Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
jen pro zajimavost: nevite kolik se cca pohybuji tak nejak ,,normalne,, ceny projektove dokumentace na RD vcetne SP? En, vy jste si taky davali neco delat ne?
Odpovědět
Profilova fotka
to je strašně různé....podle toho, zda to je nějaký vzorový, nebo origoš, jestli to pak staví ta firma, která ho kreslila, nebo ne....většinou chtějí procenta z celkového rozpočtu domu ne?
Odpovědět
ne, nedelala by to ta firma...a mame svoji predstavu(teda stazeny planek z netu co se nam libil s nejakyma upravama)...takze vylozene typovy dum taky ne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Koc, Varnsdorf. Jeste nikdy jsem nebyla v Ma Maison, a v Almidecor maji hezke sklenicky :) Taky bych chtela na ten veletrh designu, co ma byt o vikendu v Letnanech. Ale stejne se obavam, ze si moji "vec pro radost" vyberu uz v patek, kdy konci aukce na tu dozu :-D Uz je tam prihoz ]-( My meli smlouvu na projekt plus vylitani stavebniho povoleni do trech mesicu atd. atd. za 40 tis. Jina firma ho tu dela za 50 tis. (znacne extravagantni...) Typove projekty mas kolem tricitky plus si urady vylitavas sama nebo si priplacis za upravy v projektu.
Odpovědět
chtela bych se vejit tak do tech 40 i se SP ]-( ...typovej...no jak se to vezme, stahla jsem si barak, ktery chci kapku upravit, takze typovej asi neni, coz? A navic kdyz to bude delat projektant, kteryho si vyberem... :-N En, ve varnsdorfu me jich vyjeli 3 strany :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ty by byly k Saru do svetnicky :) http://www.aukro.cz/item730214013_ruc... ale uz konci za minutku
Odpovědět
jako delany... x-) a za dobrou cenu
Odpovědět
Profilova fotka
díky ene....ale nic moc můj vkus........jsem nějak na jednoduší! ;-) Ale hodiny do světnice ještě nemáme....takže dobrá inspirace k nákupu.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak na prvni strane 3+1+L v OV, to jsou byty, po kterych jdem :) Jenom bych se tam asi bala na lodzii chodit :-D Jo, to by ses vejit mohla, my to meli stejne, taky predelany projekt. No nakonec trochu vic predelany do uplne jineho a jeste jsme neskoncili :-D
Odpovědět
to my taky, jako ze vchod jinde, venek uplne jinej, jinde okna(jiny okna) :-D (to ma to taky vliv, nebo treba velikost baraku a tak?...), jdu na ten byt :-D
Odpovědět
ma tak nejak dooost,,zvalstne,,vymalovany obyvak? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kdyz to davas projektantovi, tak uz je to pak jedno, kolik tech uprav tam je, musi to nakreslit cele znovu. Jj, to je on :)
Odpovědět
Článek se načítá
takze dispozicne me prijde fajn...krasny vyhled...lodzie je se zda velka...a pro me cena bytu nauveritelna :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ve V. jsem nikdy nebyla, vlastně na té straně nikdy :-N, ale musím řict, že i ty domy mají hezkou architekturu, vypadá že je to hezké město, což? Škoda že jejich oprava by byla dražší než koupě :-| http://realitymix.centrum.cz/detail/v... http://realitymix.centrum.cz/foto/rd-... http://realitymix.centrum.cz/detail/v...
Odpovědět
Profilova fotka
Dispozici neznam, vyhled na me az moc vysoky :-N ale hezky, to jo :-D Lodzie je paradni, kvuli ni to chceme :-D A cena je na nas moc :))) Hodnota takoveho bytu je nekde o stovku niz... Jo a na fotce z lodzie, jsou dva barevne panelaky, tak ten nalevo je nas :-D Jo a velikost domu u projektu ma roli, ale predpokladam, ze se bavime o stredni az male kategorii a tam ty ceny zacinaji nekde tam, co jsem psala.
Odpovědět
ty jsou majo... x-) ale to by byl ranec, do toho narvat :-S
Odpovědět
Profilova fotka
no...al e zas máš i zahrádku....a pomaličku by to šlo....když je to třeba i o půlku levnější než byt! ;-)
Odpovědět
mel by byt cca 7*11m
Odpovědět
to jo, ale koukam ze ve varnsdorfu byty 3+1 kolem 700-800tis.
Odpovědět
Profilova fotka
O pulku levnejsi jak byt?? Neblaznete :-N Jako jsem nadsenec dost velky, ale nejsem blba :-D To prvni je velky jak krava, v zivote takovy barak nebudete obyvat cely, jenom do nej cpat prachy. Dvojka je urcena k demolici, vyhodny je pouze pozemek 2 tis. metru - ale kdo zaplati tu demolici? Trojka je idealni polovina domu, ten dum nikdy nebude vas a zahradku to ma tak na tri projeti sekackou tam a zpatky...
Odpovědět
myslis ze ta skororoubenka je k demolici?
Odpovědět
Profilova fotka
Koukame asi kazda jinam, ja vidim kolem 600, max. 630 - cokoliv nad uz je jenom takovy for, jestli se nenajde nejaky blbec.. treba za tech 800, no to by dal jenom magor :) To zkousej... Odhadce nam treba rikal, ze se nasli lidi, co koupili 2+1 za 740 tis., kdyz ty byty tam maji hodnotu 500, ale to bylo mozna pred krizi, ted uz jsou lidi na hypoteky opatrny a vidim sama, ze ty byty se tam vubec nehejbou, pouze pribyvaji inzeraty, ale zadne neubyvaji. Nemam tedy poneti, jaky cenovy rozdil muze byt mezi OV a DV, ale paklize nas kompletne udelany byt 2+1 muze mit akoratni cenu 560 tis., tak pokoj navic v OV nemuze stat 140 tis....
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, ta je k demolici, je to tak uvadene v kazdem jejim inzeratu, je tam suche wc a skoro spadla strecha, tam uz neni co zachranovat...
Odpovědět
Profilova fotka
no jo...tak dům dá práci...to je daň za hezké bydlení......prostě jestli se nechceš o nic starat, tak byt je ideální...ale já bych to nechtěla. A ta poloroubenka je podle mě v lepšim stavu, než ta naše......
Odpovědět
Profilova fotka
k rekonstrukci nerovná se k demolici ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vím, že ene nechce rekonstuovat starý barák, chtěla jsem jen ukázat tu hezkou architekturu ve V. =-) Ale já bych do starého šla hned, třeba tchánovec opravoval taky z gruntu a je rád a prostě tu atmosféru nově nepostavíš - ty velké kamenné zdi a podlaha, kvelbené místnosti x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
no já jsem taky taková...když bych mohla mít domek se zahradou....prostě svůj hrad, tak bych se teda nadala za stejnou cenu nebo dokonce vyšší zavřít do paneláku :-p Ale chápu, že někdo na to neni... a nehcce rekonstruovat....ale nač tak silná slova ENE.....nemusí se hned bourat, jen když je to prostě starý dům, chalupa...to by nám tu za chvíli nezůstalo vůbec nic....a všude by byli bytovky....
Odpovědět
ja beru, ze ty ceny bytu se mi zdaj neuveritelne nizko, ale je to opravdu, co jiny kraj, to naprosto jiny prachy..ten byt jak se byli podivat ti nasi znami,jak jsem daval minuly tyden link a jak se ti ene libil byl 2+1 za 1 500 000 tis, teda po komplet rekonstrukci bytu(uz ne domu,tam neni nic). nedavno se u nas pohybovali garsonky v panelaku kolem 900 000 az milionu,a 3+1 treba i 1 700 000 tis. tak proto rikam ze mi to prijde neuveritelny. A pak je hodne velky rozdil v cene trzni a odhadni..zrovna dnes jsem cetla na idnes, ze by byty uz nemeli jit o moc niz a na jare by se meli zvysovat, ale presne jak rikas, je krize a lidi se boji hypotek a nekupuji(nedivim se), u nas se to ted taky nehejbe, furt tam visi to samy...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo tak pardon, uz to opravili na celkovou rekonstrukci misto demolice :))) No jo, holt nejsme natolik bohati, abychom si mohli dovolit levne baraky :) Uz jenom hypoteticky nez se ted provede nejaka hypoteka, tak bude zima, snih a to tu strechu dodela spolu se spodnimi tramy apod. Silenec jsem, ale manza je v tomhle realista a v zivote by neco takoveho nekoupil. Bohuzel nebo bohudik :) Podstavka se mi libi, moc, ale v podstate ji znovu postavit od vnitrku ven, na to nemame dostatecne vstupni podminky.
Odpovědět
me se stary staveni libi strasne moc, a pak kdyz to pak vidim predelane, treba v casaku x-) ale osobne bych do stareho taky asi nesla, hodne lidi, kteri predelavaji stary barak, rikaj ze uz nikdy...ale zas co clovek to nazor...bud se do toho narvou strasny penize, a nebo to chce sikovny, remeslne zrucny pribuzenstvo ktery je ochotny pomahat :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?