.. jsou právě úžasné.. a pokud doslouží, tak pak euro.. ;-)
Odpovědět
chtěla bych nové bílé dřevěné.. ach, jak jsem naivní :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No já právě nevim.. jsem teď pěkně nerozhodná .. 8-( Bílý by se mi líbil moc, ale bojím se okoukání |-|
Odpovědět
bílá se právě neokouká tím, že budeš střídat všechno okolo, ne? chci mít třeba krémovou nebo bílou koupelnu a tím, že budu měnit ručníky, doplnky apod. budu menit celý ráz místnosti
Odpovědět
Profilova fotka
jofi, no já nevím.. teď mám bílý nábytek v obýváku a štve mě maximálně.. je to ta série Lack z ikea.. ale je fakt, že mě to s... právě kvůli barvám a dopňkům.. a hlavně je to nekvalitní šmejd.. s čím jsme počítali.. protože jsme věděli, že tady v tom bytě nebudeme napořád.. 8-( Popřemýšlím.. ale vzhledem k tomu, že chci bílou koupelnu a kuchyň.. a ta ložnice bude taky muset na bílo.. asi není moc o čem přemýšlet.. akorát bych v tom případě nechala okna dřevo- podlahu taky.. a nevím, co futra? Dveře? Ve stejném jako podlaha/okna nebo bílé...? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, už se vyznáte.. a tak bych Vás zběhlé poprosila, jestli nevíte o takovéto barevné sedačce, křesle a tapetě, jako mám na tom obrázku obýváku..? =-) Prooooooooosíííííííííím
Odpovědět
taky mám Lack.. naštěstí jen konferenční stolek ale v bříze :-N , přes který je přehozenej ubrus ala GreenGate :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jofi.. no nějak to snad přežiju .. a bílá asi bude, no... jinak jsem hodila do alba "Plavce" do koupelny :-N :-D
Odpovědět
plavcovi jsou božííí x-)
Odpovědět
Obla: co mas k tomu povleceni za prosteradla? Ja mam totiz taky nejaky povleceni z damasku a ty dnesni prosteradla co kupuju (jersey) nejsou tak ciste bily jako to povleceni a vypada to blbe. Tak bily ve Scan Quiltu je jen frote a to se mi k tomu nezda. No a normalni plateny nemam rada :-S :-) Jinak chapu tvoje nadseni z povleceni, ja byla taky na vetvi kdyz jsem se k nemu dostala. Dokonce mam jedno na takovy nadherny stuzky misto knofliku a druhy ma perletovy knofliky. Ale nejvetsi odvaz jsou takovy zeleny prosteradla s hackovanou krajkou, ktery hodlam pouzit jako ubrusy :-D Vyfotim a po vikendu hodim na strechu ;-) Pekny vikend!
Odpovědět
Profilova fotka
efi, no.. já k nim mám teď takový obyč z ikea.. ale ty jsou celkem dobré, jelikož jsou krásně bílé a dají se také prát na 90.. jináč já právě miluju ty plátěný .. jelikož jsou nejpraktičtější a skvěle sedí.. Fakt mrkni v Ikea, tam mají celkem šikovné.. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?