Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Také koukáme po něčem jiném, náš prvotní plán nevyšel.. ale rozhlížíme se po něčem jiném (bytě) .. a s domečkem asi počkáme..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky...měla jsem teď schůzku s památkářkou, co má na starosti naší chalupu.....probrala jsem s ní koupelnu a rozvody vody, dřez atd. Trochu jsem se bála...ale super, vše v pořádku a co víc? Cestou jsem narazila na bazar a za 300,- koupilatoto všechno : smaltovanej nočník, širm na lustr, skleněnou dózu s poklopem a 4ozdobné staré svorky na závěsy! Já mám takovou radost!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Saru, cvakni nám to . :) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
cvaknu a večer přidák...nemám tu kabel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to teď budeš na ten bazar pořádat nájezdy, ne?! :-D Gratuluju a těším se na večer ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no uvidéme...je to takovej úplně obyč bazar-zastavárna, takže to nemá tu nálepku "antik" , a tak se tam dají sehnat super věci za zlomek částky v antiku ;-)
Odpovědět
ja chci sklenenou dozu s poklopeeem ! akora jsem si dnes udelala drahou radost na aukro, tak mam utrum :-|
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem si dnes taky udělala radost...umyla jsem okna, což moc radostné nebylo, ale pověsila jsem záclony do dvou oken, které stály dohromady asi 30,- Zkoušela jsem je vyfotit, ale nevypadají tak hezky jak ve skutečnosti, jó, kdybych tu měla jofinku, ta by to svedla nafotit, jak do časopisu :-D Cos, vydražila, jof?
Odpovědět
Profilova fotka
jaká radost...drahá?????
Odpovědět
Cau devcata. Nalet bazaru tise zavidim! Ja narazila na jeden v sobotu a nemeli tam NIC! Jen hnusny sklenicky co mam doma po nasich taky, jednu za 150 :-N . Okna bych taky potrebovala umyt.....A zaclony, boze ty bych potrebovala jak sul! V Ikea maji presne ty co chi, Vilma, ale jsou s poutkama a uzky. Majo, co mas ty za zaclony? Ja bych chtela spis prusvitny nez pruhledny, prirodni, takovy to jakoby hooodne tenoucky platno nebo co to je =-) :-D Jinak mam nove bezpecnostni dvere. Vypadaji docela pekne, ale navrtavanim se opryskaly zarubne, takze dalsi prace v byte je na spadnuti. Navic uplne nedolehaji na zarubne, takze rano kdyz na chodbu svitilo slunicko, tak jsem videla v ty skvire svetlo!!!! To je teda pocit bezpeci jako blazen 8-( ]-(
Odpovědět
vyhrála jsem první vydání Malého prince.. mojí nejoblíbenější knížky x-) ale byla saaafra drahá, tak jsem si dala ten utrum. Navic jsem minuly tyden objednala ty dozy a konvicku, to je skoro tisicovka :-| majo, dojedu, nafotim ;-) :-D
Odpovědět
Ty blaho, na kolik te vysla? Malyho prince mam taky moc rada x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jofi...taky miluju malýho prince......nejvíc tu pasáž s prodavačem vody...a končí to - šelo bych pomalu ke studánce.... x-) Tak to moooc gratuluju. já včera dražila chlebovku a nevyhrála.... :-) tuhle: http://www.aukro.cz/item728771344_kra...
Odpovědět
ani nechtěj vědět :-N ale koupila bych si za ně.. tak tipuju pět nových :-D
Odpovědět
Ty jo, vy jste teda hledačky profesionálky! :-D Ta chlebovka je krásná. Já občas něco na Aukru vydražim, ale 99% věcí mi prostě uteče ;-(. Jinak ještě jsem vlastně byla v Tonu okouknout židle a ty bílý jsou hnusný! Je to krycí lak, stříkaný, takže není vůbec vidět struktura dřeva a vypadsají jako z umělý hmoty ;-( Takže bude tmavý ořech. Akorát ještě nevím který :-( Musím to rozmyslet do soboty, asi ale zůstanu u těch do kříže: http://www.modrastrecha.cz/album/view... Uvidim :-|
Odpovědět
Profilova fotka
:-D no jo...někdy si člověk musí udělat radost! ;-) přemýšlím co naokna do té naší ložnice na chalupě
Odpovědět
Nedavej tam nic! Stejne je tam urcite v noci tma jak v ranci a sousedi vas okukovat nebudou ;-) Ta vase chaloupka je mimochodem nadherna x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem vám ty záclony za směšný peníz hodila do alba, ty které nevisí jsem ještě nestihla vyžehlit, tak nepomlouvejte, jo :-D Zítra je smažu, jen koukněte.
Odpovědět
ona je nemá vyžehlenýýýý !!! já to prááásknůůůů !!! :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no, ještěže to řekneš nahlas a jen si to nemyslíš :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Saru, tu chlebovku jsem taky sledovala :-D VYDRAŽILA SE ZA DOST .. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
To je normalni cena u tehlech chlebovek.. obcas to tam nekdo zkusi i za 800 za naprasklou :-S
Odpovědět
jeee ta je hezka ja shanela chlebovku loni, nakonec jsem koupila novou v retro stylu taky plechovou nakonec jsem ji nechala u byvaleho jako pulku mych veci 8-( jinak chleba v ni schne...
Odpovědět
Profilova fotka
Chleba chce zabalit do uterky a pak dat do nejakeho takoveho chlebniku. Rohliky zas naopak vyzaduji igelitak, tam to "po staru" nejde vubec.
Odpovědět
my to meli zabalene ale i tak to schlo rychleji...rohliky v nemecku nevedou a houzky nej.snist hned na 2.den i v igelitu mohou byt pouzitelne do strouhanky...
Odpovědět
rohlíky dávám do papírového sáčku ( pul strany je takova folie? ) co se dava v Albertovi a v pohodě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vidite, co se tu da vsechno dozvedet! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no já padám, šarko, ta doza na sýr je dokonalá x-)
Odpovědět
sarunko, máš stejné ubrousky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak to tam máte ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?